Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nelynka
20. máj 2009

shari ja to beriem vpohode a aj drahy...ked uz my nateraz nemozme tak pomozeme aspon niekomu inemu..kto take statsie nema, ze ma svoje vajka...
drahy je za, ja sa trosku bojim stymulky a odberu, ale to som ja a bude to OK...a potom verim ze sa nam to 100x vrati spet 😀 😀

ja sa hlavne teraz sustredim nech stary zacne poriadne sexovat, potom budeme riesit neplodnost xixi.. 😀

janemari
20. máj 2009

Ahojte babenky uz som tu.A budem az do vtedy kym tu bude nejaka ziva dusicka. 😀 Este budem trochu zehlit popri vas.

monika0001
20. máj 2009

tini - krásny foto.... som hneď ako som dočítala kukla album, že či si dala a dala.... jéééééj.... malinkaté, krásnučke.... aj ja chcem....

monika0001
20. máj 2009

jane - skoro naraz sme prisli.. 😉

anaxamon
20. máj 2009

nely ako dobre ze si mozem po sebe opravit co napisem aj dodatocne 😀

shaar no dajako som sa preratala ale teoreticky by som to dneska aj mohla dorazit. lebo uz mi chyba teda daco okolo 40 prispevkov, ze? dobre uz ratam...jezin ta moja matika..

mimo ahoj, aj jane ahoj🙂))

nelynka
20. máj 2009

anax jasnee...ja som tiez komandator xixi, ked nieco vidim ako robi drahy jak keby mal obe ruky lave tak ma ide vyrvat z koze vtedy 😀

tinika
20. máj 2009

moni dakujem 😉 tak ti posielam tehu bacily TFUUUUUUUUJ 🤐 🤐 🤐

anaxamon
20. máj 2009

ten moj nastastie lave ruky nema, akurat do pc obcas a to viem byt nervozna a radsej ho od neho poslem spat ze to spravim sama nech vydrzi 😀

tinika
20. máj 2009

nely neuveris ale aj ja mam toho teraz dost, nova praca sa stale odklada, tak som povedala ze nejak do septembra este vydžim v tej čo som. Mam teraz toho vela, danova kontrola, dph a este aj RZZP no nenudim sa a tom som čakala ze v aprili uz bude pokoj, uz je skoro koniec maja a ja furt daco riesim hihi

monika0001
20. máj 2009

tini - ja neviem preco ale mam pocit, ze by to uz mohlo byt... 😉
stále mam silnejši a silnejsi pocit ze uz to je... a aj ked nie práve mi zacinaju plodne dni... dnes ma pobolievalo brusko a maju mi zacat... tak dufam.... 😉

shaarka
autor
20. máj 2009

my sme sa v kuchyni skoro pozabijali a asi 3x rozisli. teraz je to uz lepsie, ale aj tak - bud vari on alebo ja, spolu nevieme ani pri najlepsej voli 😀

aaaaaaaaaaa totooo je fotka mesiacaaaaaaaaa: (klik)
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

😉

tinika
20. máj 2009

moni ja som posledne mesiace uz tak bola divna, ze som mala priznaky v kuse a tehu som nebola, tak som sa na to vykaslala a podarilo sa

anaxamon
20. máj 2009

tini malinke je rozkosne 😀 😀 mate uz nejake mena vo vybere?

tinika
20. máj 2009

shaarka ja ze co tam mas za foto, dajaka znama mi je 😀 😀 sak to moja fazulka 😀 😀

nelynka
20. máj 2009

tini verim ti...a este ty, co by si mala oddychovat juj 😠
pockaj, nakoniec do tej novej prace ani nenastupis xixi 😀

shaarka
autor
20. máj 2009

44mm... o chvilku uz bude mat 44cm! 😉

monika0001
20. máj 2009

tini - ja sa na to posledný mesiac tiež snažím kašlať... idem na kurz, rátam ovulku a nemyslím na tehu oba na ovulku 😉 😉 😀 😀 😀 😀

nelynka
20. máj 2009

ja som sa na to vykaslala uz pred rokom a pol a stale sa nepodarilo hehe 😀 😀 😀 😀

shaarka
autor
20. máj 2009

tini, ja som dnes tak kukala na monitor na UZV, ked mi ukazovala folik... som kukala a usmievala sa - ze "tam si ty moj krasavec" a mala nehu v pohlade 😀

tinika
20. máj 2009

no nely ja to aj tak budem robit externe, takze v poho, len ma stve ze sa to posuva, lebo na začiatku toho bude vela a takym tempom skor porodim hihi a neviem ako sa potom rozbehnem

flyangel
20. máj 2009

cauko mimo 🙂

tinika
20. máj 2009

nely mozno aj v podvedomi to mas stale silne, ja som na to fakt nemyslela, ale to bolo okolnostami, lebo ina zby som to z podvedomia nevyhodila 😉 takze zahrabat sa do prace a sup sup snazilkovat tak 2x pred ovu ako ja 😀 😀

shaarka ja som tiez dnes uz aj videla fazulku a doktorka sa nejak zasmiala neviem čo jej bolo smiešne bo sa nepochvalila 🙂

nelynka
20. máj 2009

tini to hej, to je pravda..a to budes mat dobre, popri materskej a zarabat peniazky, to hej to by sa mi pacilo 😀

anaxamon
20. máj 2009

kam sa vytratili mimo a jane?

mimomu
20. máj 2009

my prerabame malej izbu na skolacku 🙂 kupili sme nadherny koberec 🙂
shaar super,tini tesim sa 🙂
nelynka dakujem krasne 😉

tinika
20. máj 2009

no nely ano bude to super, len zase si tu matersku tak nevychutnam ako ine maminy ale čo uz musim aj niečo obetovat

tinika
20. máj 2009

jane mi prave zehli tricko 😀 😀

nelynka
20. máj 2009

tini...
ja to nemam ani v podvedomi..
v mojom podvedomi dieta este nechcem, vies?
a do prace sa zatial nemam do ktorej zahrabat, a na snazilkovanie treba dvoch a ja som bohuzial na to sama 😀 😀 😀

anaxamon
20. máj 2009

mimo tvoja mala pojde na jesen do skoly? parada tedaa..🙂

nelynka
20. máj 2009

mimo vobec nemas za co 😉
tini to je pravda, nevychutnas, ale zase peniazky su treba a hlavne ked drobcek rastie a ked chcete brat hypo duplom...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre