Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lenocka84
8. dec 2009

pumi nie, nedalo sa

puma.sue
8. dec 2009

este si mesiac pockas, a budes to vediet 😉
tusim okolo 20.tyzdna sa robi ten 3D ultrazvuk a da sa zistit pohlavie, nie?

vavenka
8. dec 2009

Caute zeny, ako sa mame?

Pohlavie sa da zistit okolo 16tt, ale malokedy to uz v tomto obdobi dobre vidno, okolo 20tt je "velky" morfologicky ultrazvuk, tam by to uz malo byt pekne vidno 🙂

Kokso som si teraz uvedomila ze uz asi 10 min cumim na stv2, kde ide hírek - noviny v madarcine /podotykam ze nerozumiem ani prd 🙂 ) no som ja normalna??? 😀

sweetberry
8. dec 2009

vavenka to je v pohode 😀 😀 😀 😀

puma.sue
9. dec 2009

ahojte, bre ranko...
hej vavi, presne to som mala na mysli, ten velky ultrazvuk okolo 20. tyzdna. teba to o chvilu uz caka... 😉
ake mas pocity zatial? ze co tvoj brusny domcek skryva? 😉

baby, mala som inak krc, kedze sme sa rozhodli, ze koncime s ochranou a ideme si "davat pozor", ale vcera mi to prislo uuuuuplne ze v pohodicke 😉 az som bola z toho sama zaskocena... 😀

nellie_
9. dec 2009

no ahojte.. 🙂 🙂

pumi no vidis.. 😉 🙂 🙂 o chvilu rozsiris rady tehuliek v tejto teme.. 😀
lebo mam z teba pocit ze sa v tebe silno ozvali materinske pudy... 😀 😀

inak idem sa vam pochvalit - nemam ziadnu svalovicu.. stihala som celu hodinu makat zarovno ostatnymi, ibaze som si nepridavala zataz tak ako oni a sla som pomalsim tempom.. no bolesti vydavačky som sa nevyhla... 😀 😀 😀 takze ked si sadam tak musim opatrne ako zena po pôrode... 😀 😀 😀 ale inak super, o tyzden idem zasa... 😎 😎 😎 a taky fesak predcvicoval.. dobre sa na neho pozeralo 😀 😀

sweetberry
9. dec 2009

dobre ranko 🙂

puma.sue
9. dec 2009

nicole, blahozelam k cvicebnemu uspechu - len tak dalej!

ja si osobne nemyslim, ze sa to UZ hned aj udeje, opakujem, davame si pozor...
lebo v podstate este nechceme, ALE, keby sa stalo, tak sa nepojdem obesit... 😀

nellie_
9. dec 2009

pumi tak aj to je pokrok 😉 a pumi ak sa smiem spytat vy mate kolko rokov???

ahoj sweet.. 🙂

sweetberry
9. dec 2009

ahoj nellie 🙂 ako sa mas dnes ? 🙂

puma.sue
9. dec 2009

padruh je uz stary, ako matuzalem (taha mu na 34) a ja budem mat v auguste 30...

a mas pravdu, je to pokrok... pre mna je to velka vec a hlavne strasna zmena. lebo som cele roky len trpla, aby som neotehotnela a mala psychicky blok, ked sa diali veci bez akejkolvek ochrany... a myslela som si, ze to bude chvilu zotrvacnostou pretrvavat, ale mylila som sa, je to ovela lahsie, ako som si myslela 😀

sweet, ty mas uz lepsi den?

sweetberry
9. dec 2009

sue no zatial ano 🙂 ale tak su veci ktore si neviem dat z hlavy mozno aj tym pocasim to je ze je to take castejsie ze na to myslim ale koniec koncov o tom aj tato debata je coho sa to tyka

puma.sue
9. dec 2009

to je super... ze ti je lepsie...
co take strasne ta trapi, ked pises, ze mas castejsie teraz divne stavy?

sweetberry
9. dec 2009

ja to tu moc nechcem pisat na plochu nejako podrobne ale tak jasne ze ako kazda z vas tu si prajem babatko

puma.sue
9. dec 2009

chapem... ale ja stale tvrdim, ze vsetko sa pre nieco deje...
a asi to tak teraz u vas ma byt...

sweetberry
9. dec 2009

asi ano..

nellie_
9. dec 2009

sweet ja presne viem ako to myslis... ale posledne 3 mesiace som sa s tym vyrovnala a zvladam to fakt dobre... 🙂 🙂 tiez sa riadim tym co napisala puma ze asi je vsetko tak ako ma byt... 😉
pretoze my sme pocitali ze toto leto uz davno budeme byvat vo svojom tak ze keby som bola otehotnela uz by to vyslo tak ze babo by sa narodilo do noveho bytu.. lenze to sme netusili ake problemy s tym plynom budu a priznam sa neviem si predstavit mat babo v jednom byte kde je moja mama... by som osedivela pri nej 😀
takze ono to takto malo byt... 🙂 🙂 🙂

sweet inak mas pekne motto v pase... 😉 🙂 😵

puma.sue
9. dec 2009

presne ako si to napisala nellie, tak to ma byt.
som ti to uz davnejsie pisala myslim, ze az neskor pochopime, preco sa nestalo to, alebo ono, ked sme chceli, aby sa to stalo...
pride to vtedy, kedy nam to osud/Boh dopraje... 😀

shaarka
autor
9. dec 2009

caute piskotky 🙂

siouxie
9. dec 2009

ahojte 🙂
tak na toto ja absolútne neverím, na to som toho zažila už priveľa. 🙂 Ale nič v zlom, samozrejme. 😉 😀

Iba si nemyslím, že sa v živote musí všetko diať kvôli niečomu, jednoducho sa to deje. Je fajn, že väčšinu vecí môže človek ovplyvniť, alebo sa o to aspoň pokúsiť.

Kurník, som si myslela, že dnes konečne pôjdeme na poriadnu veľkú prechádzku, ale zase padá nejaký sajrajt ☹ 😀

nellie_
9. dec 2009

ahoj shaar... 😉 🙂
akurat som pozerala tvoj album.. krasne brusenko uz mas... 😵 😵 😵 a fascinuje ma to na tebe ze stale mas -1kg.. uplne ze dokonale tehotenstvo.. 😉

siouxie a u nas je celkom vyjasnene... 😎 😎 konecne nesvietime v kancli....

prave mi volal MM - ze nas neplanovana oprava auta vyjde na 300 Eur.. akoze dik.. teraz pred vianocami.. to fakt "potesi" 🙄 🙄 🙄
a sme si povedali ze nemienime uz robit az take bohate vianoce ako kazdy rok.. ved snad to pochopia vsetci ze teraz potrebujeme peniaze na dokoncenie bytu a stale nejake neplanovane vydavky.. ako toť nasa "alfonza" 😒

shaarka
autor
9. dec 2009

hehe, tak kazdy mas kusok pravdy v tom svojom filozofovani.
ja som sa musela naucit, ze nejde vsetko tak, ako CHCEM (samozrejme v tom najlepsom slova zmysle), aj ked pre to robim vsetko 😀 to bolo dost velke sklamanie pre mna 😀 😀 😀

shaarka
autor
9. dec 2009

alfonza je kto? linka? 😀 moj dedko je alfonz. a babicka alica. a narodili sa v ten isty den, len s odstupom 5 rokov 😀

nellie, no keby si mala taku nadvahu (puma prepac, ale musim to napisat, podla BMI obezita!!!), tak by si sa ani velmi necudovala. stale pisem, ze myslim, ze je to tym euthyroxom, co som zacala brat. a keby som este aj zvracala (nevolnosti), tak by som mala este menej 😀 to sa mi zial nepodarilo, ja len zerem. 😝

my mame slnieckoooo 😵

siouxie
9. dec 2009

nellie, idem venčiť k vám! 😀 😀
To poznám, my sme dali minulý týždeň 400 eur na servis 😒. Furt voľačo... 😀

nellie_
9. dec 2009

siouxie kludne dobehni... z BA to mas ku nam iba 130 km.... 😀 😀

siouxie
9. dec 2009

oprava, idem venčiť do Košicov 😀

nellie_
9. dec 2009

aj nam uz vykukuje slnko a mas to blizsie.. byt tebou to este zvazim... tie kosice.. 😀 😀

siouxie
9. dec 2009

nellie, TN, ak si dobre pamätám? Musím sa priznať, že tam to mám od soť radšej ako v Shaarkove 😀 😀 (sorry, Shaar). 😉 😉

puma.sue
9. dec 2009

ahoj shaar, ja som tiez minule riesila BMI a teda som tesne od hranice obezity, mam nadvahu 😉
ale chapem, ze si to potrebovala znova vytiahnut, uz sme to tu dlho nemali 😉

tu je strasne pocko, uz som aj kavu dala a to nie som ziadna kavickarka...

nellie_
9. dec 2009

shaar alfonza je nase auto... 😀 😀 ju tak s MM volame.. lebo mame Alfu romeo... 😀 😀

inak shaar podla foto teda na obeznu nevyzeras ani omylom.. 😅 😅 ja som donedavna mala podla BMI podvahu... lebo ked tam zadam moje magicke centimetre tak to skresli hned... 😀 😀

siouxie jj TN - dobra pamat 😎 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre