Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
14. jan 2010

😀 to poznám, ešte existujú nite 😀

siouxie
14. jan 2010

flos, píšem hlavne diplomovku 😀 momentálne nič iné. ale keby som niečo mala, tak len z domu.

floskula
14. jan 2010

a diplomovkku aku temu? teda ak mozes napisat. mozes aj do IP. 😉

flamenga
14. jan 2010

a je po peknej strane 😀

siouxie
14. jan 2010

flos, napíšem.
anax, to malo byť "ešteže" existujú... 😀

flamenga
14. jan 2010

ináč... doprala mi práčka, kto mi to pôjde vyvesiť? 😀

floskula
14. jan 2010

ano, nite elasticke, expandujuca nic zubna sensodyne je moj favoriť.

monky1
14. jan 2010

dievcata, ked uz tocite o jedle, ja tiez milujem natierky - vseho druhu, dokonca aj drozdovu, kt. malokto "moze", ale neda mi nespomenut super vynikos Porkovy salatik, ktorym som vyrazila dych celej nasej aj manzelovej familii a ked ho dotlacili, tak som si pripadala ako v skole, ked sa pise diktat...vsetci zapisovali 😀

siouxie
14. jan 2010

flam, daj... 😀 zavesím 😀

flos, ja hlavne elmex 🙂

monky, tak o držďovej si myslím, že by som ju veľmi ľúbila, ale nikdy som ju ešte nejedla a ani nerobila. je tuším úplne primitívna... a ten šalát napíš tiež 😀

floskula
14. jan 2010

monky, tak daj recept. inac ked som ako mladica varila prvy raz polievku s porom, tak som ho len zvrchu umyla a nakrajala na tie kolieska. po dovareni polievky na nej plavalo kvantum bielych cervickov. no parada. 😀 odvtedy por delim na vrstvicky, aby som vsetko prezrela a umyla. 😉

monky1
14. jan 2010

siouxe, ano je uplne jednoducha, miesa sa s prazenickou 😵 😵 😵

a ten salat - tu je link http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=16567&use... odporucam vyskusat...mne tam najprv nesedelo to jablka, ale vysledok je super

floskula
14. jan 2010

siu, ani mne drozdie nevadi. ja mam celkovo rada koreniny. aj tie palive. kayenske milujem a kari palive. a horcicu len Dijonsku konzumujem. mam rada, ked mi to tak vypaluje creva. 😎

siouxie
14. jan 2010

monky, ale celú si prosím 😀

jáááj, to som už niekde počula, aj s tými jablkami...

floskula
14. jan 2010

ved niekedy sa zda, ze to sladke tam nema co hladat, ale je to tam super. ako ten pomaranc do tuniakovej, fakt je to bohovske.

flam, uz sa vesias? 😀

monky1
14. jan 2010

siouxie - na masle al. oleji roztopis polovicu kocky drozdia, nechas trosku spenit - ma to vreaj vonat ako chlebova korka, potom do toho das vajicka a urobis hustejsiu prazenicu, nechas trosku vychladnut, pridas lyzicku horcice, mozes aj nastruhanu kyslu uhorku, samozr. osolis, trosku cierneho korenia, vymixujes dohladka....a je to... skusala som to aj na cibulke, ale to drozdie sa mi tak nejak nalepilo na cibulu 😒

floskula
14. jan 2010

😀 siu, drozdie som dala do korenin. ja som si to vysvetlila akoze rasca. 😀

monky1
14. jan 2010

niekto dava aj celu kocku, niekto aj 3...ale ja sa vzdy bojim, ze to bude az veeelmi drozdove, tak ja radej pomenej tych kvasnic

flamenga
14. jan 2010

hej, už vyvešané 😀

drožďovú ma naučil jesť manžel... najprv som mala odpor k tomu droždiu, ale teraz ju milujem 😀

on si ju robí tak, že popraží cibuľku, pridá soľ, čierne korenie, trošku rasce, do toho rozdrobí droždie a mieša, kým sa droždie "nerozpustí"... a potom tam už len rafne rozšľahané vajíčka 😀 mňamka

siouxie
14. jan 2010

flos, no bolo mi to čudné... 😀
monky 😵 ...kujem 🙂 😀

flam, aj tebe, už mám dva recepty na tú istú 😀

floskula
14. jan 2010

flamenga, ty tancujes flamengo?

flamenga
14. jan 2010

flos nie 😀

anaxamon
14. jan 2010

na zubnu nit si neviem zvyknut takze pouzivam medzizubne kefecky...

mali by sme uz s jedlom prestat, sak ochvilku oslintam monitor a potom mi vybuchne 🙄 😀

floskula
14. jan 2010

flam, ja len tak, ze je to super tanec, tak som myslela, ze si to odvodila od svojho konicka. 😉

floskula
14. jan 2010

anax, ja to mam opacne. neviem si zvyknut na medzizubne kefky a furt pouzivat nic. lebo nemam medzi zubami rovnake medzierky a mam 3 velkosti medzizubnych kefiek a nechce sa mi na kazdy zub inu furt brat, lezie mi to na nervy. nit vojde vsade, tak sa jej drzim. teda, to su intimnosti, ze medzery medzi zubami. pomoc. 😀 😅

anaxamon
14. jan 2010

flos tak ja mam dierky (medzi zubami - aby nevzniklo nejake nedorozumenie 😀 ) celkom rovnomerne, ale to len odvtedy co som ich mala napravane fixnym strojcekom, predtym som sa medzi niektore zuby ani nedostala...ale je pravda zeby som sa o moje zuby mohla starat este ovela lepsie nez to robim, snad mi to nebudu pripominat takskoro a este posluzia 😅

siouxie
14. jan 2010

😀 😀 😀 ja mám aj kefky aj nite, ale kefky sa mi niekedy minú a nite vúčšinou mám doma po ruke dlhšie. Tak to striedam 😀

flamenga
14. jan 2010

a kto má medzi zubami plombu? 😀

vavenka
14. jan 2010

Hojte, zas som sa nezastavila 🙂
Bola so s kamoskou na pizzu, moja zlata, maju doma nejaky taky divny stav ze az na rozvod, a to je parik o ktorom som povedala, ze ked uz vsetky manzelstva na svete sa rozpadnu, tak oni nie.... Len dufam ze sa to da do kopy.....
A bola som pozriet kociare na blsaku kosickom, dovoz z Polska 😉 potom pridam fotky - celkom ok.... A potom sa este pomotat po vypredajoch a konecne som doma... Idem nalozit pracku 🙂

Inak na drozdovu pomazanku som uplne zabudla! Dvojickovej kamosky mamka ju robievala uplne ze genialnu, este ked sme boli deti.... My sme ju doma nerobili, kokso musim odskusat tento recept co ste tu hodili 🙂 mnaaaammm a k tomu cerstvy tmavu chlebik, juj, nic viac mi taky cas netreba 🙂

floskula
14. jan 2010

😀 flam. ja mam dostatok. mne fixny strojcek nenavrhli, ja som stary rocnik. v skole este rustina a strojceky v nedohladne. tak som dopadla. dieta socializmu. fňuk. lutujte ma! ☹

flamenga
14. jan 2010

vave aj na blšáku sú kočíky? 😲 som netušila....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre