Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
14. dec 2009

ahojte.... 🙂 🙂 🙂

pipi no ahoj.. teba som 100 rokov necitala.. 😀 😀 jeeeeeej ake mas krasne bruško 😵 😵 😵
vies ako to urob s tym vysavačom pre maminku??? lebo ja som chcela objednat mojej mamine z Tupperware taky super krajac na cibulu, ale bude az v januari, takze vytlacim foto toho krajaca a pod to napisem mamine, ze dodany bude az v januari 😀 😀 😀 cize dostane len ako keby "poukazku" pod stromcek do obalky.. 😎 😎 😎

no my sme v sobotu aj tak nepokupili vsetko co sme chceli... mne strasne liezli ludia v obchodoch na
nervy... 😅 v pokladnach rady.. a mala som fakt uplnu nechut sa v tom nakupnom centre vyskytovat, tak som nabehla asi do 4 obchodov a sli sme prec... 😀 😀 ale aspon sme v NAY kupili segre zehlicku a nemali vôbec dobre sedvičovace, tak sme si nekupili ☹ ☹ a v dračiku som kupila krsnatam autodrahu a malemu synovcovi krasny traktor s vlečkou - to bude radosti 😵 😵 najviac ma bavi deckam kupovat... a MM som kupila krasny bordovy pulover 😵 😵 a este segre super kabelku Adidas a mali na ne 70% zlavy, tak ma vysla 8 Eur.. no nekup to 😀 😀 😀

lenocka84
14. dec 2009

nellie ahoj
ty si aka sikovna, ja nemam nic nakupene,a po dohode sa tento rok darceky nekupuju
takze "o starost menej" len mam z toho az depky

puma.sue
14. dec 2009

bre ranecko...
nellie, dobre ste obisli 😉 co sa stazujes?
ja mam po vcerajsku uz asi vsetky darceky... boli sme ocinovi kupit taku vec kutilsku a kupili sme si aj stromcek uz... velmi sa z neho tesim. kupili sme zivy v crepniku, nie velky, ale normalne na mna volal v tom obchode, aby som si ho domov zobrala. tak je zatial na balkone. cez vikend ho ozdobime vnutri a na troch kralov znova pojde na balkon...

a piekli sme vcera, linecke a medovnicky. a kamoska doniesla medvedie labky a kokosove pusinky, takze na vianoce mam napecene 😉

nellie_
14. dec 2009

ahoj leni... 🙂 🙂

hej, citala som ze setrite na svadbu... no aj my sme si povedali ze tento rok az takeho bohateho "jeziska" robit nebudeme ako po ine roky... kedze nas v najblizsich mesiacoch caka kupa nabytku do bytu - co teda tiez nebude najlacnejsia zalezitost... takze dufame, ze to pochopia... 🙂 🙂

lenocka84
14. dec 2009

my sme minuly rok mali az hriesne draheho, takze tento rok skromnosti neuskodi
jediny komu cchem nakupit je brat, s nim som malo, a pri jeho tazkostiach, on sa vzdy tesi, je to nase vecne dieta
aj ked ma 24rokov

nellie_
14. dec 2009

ahoj pumi... no ty si na tom ovela ovela lepsie.. ty uz mas tusim aj pobalene vsetky darceky... 😉

ja este pojdem mamine nejake pyzamo a knihu ku tej poukazke, ale tu v nasom meste nerada nakupujem, tu prd maju 😖 ale snad nejake v Slovenke kupim, tam vzdy mali celkom slusny vyber...

a takze ty mas aj napecene... 😎 😎 ja som objednala 2 skatule zakuskov cez znamu mojej kolegyne, uz to tak praktizujem asi 4 roky, lebo ona pecie super - ako od maminky a v skatuli je vzdy aj 16 druhov tak sa s tym nemusim prplat... lebo moja mamina pecie bezlepkove, ale ved aj tie su dobre a my so segrou si este suhajdy urobime... 🙂 🙂

puma.sue
14. dec 2009

ahoj leni, ani u nas to nebude nejake nakladne, kedze som byt riesila. ale som rada, ze to mam z krku a nemusim sa zapodievat dalsimi vecami, uz len stromcek ozdobit, navarit polievku, nachystat salat a rybu a hotovo 😉

nellie_
14. dec 2009

my sme sa prave vcera v posteli s MM bavili ze sa netesime na vianoce... 😅
ja som si fakt myslela ze tento rok uz na milion % budeme v nasom novom byte a to bola taka krasna predstava minuly rok na vianoce a prd makovy... a este som si myslela ze uz bud budeme traja alebo budem tehotna a ani to nevyslo.... 😅
asi mam nejaku predvianocnu depku tusim... 😅 😅

lenocka84
14. dec 2009

pumi tak stromcek nas caka buducu stredu, sa tesim
budeme mat prve vianoce s drahym spolu
tak sa vytesujem
a ostatne sa uvidi
pridavala som fotky z 3D ak by ste chceli vidiet

puma.sue
14. dec 2009

nellie, mozme si ruky podat. my sme sa vcera doma tak zvrieskali (s mamou a bratom), ona sa rozhodla zrusit vianoce... nemam slov... kvoli otcovi...
je to na dlho, ale zobralo ma to... ja vianoce ako take nemusim... fakt...
ja dufam, ze mne to s padruhom vyjde a na buduci rok uz budeme na vianoce sami. pripadne s bruchom... to by bolo najidealnejsie...

puma.sue
14. dec 2009

baby, zamakajme, o chvilu mame tisicu stranu 😉

nellie_
14. dec 2009

leni pekne foto.. chutná je ta kde si mrňa cmula palec... 😀 😀 😀

jeeeej ze tisica strana.. tak podme na to... 😀 😀

lenocka84
14. dec 2009

nellie dakujem
najprv si cmulal celu rucku, a potom len palec
sme sa rehotali lebo spal, tak sme ho budili
a neukazal sa
takze stale nevieme co to bude

lenuska85
14. dec 2009

Dobre ranko vsetkym 🙂
Som tu dllllhoooooo nebola. Ako sa mate???

nellie_
14. dec 2009

leni ani moja svagrina nevie... ona ma termin 16.5. a tiez isla sklamana zo sona.. ony sa teraz s druhou svagrinou strasne pretekaju az mi idu na nervy.... 🙄 🙄 🙄
fakt dobre, ze som neostala aj ja tretia tehotna zarovno s nimi lebo by ma vystrelo z nich.. ony su strasneeeeee ako take pubertacky.. obidve maju rovnaky termin pôrodu takze sa budu porovnavat uz asi do smrti.. 😀 😀
uz ako keby som to pocula - "a moje uz sedi, a povedalo prve slovo, a samo cika ... atd. atd. atd.. 😀 😀
teraz svagrinu co uz ma 2 rocneho syna stve, ze druha caka dievcatko - lebo svokra ma uz 6 vnukov a 1 vnucku iba, takze obidvne sa usiluju o to aby to bolo dievca.. hrozne s nimi 😀 😀

nellie_
14. dec 2009

aby sme mali o com tocit.. co hovorite na vcejasiu superstar???

akurat hra na funku - lady gaga tak ma to napadlo... som myslela ze Chodur sa tym potopi ale on to dal celkom dobre... 😀 😀 fakt ma po dlhej dobe nenudil... 😀 😀

shaarka
autor
14. dec 2009

ahojtee 🙂
lenoc, no kraasne babatko 😵 a jak to, ze mas tak vela fotiek? 😅 si bola na nejakom specialnom 3D alebo si si priplatila za zabery? mne spravili len tu jednu CB... 😢

ja sa na vianoce velmi velmi tesim, mame divny zvyk davat si darceky uz pred vecerou a potom dlllho jest a rozpravat sa a tesit sa a tak. zvycajne sme u nasich - kto chce - cize ja a MM a segra, niekedy babka a dedko. lenze tento rok moja mamka vymyslela, ze pojdeme k babke a dedkovi, lebo babka chce varit pre vsetkych. tak my piati (z toho ja tehotna) a dvaja psi sa budeme na vianoce presuvat k babke? vobec sa mi do toho nechce... a neviem si predstavit, ze budem musiet dalsi rok cakat na mamkinu kapustnicu, mamkinu rybu a moj salat. pretoze babka nedovoli doniest nic :(( vsetko bude chciet sama robit :( a robi kysli salat a bielu kapustnicu so slivkami :(

uz sme aj premyslali s MM, ze sa budeme vyhrazat tym, ze ostaneme sami doma nejdeme nikam. tak som zvedava, ci zaberie. mne sa uplne logicke a najjednoduchsie vidi, ze dovezieme starkych k nasim a aj ich odvezieme a hotovo. 😒

co sa tyka darcekov, tak som to uz pisala, - my tento rok velmi velmi symbolicky - kazdy si nieco najde, co ho potesi, ale su to fakt len drobnosti. akurat ostava moj otec - jemu sa tazko vymysla, nic nechce, nic nepotrebuje, tak mozno skonci ako za starych cias - s pikslou pistacii a inych orieskov, alebo s krabicou sojovych tyciniek 😀

puma.sue
14. dec 2009

ahoj leni, myslim, ze v globale sa mame vsetky dobre...
aj so starostami a radostami 😉

ty sa pochval

nellie_
14. dec 2009

ahojte Leni a Shaar... 🙂 🙂 🙂

mne sa nechce robit.. mam rozrobenu nechutnu tabulku s efektivitou pre dopravu a nechce sa mi to robit... 😒

shaar no verim ze ti to nereze ist ku starkym.. 😅
my tiez sme na vianoce vzdy aj s mojou segrou a maminou.. ved co by sme ich nechali same dve... 🙂 🙂
a nebolo by to ono bez nich 😵 😵 😵 ja mam rada tu atmosferu co u nas na stedry den vladne aj so vsetkymi ritualmi.. - vzdy o 14,00 ideme vsetci na prechadzku na cintorin - ocinovi a ostatnym co tam mame zapalit sviecky a potom prideme domov, dorobime salat a vyprazime kaprika... 😵 😵 😵
len viem, ze budem pre tie 2 vyssie spominane skutocnosti v kutiku duse smutna.... - no ja to nedam najavo nech ostatnym nekazim radost.. hlavne segre ona sa vzdy strasne tesi... 🙂 🙂 🙂

lenocka84
14. dec 2009

shaar nic som si nepriplatila
fotiek mam 24 a 13 videii
uzasny zazitok

lenus cau
kde si sa flakala?

nellie tak verim ze neskor sa ukaze
lebo teraz sa ani ukazat nechcelo,

lenuska85
14. dec 2009

No ja som bola minuly tyzden mimo BA. Sme si urobili taku zimnu dovolenku, tak som si oddychla. A dnes znova v praci... nic nove.

Darceky uz nakupene, tiez nemame drahe Vianoce, len take drobnosti, ale ved nezalezi na cene, nie? A tesim sa lebo uz len tyzden a idem domov na vychod k rodicom takze budem lenosit a mamina sa bude o mna starat 🙂 A to si vzdy uzivam lebo cely rok sa staram o niekoho ja.

shaarka
autor
14. dec 2009

lenoc,
a to si bola na tom NT? ci? stale nechapem 😅 viem, ze uz je pre nas neskoro a ja sa tesim na morfo, ale aj tak - odpovies mi prosim?

lenocka84
14. dec 2009

a kdeze ste boli?
zeby ste poctivo snazilkovali?

tak na to ze sa ide domov sa aj ja tesim
uz len tyzden, a vegeeet az do konca januara

nellie_
14. dec 2009

shaaar... to uz jaky trik... 😀 😀 😀
fuj ale nechutne to bolo jak sa tam ten trup plazil.. 😀 😀 😀

lenuska85
14. dec 2009

Cesko, Rakusko, Slovensko... sme si urobili taky poznavaci vylet 🙂
A viete kolko je v Rakusku a Cechach snehu??? Veeela veeela...

shaarka
autor
14. dec 2009

veru 😀 😀 😀
a este nieco ostrejsie:
(pre anglicky hovoriacich aj so zvukom)

https://www.youtube.com/watch?v=36Cvd_koDig
puma.sue
14. dec 2009

aj ja chcem volno ☹
ale vlastne budem v pracu uz len 8 dni a bude klud

lenocka84
14. dec 2009

shaar na NT som bola v 11tt, vysledky ok
dnes mi este aj krv brali, na vycojove chyby, aj spolu na downov syndrom
vysledky o tyzden
a tie fotky su z klas. 3D, ktore sa robi od 13tt do 16tt

nellie_
14. dec 2009

to ja uz iba 4 dni v praci a budem mat volno 😎 😎 super pocit... 😀 😀 😀

inak u nas rano jak super mrzloooo.. asi som masochistka ale mna sa pacil ten ranny ostry vzduch.. tak super sa dychalo... a akurat som sa smiala ako mi volal MM ze skrabe auto ze co to je aka zima ze mu ruky mrznu.. fajnovka jedna.. 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre