Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
26. nov 2009

bre ranko vam prajem vsetkym

puma.sue
26. nov 2009

bre ranko, pre mna velmi tazke, po koncerte sme pokracovali s kamoskou a sla som veeeeelmi neskoro spat....
ale musim uznat, ze chalani z BSB boli uzasniiii... ani som si nemyslela, ze ma to az tak vezme 😉
tazka nostalgia....

anaxamon
26. nov 2009

nepride nam niekto zreferovat ako sa ma tinka a aky bol porod, co babatko a tak vsetko..?

puma takze koncert si si naplno uzila?? 😵

puma.sue
26. nov 2009

tiez som si teraz docitala vcerajsok v domneni, ze niekto napise o tini... a nic ☹

hej, koncert bol super... strasne vela ludi bolo, starych znamych... s ktorymi sme tie pesnicky riesili v danej dobe (historickej)... a BSB su fakt dobri, klobuk dolu. zatrsali sme si, buchli asi 5 gintonicov a pokracovali potom v bare dalej 😀

siouxie - z teba len zavist hovorila vcera vecer a pan Boh ta potrestal s tou chilli paprikou v oku 😀

shaarka
autor
26. nov 2009

caute 😀
vavi, ty co dnes buntosis? ci si sa len ozvala na MK a zalahla zas? 😀

idem vysliedit, ci sa niekde o tinike nepise
🙂

anaxamon
26. nov 2009

uz som nasla o nej napisane v teme decembrovky, ze vcera nic, nemala kontrakcie, dali jej nejaku tabletku ale ani do dnesneho rana nic..takze este stale neporodila...dufam ze budu obaja v poriadku ked sa to tak natahovalo

mna dnes zas pekne rozbolel chrbat, stavim sa ze som sa v noci skopala a teraz mozem za to trpiet 😠

shaarka
autor
26. nov 2009

aha, no tak hadam dnes to uz bude! 😵

a jak si sa skopala? to sa da? hehe, my vyyraz skopat pouzivame na dokopat (fyzicky).
a ty si sa predpokladam odkopala, myslim perinu, ze? 😀

anaxamon
26. nov 2009

skopat znamena ze si skopem zo seba perinu..a spim len tak s holym chrbtom a pod. 😉 to je asi zas jedno z tych regionalnych slov na ktore by som si mala dat pozor 😀

shaarka
autor
26. nov 2009

hehe, neee, len som asi nemala co povedat.
a ty spis hola? 😉

anaxamon
26. nov 2009

shaar, nie ale tak sa tocim celu noc ze pyzamo mam vacsinou vytiahnute vyse krizov...a nepomaha ani uvazovanie salu na krize bo aj tem zosulam bud nize zadku abo vyse krizov...muz mi uz slubil kupit tajaku fajnotku co nevyhrniem ani ked budem nocny airobik cvicit 😀 😀 ...tak uvidim

mimochodom, tebe dosli slova? to snad nie 😀

na svadbe som napisala ip o tebe dvom kockam co zhanaju foto na vychode 😉

puma.sue
26. nov 2009

takze stale nic? som myslela, ze pato bude so shaar oslavovat 😉
on narodky a ona meniny...

inak, ja mam zajtra maliarov dostat, ale nic tomu nenasvedcuje ☹
moj chlap vcera len tak medzirecou tresol, ze "nejak ti kozy narastli"...
dufam, ze je to len "reakcia" na to, ze u mna vyprsala zotrvacnost hormonov este z cias HAK a ze coskoro pridu...

siouxie
26. nov 2009

fííha, pumi! 😕 😀 😀 Alebo žeby? 😀

puma.sue
26. nov 2009

siouxie, ty prestan! 😉

siouxie
26. nov 2009

😀 😀 😀 tak sorry, no 😀

A dobré ránko vám všetkým, už tu nejaký čas s vami raňajkujem 😉

puma.sue
26. nov 2009

a co mas dobreho???
ja tlacim uz asi hodinu parizsky salat s feferonovym a socikovske biele rozky - to mi vzdy pomaha na opicu... 😝

anaxamon
26. nov 2009

puma, preboha to su ranajky, moj zaludok by nieco podobne nezvladol, som si ho rozmaznala cerealiami, aj dnes som si dala chlebik s maslom a scipakom a trochu protestuje ☹

siou helou, ako sa dari? vidim ze si sviezo vesela 😀 😀

puma.sue
26. nov 2009

anax, ja by som zase cerealie nemohla... mozno ako dezert po parkoch a hemendexe 😉

anaxamon
26. nov 2009

ta to nezasyti alebo preco?

siouxie
26. nov 2009

puma, ty to podľa mňa ani neješ, len náš nasieraš 😀 😀 😀 Ja by som s opicou a takýmto raňajkami grcala ešte na Vianoce 😀.

Ja som tiež jedla nejaké cereálne keksíky, ale nič moc, došli mi moje obľúbené ovsené Dukáty, tka si musím vystačiť bez nich.

anax čau, zatiaľ zvesela, dúfam, že ma smiech neprejde. No čo, prinajhoršom podepkujem, bduem si vás čítať a hneď budem zase vysmiata 🙂 😉

puma.sue
26. nov 2009

siouxie... mozno su to u mna aj tehotenske chute, co ti ja viem?

ja by som grcala z tvojich ovsenych dukatov...

anax, ved tie veci chutia ako piliny... podstatne je, ze sa vacsinou cerealie jedia "na sladko" a mne sa sladke ranajky vobec nepocitaju. na ranajky sa treba dost najest, to je moj nazor. ved poznas, ranajky zjedz sam, obed si rozdel s priatelom a veceru daj svojmu nepriatelovi... 😀 pre mna su ranajky velmi dolezite 😉

siouxie
26. nov 2009

pumi aj pre mňa, ale také, čo ma nezabijú 😀.
Ale v pohode, chápem, ja som pôvodom tiež slaninovo-cibuľové dieťa s mastným chlebom navrch, ale akosi sa mi zmenil metabolizmu, Vekom 😀.

anaxamon
26. nov 2009

mna teda uspokoja najviac sladke ranajky....makovnik s maslom je moje oblubene na sobotu rano, alebo vianocka s maslom a kakauko 😝

siou nedepkuj ani omylom, dnes tu musi byt veselo!! 😵

puma.sue
26. nov 2009

vsetci starneme... 😀
ja by som slaninu a cibulu mohla v jednom kuse zrat, len by som medzi ludi nemohla vychadzat 😉

siouxie
26. nov 2009

anax nedepkujem ešte, to som len tak skonštatovala, že ak ma ten smiech prejde (náhodou), tak to nebude nadlho. Sa poznám 😀. No a vás použijem ako urýchľovač. 😎 😀

shaarka
autor
26. nov 2009

jeeej, dakujem, ty si zlata 🙂 ocenujem.
chces proviziu? 😎

anaxamon
26. nov 2009

puma 😀 aspon by si robila dobre meno slovenskej tradicnej gastro 😀 chleba,slanina,cibula,syr a pod. 😀 😀

siou viem viem ze nedepkujes ale ani na nic podobne nemysli..🙂)))))

shaarka
autor
26. nov 2009

aha.
no fajne. som nerefresla stranku, - anax, predchadzajuci prispevok bol pre teba. na ostatne budem reagovat ked precitam. 😀 😠

shaarka
autor
26. nov 2009

heheheeeeee 😀 puma, podame si ruky - pre mna sladke jedlo nie je jedlo, ale len nejaky dezert.
dukatove buchticky? len po NORMALNOM jedle.
palacinky? to je predsa kolacik.
makovnik? to sa pred ranajkami nesmie 😀 😀 😀

anaxamon
26. nov 2009

proviziu si neprosim 😉 len nech mate kseftiky a mozete sa rozvijat..bude ma hriat dobry pocit pomoci 😉

siouxie
26. nov 2009

to sa ja len tak alibisticky poisťujem dopredu 😀 . Anax, dávnejšie som sa ť achcela opýtať, ty si tuším oravka, že? Odkiaľ približne? Veľmi dobre to tam poznám (z jedného aj druhého konca) 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre