Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
4. dec 2009

boze vavi, to by som chcela vidiet tych dvoch, ze snehulienka a cert🙂))))))))))))) to ich ako napadlo?? 😀 😀 😀

shaarka
autor
4. dec 2009

😀 😀 😀 urcite bude srandaaaaa 😀

no mne cigy prvu hodinu nevadia, prave naopak (pokial mi niekto nefuka do ksichtu), ale potom je to horsie a po troch hodinach (a zvyseni poctu vyfajcenych cigariet a navstevnikov podniku) chodievam na vzduch a taham MM domov 😀

lenocka84
4. dec 2009

caute vospolok

pumi uz mas ostrihane haro?

vav tak to moze stat zato taky pohlad, na tych dvoch 😀 😀 😀 😀 😀

anaxamon
4. dec 2009

som sa dobre zasedela, resp. zalezala pri tom pc, a tom som sa chcela ist osprsit a umyt si vlasy 😀

nemate niektora nejaku rychlu infosku ci daktory online fotoshop nema akcie na fotky? chcela by som dat vyvolat strasne moc fotiek este zo svadby a aj s krstin mojho synovca a teraz ked som doma mam kopu casu na to

vavenka
4. dec 2009

Anax teraz ma happyfoto akcio na 9x12, mi dosla reklama na mail.....

dzou
4. dec 2009

caute kocky dnes som tu aj ja mam volno 😉 ale idem ozdbovat dom uz vianocne a piect medovniky a linecke 😉 tesim sa

vavenka
4. dec 2009

Dzou jeej to mas super, ja musim pockat kym sa spolubyvajuci rozhybe, netrufam si vesat girlandy.....
A potom posli na kostovku par lineckych, za tymi sa viem zabit, a mozno sa naserkam a skusim aj ja spravit, sak secko raz musi byt prvykrat, nem? 😉

anaxamon
4. dec 2009

hm, to je ktory rozmer? ten klasicky komunisticky ci uz ten vacsi? sa mi nechce to hladat 😕

dzou
4. dec 2009

no sak to je uplne easy peasy ja mam taky recept ze na hrnceky na linecke ze ti netreba vahu ak chce poslem ti recept 😉
a ja sa teda priznam ja mam dnes narodeninove volno 😀

vavenka
4. dec 2009

Dzou ty mrska, co sa nepochvalis? Tak secko najlepsie zelam, a hlavne novorocnu fazulku do bruska 🙂
Heej, prosim posli posli, budes to mat u mna 😉
Anax no tak to ti neviem teraz presne, ale sa mi zda ze trosku vacsie ako tie za komunistov.... Sak daj happyfoto.sk a pokukaj, mozno maju aj na ine akcosku 😉

dzou
4. dec 2009

diki tak poslem na ip 😉 no sak ja mam mat MS akurat nejakeho 30.31.12... tak dufam, ze nedostanem lebo jak na novy rok tak po cely rok 😀

anaxamon
4. dec 2009

tak sa idem na to happyfoto poflakat

a dzou vsetko naaaaaaaaaaaaaajlepsieeeee 😵

dzou
4. dec 2009

dakujeeeeeeeeeem 😀 joj ani sa mi nechce verit ten vek co uz mam ja sa furt citim na 20 😀 ako minule som aj pocitala ci som sa nahodou nesekla lebo sa mi to zdalo nejake divne ze ja nemozme mat predsa uz tolko 😅 😀 a teda mam 27 ak sa budete pytat 😀 ja viem ze nie vela ale tak mne to normalne pride smiesne ze uz mam 27 sak len vcera som sa nevedela dockat 18-tky 😅

vavenka
4. dec 2009

Dzou ja som na to presne tak isto!! Ja sa citim tak na 22 maximalne, a to mam o 10 viac 😀 😀

dzou
4. dec 2009

no 22 je tak maximalne to je taky optimalny vek clovek uz nie je taky sprosty ale uz je dospely v celom svete 😀 i ked tu je teraz novy zakon a na kupenie chlastu by ste mali byt stasri ako 25r.uz som obcas aj mala problem ze mi nechceli verit ze mam viac ako 25 😅 😀 som bola taka pysna 😀

dzou
4. dec 2009

ale musim povedat ze uz kazdy rok si usetrim dovcu na narodky je to supeeeeeeeeer byt doma 😀

vavenka
4. dec 2009

Dzou 🙂 🙂 no aj mne malokto tipne ze uz mam po 30tke, aj ked uz to asi dlho nepotrva 😀
Btw kesenem za IP 😉

dzou
4. dec 2009

neni zac 😉 ja ze jake kesenem a potom mi to docvaklo 😅 😀
no ja si tiez hovorim ze to dlho nepotrva ale tak mne vzdy tipuju tak 2-3 roky menej 😉 zevraj strelci vyzeraju mladsie na svoj vek 😀

vavenka
4. dec 2009

A o pannach ani nehovorim 😀 😀 😀

dzou
4. dec 2009

ty si panna? aj mm je a teda faaaaaaaaakt on tiez vyzera jak sopliak 😅 a dakedy ked sme boli trochu mladsi kazdy na nas dakde kukal ze to co za ''deti'' sme prisli a my mozno aj starsi ako oni 😀

vavenka
4. dec 2009

Dzou jj, ja som panna, ale nejak moc sa na to znamenie nehodim - co sa charakteristiky tyka. Ale tak ktovie, mozno ma to punktickarstvo chyti v neskorsom veku 🙂

dzou
4. dec 2009

no ten moj je panna jak z knizky takze si vies predstavit co doma mam 😀 ale tak my sa doplname ja som bordelar a on opak 😀 sak dvaja rovnaky by sme nemohli spolu byt 😀

anaxamon
4. dec 2009

uz som nasla aky rozmer potrebujem, 10x15cm

tak sa budem najblizsie dni mojej pn bavit na pc s fotkami..no jaka uzastna prestava, len tak lezat a bavkat sa 😀

puma.sue
4. dec 2009

ahojte, dzou! hepi brzdej 😉

uz som doma, som spokojna...! asi som konecne nasla kadernicku, co ma chape.
zhodou nahod to je moja kamoska!!! z davnych cias...
ja som sa objednavala cez telefon, nasla som ich na nete a hned ma k nej pridelili 😉

jake dobre?

mozno sa nabuduce odvazim skor, ako o dva roky 😉

anaxamon
4. dec 2009

vidis puma, a tak si sa toho baala 😉
ale zas lepsie ako mat velke ocakavania a potom byt sklamana

pipimiska
4. dec 2009

cautee 🙂

dzou ,vsetko naj naj naj samozrejme prajem plodny mesiac 😵

ja som koza aj sestra je kozorozec,ona je o 5 rokov mladsia odomna ale vzdy si vsetci myslia ze je odomna starsia,celkom sa mi to paci 😀

shaarka,dakujem,skoda noo,aj som sa pytala ci tu sa krv neberie na potvrdenie pohlavia,ale zatial len v blave,takze o mesiac snaad,sa kcem objednat na 3D ultrazvuk,tam by to uz mohlo byt jasnee,ale zatial je to defcatko 🙂 co by som aj kcela aby bolo 😅 😵

anaxamon
4. dec 2009

pipi takze vy pravdepodobne dievcatko? ja som to asi prehliadla niekde v minulych tyzdnoch...no a meno sa uz dajake rysuje?

pipimiska
4. dec 2009

anax,tak zatim sme pipik nevideli,takze mam v sprave napisane defcatko,aleeeeee nakoniec ako sa tak hemzilo doki sa zahacil,ze pockajte mozno som tam nieco videl,akoze pipicek,ale mohla to byt pupocna snuraa 😉 takze zas cakat 🙄 ale nem vadi,hlavne ze je seecko v poraadku 😵 a mena sa risujuu asi filip alebo tamara 🙂
anax a vy aku dlhu pauzu planujete od snazenia?

anaxamon
4. dec 2009

pipi ahaa takze mele vas furt zavadza a nechce sa ukazat..no to bue certik uz od prednarodenia 😀

my nemame pauzu, akurat to nesilime...cakame na spravnu konstalaciu hviezd a toho ze dakedy zakopneme o dve ciarky aj my...take nenasilne 😀 sak mame co ine riesit, napr. neviem si predstavit zeby som bola teraz tehu, so seknutymi krizami resp. v horizonte kym sa z toho nedostanem... 🙄

vavenka
4. dec 2009

Pipi takze dievcatko?
Moje tiez malo vcera pupocnikovu snuru medzi nozkami, takze sme nevideli ze co a ako, takze zatial plati povodna verzia - "asi dievcatko".... 16.12. mam morfologicky, tak snad uz uvidime co sa to tam skryva 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre