Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

flamenga
1. dec 2009

vave ďakujem 😵 😵

bublinka11
1. dec 2009

No ja som uz napapana a dnes ma chyta zravka, lebo mi nestacil obed 😠 Idem vypit flasu vody, nech sa mi zaplni brusko 😀

vavenka
1. dec 2009

Tha so?

Secky obedujete? 🙂 🙂 my sme vcera tie sulance zozrali a na dnes nemam navarene nic.... Ale vobec NIC!
A som myslela ze dam rozmrazit cecky morcacie a urobim stroganov (som sa nechala inspirovat), ale volala dvojickova kamoska ci nedojdem na kafe, tak co myslite, co som si vybrala? Sporak alebo kafe s kamoskou? 😉

lenocka84
1. dec 2009

pozdravujem vospolok

konecne som sa dostala k pc, a teda aj ku konu
co nove?

nellie_
1. dec 2009

a jeden mini na dnes... 😀 😀 😀

Aký je rozdiel medzi nosom a penisom?
Nos to vie v rozhodujúcej chvíli potiahnuť dovnútra!

bublinka11
1. dec 2009

Hello Nellie 😀 😀 😀

nellie_
1. dec 2009

no ako bubli????
konecne ze si sem aj zabludila... 😉 😀 😀

nellie_
1. dec 2009

baby ja mam dost... mali sme tu prezentaciu z jednej firmy co nam robia kelimky... a doniesli ukazat aj kelimky vseliakych vyrobcov a medzi nimi je kelimok na mrazeny cokoladovo-matovy krem a vola sa 69 je na nom velikaneske cislo 69 a nad nim aj pisomne nazov sestesiat-devina a po bokoch silueta zeny...
no ja mam dost.. dobry marketingovy tah... 😀 😀 😀 😀

len si neviem predstavit decko v obchode ako hovori - mamiii kup mi sestdesiat devinuuuuuu 😀 😀 😀

vavenka
1. dec 2009

Nelliee 😀 😀 😀

bublinka11
1. dec 2009

Cokoladovo matovy krem? To si neviem ani predstavit ako moze chutit...ze by ako after eight?
No ja sem tam zabludim, ale fakt som nestihala... 😉
A teraz som si spravila taku strasnu chut na cokoladu, ze sa zblaznim, ked ju nebudem mat!

nellie_
1. dec 2009

a podotykam ze je to slovensky vyrobca... 😀 😀 😀
to by som ani necakala... 😀
ktovie ako to chuti?? 😀 😀 😀

vavenka
1. dec 2009

Ble, mne after eiht nechuti.....
Aj ked ako zmzlina to nemusi byt zle, take osviezujuce 🙂
Joj ja som hladna, idem si aspon rohlik namastit, dnes som ani prstom nepohla 😀 😀

bublinka11
1. dec 2009

No ja zahanam chut na cokoladu, ale zatial nepomaha...este tu mam pomaranc, zeby som sa oklamala nim? 😎
Baby to vsade je take hnusne pocasie? Ja mam normalne chut si lahnut, vobec by mi nerobilo problem zaspat!

nellie_
1. dec 2009

ja zasa after eight mozem.. ja mam rada matove cokolady.. aj sladka vasen mi strasne chuti a aj napolitanka Mata... 🙂 🙂

vavi ale pohla - ved hadam netukas do klavesnice nosom... 😝 😀 😀
a coze budes ved robota ti neutecie.. 😉

bublinka11
1. dec 2009

Dispečer profesionálneho hasičského zboru vojde do miestnosti
najvyššej pohotovosti, kde hasiči trávia voľný čas medzi výjazdmi.

Rozhliadne sa, zastaví sa, usmeje sa a dá si z automatu kávu. Ostatní
kolegovia se na neho spýtavo pozerajú a on - potom, čo ju veľmi pomaly
dopil, hovorí: "Páni, POMALINKY sa zdvihnite, horí daňový úrad!"

vavenka
1. dec 2009

Bubli 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Nellie no to je pravda, prstami hybem, to je ale kaloricky vydaj 😀

shaarka
autor
1. dec 2009

😀 😀 😀
dobre vtipky, konecne nejake nove 😀

tak ja som sikulka, som povysavala, umyla parkety, dlazku v kupelni a teraz sa mi vari na sporaku karfiol a zemiacky, bude sa zapekaaat 😀 este si chcem nalakovat nechty a odchlpit nohy a zafarbit vlasy, no len neviem, ci sa k tomu dostanem 😠 a jasne, do fotiek som ani nepichla :( chudak MM

ktora tehotna sa ku mne prida a napise, ze aj jej sibe, lebo v tehotenstve ma chut triedit, vyhadzovat, a robit velke poriadky? jak som doma, tak mam chut obratit byt hore nohami a vyhadzat polovicu veci, co tu mame 😠

shaarka
autor
1. dec 2009

vavi, ja ze si uz odisla 🙂

vavenka
1. dec 2009

Shaar az okolo tretej vraj 🙂
No aj ja mam take plany, ze potredit skirne - aj ked ja som na skrine zatazena, musia byt kominky 🙂
Ale - kedze som leniva ako vos, tak som sa k tomu este nedokopala.....
A k jednej skrinke, do ktorej chcem poukladat detske veci, mi treba polovicu, lebo tam ma on stare veci - este z cias manzelstva - ja by som to povyhadzovala secko, ale tak nemoozem si dovolit 😉

lenocka84
1. dec 2009

shaar tak v tom ta ja urcite sklamem
odkedy som tehu sa mi vooobec nic nechce
aj to nalezite vyuzivam

take velke upratovanie a triedenie bude pred stahovanim, aby sa nebrali zbytocnosti

siouxie
1. dec 2009

ahojte 🙂 . Nellie 😀 😀 Neviem, či bol lepší vtip alebo ten krém 😀

ešte na margo cestovateliek - ja mám Slovensko prechodené z destva, čo som rada. Aj keď etda ani zďaleka nie tak, akoby som chcela. No a teraz chodievam síce viac von, ale sem-tam aj na Slovensku. A so psom. Musím skonštatovať, že sa to pomaličky, ale isto zlepšuje, aj keď s prístupom, aký je napr v Čehcách sa to nedá porovnať. Ale v pohode sme už absolvovali aj halušky v oravskej kolibe s pesom pod stolom 😀 .

Doma s ním chodiveame samozrejme hlavne do prírody, ale tým, že bývame v širšom centre, nemám s ním absolútne problém ísť v lete do centra do krčmy (von) alebo sa iba tak prejsť.

Je to náš cestovateľ, bol s nami dvakrát v Grécku a trikrát v Chorvátsku. Samozrejme, v septembri. Cestuje neskutočne rád, absolútne v pohode a väčšinu cesty prespí. Sú to pre mňa jedny z najkrajších dovoleniek v živote, hoci sme vďaka tomu museli prestať lietať. Ale neľutujem, máme nádherné zážitky a spomienky.

No a keď aa pozriem z okna, je mi na grc 😀 😀 😀

zubrienka11111
1. dec 2009

ahojte babenky. uz dlho som chodila na vase forum, len tak, precitat si nejake skusenosti ludi s podobnym osudom a nabrat sil do buducna. ste super. dozvedela som sa vela zaujimavych veci. 😅
moj problem je, ked ja ani neviem kde zacat. manzelovi zislili asthenozoospermia, odporucili mu uzivat profertil, ja mam ist teraz 14-teho na laparo. neviem, ako postupovat dalej, pretoze kazdy lekar-odbornik nam povie nieco ine. moja gyn. povedala, ze ak bude mat manzel zle vysledky, uz jedine umele oplodnenie a chodenie do centra. ked sme boli u androloga, tem nam zas povedal, ze preco umele, ze je to drahe, ze to stoji 100 tisic a poistovna nam preplati len polovicu a zvysnu platime my. predpisal mu spomynane lieky. neviem ako dalej. ci ma zmysel brat ich, alebo pockat na moje vysledky.... ☹
alebo ich zacat brat aj bez mojich vysledkov, a mozno budu potvorky pripravene na umele....
neviem. uz sme rozmyslali aj nad adopciou.
v hlave mam taky chaos ako este nikdy v zivote. jeden den poviem, ze umele nie, no v zapati na druhy den poviem manzelovi moje uplne ine rozhodnutie.
snazime sa uz vyse 2 rokov a mne sa to zda ako vecnost a pomaly ale iste stracam nadej a trpezlivost. a ked vidim mojho muza ako tuzi po babatku....

bublinka11
1. dec 2009

Ahoj Zubrienka, tak pod medzi nas nabudnut na svoje problemy... 😉 Tazko ti je radit...najlepsie vies len ty sama, co chces a co je pre teba prioritne...

shaarka
autor
1. dec 2009

jeeej, siouxie, tak pekne si to napisala, myslim ze aj s jellou by sa dalo 🙂

siouxie
1. dec 2009

zubrienka, bubli mám pravdu a ja ti ešte poradím ti ešte čítať ďalšie témy, ktoré by sa vás mohli týkať (témy jednotlivých centier, témy o andrológoch, témy k diagnózam).
Teda ak asi to už neurobila. Mne to veľmi pomohlo - v získaní prehľadu (napr. aj v tom, že nechodím do centra, kde ma IVF vyjde viac ako 400 euro), a najmä - v rozhodovaní...

zubrienka11111
1. dec 2009

ste tu super, aspon takto sa mozem vykecat a dozvediet sa iny nazor. lebo ten moj a manzelov uz poznam. aj ked ako som povedala, menim ich castejsie ako ponozky. aj 5 krat za den. neviem, ci aj vy ste mali take myslienkove pochody ako ja, ale pomaly si uz o sebe myslim, ze aj ked si to neuvedomujem, ale v podvedomi stale rozmyslam, co urobit, a ako to spravit, co potom ak..... nie som nahodou inaaaa, alebo uz zrela na psycho? 🤐

bublinka11
1. dec 2009

Zubrienka moje nazory sa tiez menia...niekedy citim zlost na to, ze sa nedari otehotniet, vtedy si poviem, ze kaslem na deti, ze ich mat nebudem! A potom pride zase den, kedy po detoch velmi tuzim a poviem si, ze spravim vsetko pre to, aby som ich mala. Som toho nazoru, ze treba vyskusat vsetko, co je dostupne, nevzdavat sa...aj tu najdes vela prikladov takych, ktore si mysleli, ze to tak skoro nebude a prijemne ich to prekvapilo 😉

siouxie
1. dec 2009

😀 😀 ále kdežé, žubrienka, aké psycho? Je to úplne prirodzená reakcia na takúto situáciu.

Niekto sa s ňou vyrovná (resp. zmieri) rýchlejšie, niekto viac pochybuje, niekto sa aj zmieri a znova začne pochybovať o správnosti svojho rozhodnutia.

Čo považujem za najhoršie v danej situácii je to, že nikto sa za teba nerozhodne a nikto ti presne nepotvrdí, že si sa rozhodla správne. Preto je naozaj veľmi dôležité veľa a do nekonečna čítať a rozprávať sa tu, či doma.

To, že teraz si tak prudko nerzhodná sa určite zase zmení a vyberieš si, ale prepodkladám, že to nebude úplne bez ďalších pochybností. Tým chcem povedať, že si podobnými úvahami prešla drvivá väčšina kočiek na tomto fóre s podobnou diagnózou ako máte vy.

Osobne som viac čítala, ako rozprávala, ale teraz kecám ostošesť. Aj keď úplne o inom a som s tým spokojná 😎 😀

zubrienka11111
1. dec 2009

a neviete nahodou nieco o tom umelom? je naozaj pravda co nam povedal ten androlog? poistovna preplaca len polovicu?pretoze pozerala som rozne info na nete aj forach, ale nic som nenasla.

siouxie
1. dec 2009

žubrienka, ako som ti napísala, hľadaj témy o IVF (neverím, že si nič nenašla 😉 ), témy o jednotlivých centrách (je ich na Slovensku nejakých 6-8, ak sa nepletiem). Dozvieš sa odpovede na svoje otázky, len to chce trocha trpezlivosti.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre