Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nelynka
26. máj 2009

mas tak uz bolo nacase, po polroku to dat nejako dokopy hehe..
ale ne
som si povedala ze ked nieco urobim aspon schudne xixi..a mozno aj madam cervena sa konecne dostavi

nelynka
26. máj 2009

a to este nevies ze mam dneska sto chuti poprehadzovat aj spalnu xixi..len musim pomerat ci sa tak zmesti ako chccem 😀

madeline
26. máj 2009

ms sa ma dostavit? tak to chapem ten upratovaci osial 🙂 ja dnes v robotke len tak pomalicky, aby som si neublizila 😀

nelynka
26. máj 2009

no uz ju cakam od nejakej soboty a stale nic mrcha jedna..a ju potrebujem ako sol, bo v piatok idem na vysetrenie a potrebujem aby uz bola prec, ma urve!

madeline
26. máj 2009

nely - to ako naschval, co?

nelynka
26. máj 2009

presne ako naschval jaaaaaaj...porazi ma...
ale brucho ma uz pobolieva treti den tak uz zajtra rano isto dorazi...teda dufam hehe 😀

flyangel
26. máj 2009

made ucim sa...lebo zajtra mam skusky 😕

madeline
26. máj 2009

fly - vela stastia, ale ty to aj tak urcite zvladnes 😉
nely - aby ako naschval nedosla vo stvrtok vecer

nelynka
26. máj 2009

mad to by uz bolo pozde uz teraz som 33Dc a mne stale chodi skoro rano, nikdy nie vecer

anaxamon
26. máj 2009

awojte dievcence, som si vsimla ze tus u nejake nove tvare, uvidime ci sa zdrzia dlhsie ci len na okukanie🙂

madeline
26. máj 2009

nely - no sak sa ti cyklus trochu natiahol, kedze sex nebol, tehula nie si, mas to vybavene
anax - ahoj

anaxamon
26. máj 2009

nely riesis meskajuci cyklus? ja budem mat prekvapko ci dojde nacas, ci skor ci neskor, ale iste dojde

ahoj made, co ty mas nove? som ta tu dlhsie nestretla...

madeline
26. máj 2009

anax - nove dokopy nic, boli sme s mm na relaxacnom vikende, lebo som mala narodky, zajtra sa idem prehlasit k druhemu gynekologovi a tesim sa, ze je vonku teplo 😉 no a nely neriesi cyklus, ale chce dostat ms, lebo ide v piatok k doktorovi, aby to dovtedy odislo 😝

nelynka
26. máj 2009

anax ani neriesim...mne chodi spravdila 30-31DC
po potrate som to mala natiahnute az na 35DC dva mesiace, potom mi prislo na 23DC a teraz som 33DC a pani uz dorazila, zacinam troska spinit, takze pohoda...

ja som sa bola opalit trosku, teraz sa idem schladit, pozriet filmik a zase asi pojdem trosku vonku a potom osprchovat, dokoncit kupelku a uz by mal prist mm 😀 😀

madeline
26. máj 2009

nely - sme ju privolali 😀

nelynka
26. máj 2009

mad to upratovanie asi zabralo hehe...
no ale aj tak dorazi v plnom rozsahu az zajtra asik..len nech je do piatka ako tak fuc, nic viac si neprajem

nelynka
26. máj 2009

de ste setky??

tinika
26. máj 2009

NO čafte, uz som doma, ešte par klientov dojde ale som straasne unavena, ale sme toho pobehali a uz aj peniazky nabehli tak sme uz boli aj babke vratit.

Moni uz mi písal ten pán o malby, ze taky macko len stoji 200 eciek ze len cesta 100 eciek a ze by sa oplatilo na stenu celu alebo viac stiez ze to by bolo 350 eur ale to zase by zmensilo uz aj tak malu izbu tak uvidime

nelynka
26. máj 2009

tini nevyjde ti to lacnejsie kupit radsej tapetu??

monika0001
26. máj 2009

Ahojte!

mám výsledky testov z krvi a z tej glykémie... ☹

monika0001
26. máj 2009

pol hodinu vás čítam a vy mi zatiaľ zdrhnete...
Jane?
Tini?
Nely?
Anax?
Alžeba?
Mad?
Shaar?
Kde steeeeee...

monika0001
26. máj 2009

tini - no to je dosť... fakt by sa viac oplatilo dať celú izbu, ale presne ako si písala, zmenší to tú izbu... tak by som tom potom, ako písala Nely, riešila tapetou...

nelynka
26. máj 2009

monik ako to dopadlo?

monika0001
26. máj 2009

musím ich zopakovať... aj krvičku aj glykémiu, ale vraj sa nemám báť, je to na hranici či čo?
No nebála by som sa keby som to nemusela opakovať, nie? 😠
A je mi strašne zle..... 😖 okrem toho ma bolia neuveriteľne kríže.... 😠

nelynka
26. máj 2009

monik tak snad tie druhe dopadnu lepsie vysledky..
aj moj mm chodil par krat dvakrat na krve testy ako chodi na tie kontorli s rakovinou...ale vzdy ten prvy bola len jemna odchylka a ten druhy test uz bol uplne na jednicku 😉

nelynka
26. máj 2009

a inak prisla mrchana konecne.. 🙂

monika0001
26. máj 2009

no dúfam, že bude všetko O.k.. no ale vraj ma asi pošle ku diabetológvi, tak uvidíme....

A gratulujem k mrche 😉

nelynka
26. máj 2009

monik ak je to na hranici a potvrdilo by sa to, asi by ti len stacilo zmenit stravovacie navyky...

ty kraaavo jak som sa zlakala, nedaleko mame vcicne vojenske letisko a lietaju tu teraz ty kokos jak najaty so stihackami a teraz rovno ponad barak preletela jedna, ako som sa jej zlakla, debili

monika0001
26. máj 2009

juj no nevdivím sa.. taká stíhačka dokáže urobiť riadny rámus... 😉

nelynka
26. máj 2009

boha ale nikde nic, pohoda a odrazu raaamus jak keby bomby hadzali 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre