Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
9. feb 2010

ja som si tiež všimla spodnú peru 😀 fíha 😀 😀 😀

slni, jak nežije na zemi? 😀 To že je v bruchu neznamená, že je v inej galaxii 😀 😀 Ponzám síce teóriu o bábätkách hompáľajúcich nožičkami z obláčikov, ale to sú ešte tie nesplodené 😀 tie naše...

siouxie
9. feb 2010

ty kokos, nel, ty musíš vždy niečo zavaliť 😀 😀

slniecko77
9. feb 2010

..ale este nekraca po zemi, to za neho robi mama 😉 maly mimozemstan 😎

siouxie
9. feb 2010

trocha divné, ale ja mám podobný humor, tak chápem 😀

nellie_
9. feb 2010

uz som ticho.. 😅

siouxie
9. feb 2010

myslela som tú maternicu 😀 😀 😀

nellie_
9. feb 2010

ja vieeeeeeem 😝 😀 😀 😀
ked zabijem sa?? to ja vzdy ked vidim nadherne babetko tak ma rozboli 😀 😀 😀

siouxie
9. feb 2010

to spojenie je desivo vtipné 😀 😀 😀

vavenka
9. feb 2010

Hehe, zaujimave Nell , ze maternica ta rozbolela 😀 pisti aj ona od radosti 😉

Ale maly je fakt krasny, len rozmyslam ze na koho sa podoba, nejak tam nevidim ani Shaarku ani Shaarkinho chlopa 😀

siouxie
9. feb 2010

vav, tie pery aj mne vŕtajú v hlave 😀 😀

nellie_
9. feb 2010

vav - isto cely poštaaaaaaar 😀 😀 😀

vavenka
9. feb 2010

Shaar no ako je to teda 🙂)))) juuuj to Teo bol na zurke chatovej splodeny, co? hehehehehehheheheheeeeeeeeee 😀 😀

siouxie
9. feb 2010

aháá, teda, teda... shaar manžel si to nevšimol? 😀

nellie_
9. feb 2010

vavi ozaj ved anooo... ktovie s kym sa shaar zamkla do tej izby v domneni, ze to je Shaarko 😀 😀
alkohol je svina.. hold.. ja to davno hovorim 😀 😀 😀

vavenka
9. feb 2010

Ale nie, Shaarkin mangel ma velke pery, ale nejak celkovo tvaricka mi pride ze sa nepodoba ani na jedneho 🙂

anaxamon
9. feb 2010

shaar maly je uplne na zjedenie 😵

tak som prave s manzelom supla antibiotika vecerne, jeho vyprevadim do postele a ja si este kuknem serialy a potom sa mozem ist zas prevalovat do postele 😅

nellie_
9. feb 2010

🙂 🙂 😵 😵 je fakt nadherny.. uz sa tesim na origos verziu vasich detureniec po narodeni 😉

siouxie
9. feb 2010

nel, nevyrábaj si abstinenčné aliby 😀

vav, hmmm, tak s perami neobstojím... 😀 😀

vavenka
9. feb 2010

Jeeej to je ake mile, ze s mangelom sme si supli vecerne atb 😀 😀 kokos to uz jaka romantika 😀 som si vas predstavila jak si s laskou podavate pohar vody na zapitie 😀
(pardon 😅 )

anaxamon
9. feb 2010

ked toto kolo tehuliek porodi, my snazilky zacneme tehulkovat...ktora sa prida k novemu "mottu" ? 😵 😵

ja 😀

siouxie
9. feb 2010

bodaj by, anax 😀

anaxamon
9. feb 2010

vav len sa zabavaj 😀 😀 este budeme skoro dva tyzdne takto romantikus vecer 😀 😀 co uz ked uz musime, ale tak snad sa nam to potom vyplati konecne 😀

vavenka
9. feb 2010

Dievcata ja vam mile rada prenecham miesto pre tehulovanie, kludne sa uz teraz mozte pridat, voobec sa nepohnevam 😀

anaxamon
9. feb 2010

ja siou tomu verim, proste dobereme antibiotika, pockame na novy cyklus a budeme tvrdo makat kym nebude pozitivny vysledok 😉

shaarka
autor
9. feb 2010

baby! 😀 skype - kamoska, svagrina a segra, - tie mi dali dost zabrat. este veci okolo bytu (dnes boli vyplatene peniaze), treba zohnat veci na malovanie, dohodnut co ako kedy a odkial vezmeme prachy na preklenovacie obdobie, ked budeme musiet platit dva najmy... no a este zopar drobnosti, co musim s MM vyriesit teraz, lebo v posteli ma uz nepocuva 😀

a na koho sa podoba nas syn? 😀 tak myslim, ze na nikoho, lebo ani jeden z nas nema nejake straaasne vyrazne crty, a uz vobec nie take, ktore by sa dali rozoznat uz v prenatalnom obdobi 😀 a za to, ze MM je otcom, rucim, hoci aj vlastnym krkom 😀 😀 😀 na chate bolo vselico, ale cestne priznavam, ze konecne som si mohla v tom opojeni zurovacom beztrestne zavolat na izbu chlapa a neboli z toho reci 😀 😀 😀 😀 😀

vavenka
9. feb 2010

No nejak nam to tu viazne 😉

pipimiska
9. feb 2010

okupkana,napapkana,vykakanaa 😀 je tu este niekto?idem citat..

vavenka
9. feb 2010

Pipi dnes tu bolo akcne, mas co robit 😉 ja som este tu, ale uz len tak jednym okom 😉
Jooj jak ti fajne, ja som okupana, ale nevykakana, zas sa to nejak potrtkalo s tymi mojimi crevami 🙄

pipimiska
9. feb 2010

vavenka,pytaj si duphalac od gyndosky,je to gel co sa moze pit aj cez tehu aj ked kojis,ziadne vedlajsie ucinky...zazrak to je ti hovorim,ani jedna zapcha,dva krat denne v pohode idem 😵

vavenka
9. feb 2010

Pipi dik za radu 😉 no ono uz som to mala akotak v pohode, len teraz posledny tyzden sa to nejak domrvilo, este dam crevu sancu na napravu, ak by to neslo, tak na najblizsej poradni si popytam 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre