Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
12. dec 2009

kocky tehule, kamoska z MK ponuka bezpecnostny pas (BeSafe) pre tehotne - do auta, za 19€ - nechcete niektora?

anaxamon
12. dec 2009

uz som vyrajbala vanu a umyvadlo, este mi pracka dopere, vyvesim,naladujem dalsiu a medzitym budem zas s vami,kedze dnes nemam nic naprograme, von nemozem bo mam este pn a v telke aj tak nic rozumne nejde...

shaarka
autor
12. dec 2009

no anax, neviem, ci tu niekto ostal... a poberiem sa aj ja.
idem si umyt vlasy a potom ideme do kiky, drahy ma dokopal k vianocnemu darceku
http://www.kika.com/sk/katalog/m/osvetlenie/sto...
po tomto mu srdiecko pisti... 😀 😀 😀 tak nech ma zabavku 😵

anaxamon
12. dec 2009

nevadi ja sa dajako zabavim 😀

tak pekne popoludnie prajem 😉

puma.sue
12. dec 2009

halo, takze to tu zamrzlo?
ja stale varim... nejak sa ta fazula nechce poddat v tej polievke a stale je nejaka tvrda ☹
a idem pozriet pracku.
inak, asi dnes pobalim nejake darceky vianocne, len sa nam to tu povaluje.
vy to uz mate vsetko nachystane?

siouxie
12. dec 2009

ahojte, vidím, že ste tu rozoberali foťáky, ja som sa práve dnes aj včera večer babrala s našimi dovolenkovými fotkami a vyrábala som s z nich darčeky (kalendáre, podložku pod myš).
Ja fotím už pár rokov na digi zrkadlovke (Canon) a predtým vlastne tiež na zrkadlovke, ale klasickej, Minolte. Zišiel by sa síce väčší objektív 😀 , ale inak som maximláne spokojná, na zrkadlovky nedám dopustiť.

Jáj a čítala som čosi o petržalských deťoch... 😀
Nenarodila som sa v BA, ale vyrastala som práve v Petržke, prežila som tam nádherné detstvo. Ale je fakt, že vtedy ešte dorgy v móde neboli. Jeden čas sme žili úplne na konci, za nami bol už len les, les a les a potom Draždiak. Strávila som celé detstvo vonku a mám úžasné spomienky. 😉

Ale je fakt, že poznám milión ľudí, ktorí bývajú a nedajú na ňu dopustiť v posledných rokoch. alebo veľmi chcú bývať v Petržlake, pretože teraz je to jedno z najkrajších sídlisk s dobrou infraštruktúrou a dostupnosťou do mesta. Keď to porovnám s Dolnými Honmi alebo podobne, ani sa im nečudujem.

S kapustičkou ste mi spravili chute, ja už ledva čakám na Vianoce. Môj ocino robí doma vlastnú, do súdka a je z nej najlepšia kapustnica na svete. 😵

shaarka
autor
13. dec 2009

ked je tu dakto, tak zakricte 😀 idem pracovat

monika0001
13. dec 2009

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

idem vas kuk. a kedže mam kricat kriciiiiiiiiiiiiiiimmmmmmmmmmmmmmmmmm 😀

flyangel
13. dec 2009

cauko 😀 tak ako?

shaarka
autor
13. dec 2009

😀 no jak, jak.
nedelna klasika - som najedena, ale este neumyta, v papuli cesnak 😀 idem dokoncit fokesy, za nejaky cas skocime na prechajdu so psom a uz je tu vecer 😵
a jak vy?
monika meria jak ďábel 😀
a ty fly, co noveho?

monika0001
13. dec 2009

shaar - snažim sa... 😉

flyyy ahooooooooooooojjjjjjjjjjjjjjjjjj!!!! na teba som toolko myslela.. ako sa mas?

flyangel
13. dec 2009

cau Monciiiii...jeeej aj ja som na teba myslela...ako sa mas?co noveho?ja sa mam kocky celkom dobre,teraz mi akurat konci ms takze uz sa citim zas ako ryba vo vode 😀 chcela som dnes ist nakupovat do Optimy darceky ale moj drahy nechce vraj staci aj bud.tyzden 😠

monika0001
13. dec 2009

jaaj.. ja poslednu dobu divne.. tri dni mi je zle.. dve noci som prevracala.. a dnes ma boli hlava a štipu oči. asi na mna nieco ide...
ale inak pohoda. od 1.12. sme fungujuca firma a od 2.1. zaciname makat sami na sbea v pohodli dommova... teším saaa !!! 😀
a čo sa darčekov týka mám už pre všetkých len ne pre mm.. wr... neviem co mu mam kupit... 😠

monika0001
13. dec 2009

a podla všetkeho budem mat ms na vianoce.. ☹

flyangel
13. dec 2009

jooj tak to je super ze mate firmicku 🙂 ja som rada ze ms nemam dostat ani na vianoce ani na silvestra 🙂 aspon nieco pozitivne...oo tak mne min.tyzden bolo tiez zle od zaludka bleee...

monika0001
13. dec 2009

no vidis.. na silvestra som zabudla.. ale tak pokial nebude dlho meskat tak potom uz nebude. a aj keby bola je mi to vlastne jedno kezde sme doma.. 😀

shaarka
autor
13. dec 2009

co je to MS? 😀

my sme vcera boli v kike a vybrali sme si ten absolutne najnevhodnejsi cas - bola autogramiada superstarov, MM sa podarilo zaparkovat, ale toho naaaaroda!!! uz som myslela, ze sa otocime domov. zapchy, sialeni ludia, policajti, utekali sme prec 😀

nemate nejaky tip na darcek pre starych rodicov? okrem salok a kuch. riadu 🙂 nieco male, symbolicke, mile. hm?

flyangel
13. dec 2009

Hehe...taaak ja som vedela ze tam budu superstaristi takze nas vcera ani nenapadlo ist do Optimy preto som chcela dnes ale asi nic z toho 😒 navadi aj tak do vianoc vsade bude napchato ci dnes alebo bud,vikend...fiiha tak neviam shaari co kupit star.rodicom...ja im poväcsine kupujem kozmeticke balicky ale take mile a symbolicke ma nenapada nic...

lenocka84
13. dec 2009

aaaaaaaaaahojte
pozdravujem vospolok
po par dnoch vyhybaniu sa netu sa opat pripajam 😉

flyangel
13. dec 2009

cau lenocka...tak ako sa mas?

lenocka84
13. dec 2009

ahoj fly
mam sa fajn,v ramci moznosti
trosku ma chysta depka z vianoc, kedze nenakupujem darceky, ale to nejako rozchodim 😉

flyangel
13. dec 2009

a preco nekupujes darceky?

lenocka84
13. dec 2009

sme sa dohodli ze nebudeme nic nakupovat kedze sa plati svadba
tak preto
a je mi to take divne

flyangel
13. dec 2009

jaaaj a ani malinku drobnost si nekupite ved to by vas nevyslo draho...

lenocka84
13. dec 2009

malicku drobnost sme si uz kupili
nejde o nas, ale o rodiny
minuly rok sme minuly hriesny obnos penazi na vianoce, a tento rok nic
svadba je dost draha zalezitost
ale tak nevadi, bud. rok si to vynahradime

pipimiska
13. dec 2009

helouuu kocky,roky som tu nebola 😀

takzej,ja nemam este nic pre nikoho,som objednala cez net 2 v 1 vysvac ergorapido a dokonca roka vypredanee,uz ani v obchode ho nemaju a neviem co robit,ci jej vysvetlim,ze jej ho dam ked dojde,alebo kupim nieco ine..viem ze sa jej paci,lebo ho mam a furt mi ho obdivuje ze jaka fasa vec to je...
pre segru asi nejake spodne pradlo alebo pyzamko sexi,pre mensiu hracky,svokre asi papagaja ale co muzovi?nevieeeeeem,ale to je asi moja chyba,lebo som mu minule vianoce kupila 6 darcekov,nic som si nenechala do rezervy 😝 vyhlasujem sutaz,kto najde originalny darcek pre mojho mm,tomu dam pusu ked sa raz stretneme 😀

pipimiska
13. dec 2009

ten vysavac ma byt pre mamku 😉

flyangel
13. dec 2009

cauu pipi 😀 ako sa mas?lenocka nevadiii ved bu.drok si to vynahradite

pipimiska
13. dec 2009

fly dakujem za opytanie,mam sa dobre 🙂 male kopkaa,hlavne vecer zacne silnejsie a tahame to spolu az do druhej rana 😀
brusko uz tiez troska narastlo 😵 vcera vecer som sa zahrala na fotografku takze mam nejake nove foto v albume 😉
trapi ma to,ze kcem prekvapit manzela,ale kedze ma skoro vsetko je to velmi takze..
a ty flyanjelka co mas novee?

lenocka84
13. dec 2009

fly ved ine mi asi ani neostava 😅

pipi ahoj

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre