Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lenca.b
2. júl 2009

anaxamon no ja v mojom terajsom rozpolozeni by som nieco take asi nemohla citat dnes som len zazerala a slzy ronila ked som videla zensku s bruskom no hroza ako to na mna dolieha

anaxamon
2. júl 2009

lenca tak ak ta vlastne telo upozornuje aby si daco robila tak sa zbadas 😉

lenca neviem sice v akom presne si rozpolozeni ale vzdy je nejaka nadej🙂))) a ja nie som ochotna koli tomu ze sa nieco nedeje ako by som chcela, depkovat, trapit sa, plakat a byt nechutna k okoliu...to by som nedokazala zit so sebou...radsej budem neznesitelne otravne stastna a hyperaktivna a budem tym otravovat kym sa bude dat 😀 😀 😀 😀 😀 basta fidlik 😀 😀 😀

anaxamon
2. júl 2009

jane ty nam napis co mas nove, nas si mozes spatne aj precitat ale my sa nedozvieme nico tebe..

napr. dnes tu vobec nebola shaarka, asik je uz na tej sluzobke ze?

lenca.b
2. júl 2009

fuu vies ono to dolieha to ze presne pred mesiacom som bola na operacii a proste clovek dufa ze to na nieco bude ved velke percento po laparke otehotnie a proste ja asi take stastie nikdy v nicom mat nebudem a neboj ja tym zenam radost brat nebudem to zas nedokazem taka svina ja nie som 😉

anaxamon
2. júl 2009

nehovorim o brani radosti, ale o tom aby si sa ty tesila z ich radosti tak prirodzene 😉 😉

lenca.b
2. júl 2009

no tak toto sa mi asi nepodari aj ked sa budem akokolvek snazit

anaxamon
2. júl 2009

tak potom sa treba skusit snazit menej mysliet na tehotenstvo...vies aby si sa nezblaznila 😉 bez si precitat prvy prispevok temy, na povzbudenie 😎 😵

lenca.b
2. júl 2009

no ten som uz neskutocne vela raz citala a bohuzial ako rocky pribudaju tak rastu depresie ☹

anaxamon
2. júl 2009

ale no, mas iba zle dni 😉 dnes lekari vedia pomoct aj nam beznadejnym pripradom 😀

lenca.b
2. júl 2009

hej ale umele oplodnenie a to ja asi nie som moc vhodny adept nakolko mam zle hormony

lenca.b
2. júl 2009

ale ok uz sa nestazujem stale su aj baby ktore su na tom horsie ja som vraj podla doktorov v poriadku tak je to fakt divne kde ten bocian zostal 😲

anaxamon
2. júl 2009

co znamena zle hormony??? ze ti telo neprijme embryjko?? a kludne sa stazuj, ak ti to moze pomoct postazuj sa 😉

lenca.b
2. júl 2009

ale nie to aj tak na nic nebude no a tie moje hormony no ja ti mam tak skvele telo ze mam dajake autoimunne ochorenie ktore mi spapalo stitnu zlazu teda znicilo a mam choru aj hypofyzu som neustale na tabletkach rano euthyrox a na obed na hypofyzu a noci tak isto

anaxamon
2. júl 2009

aha tak teraz je mi jasne preco si na tom tak ako si na tom... ☹ to je mi luto ze mas prave tuto blbu chorobu... 😔

vies ale ze nadej umiera posledna.... 😉 no a vzdy je moznost pomoct nejakemu dietatku ktore matka odvrhla 😅

dneska pojdem mozno aj o desiatej do postele, ak sa nic speci neudeje 😀

lenca.b
2. júl 2009

prepac mozno to vyznie blbo ale ja cudzie dietatko nechcem proste ja by som mu nedokazala dat taku lasku ako by si zasluzilo ☹ a vies ono aby to nebolo len take lahke tak aj moj mm ma nedobry spg takze asi tak

alzbeta.hod
2. júl 2009

ahojky tak tu čtu a koukám že tu jsou nějaká trápení ☹

anaxamon
2. júl 2009

nemate to lahke ja ti verim, my mem tiezobaja zle vyhliadky a sme odporucani na umele...ale verim ze ty to mas tazsie...a oki, ved nie kazdy je taky zeby sa dal na adopciu 😉

ale uz nesmut, mate pred sebou iste este krasne dni a ver ze aj zazraky sa deju 😉

anaxamon
2. júl 2009

ahojky alzbet, davno si nas nenavstivila 😉

lenca.b
2. júl 2009

hej ale nie v jednej rodine jeden zazrak si uz vycerpala mm sestra 🙂 a ja viem ze nie som sama viem, ze kazda jedna z nas to tu ma moc tazke len proste ja som tak hrozne chcela verit a dufat hlavne po tej laparke a teraz uz sa dostavil pms tak uz viem ze to je stratene ☹ a anaxamon dik za podporu cenim si to 😉

lenca.b
2. júl 2009

ahoj alzbetka co to mas na tej fotke na rukach?

anaxamon
2. júl 2009

niekomu sa podari hned inemu pomalsie 😉 jo a preco si myslis zejedna rodina ma narok len na jeden zazrak? hm? a sak ty s manzelom ste samostatna rodina...nie? 😀 😀

alzbeta.hod
2. júl 2009

jj nějak nestíhám, jen nakukuji, jo a v rukách na fotce mám kotě 🙂

anaxamon
2. júl 2009

alzbet mas vela postrannych aktivit? 😀

lenca.b
2. júl 2009

no hej mozno to tak je anaxamon a mozno aj nie 😉

alzbeta.hod
2. júl 2009

no ani ne, jen práce a pak domácí práce.... no a nestačím ani odpočívát a jakmile sem sednu tak usínám... ale dnes jsem si zdřímla odpoledne

anaxamon
2. júl 2009

no a lenca idete dakam oddychovat s manzelom? nejake vylety? minule sme tu nacali temu dovoleniek..

alzbet, mas to rusne teda... 😅

alzbeta.hod
2. júl 2009

to teda jo a ještě se starat o kočku a 3 koťata. Ale tento týden půjdou chudinky do zverexu. Pokoušela jsem se jim najít domov a bohužel.

anaxamon
2. júl 2009

tak kocky ja sa lucim idem hajkat, dobru nocku prajem.... 😉

lenca.b
2. júl 2009

anaxamon dobru nocku

alzbeta.hod
2. júl 2009

dorou noc všem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre