Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

puma.sue
28. nov 2009

ahojte,asi som prilis pripita na to, aby som vas docitala.
uz som zrevana...
mali sme na navsteve otcovych rodicov = mojich starych rodicov....
vytiahli sa temy, ktore ma dost rozcitilil...

ako sa mate?

lenocka84
28. nov 2009

ahoj pumi
nemas co citat lebo cely den tu tvrdnem sama
radsej si chod lazkat a oddychovat, aby ani ocka neboleli

puma.sue
28. nov 2009

to je v poho leni
chlap siel volit a pre adama k mame, ja tak trochu varim, aby bola vecera.... 🙂
stale som trochu rozcitena...
ale to prejde. chystame sa dnes na slavika 😉

lenocka84
28. nov 2009

a co varis?
a dnes je slavik?

puma.sue
29. nov 2009

halo, bre ranko, vcera nam neocakavane dosla navsteva. tak som sa sem uz nedostala...
a zaspala som v polovici slavika, ani neviem, co sa dialo poriadne...

monky1
29. nov 2009

ahoj puma, mylim, ze o nic mimoriadne si neprisla....ale zavidim ti, ze si si schrupla....ja som sa do postele dostala po polnoci, na to sa prďola zobudila a do stvrtej rana som pri nej chytala osypky 😠 ...to dieta je chronicky nespac...zato rano sme prispali - som hore asi pol hodku, dala som do rury kacku, idem sa pustit do kapusty a uvidim - bud lokse, al. knedle 😵

a ty co mas nove?

puma.sue
29. nov 2009

mon, to sa ti chce? kacice vypekat???
na tvojom mieste si to ulahcim a navarim za kybel zemiakov... s loksami je robota, aj s knedlou - ak robis doma poctivu...
nove nic, skriabe ma v hrdle, dufam, ze nebudem chora.
chlap ide dnes mimo, takze budem sama doma. upratane je, mozno dam nieco oprat, varim az na veceru, obed este nejaky mam. a budem asi aj spat. nech sa preliecim. podvecer pride moja mama na navstevu, s jej znamymi... takze trochu vzruso, ale inak doma a NIC... telka a haji 😉

monky1
29. nov 2009

ty mas ale akcny zivot, sama navsteva 😀 😀 ....ale aspon cez den mas veget - to uz niekolko rokov nepoznam

a k tej kacke - peciem ju prvykrat, ale nasla som jednoduchy a vraj dobry recept, tak uvidime, co to nakoniec bude...drz palec...

shaarka
autor
29. nov 2009

ahojte 🙂
pumi, vy mate fatk akcny zivot, tolko navstev, tolko podujati... fiha! 🙂
a monky, kacica? to som teda este neskusala, to pre mna patri do levelu "lepsia kucharka" 😉 😵

puma.sue
29. nov 2009

nooo, tento vikend je brutal. a aj buduci. to bude zatazkavajuca skuska. pride chlapova rodina z ciech k nam na vikend. som skepticka. ale on vie, ze ak sa mi co len jedna vec nebude pozdavat, odchadzam k mame a vratim sa az v pondelok, ked bude po vsetkom... 😀

daj vediet co za recept mas, chalani do mna v piatok nahucali (moj chlap s kamosmi dvoma), ze ako to, ze sme nemali thanksgiving day... a ze oni chcu plnenu pecenu morku... alebo ze aj kacica to moze byt, alebo hus... a teda zvazujem. aj ked, bude to posunute cele az ku tretiemu adventu, ale spravim im radost... 😉

a dnes budem vyzdobovat byt. prva adventna nedela to isti. spakujem heloweenske chujacinky a idem vytiahnut vianocne 😉

lenocka84
29. nov 2009

ahojte
dufam ze ste mali krajsiu noc ako ja

shaarka
autor
29. nov 2009

cau lenoc, co sa stalo? 😕

shaarka
autor
29. nov 2009

pumi, to vase rodiny tak bezne cestuju, alebo to je z dovodu predstavovania potencialneho dalsieho clena rodiny (ci uz z jednej alebo druhej strany)? 😀

puma.sue
29. nov 2009

leni,halo, co sa deje?
shaar, pride chlapov brat so zenou a dcerkou...
robia si vylet...
(nepytaj sa ma na moje pocity... tie tu nikoho nezaujimaju, som z toho na prasky...)

a co sa tyka maliarov, dosli.
vcera som uz od nervov aj test ocikala n 😀

nellie_
29. nov 2009

ahojte... 😎

citam ze ste to mali vcera nejake krusne - pumi,lenoc.. 😕

ja akurat kamosovej malej napalujem film hannah montana.... 😀 😀 😀
od rana ma fest boli hlava - nemohla som rano spat a od 6 som hore... 🙄 🙄 to je o nervy a zajtra budem trpiet ked budem mat vstat... 😠

puma.sue
29. nov 2009

nellie, skus si pospat este v priebehu dna.
to by ta mohlo zachranit aj co sa zajtrajska tyka
ja to tak v nedelu robim, lebo chcem aj superstar pozerat aj particku a keby som si nepospala cez den, v pondelok by som asi tazko o 5.45 vstala... ☹

nellie, co bude dnes na obed?

monky1
29. nov 2009

puma - asi najprimitivnejsi recept, tak preto som sa do toho pustila
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=10458

musim bezat, potom dam vediet, ako to dopadlo 😉

lenocka84
29. nov 2009

no krasny vecer zacal, az som bola sokovana
tak reku drahemu ze snad to dnes nepokazis
ani nie dohodky mu volal kamos, on sa obliekol a letel za nim do Pezinka
takmer ma porazilo
dogulal sa o polnoci, a do 8mej rana sedel v kancelarii a hral hru
som myslela ze ho prizabijem,a samozrejme ja som blba lebo nespim, ked on tu nie je a podobne kraviny
takze vlastne zase som ja ta zla ☹

nellie_
29. nov 2009

Pumi ked ja moc neviem cez den spat ale dneska sa skusim uspat nejakou knihou poobede lebo citim sa jak keby ma mechom buchli po hlave... 😀

Dnes mame na obed tie "prevratene rezne" ako to my volame.. aj bravcove aj z kuracich prs...
- to su tie co sa najskôr vyklepu v struhanke, potom omocia vo vajicku a prudko opecu a potom naukladaju na plech a na to vela cibule a podlievam to roztopenym maslom do ktoreho vmiesam horcicu a kecup a su take super makkucke a stavnate tie rezniky... 😎 a ku nim ryzu s kukuricou.... 🙂 🙂

Lenoc nenervuj sa.. co ti na to poviem MUZ - maly uzitocny zivocich a to hovori za vsetko... 😀
oni su fakt vsetci rovnaki.... 🙄

puma.sue
29. nov 2009

leni, totalne chapem, ze si nastvana, ale dobre vies, ze aj muzi maju svoje dni...
ani ja neviem spat, ked je ten moj prec. a to sme spolu len kratko, len som si uz zvykla...

puma.sue
29. nov 2009

nellie, obratene rezne poznam. ja budem mat obed este zo vcera, ale na veceru spravim ja kuracie rezne v cesticku... a k tomu pyre, lebo mame s drahym strasnu chut na taku klasiku.
polievku by som nejaku mala zbuchat, lebo uz nic nie je. vyvar sme vcera dojedli...
asi idem preklikat nejake recepty...

shaarka
autor
29. nov 2009

hehe, tak pozeram, ze nikdy sa tu nestretneme tak, aby sme vsetky mohli povedat, ze vcera bol pekne den/vecer, ze? 😀 😀 😀
my sme boli vcera na navsteve, super bolo, len ja uz dlho nevydrzim byt hore... a od siedmej, co sme prisli, mi celkom stacilo. o jedenastej som uz zivala a naznacovala MM vselijakymi sposobmi, ze ked dopije tento pohar, tak ideme... ale jasne, ze hostitelia nalievali vinko, tak bol dalsi a dalsi pohar, a ja som o pol jednej uz povedala nahlas, ze "halo, tento pohar si uz mohol odmietnut" - tak MM protestne vstal a ma zhodil pred nimi, ze "no ked si zavelila, tak ideme". vonku som mu to vytkla, ze vobec na mna ohlad neberie, tak sa odul, a isli sme ako cigani, on meter predomnou a ja za nim s jellou 😀
a pritom vcera rano (po piatkovom vecere) som mu vysvetlovala, ze ked bude pit viac, ako to tehotna dokaze uniest, bude spat v kuchyni na zemi. v piatok som to takto vyriesila a ani sme sa nepohadali.
lenze kedze vcera to zas prehnal (nemyslite si, sa ozral, to nie, ale uz mal spite cervene oci, a vedela som, ze bude chrapat a smrdiet 😀 ) tak som ho vcera zas vyhostila do kuchyne.
rano som sa milo pozdravila, podala mu vodu, ohriala kuraciu polievku, ale jedneho prepacu som sa nedockala...

to mam za to, ze ja som sa obetovala a som tehotna a on sa nevie ani len krotit 😀

puma.sue
29. nov 2009

shaa, prepac je slovicko, ktore sa v padruhovskom slovniku nenachadza. jedine, ze si ho vyziadas a to ti je potom na co? ze?
on s tym nema problem spat v kuchyni? ma sa tam kde zlozit?

shaarka
autor
29. nov 2009

tak on je velmi hrdy. ak by mal povedat, PREPAC, ze som nebral na teba ohlad, nehnevaj sa, vynahradim ti to, uz sa to nestane, bla bla bla... tak by ho to asi zlozilo. odpadla by mu ruka, alebo by to na nom potom bolo mesiac vidiet. alebo by ho to asi bolelo.
cize ja som mu poznasala vsetky deky a periny a vankuse, co mame, on si to pekne rozlozil na zem a spinkal.
ak by prisiel do izby a povedal to trapne slovicko, tak sa zlutujem. 😀

shaarka
autor
29. nov 2009

rano sme sa este o tom rozpravali a povedal nieco v tom zmysle, ze som ho uz potrestala, tak nech dam pokoj.
tak som mu vysvetlila, ze som ho nepotrestala (to by som mu dala len perinu), ale ze som urobila nieco, co som musela kvoli sebe a babatku. a ze som sa aj tak celu noc budila a musela si uvedomovat, preco vedla mna spi. ze som sa vlastne potrestala sama. ale tak to musi byt, ked drahy nevie, kery ma dost 😀

lenocka84
29. nov 2009

viete najhorsie je ze mam taky pocit ze mi prestava na nom zalezat
uz viac ako 2tt som ho poriadne nevidela, nehovorila, a nejako som si zvykla ze tu nie je
a nevadi mi to

shaarka
autor
29. nov 2009

oprava - ze preco vedla mna nespi

shaarka
autor
29. nov 2009

lenoc,
asi ti napisem (i ked sama som si to nechcela priznat), ze to su asi tehotenske hormony 😒 a i ked sa ti to teraz zda ako katastrofalna situacia a mas chut nieco zmenit, alebo si sa zlakla... myslim, ze sa to upravi a vsetko bude tak, ako predtym. asi to len musime vydrzat. chlapi sa nevedia zmenit len preto, ze to od nich chceme. to je asi slaba motivacia.
ja mam cele tehotenstvo pocit, ze MM na mne nezalezi, teda aspon nie tak, ako by malo... castokrat som si ista, ze mam pravdu, ide ma rozhodit, alebo mam chut plakat, alebo ho zabit, a potom o chvilku mi je to jedno. mozno mam aj pravdu, ale v kazdom pripade s tym nic neurobim(e) a musime len pockat, ako sa situacia vyvinie. ze? 😒

lenocka84
29. nov 2009

len to netrva odkedy som tehu, bohuzial
teraz to uz len vrcholi
a jednoducho ho teraz uz totalne ignorujem, nemam sa s nim o com bavit

shaarka
autor
29. nov 2009

lenoc, aj ja priznavam, ze sme mali problem aj predtym, len nejak lepsie som to zvladala.
myslim, ze o par dni napises aj nieco pozitivne. dnes je zly den a zle pocity prevladaju.
alebo je to uz take kriticke, ze uplne? 😕 hadam nie...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre