Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

puma.sue
26. nov 2009

shaar, to sa aj mne stava, ze nerefreshnema potom vyzeram ako truhlik, ked som akoze "mimo" temu 😀

anaxamon
26. nov 2009

siou mrkni moj album na svadbe bude ti odpovedou 😉 a potom napis ako poznas oravu a preco 😵

siouxie
26. nov 2009

anax, urobím to opačne, najprv napíšem - od detstva som tam trávila časť prázdnin (oblasť Zázrivá) a aj Podzámok a neskôr sme tam dosť veľa chodili s mužíčkom, niekedy aj viackrát za rok (podzámok, priehrada...). Máme tam aj pár známych a prechodené hory a kopce. No a samozrejme kopec rybačiek na rieke, potokoch aj priehrade 🙂 😉 Máme to tam veľmi radi. 😵

siouxie
26. nov 2009

tak už viem 😉 😀

anaxamon
26. nov 2009

no siou tak som zvedava ci budes poznat aj moj rodny kraj🙂 kedze ten si nespominala moc 😉

puma.sue
26. nov 2009

na orave poznam trosicku len okolo hrustina a kubin, tam sme chodili do taborov robit veducich... 😉
takze k tejto teme nemam viac co dodat...

anaxamon
26. nov 2009

puma aj to staci, ked som sa zoznamila s mojim manzelom, tak on dovtedy, kym som ho nesla predstavit rodicom, na orave nikdy nebol, a to mal v tom case uz 32 rokov... 😉

ale samozrejme sa mozeme bavit o inom, aby si sa mohla zapojit🙂))

chodievate z roboty na vianocne trhy s kolegami?

siouxie
26. nov 2009

ale jasné, napr. v Brezovici som bola na lyžovačke. A keďže nebol sneh, tak sme labzovali po celom okolí. Oravice tiež samozrejme poznám...
Ja to tam mám fakt dosť prechodené a prejazdené, lebo nezvykneme čučať na jednom mieste. A za tie roky čo tam chodím (buď s našimi alebo s manželom) som asi už iba málokde nebola. 😉

puma.sue
26. nov 2009

anax, ja vianocne trhy nemusim... ale nikdy sa im nevyhnem, prave preto, ze sa z roboty chodi poslopkavat... tak uvidim, ako to bude tento rok... mne vadia tie davy tam a tak... ☹

siouxie
26. nov 2009

tak to sa pripájam, ani ja to nemám rada. Náhodne s ami podarí ísť raz za pár rokov a stačí zas ena pár rokov 😀

anaxamon
26. nov 2009

no mne by davy nevadili, mne vadi to ze to nema bez snehu spravnu atmosferu a ze ceny su tak nekrestansky vysoke za (ne)kvalitu, ze si dam tak maximalne jeden "punc" a jednu loksu, ktore chutia jak sak vies si domysliet...a potom sa tesim, ze nam vyjde s manzelom nejaky vikend kedy budeme moct ist na vianocny trh do viedne a tam si to naplno uzit hoc aj bez snehu

siou takze si taky riadne zcestovany domorodec 😉 nas rodicia tiez dost vlacili po byvalom ceskoslovensku, vela veci si ani nespominam, len hmlisto...napr. nafukovacku na zemplinskej, alebo silny vietor a obkladanie stanu kamnmi na zemplinskej alebo hadzanie koruniek do jazierka v jaskyni macocha v cechach a tiez nastup do lodky, do ktorej nastupovala aj 150kg zena a ja bojko som sa drzala lodky nohami zubami rukami a cakala kedy sa pekoprcneme 😀 😀

lenuska85
26. nov 2009

Pekny dnik vam prajem. U nas svieti krasne slniecko 😀

Tinika este stale nic???? To je uz nejako dlho, nie?

Shaarka poslala si fotku do tej sutaze?

Inak vianocne trhy... tie nemusim.

puma.sue
26. nov 2009

no ved toto, myslim, ze sa mi minuly rok podarilo uspesne sa im vyhnut.
ale akurat mi volali byvali kolegovia, ze buduci tyzden tam chcu spravit stretko... ja to tam neznasam...
raz, este davno, ked som tam bola s frajerom, tak sme stali pri takom stole a pod nohy sa nam v tom dave vycural bezdomovec... som skoro skolabovala...
som si povedala, ze ani za svet.
a dalsia vec. uvedomili sme si, ze tam ti stankari nemaju tecucu vodu? ze s tym rukami, akymi rano nalozil do oleja tu cigansku aj berie od vsetkych peniaze, nabera cigansku, potiera lokse... ? brrrrr, celeee zle

siouxie
26. nov 2009

anax 😀 . Ale je dosť veľa miest, kde som vôbec nebola, čo ma mrzí. Alebo bola iba raz a moc si nepamätám. Východ takmer nepoznám, Raj a Kras len matne 😒. A z Čiech tiež nie veľa...

Lenuš, ahoj 🙂 . Pracuješ?

shaarka
autor
26. nov 2009

priznam sa, ze ja som na vianocnych trhoch uz jedla. aj v BA aj v KE - ale bolo to len preto, ze som nevydrzala tie vone. jedlo nic moc, padalo mi to, mrzli mi ruky a maso bolo zuvacie. ale treba vyskusat.
a je pravda, ze vacsina stankov sa mi hnusi, lebo maju obrovske ceny, nie su mili a privetivi, nevyzeraju dobre a vobec, kazia mi caro predvianocne. ti ludia.
takze my sme chodievali len na varene vinko, ale este nikdy som sa z neho neopila. sa neda. z tych malych plastakov, co su najprv vriace a potom o chvilku uz studene... ? dali sme si dva tri pohariky a isli chlastat do krcmy. 😀

shaarka
autor
26. nov 2009

lenus, neposlala, nemam. len tie, co som si fotila ako mi rastie bruch.
mozno v sobotu donutim muza, nech ma cvakne. ale to vies, suster chodi bosy... 😀

puma.sue
26. nov 2009

shaar, ja tiez netvrdim, ze som tam niz nezjedla, prave tak isto ako teba aj mna tie vone zlakali, ale po case viem, ze je to len "cuchovy klam" 😀
mne vadia davy, pancovane vino a prepaleny olej vsade...

a este to, ze tam vzdy stretnem ludi, ktorych by som za inych okolnosti nerada stretla... 😖

ahoj leni, vyzera to tak, ze tinika stale nic... ale myslime na nu.... intenzivne 😀

anaxamon
26. nov 2009

siou tak asi mas len svoje oblubene destinacie🙂

puma, s tou vodou mas pravdu, nikdy som si to neuvedomila aj ked neviem ci by im to hygiena povolila keby ze niekde v okoli voda netecie, takze asi to maju oficialne nejako osetrene avsak realne to nedodrzuju 🙄

lenuska85
26. nov 2009

Siouxie ahoj, hej pracujem...bohuzial!
Shaarka ved ty si mi hned prisla na um, ked som pocula o tej sutazi. Ze ake pekne fotky by si tam poslala. Ked pozeram teraz na tvoju fotku, tak aj zaujimava by urcite bola. 🙂
Urcite skus poslat, za pokus to stoji a mozno vyhras ten odber.

siouxie
26. nov 2009

presne, keď si predstavím starej mamy lokše a potom henten gumový ochytaný humáč, bleee 😒 O cenách ani nehovoriac.
A prečo vlastne tinika už išla, keď mala termín na Mikuláša? Či sa pletiem?

puma.sue
26. nov 2009

anax, bola som aj v "zakulisi"na vianocnych... v strede tych stankov, kde sa len stankari dostanu, vies, v tom "kruhu" vo vnutri, je cisterna akoze. odkial by tu vodu mali cerpat... ale myslis, ze to robia? je tam aj kopec smetiakov a keby si videla, co tam je, to je des... bola som tam minuly rok a mala som dost. brrrrr

lenuska85
26. nov 2009

No mna by porazilo keby som tak dlho cakala v nemocnici na porod. Drzim je palce aj malemu.

Inak trocha odbocim od temy. Myslite si ze je pre muza vhodny darcek holiaci strojcek? Myslim pod stromcek.

anaxamon
26. nov 2009

ale na druhej strane musim priznat ze mi strasne chutili lokse a ciganska na vinobrani u nas v pk v rokoch 2006 a 2007, od minuleho roka je to dost o nicom, setria na loksiach, ponukaju len s kuracou pecienkou a to mne strasne vadi, lebo ked aj by som si priplatila ale chcem na vinobrani loksu s husacou pecenou a nie nieco co si doma viem sama spravit aj kazdy druhy tyzden ☹ jedine co je furt dobre je burciak, zatial ma nikdy nesklamali, akurat ze tento rok ma sklamal moj apetit a viac ako pohar som nezvladla..asi preto ze neboli tie lokse a ciganska..

no jo ale som zas zacala temu o jedle, velmo sa ospravedlnujem 😅

siouxie
26. nov 2009

Lenuš, ak mu nevrastajú chlpy do kože, tak áno 😉

lenuska85
26. nov 2009

Siouxie nie nevrastaju. On sa mi snazil uz nieco naznacit, ked ide reklama na strojcek. Si povzdychne a prejde si rukou po brade. Tak dufam ze som to spravne pochopila 😀

anaxamon
26. nov 2009

puma presne tak nejako som to myslela, oficialne tam maju zdroj ale ho nevyuzivaju 😖

puma.sue
26. nov 2009

leni, ja som mojmu kupila strojcek k narodeninam a povedal, ze to bol najlepsi darcek, aky kedy dostal... zalezi, ci to vyuzije. ja som mojho spoznala tak, ze sa holil na hladko, co sa mne nepacilo... tak som mu kupila taky holiaci, co aj zastrihava fuzy, takze teraz nosi kvoli mne bradu 😀 ten strojcek miluje a vola ho ferrari 😀

lenuska85
26. nov 2009

No ved ja vidim na nom, ze by si ho prial. Mu zasvietia ocka, ked to vidi v telke.Lenze on je strasne narocny co sa tyka holenia. Teraz pouziva ziletky, ale tie si vyberal sam a dost dlho. Lebo musi mat 5 cepielok, musi vibrovat... v tomto je horsi ako zena 😀 Takze ma trocha obavy kupovat ho sama a zase nechcem mu vykecat prekvapko.
Pumi porad aky by som mu mala kupit?

puma.sue
26. nov 2009

ja som tu uz nedavno pisala, ktory som kupila.
podstatne je, ze funguje aj na sucho aj na mokro = moze sa holit v sprche...
a je aj na tvar aj na cele telo...

v tej dobe, ked som ho kupovala, bol jediny taky "multifunkcny" na trhu...

http://www.amazon.co.uk/Braun-CruZer-Rechargeab...

pipussa
26. nov 2009

ahojte,
puma, co stoji na slovensku ten strojcek ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre