Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipussa
2. dec 2009

bude tam aj KIK

lenocka84
2. dec 2009

pipussa co??? KIK? myslis KIKA?

pipussa
2. dec 2009

nie KIKA, ale KIK
"hrabackovy obchod" najblizsie je v rakusku, v Hainburgu

lenocka84
2. dec 2009

to nepoznam
to je obchod s cim?

monky1
2. dec 2009

aj v Kosiciach a v Bardejove je KIK - celkom rada tam nakupujem....a ma byt aj v Presove 😉

flamenga
2. dec 2009

monky čo to je za obchod? A kde to je v KE?

nellie_
2. dec 2009

ahojte..ja uz sa hlasim z domu... 🙂
musela som pozerat chlapom co makaju u nas na byte rozmery kotla 😀 😀

a o 17-tej ideme vinsovat svagrine, dnes ma meniny.. tak dufam ze urobila tiramisu ona ho take super robi 😀 😀 tak pre istotu ani vela nejem, nech mam plac urobeny nan... 😀 😀

pipussa
2. dec 2009

no, ale v Bratislave nieje ziadny KIK... toto bude prvyy

nellie_
2. dec 2009

obchody Kik poznam v Piestanoch je a aj v Prievidzi - teda myslim tu u nas v okoli.. kamosky tam chodia nakupovat ale priznam sa mna to moc nebavi prehrabovat sa tam... 😅 ale ona tam nakupi vzdy pekne veci, hlavne na maleho... 😉 🙂

lenocka84
2. dec 2009

nellie tak ja sa hrabat moozem, mna furt kamosky tahali do sekacov, bo som furt nasla total nove veci, este povodne balenia a vysacky
takze take ja mozem

shaarka
autor
2. dec 2009

de steeee?
ja stale cakam na MM, robi nadcasy, ktore mu nikto nepreplaca, strasne ma to sere. je to normalne? dost ma smiesny plat ale chodi domov len prespat :(
co varite? ja som robila vcera ryzu na cibulke, do toho som nastruhala kyslu uhorku, pridala masovy bujon a lan, a na zaver zeleninu (mochovsku zmes) a kukuricu. da sa, ale ta mochovska zmes mi nejako nechuti.

sa mi pacilo dnes v priateloch o pizzi:
chvilku tuto (joey ukazal na usta) a potom cely zivot tuto! (a ukazal na zadok) 😀 😀

monky1
2. dec 2009

flam, ked zistim, napisem...ja som v Ke este v Kiku nebola, len v Kike 😀 , ale kamoska chodi

monky1
2. dec 2009

takze flam, poplietla som to - v KE nie, ale v Spisskej je naisto - tam chodia ....prepac 🙄

monky1
2. dec 2009

a je to obchod, kde najdes kadeco - my tam chodime hlavne na oblecko pre Hanu, ale mas aj par hraciek, kanc. potrieb, samozr. oblecenie pre dospelych, spodne pradlo.....ale pre deti sa tam da paradne nakupit, ked vymaknes akciu

shaarka
autor
2. dec 2009

pipi,
taka som nedockava, ze aky organ vam babatko vystrci pred nos 😀 ci sa pridas do klubu k vavenke alebo ku mne 😀
a ako sa ti dari rekonstruovat obyvacku? sice v tomto tt sa to este da, ja mam hrozu z toho, ze ked budem mat bruch jak dom, budem musiet riesit taketo veci 😒 neviem si predstavit, ze ja, JA budem musiet sediet niekde na riti a setrit sa a MM bude stahovanie organizovat sam. ja milujem prerabky, triedenie, nove usporiadanie, zmenu nabytku... 😠 😀

bublinka11
2. dec 2009

Shaari ani mne nikto nepreplaca nadcasy, mam si za ne zobrat nahradne volno...ale len do konca roka. No a kedy, ked mam este stale kopec dovolenky?
A ja idem tiez varit ryzu, ale len so sampionmi a posypem syrom...

vavenka
2. dec 2009

Ahojte, ako sa mame?

Pocujte, co by ste spravili zo zemiakov? Chcela som placky, ale nemam cesnak.... Minule som robila sulance - a teraz nemam predstavu ze co z nich spravit, neporadite? 😅 😅

flamenga
2. dec 2009

francúzske zemiaky, klasické zemiakové halušky (strapačky), zemiakový prívarok, my ľúbime aj zemiaky narezané na kolieska a vypražené v trojobale ako rezne... nič iné mi nenapadá... len tieto klasiky.... 😅

lenocka84
2. dec 2009

jaaaaj zajtra idem na navstevu kde maju 2 macky
normal mam z toho stres
ako viem ze tie macky vonku nechodia no aj tak 😒

vavenka
2. dec 2009

Flam ale ja mam doma LEN zemiaky 🙂 + nejake vajicko, muka, sampinony v konzerve, mozno nejaku mrazenu zeleninu 😖 Ale dik za tipy....

Ten zemiakovy som tiez myslela, ale nemam smotanu ani mlieko...

No nic, asi sa dnes na varenie vyprdkam 😀

siouxie
2. dec 2009

ahojte, vavi a čo ak by si ich iba dala piecť v šupke? Trocha kvalitného oleja, soli a bylinky...?

flamenga
2. dec 2009

vave jaaaj, tak to nič 😀

shaarka
autor
2. dec 2009

predvarene a opecene zeniaky na kocky s kecupom 😉 alebo s oprazenou cibulkou 🙂 kaloie jak svina, ale...
raz za cas sa da 😀

shaarka
autor
3. dec 2009

halo?
???

puma.sue
3. dec 2009

bre ranko shaar...
az teraz mi dobehli updates v robote na compe...
a idem sa hrabat vo fotkach, vcera nam kamos nafotil adama trosicka, ale vacsina je rozmazata ☹

nellie_
3. dec 2009

bre ranko.. 😀 😀
ja este v pyzame, neumyta.. no toto je aky super den... normalne sa mi to paci... 😀 😀
som tu len na skok, lebo je doma aj MM a prevzal vladu nad pocitacom.. momentalne je na vecku tak sa mi sem podarilo prepašovať... 😀 😀 😀

ani neviem co dnes budem.. mala by som si iste este poriadne dolestit tu novu linku a obalit ju foliou nech sa tam uplne nedonici kym sa bude montovat... 🙄 🙄 to ma trocha nastval ten kamos ze nam ju dodal na milion casti rozlozenu - co je pochopitelne, ale co nepochopim je, ze ju neobalil do folie a dal nam ju len tak... 😒
no co uz tak si to dnes urobime sami...sice mali sme to hned, ale to som netusila ze co s nou MM dorobi 😠

lenocka84
3. dec 2009

čaute
je tu niekto?

mne dnes bolo prvykrat za tehu grcno,
a za cely zivot asi tak 3krat

pipussa
3. dec 2009

lenocka, este k vcerajsej debate, kedy otvaraju tie obchody v raci ?

pipussa
3. dec 2009

a inac, ja grciam doteraz, a som 15tt, nakonci.....
najhorsie to bolo okolo 11-13tt.... Zistila som, ze to mam vsak z mliecnych vyrobkov, takze som ich uplne vysadila. / nic moc /

shaarka
autor
3. dec 2009

pipuss, ☹ len nezabudni na vapnik, aspon nejake syry, jogurty, acidko? nic?
lenoc, ustala si to? 😀
nicol, mate lego, ze? 😀

som dosla z poradne, vsetko ok. mam aj fotku, na ktorej nic nie je vidno, lebo maly sa metal jak blazon 😀 vravela este nico o placente, ze este nie je tam, kde ma byt (pochopila som to tak, ze je dole) a ze sa moze odchlipnut po okrajoch, lebo tam zle drzi. no a ze mam oddychovat, nezohynat a nenatahovat sa. sa priznam, ze ja som sa doteraz velmi nesetrila, lebo ze kym vladzem, tak naco? no ale odteras banderas, kludovy rezim a MM bude musiet posluchat. toto mi podaj, tamto zdvihni, a bude musiet vysavat, umyvat dlazku aj WC 😀 no to som zvedava... 😎 😀 a s tymi filiacikmi na bruchu mam ist na kozne. a plavat ze mi nedovoli. 😒
za odmenu som nam kupila tresku a biele rozky. tak! 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre