• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

9. januára 2017 
autor
jaaaaj, no ale to nie je povinne, ze? cize si si za to zaplatila?

nellie, nieco pre teba:
http://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?vEntryID=387152&vReferer=%2Fbazar%2Findex.php
14. dec 2009 o 09:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaar :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
tu knihu dôverne poznam... u svokry vzdy za mnou dojde nas 2-rocny Tobik a na to dievcatko ukazuje ze "Ila, Ila" lebo ho svokra naucila ze to som ja.. :grinning: :grinning: :grinning:
a vzdy sadne na kolena pozerame tam tie trapne obrazky ktorych tam teda vela nie je ale on to strasne
žerie.. :grinning: :grinning: :grinning:
14. dec 2009 o 09:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja sa volam Julinka, ocka mam jak hrozienka... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

- maly citat z tej knihy.. :grinning: :grinning:
14. dec 2009 o 09:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a potom ked jej nadava ten jej brat v tej knihe tak to tam tusim je ze:

- vola ja julča oči ma jak morča... :grinning: :grinning:

snazim sa dostat nas na 1000-cu stranu preto tak vela prispevkov po sebe... :grinning: :grinning: :grinning:
14. dec 2009 o 09:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ale sa mi paci nazov inzeratu - ze
predam julinkine starosti :grinning: :grinning: :grinning:
někdo vydělává predajom starosti inych ludi :grinning: :grinning: :grinning:
14. dec 2009 o 09:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
* vola sa julča .. nie - vola ja... :grinning:
14. dec 2009 o 09:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaar ja jej kludne moje starosti aj darujem a zadara.... :grinning: :grinning: :grinning:
inak sila ze takuto knihu niekto v dnesnej dobe predava... :sweat_smile: :sweat_smile:
14. dec 2009 o 09:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
preco sila?
14. dec 2009 o 09:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no lebo mne pride taka zastarala a neverim, ze to dnesne deti oslovi.. hlavne tie trapne obrazky... :sweat_smile:
- sice na druhej strane Tobik je z nej hotovy a pritom ma fakt nadherne knizky.... :grinning:
14. dec 2009 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaar presne tak
3D je dobrovolne
dalsie ma caka vo februari, vtedy sa uz kontroluje uplne vsetko
14. dec 2009 o 09:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
lenoc, ja z teba nemozem :grinning: no dobre, tak teda kolko si si priplatila? za 3D?
14. dec 2009 o 09:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, caka ma evidentne perny den... asi by bolo najidealnejsie sa okotit a odpratat na nejaky cas odtialto... fakt to vidim biedne... makajte, aby som tu poobede nasla uz viac ako tisicu stranu :wink:
idem makat... papaaaa
14. dec 2009 o 09:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
pumi, tak nech ti to zbehne! :dizzy_face:
14. dec 2009 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaar a ako co zo mna nemozes?
nepriplatila som si, bolo to po znamosti
inak by to bolo za 16,60eur

bezim makat
za 2hod som naspat
14. dec 2009 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
16.60 mi nepride az tak vela...
shaar, za ten velky ultrazvuk v 20tt sa plati?
14. dec 2009 o 09:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no nemozem z toho - ze sa pytam na 3x, ale asi je to tym, ze sa velmi nezrozumietelne pytam :grinning:
ok, po znamosti, ok - inak platene 16€

nene, nie je to vela, asi by sme sa na to s MM dali, keby som vedela, ze sa da :slight_smile: ale nejak sme s MM neriesili.

pumi, plati, u nas zue vraj 23€ vysetrenie a 7€ foto :frowning2:
a ked mi po tej palke nepovedia, ze je vsetko ok, tak im ani nezaplatim :grinning: :grinning:
14. dec 2009 o 09:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No tak 16,60 fakt nie je az tak vela. A ja by som si aj priplatila, aby som mala take pekne fotky :grinning:
14. dec 2009 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Shaarka je nemozem z vas dvoch ked vas citam :slight_smile:
14. dec 2009 o 09:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kedy sa vlastne dozviete, ze babo je ok? a nehrozia ziadne diagnozy a vyvojove vady? az v 20tt akoze?
14. dec 2009 o 10:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ale vam tie tt pribudaju, krasna sa pozerat :slight_smile:
14. dec 2009 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tini, ako sa mate? patulo poslucha? neplace velmi?
14. dec 2009 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
pumi, neviem, na co konkretne sa pytas, ale prve vysetrenie na vady sa robi v tom cca 12tt - ultrazvukom (meria sa hrubka sije a hlada sa nosova kosticka, pozera sa srdiecko a crievka a tak vselico) + odber krvi.
potom sa tobia tripple testy, ked sa davaju dokopy 3 udaje a podla toho sa vyhodnoti riziko na downa. ak je riziko velke, odporuca sa aj odber plodovej vody, ktory je 100%.
no a potom v 20tt sa ide na morgologicky UZV, tam babatko rozoberu spredu dozadu, pokrajaju ho v PC na kusky a vysetria uplne vsetko. ak sa najdu nejake vady, bud sa liecia este v prenatalnom stadiu, alebo sa mamicka vedie ako rizikovka, alebo ma iny rezim, alebo sa na to prihliada a rodit ide na specializovane pracovisko, kde babatku hned mozu pomoct.
14. dec 2009 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
puma poslucha, plače vačšinou v noci, ze ho boli brusko inac je zlatučky len v noci sme nevyspati ta som zufala občas uz :unamused:
14. dec 2009 o 10:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
tini, a kojis?
14. dec 2009 o 10:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaar, dakujem za vysvetlenie. ja som z toho na tupo zatial, kedze sa ma to netyka.
len minule sme s padruhom nieco pozerali a boli tam chore deticky. a pytal sa ma, ako sa da takemu niecomu vyhnut... som povedala, ze to nikdy nevies, co ma zena v bruchu...
14. dec 2009 o 10:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pumi aj my sme to rozoberali uz viackrat s chlapom, ze ako to mu predist... napriklad naposledy ked sa narodili tie siamske dvojicky v BA. No sila.
Som si myslela ze v dnesnej dobe ked chodi tehulka pravidelne na kontroly a tak, ze sa tomu da vyhnut. Ale clovek asi nikdy nevie...
14. dec 2009 o 10:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no inak s tymi siamskymi sme na to tiez tak divne pozerali...
tak niekto to berie ako bozi dar, ale my s MM sme sa zhodli, ze na UZV to isto bolo vidiet a tym padom by sme tehotenstvo ukoncili uz v skorom stadiu :frowning2:
14. dec 2009 o 10:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aaaahojte! :wink:
Ja len zacitujem z Nellienej knizky: "moja učka Helena, tučné má aj kolená, žiaľ to nie je jej chyba, vyzerá jak veľryba" :grinning: :grinning: :grinning: Julinkine starosti bola jedna z mojich najoblubenejsich kniziek!!! :slight_smile:
14. dec 2009 o 10:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
:grinning: :grinning: no teda...
moja naj je Rozpravky pre neposlusne deti :grinning: a ich starostlivych rodicov.
a v detstve... neviem. idem kuknut na policku :grinning:
14. dec 2009 o 10:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som nemala rada rozpravky, ale knizka Rozpravky z hraskovozeleneho domu bola moja dalsia naj, lebo tie rozpravky boli realne...
A jedinu rozpravku, co som uznavala, bola Stary Bodrik a vlk...viem, som divna :grinning:
14. dec 2009 o 10:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok