Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
11. feb 2010

Sa mi nechce verit ze s hercom sa pozname uz 4 roky, teda o mesiac budeme mat vyrocie (datujeme ho od prveho sexu 😉 , spoznali sme sa sice uz 15.1., ale to som ho vtedy este nekcela, tak vyrocnikujeme az od inkriminovaneho dna, co bolo na Jozefa 😀 ) - stale mam pocit ze len prednedavnom som sa k nemu nastahovala a ze sa estelen spoznavame 🙂

shaarka
autor
11. feb 2010

jej vavi, vyrocie? 😵
ten cas je taky relativny pojem! 😀

a ze siska v bruchu? 😀 😀 ja som rada, ze ho citim, a nie ze by sa mi nejako brucho hybalo, dofrasa 😠

vavenka
11. feb 2010

Shaar no poviem ti, aj by som si dala pauzu uz, posledne dni je taka nespokojna ze az! oduva sa, vyduva, kope kade tade, rano, na obed, v noci, v kuse! Ked taka bude aj mimo maternice tak dakujem pekne 😅 😅 Tinika ti dobre radila, ze mas kludne babo v brusku, jej Patrik bol taky isty a taky isty je aj teraz 😉

slniecko77
11. feb 2010

..ahojte
..kua ste toho popisali, vsak som doteraz citala 😀
..Shaarka gratulujem k novemu byvaniu 😎
..mi robite tou kapustnicou chut...som ju planovala uvarit az cez vikend, ale asi spravim dnes
..aj ja idem dnes do ''Polskeho sklepu'' kupit pravu 33% smotanu na torticku, ale uvazujem, ze spravim len z polovicnej davky....som zvedava Vavi ako nam to vyjde 😀 v nedelu podam hlasenie xixi

vavenka
11. feb 2010

A uz nam ide kultura z kaviarne Slavia 🙂 s Petrom Stasakom v hlavnej ulohe 🙂 uz sa tesim na trio vokalistiek 😀

vavenka
11. feb 2010

Slni presne, aj ja rozmyslam ze na prvykrat bude asi stacit z polovice 🙂 pockame ci nam to Siou schvali 😉

slniecko77
11. feb 2010

..ona si moze dovolit robit z celej davky 😎 no my co priberieme len ked okolo kolaca ideme musime z polovicnej 😀 😀 😀
..kua ako sa mi nechce trepat do mesta

anaxamon
11. feb 2010

tak ja som naobedovana, spodare poskladane, zasielka prebrana, vikend dohodnuty...uz mi ostava len to cesto na sisky nahadzat do pekarnicky a potom vyrobit sisky ale to mam este cas kym manzel z roboty dojde...

vavi ty prosim ta ake programy pozeras? pre pamatnikov? sak az taka "stara" si neni...totooo 😀

bibi24
11. feb 2010

Aky je to ten knoppers? To som este nemala, nepoznam 😕

Ale ja som pred chvilkou spapkala snickers, velmi mi nan isla chut, tak som si bola v bufaci kupit 🙂 Snickers je moj oblubeny 😵 A k tomu kavicku Caro s viac mliekom ako s vodou a ochutenu medikom 🙂 Ja nemozem klasicku kavu, je mi z nej tazko. 😒

My sa s drahym pozname uff - hadam 10 rokov. Chodili sme spolu na VS, ale prve 3 roky sme prehovorili hadam 2 vety 😀 A potom sme sa chvilku kamosili (ja som mala ineho frajera) a potom po silvestri (kazdy bol inde) sme sa stretli a tak nejak sme skoncili pri sexe 😀 a odvtedy sme spolu, co je uz 7 rokov...hrozne vela...

bibi24
11. feb 2010

A k tomu spalenie, uz je to slnko asi ovela viac silnejsie a agresivnejsie ako bolo pred 10, 15 rokmi. 😒 A pokozka si to pamata...spalis sa raz a uz mas s tym stale problemy. Ja som sa sice nikdy nespalila, ale alergia sa uz aj mne vyhodila. Nie u nas, len pri mori a bolo to take svrbenie. Asi kombinacia slanej vody a slnka.

vavenka
11. feb 2010

Anax hehe 🙂 bezi mi tu stv-cko, tak pozeram co davaju 😉 aj tak to mam len ako podmaz, sa motam po nete....

Som volala na matriku, ze kde a co a ako, teta mi hovori ze to podla toho kde, som sa narodila, tam je zaarchivovany moj rodny list a ze tam mi vydaju kopiu... Ja jej hovorim - no ja som narodena este na Moyzesovej (dnes uz neexistujuca porodnica v Kosiciach) .. Teta na to takym hlasom akoze jaaaj, tak to vy este budete v centralnom archive, to isto budete narodena pred '82hym 😀 😀 akoze mi jemne naznacila, ze korytnacky su v centralnom archive na matrike v starom meste 😀

nellie_
11. feb 2010

bibi http://knoppers13.files.wordpress.com/2009/02/k...

jak som si kôli tebe zaslintala klavesnicu 😀 😀 😀

vavenka
11. feb 2010

Bibi aj vy mate sexualny vyrocnik? 😀 tak fajn, necitim sa sama tak hovadsky 🙂

Knoppers je taka fajna napolitanka - keks, mliecna napln, sokoladova napln, oriesky.... Mnamka 🙂

vavenka
11. feb 2010

Peter Stasak nestiha otvarat pusu s playbackom, ja sa strasne viem nasulat z tychto relacii 😀

nellie_
11. feb 2010

aj ja som s mojim MM 10 rokov... 😅 😅 zacali sme spolu chodit 6.8.2000 😎
fuuu to je riadne vela...
a vavi som na tom podobne ze tiez si niekedy myslim-ze ved to bolo len pred par rokmi (2-3) a ked sa hlbsie zamyslim je to aj dobrych 5-6 😀 😀

ze korytnacky...vaaaaaav 😀 😀 😀 😀

anaxamon
11. feb 2010

vav no ja som zapla ako podmaz radsej vh1, dopozerala som predtym oblubeny scifi serial zo zanamu a tak som dostala chut na muziku🙂)) a o chvilku isto prepnemna papriku🙂)) aby som sa spravnenaladila k tym siskam 😀

vav ale zas na druhej strane aspon nemusis chodit kade tade po matrikach a rovno vies kam mas ist, nie je to jednoduchsie? 😉

anaxamon
11. feb 2010

inak viete ze v lidli maju skvelu naradu za knoppers? uz neviem ako sa to vola a nechce sa mi vstat z gauca sa ist do suflika pozriet ale nieco s orieskami v nemcine to ma v nazve a predavaju to take dlaenie desat kusov, straasne dobre do je 😝

nellie_
11. feb 2010

anax vieeeeeem... aj tie su uzasne 😉 ked ideme do lidla vzdy si ich kupim lebo su ovela lacnejsie ako origos...
ale zas origos je origos.. 😀 😀

vavenka
11. feb 2010

Nell, Bibi, ze 10 rokov, wow 🙂
S mojim predoslym som bola hadam 6 rokov a mala som pocit ze sme spolu cely zivot 🙂 s tymto mi to tak nepride, furt mam pocit ze sa pozname len chvilu, neviem ci to je dobre alebo zle 🙂 a mozno len fakt uz ten cas ide s pribudajucimi rokmi nejak rychlejsie..... Ze som si to ani uvedomit nestihla 😉

anaxamon
11. feb 2010

toto a kuknite jaky obrazok http://picnicb.ciao.com/de/243097719.jpg 😀 😀

bibi24
11. feb 2010

Dakujem kocky 🙂 Nell, prepac mi to 🙂 ....uz viem, co to je...poznam to, len ma moja pamat sklamala 😅 Ale asi som to este nejedla, ja mam radsej cokoladky, keksikoidne veci nemusim...A vobec, ja vseobecne az tak sladke nemusim...skor slanosti 🙂

Vavi, ano aj my 🙂 Vzdy si robim s mm srandu, ze ani len na rande ma nepozval, hned ma pretiahol 😀 😅
A aspon, ze ti to ochotne povedali, bo komunikovat s akymkolvek uradom je pre mna vzdy utrpenie...

anaxamon
11. feb 2010

inak pozeram ze viacere z vas tu maju rovnake zlomove dni kedy ste zacali s polkami randiit akozeoficialne, no ja sa tiez pridavam, my smemali 5.1. 5 rokov

bibi24
11. feb 2010

Anax, 2v1 😀 aj fajny keksik, aj fajny herec 😀

Vavi, vies co, to aj mne ta pripadalo po 4 rokoch, ze to je nic, ze kratko sa pozname...to iba teraz take 2 roky dozadu sa to nejak zmenilo. A ja ratam, ze sa pozname len 7 rokov, lebo tie 3 predtym som ho ani neregistrovala 🙂

nellie_
11. feb 2010

ja som zasa prudko keksikoidna - ja si dam radsej keksik ako cokoladu... 😀 😀
preto ked bolo podozrenie na celiakiu tam to bola pre mna nocna mora - ze zivot bez keksikov 😲 😲 😲

anax ja uschnem - patizon ako propaganda 😀 😀

vavenka
11. feb 2010

Jeej poznam aj tento lidlacky variant, dobry je aj ten 🙂

Bibi 😀 😀 tak teń moj ma lamal 2 mesiace, som ho najprv nechcela, ale bol neoblomny, az ma zlomil 😀

bibi24
11. feb 2010

Anax, my 3. 1. 🙂

Inak, vcera som sa dobre vynervacila pri zistovani, kto akoze nariadil, urcil, ze sa maju robit 3 hormonalne profily z 3-5 dc, ktore vraj treba do ziadosti do poistovne (k ivf). A neviem sa dopatrat. V care doktor v tom tiez asi nema jasno a v poistovni som s takou zenskou hovorila, ze by som jej sluchadlo oplieskala o hlavu, keby sa dalo. Vsak, nemalo by to byt jasne dane?? Na nejakom papieri? To sa riadime len tym, ze jpp (jedna pani povedala 😀). Ach jaj. 😠

vavenka
11. feb 2010

Tiez davam hlas keksikom - a uplne najgenialnesiu vec co vymysleli - ja to teda tak volam - je keksikova milka 🙂 ta cokolada co ma v sebe napolitanku mnami 🙂 🙂 🙂

anaxamon
11. feb 2010

zdielam s nell keksiky su lepsie ako cokolada, ale mam rada ked je keksik aspon polomacany v cokolade idealne horkej..moja stupnica keksikov (inak ja to vsetko volam ďobošky (makcene su dolezite)) je:

1.mila
2.mata
3.tatranky a horalky
4.minonky
5. lina
6.vesna

dajte svoje stupnice🙂))))

nellie_
11. feb 2010

vavi aj mne ten moj lamal dlho.. velice ma chodil vystrajat domov a ja vzdy kukam ze o co tomuto ide.. 😀 😀

lebo ja som ho najskôr troska "zneuzila" na diske - lebo ma obhanal jeden mne prudko nesympaticny chalan a tak som sa vrhla na mojho ze ci mu mozem dat pusu nech mi da henten pokoj.. 😀 😀 😀
no a v mojom to vyvolalo nejake city či čo lebo dovtedy sme boli len dobri kamoši 😀 😀 😀
nikdy som nechapala co na nom kamosky vidia ked sa po nom blaznili 😀

bibi24
11. feb 2010

Tak to ja voooobec nemusim...tu milku....Jedine co mam rada z keksikov je stara dobra Mila 🙂 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre