Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
11. feb 2010

Kua orange standartne od siedmej do osmej nestiha, net je pomaly jak slak 🙄 🙄

Siou nechytaj za slovicka, fesak ci hezoun 😉 proste pekny chlop 😀

Moj neznasa oranzovu zahradu, ale uz je doma z kofoly, takze ma smolu 😀 aj tak to pojde len ako podmaz...

Nell co je nove v panelaku? Som nevidela od zaciatku tyzdna 🙄

HA! Pracka uz ficiiii 🙂 🙂

nellie_
11. feb 2010

anax to o akom scifi serialy stale hovoris???

vyfľusknuta som myslela...neviem uz pisat ani.. 😀 😀

shaarka
autor
11. feb 2010

ahojte baaabusky, veselo ste tu mali 😀
nellie, ten tvoj muz je podareny, som to musela citat nahlas, lebo sa MM pytal, ze co take vtipne sa deje na koni 😀 ale on sa nesmial... 😠 😎
bola som na prednaske pediatricky, aj s MM 😀 celkom zaujimave, i ked zdlhave - nemam rada, ked niekto rozprava ako pre dementov a setky vety predlzuje, nech dojde aj tym menej chapavym 😀 sa mi tam zivalo 😅 ale tak zabookovali sme si pediatricku, poucila nas, ze co a ako pri teplote, opuchnutych hlasivkach a tak. nic specialne 🙂
v pondelok sa pozera video z porodu, vavi, pridas sa? 🙂

a ospravedlnujem sa, idem sa vyvalit, dnes bol zas narocny den trosku 😅

siouxie
11. feb 2010

vav, hezoun je pre mňa taký ten slizký akože pekný, ale taký bez gulový chlap, tak preto sa chytám (za slovíčka) 😀 😀

nellie_
11. feb 2010

ahoj shaari... 🙂
takze vy uz takto seriozne ste k tomu pristupili... 😉 tak si teda oddychnite poriadne aj s mrnusom 😉

tvoj MM tomu nechape... 😝 😀 😀

anaxamon
11. feb 2010

tym ze si sa nell tri minuty kosila na mojom prispevku si prave spalila tu oblozenu zemlu takze spanok musis kusocok odlozit🙂)

jaaj seriaaal no vies one ze Hviezdna brana Atlantida cislo jedna seria 😅

shaar no ake zaujimave popoludnie ale tak ten porod by som asik vidiet nechcela 😲 anca

siouxie
11. feb 2010

anax, ma netráp! 😀

zuzana36
11. feb 2010

moje zlatunke, normalne si viem predstavit stretko s vami, saaak by sme sa dobre nasmiali 😀 napisala som to manzelikovi a ze ide za mnou, inak chodi az okolo 22hej. tak sa tesim a asi ho zacnem nahovarat na dalsie ivf

anaxamon
11. feb 2010

moj manzel uz chrni...a to este serial ani nezacal, zas budeme potom pretacat co predrieme 😔 no jo ale tak skoro vstava do roboty to potom tak vyzera 😒

siouxie
11. feb 2010

zuzi, správny prístup. 🙂 (myslím, pozitívny 😵 ).

anaxamon
11. feb 2010

zuzi a preco vlastne to riesite uz len cez umele? prirodzene uz ani nahodou by to neslo??

vavenka
11. feb 2010

Shaar - video z porodu? A len sa bude pozerat, ci aj sa co to pocvici? Ja viem ci mi treba take veci vidiet? A co ked si to potom rozmyslim? 😀 😀

Siou no tak to uz su subjektivne vnimania danych vyrazov, to uz je problem na tvojej strane 😉 lebo hezoun je od slova hezky (cechizmus) a teda pekny, co znamena aj fesak 😉 ale mas pravdu, Robbie nie je pekny stylom Tomas Mastalir 🙂

nellie_
11. feb 2010

vavi no panelak.... kubo si dal na pleco vytetovat ze IVANKA... 😀 😀 😀
kupil jej nahrdelnik za 10.000evry ale ho odmietla tak jej kupil v tej cene zajazd na male divy....
ivana je uz buchnuta do michala totalne...
niekto rozbil dvere na bare -milan si mysli ze to Karol... stale milana vydiera martinka, stary janco sa rozisiel s mladou zdenkou tak ta teraz sa isto bude mstiť... a uz neviem co take, vacsinou som popri tom listovala v casopisoch ....

siouxie
11. feb 2010

vaviiii, to čo dávaš??? 😀 😀 😀 Maštalír je pekný? Teda hezoun? však ja ho vidím ako totálneho chruňa, ktorý ma jediné šťastie, že je brutálne charizmatický a že som najprv dlho, dlho oceňovala jeho hlas, kým som zistila, že vyzerá ako bulo 😀 😀 😎

siouxie
11. feb 2010

tak tým pádom je Robbie hezoun, som sa logickou úvahou k tomu dopracovala 😀

nellie_
11. feb 2010

vavi a ja ze co mi to ide tak pomaly... aj segra ma tu na notebooku orange a uz stracam nervy... 😠
kym mi to pridalo vy ste napisali pol strany....

asi to balim, nemam na to nervy.... 😅

vavenka
11. feb 2010

Siou - no podla mna je Mastalir typ hezouna 😉 ale sak kolko ludi tolko chuti, a dokonca si myslim ze je viac pekny ako charizmaticky - teda na TV obrazovke akykolvek charizmy z jeho osoby priam postradam .... Jedine co ma ake take gule, je jeho hlas, to mas pravdu.....

Nell diks za panelak, pozeraj aj dnes, ja idem na zahradu, tak kebyze zajtra nestiham reprizu, si moja zaloha 😉

vavenka
11. feb 2010

Nell nebud padavka, vydrz to, ono sa to o chvilu rozbehne 🙂

Siou nie nie, kategorie su vytycene spravne, len to zaradovanie - asi mame kazda inaksi vkus 😉

jarulai
11. feb 2010

no teda dievcata - clovek si na chvilku odskoci a co ma tu necaka - ste sa rozsupli 😨

nellie_
11. feb 2010

vavii podam ti podrobny report kôli tebe odlozim vsetko nabok a budem sa plne sustredit iba na dej panelaku 😀

a este som zabudla... tri gracie - ivana, julka a kočena chceli dat sefovi dole to tupe z hlavy ale nevyslo im to pustili ventilator a on to ma asi prilepene.. som sa kosila na tej scene..ony 3 su take dobreee 😀 😀
a este som sa kosila ako vsade kde sa len da napchala janka kockovy cukor - co ho tolko nakupila pri likvidacii agatinho obchodu 😀 😀 a angelicka ma popôrodnu depku

zuzana36
11. feb 2010

prave mi volala dr. a ze urcite mam zajtra prist na krv a aj ma pozrie. idem pozerat ozvem sa zajtra majte sa

siouxie
11. feb 2010

vavi, veď to, jeho hlas poznám x rokov a predstavovala som si úplne iného chlapa a nie toto čudo 😀 Ale charizmu, len netvrdím, že v mainstreemových tv seriáloch 😎 😀

anaxamon
11. feb 2010

mne sa teda mastalir vobec nepaci ako chlap, hlas ma sice pekny a moc moc dobre dabuje v NCIS toho dinoza ale inak hm nic moc

inak uz som spominala ze moj manzel ma tiez tak nenormalne pritazlivy hlas a hlavne v telefone, ze uz len z toho sa dalo byt pred 5 rokma namako? jak sa tu ja odhalujem och joj 😅 😀

vavenka
11. feb 2010

Jarulai 🙂 zvyknes si 😉

Hat igen, okykolvek charizmy, sak ja madarul lovek tu pisalny 🙂

Akykolvek zachvev charizmy tam malo byt 😉

siouxie
11. feb 2010

a ja som mala napísať, že charizmu má... 😀

jarulai
11. feb 2010

no stacilo mi len tak zbezne par prispevkov a sa rehocem 😀 esteze som sama doma 😀

vavenka, tebe to ide nemtudom tudom 😀

vavenka
11. feb 2010

Siou no nic, zjavne mame na Mastalira rozdielny nazor 🙂 ale sak nevadi, Robbie je fesak, dohodute 😀

Idem spravit bananoveho sejka, mam chut na nieco fajne na pitie 😉 a doma nic take fajne nemame....

anaxamon
11. feb 2010

ja som ti vav ani slovka nerozumela, ja som divca z oravy my taky jazyk nemame 😀 😀 😀 😀

siouxie
11. feb 2010

anax, nerob formu, už si na dolniakoch 😀 😎

vavenka
11. feb 2010

Hehe, no ja viem po madarsky asi 30 slovicok, aj to maximalne nepraktickych (ako napriklad svietnik, podprsenka, skvarky 😀 ) ale madarsky prizvuk viem dat perfektny 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre