Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
11. dec 2009

shaar tak to si mi poradila supeeeeeeer.... lebo to ona nenavidi ked jej poviem, ze jej peniaze.. 😀
lebo ona miluje prekvapenia - v tomto je este take decko... to si mi faaakt super poradila.. vie ze zajtra ideme na nakupy tak vecer jej zavolam ze hold smola nic som jej nezohnala... 😀 😀 😀

shaar ty si ako MM.. minuly rok kupil spolocny darcek DVD prehravac na USB vystup a ja som stale hundrala ako mi vadi pozerat filmy na pocitaci ked mame krasny novy velikansky televizor (lebo ten sme kupili minuly rok v novembri) a on odrazu šáhol pod postel a ze - tak teda to napojim a pozeraj si... 😀 😀 😀
a potom som mala nervy ze naco mi to ukazal, ze ci nevedel vydrzat tie 2 tyzdne... 😀 😀 😀

shaarka
autor
11. dec 2009
flamenga
11. dec 2009

shaarka keď sme v obchode, tak na ne stále zabudneme... a keď na to prídem doma... tak kvôli baterkám sa mi nechce trepať naspäť... 😅 a ešte bude času a času na pupkaté fotky 😀 aj tak by som ich sem nedala 🤐 😅

bublinka11
11. dec 2009

Baby mne sa to tu nejako natiahlo...aj vam?

nellie_
11. dec 2009

a uz som nasla este lepsiiii

tento je aj na vyrobu wafli a gril je tam... tak chcem tento 😀 😀 ked uz - tak uz 😀 😀
http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?p...

jej aj ten podnos je akyyyyy super.... 😉 😉 😉

shaarka
autor
11. dec 2009

to ja, prepacte 😅

shaarka
autor
11. dec 2009

"etu by som nekupoval, taky shit" - to som prave pocula MM 😀 😀 😀

nellie_
11. dec 2009

shaar - ze si to ty... 😀 😀 😀

anaxamon
11. dec 2009

shaar co nam natahujes stranku? teraz musime vela prispevkov napisat aby nas to hodilo na normalnu stranu🙂))))))))

shaarka
autor
11. dec 2009

a som ja vedela, ze to bude v jednom riadku? 🙄

nellie_
11. dec 2009

shaar to by povedal aj MM - pre neho je to tiez podradna značka.. nasla som aj philips ale to je iba 2v1 bez grilu.. ale sak ten gril mi pride ako zbytocnost...
takze radsej ten philips budeme kupovat... 😀 😀 😀

nellie_
11. dec 2009

ja uz normalne citim tu chut horucich wafli ako si vyrobim a dam na ne jahodovy dzem a slahacku... 😀 😀 😀 😀 ja som asi vadna.. 😀 😀 😀

shaarka
autor
11. dec 2009

ja sa priznam, ze ja som toastovat objednala z quelle k domacim gacom a stal asi 300Sk 😀 😀 😀 a nema chybu, ale ani znacku. 😀

nellie_
11. dec 2009

anax to mi oznamil este predvcerom o tom philips robotovi.. cize este pred burkou 😀 😀

flamenga
11. dec 2009

Láska prerušuje pečenie kvôli objatiu dieťaťa.
Láska necháva bokom ozdoby kvôli pobozkaniu manželského partnera.
Láska je priateľská napriek náhleniu a stresu.
Láska nezávidí iným ich domácnosť
s vyberaným vianočným porcelánom a priliehavými obrusmi.
Láska neokrikuje deti, aby uhli z cesty,
ale je vďačná, že sú a že môžu stáť v ceste.
Láska nedáva iba tým, ktorí môžu niečo vrátiť,
ale s radosťou obdarováva práve tých,
ktorí darčekom odpovedať nemôžu.
Láska všetko znáša, všetko verí,
všetko dúfa, všetko vydrží.
Láska nikdy nezanikne.

Videohry sa rozbijú,
perlové retiazky sa roztrhnú,
tenisové rakety zhrdzavejú,
ale dar lásky zostáva.
😵 😵

flamenga
11. dec 2009

shaarka aj my máme doma jeden taký bez značky a bez chyby 😀

anaxamon
11. dec 2009

nel no bo som si myslela ze ta zahrnul po vcerajsku tolkymi pozornostami🙂

shaarka
autor
11. dec 2009

flam, si mi zahrala na city 😀 jaj!
ale uz som spat v realite 😀 😀 😀

anaxamon
11. dec 2009

piseme aby sme sa dostali na novu stranu

shaarka
autor
11. dec 2009

nellie, dobry je ten tvoj chlap. moj ma samozrejme ine prednosti, ale taketo, ako ten tvoj, tie ti zavidim 😀

anaxamon
11. dec 2009

uz u niekoho z vas snezi? bo mne ocino pisal ze na orave uz zacina to tak vyzerat ze uz zacne🙂)

shaarka
autor
11. dec 2009

ee, a ja tak cakam... kazdy den 😵 sa neviem dockat. co su to za trhy, bez vlociek?

anaxamon
11. dec 2009

na trhy radsej ani nejdem, zajedno nie je tam uroven, za dlasie nie je atmoska a za dalsie aj tak som pn🙂)

anaxamon
11. dec 2009

manzel si nechava doma jeden z telefonov co pouziva strasne malo a dneska zrovna mu vyzvana, som to aj zodvihla ale najskor nic, potom chlapik povedal len do p...e a tak uz nedviham...clovek sa spyta slusne ze kto vola a takto sa na druhej strane zachovaju..asik nevie ako sa chovat..vrr

nellie_
11. dec 2009

u na leje.. ja tiez chcem biele vianoce... to nema to čaro ked su vsade same bačoriny... 🙄 🙄 🙄

no mna vcera ten moj dostal s tou sadou 3 caje pickwick+ salka k tomu.. ja neviem preco,ale mam strasnu uchylku na salky a na caje.. MM len gula ocami ked zabocim v obchode do oddelenia s čajmi.. 😀 😀
aj ked tie pickwicky nie su moc dobre - najradsej mam teekane čaje... 😀 😀
ale salka je krasna.. priesvitna s vločkami..... 😵 😵 😵

shaar jasne, pre kazdu z nas je ten nas chlap ten NAJ.. aj ked nas vedia nasrat statocne ale co by sme bez nich robili 😀 😀

flamenga
11. dec 2009

ja sa taaak strašne nudím 🙄

nellie_
11. dec 2009

flaam tak si pusti nejaky dobry film 😉
ci si v praci???

anax - to co bolo za chovanie???? 😕 😠 😠

anaxamon
11. dec 2009

flam nudis sa v praci ci doma?
nel sak ani ja nechapem, ak necakal zensky hlas ma sa spytat ci je tam ten a ten a dostane odpoved ale toto...

shaarka
autor
11. dec 2009

flam, zasee?? 😅

nellie, hej, pikviky ani ja nemusim, ale tekane ma este nesklamali 😵
MM nie je na prekvapka, on ma problem vymysliet aj na sviatky, nieto este mimo vo vsedne dni 😒

flamenga
11. dec 2009

nellie ne ne, doma som.... ja zásadne v deň návštevy lekára už do práce nechodím 😀 však mám štempel, tak načo? 😀

filmy ma nebavia :-X čakám na manžela, kedy sa mi vráti zo školy ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre