Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
9. dec 2009

ste mi dali chrobaka s tym BMI tak som si pocitala akurat na nete.... mam 21,1 co je zevraj normal.. ale na dalsej stranke mi dalo ze mam 1kg nadvahu a rady ako to mam zhodit... 😀 😀

nellie_
9. dec 2009

vau pozrite na toto...

http://fishki.net/comment.php?id=62030

to uz je ine umenie..

siouxie
9. dec 2009

Aj ja mám podľa BMI podváhu, ale BMI je blbosť... 😀
nellie, pamäť je moja úchylka 😀
Ty kokso, tu normálne začalo zaase pršať, mňa picne. Niežeby som nemala čo robiť, ale je mi ľúto toho môjho štvornohého zúfalca. On tak nerád s...e v záhrade 😀

nellie_
9. dec 2009

a este daco akutalne....

zevraj sutaz kto bude mat za 10 tyzdnov najlepsiu postavu....

http://fishki.net/comment.php?id=62001

ale neverim, ze tie zenske sa tak vypracovali za 10 tyzdnov.... 😕 😕

sweetberry
9. dec 2009

nellie dakujem ono je to motto niekedy velmi tazke 🙂 sa nim riadit
ja sa musim dat teraz do psychickej pohodky lebo som citala co som dnes nemusela a tak ma to zasiahlo...ale to je prilis slabe slovo ak to clovek sam nezazil vediet sa vzit do situacii ktore su omnoho zlozitejsie ako tie co prezivame my a neda sa to s nicim porovnat a preto to moje motto je vystizne k tomu aby sme si vedeli a naucili sa vazit to co mame a mali usmev na tvari uz len kvoli tomu co nam zivot priniesol pozitivne.

siouxie
9. dec 2009

sweet, s tvojím mottom sa dokážem stotožniť úplne presne 🙂

sweetberry
9. dec 2009

inak neviem ci to motto nenapisal karel capek nie som si ista mozno som trepla ale mala som ho asi do svojich 13tich rokov napisane na skrini svojej detskej izby

siouxie
9. dec 2009

🙂

sweetberry
9. dec 2009

ale i toto je vystizne
Lidé by byli štastnější, kdyby o své štěstí neustále neusilovali.

puma.sue
9. dec 2009

fuha, tu je to dnes nejake moc filozoficke hned z rana 😉

sweetberry
9. dec 2009

no Capek to nebol ten napisal motto v zmysle ze najkarjsie v zivote nie su veci ale okamziky

shaarka
autor
9. dec 2009

nellie, ze magicke centimetre 😀
puma, nellie to vytiahla, ze jak som schudla v tehu 😀
siouxie, nehnevam sa 😵 ale keby si tu bola so mnou, tak sa ti tu viac paci 😉
jeej sweet, toto posledne je site ako na mna 😀 😀

sweetberry
9. dec 2009

ahoj shaarka no ja som v dakej precitlivelej faze dnes musim to odohnat

siouxie
9. dec 2009

no nič, idem aj do hmusu, aspoň už nechčije a dúfam, že ani nezačne o pár minút. Tak veľa popíšte, nech mám čo čítať, keď sa vrátim 😀 .

puma.sue
9. dec 2009

sweet, skusme inak, co dnes varis??? 😉

sweetberry
9. dec 2009

hah nic moja este lebo som v robotke 🙂))))) ale dakujem toto potrebujem bavit sa o comsi inom 🙂 ako su moje myslienky 🙂
tak daj tip na veceru ale dnes sa mi moc nechce varit teplu veceru mohla by byt po dlhej sucha ved sa nic nestane nie?

nellie_
9. dec 2009

ja dnes robim langoše... vcera som si vecer zarobila cesto do chladnicky a odolala som neurobit si.. 😎 😀
som sa citila blbo, ze som hodinu makala na bicykli a potom si dat vecer o 7-mej langos... 😀
uz sme davno nemali...
a mame od vcera zemiakovu polievku na kyslo... 🙂

puma.sue
9. dec 2009

ja som vcera varila moje francuzske a obycajsku mrkvovu polievku s pismenakmi, lebo padruh je doma s crevnou vecou a zatial dietne skusa... tie francuzaky bude mat zajtra najskor 😉

sweetberry
9. dec 2009

ja som robila kuracie rizotko vcera ale uz sa spapalo
na francuzke by som musela do obchodu a to som bola vcera na nakupe kvoli rizotu dnes si dam od potravin pauzu konecne

puma.sue
9. dec 2009

joj, zemiakovu kyslu... hm, spravim cez vikend asi. v sobotu mam padruha prec, tak sa nou prezeriem a bude pokoj 😉
a mam tam este jelitka na mraze, sa ich neviem dojest... mozno tie si upeciem...

nellie_
9. dec 2009

inak vidite ani francuzske sme davno nemali... ak zajtra ostanem doma tak urobim... 😎

ja tiez tu zemiakovu kyslu mozem.. a vcera sme si do nej s MM dali aj vajicka na tvrdom.. mnam 🙂 🙂

puma.sue
9. dec 2009

nicole, tak je to najlepsie. a nemusis mat ani druhe navarene, das si k nej chleba a musis si vystacit 😉

nellie_
9. dec 2009

pumi - moja reč 😀 😀
vcera ju taku fajnu maminka navarila mnam.... 😵 😵 😵 dala tam aj cesnak, co kedysi nezvykla a taku dobru chut to tomu dodalo....a drahy v nej hladal klobasu... 😀 😀 lebo ze svokra to tak varievala....

sweetberry
9. dec 2009

no aj moj drahy hlada vo vsetkom klobasu 😀

shaarka
autor
9. dec 2009

dajte rychly recept na tu zemiakovu kyslu 😉 davate aj muku?

nellie_
9. dec 2009

ja ju robim tak, ze dam na olej cibulku poprazit a potom pridam troska cervenej papriky do toho ale fakt len troska a potom to zalejem vodou a pridam zemiaky, cele cierne korenie a bobkovy list.. ked su zemiaky makke tak klasicky zahustim slahackovou smotanou a mliekom a mukou.. a ten cesnak este prelisovany v tom je super... 🙂

nellie_
9. dec 2009

a trocha som googlila a toto je asi ta co myslel MM ta s klobaskou...

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=13448

sweetberry
9. dec 2009

jaj toto mi robte ked nemam s kym dnes na obed 😀

nellie_
9. dec 2009

ale az teraz som docitala poriadne ze v nej su surove vajcia a svokra dava nadrobno nakrajane uvarene na tvrdo... tak sme si to vcera aj s MM naservirovali... a fakt to bolo take syte ze sme uz ani druhy chod nepotrebovali 😀

nellie_
9. dec 2009

nam tu nieco jak rachlo.. neviem ci tu v nasej firme alebo kde ale rana jak hovado a normalne tu tlakova vlna zatriasla oknami aj dvere mi uplne treskli lebo boli pootvorenee.. som zvedva čo to bolo.... 😕 😅 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre