Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

yourly
24. feb 2010

chrobulka: jojo bylo přesně candibene.. tak je právě napsané, že se to nesmí v těhotenství teda první tři měsíce.. ale v lékárně mě sestřička ujištovala, že se nemůže nic stát kdyby náhodou... takhle nervozní jsem holky ještě vživotě nebyla... vzlášt se mi nechce věřit, že by to vyšlo hned první měsíc...

madeline
24. feb 2010

siou - ved vravim, ze som sa pobavila a aj mm, ked som mu to doma vravela 😉

madeline
24. feb 2010

pa pa, bezim 😵

nellie_
24. feb 2010

tolko som sa lucila a som tu zas.. 😀 😀 😀 😀
drahy lezi a pozera reprizu hokeja, a ked bol pocitac pusteny skoda nevyuzit to.... 😀 😀

dostala som original rucne robene belgicke bonbony v takej nadhernej skatulke az mi to bude luto zjest fakt su nadherne a ta vôna cokolady... 😎 ale som hnusna coooo??? 😝 😀 😀 😀

idem si vas pri gulašiku docitat co ste popisali 😀 😀

nellie_
24. feb 2010

ku tym pocitacom.. ja tiez denne vsetko z nasho firemneho programu importujem do excelu a vyrabam vsakovake tabulky takze som s nim zzita.. a na to ze som ho prvy krat "stretla" az tu v tejto firme ked som sem nastupila tak si myslim, ze som fakt dobra.. 😎 troska samochvaly neuskodi 😀 😀

tiez ma vsetky kolegyne volaju ked maju problem s nim ale uz stracam nervy ked im snad 100 krat ukazem jednu vec a ony nie su schopne si to zapametat a to uplne banality ze zlucit bunky alebo porobit sučty.. mam dokonca kolegynu co excelu neveri a radsej pol hodinu naratava udaje na kalkulacke namiesto jedneho kliku v exceli 😀 😀 😀 😀

siouxie
24. feb 2010

nellie, ty šikulka 😀 dovtedy si počítač vôbec nepoužívala? 😕

nellie_
24. feb 2010

siou jasne ze ano... ved som chodila na obchodnu akademiu... 😀 😀
ale excel sme v skole nepouzivali.... 😅 my sme vacsinou iba uctovali vo vseliakych programoch a tak...

vavenka
24. feb 2010

No uz som vykorytnacena 🙂

Nell 😀 😀 nasa sekretarka tiez kontroluje excel kalkulackou, nedoveruje technike 😀 😀
Inak ked som precitala tvoj prispevok, takhovorim hercovi ze preco nepozera hokej, tak zdesene zacal prepinat 😀 ale zistil ze je estelen druha tretina, tu videl rano 😀 😀

Joj vyhladlo mi 😅

yourly hlavne klud, teraz su uz karty rozdane, takze co bolo uz teraz neovplyvnis - zajtra si sprav este jeden test, na potvrdenie, a ak bude pozitivny, tak cca o tyzden sa chod ukazat na gynde.... Drzim palce 😉
Jasne ze sa moze podarit na prvykrat 😉

nellie_
24. feb 2010

vavi a ako to zajtra prezije ked cestuje do BA a nebude vidiet taky rozhodujuci zapas.... 😅
ja sa uz tesim ako budeme rano s MM v posteli pozerat... 😎 😎
len dufam ze neprehrame, moc som sa do toho vžila nejak.. 😀 😀

joooj ale ten risko zednik... 😎 😀 😀 ale rodidla po nom hadzat nemienim az take to neni s nami vazne.. 😀 😀

vavenka
24. feb 2010

Nell 🙂 no predpokladam ze bude pocuvat slovensko, alebo hornet radio, isto niekde budu komentovat 🙂 a ak nie, tak ma smolu, pozrie zo zaznamu...

Joj vyzera to tak, ze pojdeme predsa na tie nivove dobrotty 🙂 len co osusim vlasy 😉

nellie_
24. feb 2010

vavi tak dobru chut.. 😉 😎

ja prave ovoniavam vzorku moschino - funny! - daco genialne.. uz viem co chcem na narodeniny... 😵 😵 😀
uplne super svieza na leto... 😎 😎

siouxie
24. feb 2010

nellie, je dobré? Ja moschino zbožňujem, teda hlavne I love love, ale žeby ďalšia vôňa na obzore? 😎

nellie_
24. feb 2010

siou som z nej nadsena.. hned som volala segre ze je uzasna.. 😵 😵 😵
je tiez citrusova ako Love love ale viac citrusova som z nej fakt unesena.... 😎 😎 😎
skus niekde ovonat... ja si ju asi objednam cez parfums stoji 37 Eur... 😎 😎 a ma krasnu flasku 😀 😀

http://www.parfums.sk/moschino/moschino-funny-1...

siouxie
24. feb 2010

Aj ja objednávam z parfums 😀 . I love love je super, ale tak treba aj niečo totálne letné. Mám síce parfémov ešte plnú skrinku, ale niečo vytriedim, čo už moc nepoužívam a dám sesterkám 😀
Musím to niekde ovoňať 😀

nellie_
24. feb 2010

sesterky sa potesia.. 😉 😀 😀

ja som teraz objednala Love love tej mojej na 18-tku... 😎 😎 dufam, ze ju potesi, vzdy sa mojou u nas vyvona a je z nej mimo... 😀
ale tuto fakt musim mat! segra sa na mne zasa smiala ze ju vzdy pobavi ako sa pre vsetko nadchnem 😀 😀

nellie_
24. feb 2010

idem ja predsa len von... svagrina mi vyvolava ze ci sa prejdem s nou aj malym ku svokre tak idem..drahy unaveny zaspal, tak ani nepostrehne ze som sa na nejake 2 hodky vzdialila.. 😀 😀

tak zatial ahojte..😉 🙂

siouxie
24. feb 2010

nell a vieš, že sa to volá I love, love... 😀 😀 tak sa pekne vyvetraj, je veľmi príjemne, teplomer mi v compe ukazuje 9 stupňov 🙂

chrobulka
24. feb 2010

baby, ste spokojne s parfums.sk?
ja si stale objednavam z hej.sk
predavaju aj testery, ale su to original flakoniky, len v obycajnej krabicke to pride.
a nenasla som este nizsie ceny na nete, ako tam ☹
teda aspon tych mojich favourite vonaciek... 😀

a siou - uz som domaaaaa!
a idem si asi ohriat krat krat, na dvakrat 😉

siouxie
24. feb 2010

vitaj doma a dobrú chuť! 😀 sa máš... 😢 😀

ja som s parfums veľmi spokojná, našla som tam aj spomínaný pánsky dunhill desire, čo už nikde nemali a za výbornú cenu. A tiež som mala pocit, že "moje" veci boli najlacnejšie.
Predávajú aj testery, ku každej objednávke si môže vybrať nejakú zo vzoriek (pánskych alebo dámskych, dajú na výber).

Na Vianoce som si ešte okrem Moshina objednala aj Joop all about eve, dávna klasika, ktorú milujem a nemali ju nikde iba na parfumworld alebo tak nejak a tiež som bola spokojná.
ale parfums sú super, dvoz zdarma, týždňové akcie... veľký výber.

chrobulka
24. feb 2010

ok, kazda mame asi to svoje 😉
my sa chystame akurat buduci tyzden objednavat...
mame ich tu pod nosom, chodim si pre to osobne 😀

idem si adidasku osmaknut este a idem na toooo 😉

siou, co mas ty navarene teraz?

pocuj, ten recept na tu tvoju favourite polievku sem kedy zadres?

siouxie
24. feb 2010

chrobi, ideme robiť nivové zapekané rohlíky, takže ešte nič. 😀

Zajtra by som chcela spraviť kôprovku, len musím zohnať dobrú knedľu, lebo svoje už v mrazáku nemám.
A uvažujem nad zeleninovou polievkou, ale prvýkrát v živote by som chcela spraviť nie z koreňovej čerstvej zeleniny, ale takú zmesku z mrazenej a s krúpami. Takú vôbec nerobievam, ani neviem prečo 😀

Tú moju niekedy dám, keď sa rozkývem. 😀 Tak je to taká moja detská č.1, nedám na ňu dopustiť, ale tých favoritov mám veeeeľa. Som závislá na polievkach 😀 😀

chrobulka
24. feb 2010

najlepsia zelenina mrazena na polievku - taku ako pises, je ze "zmes pod svieckovu"...
a ja ju nerobievam s krupami, ale s krupicovymi oblakmi - je to rychle a mnam!

ja som tiez zavisla na polievkach. dojem dnes tento bryndzovy zazrak a zajtra bude asi paradickova... mam od babicky taky domaci "pretlak", aj ked, skor je to stava rajcinova. ale aspon viem, co je vnutri 😉

siouxie
24. feb 2010

chrobi, ja tiež nepoužívam iné, ako domáce pretlaky od starej mamy 😉. Su najlepšie a hlavne nefarbia hrnce od farbív 😒
Dík za tip na zeleninu. 😉
Ja tie "krupicové oblaky" dávam do zasmaženej. Krúpy mám strašne rada, dlho som nerobila aj krúpovú kašu a následne placky z nej, to je dobrota! a perfektný liek na pohnutie pasáže 😀 To človeka prečistí jedna radosť 😀
M. už pracuje na večeri, idem ho skontrolovať 😀

chrobulka
24. feb 2010

ja sa tiez idem zaradit k sporheltu, volal kamos, ci sa moze zastavit a ze je hladnyyyyy!
POMOC, co navarit? no nic, snad od hladu nepomrieme 😉

pekny vecer vam!

siouxie
24. feb 2010

chrobul, ty dosť často hosťuješ pocestných, čo? 😀 dobre vedieť 😀 😀 😀

pekný večer aj tebe.

chrobulka
24. feb 2010

ked ja za to nemozem, ze im tu chutiiii 😉

a ja tak rada hostim, sa tesim, ked su moji hostia spoko 😀
uz davno si mala prist... ale krupovych placiek sa tu nedockas, my sme maso a nezdravozravci 😉

anaxamon
24. feb 2010

chrob neviem ci pomozem ale ja som varila slovensky salat a fasirky a kapustu🙂))

ale co tak nejaku fajnu omacku trebars paradajkovu a cestoviny? alebo ak nevadi cesnak tak aglio a la oglio 😝

siouxie
24. feb 2010

chrobi, šak som už písala, že ja mäso občas jem, väčšinou po návštevách 😀 ale nie, veď furt robím rizoto a robím ho s kuracím... A ryby tiež dosť často.
Rohlíky sa už robia, vôňa sa šíri.. 😀 Jeden stríčok k tomu a budem pracovaaať ako divá 😀

siouxie
24. feb 2010

anax, aglio oglio 😨 😨 😵 , kašlem na kôprovku, zajtra spravím špagety aglio oglio! 😀 😀 mám veľa chili papričiek zavesených na niti, môžem ich spraviť pekne pikantné.

chrob tak čo nakoniec vyrábaš? 🙂

anaxamon
24. feb 2010

siou🙂 u nas je to jedlo, ktore sa pripravuje ked uz vazne nevieme co jest a je to mnamka 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre