Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

mimomu
17. aug 2009

anax a co vsetko si uz podostaval,ved sa pochval 😀

shaarka
autor
17. aug 2009

anax, co si uz podostaval? 😀

anaxamon
17. aug 2009

no ved saty co som mala na svadbu, to som uz spominala, a teraz dosiel parfemik co som si uz asik dva roky zelala a konecne mi ho manzel zabezpecil 😀

mimomu
17. aug 2009

a aky?ved bud konkretus 😀 😀 😀 aj ja mam novy 😝
sharr,ty co zas mas?ake pripomienky?ha?haaaaaaaaaaa? 😀 😀 😀

shaarka
autor
17. aug 2009

no nic, ja som sa rehnila, ze anax tu mame v muzskom rode. 😀

mimomu
17. aug 2009

ved za to 😝 😀
inak baby,mala by som zehlit 😝 😝 😝 jaaaaaaaaaaj,sak sa mi nechce,do prdele 😀

anaxamon
17. aug 2009

tento som kedysi vyhrala vdaka mojasvadba.sk este v roku 2005 a strasne som ho mala rada a az sa mi minul sama som si ho dajako nekupila a tak som cakala ze mi ho raz niekto opat podaruje

http://www.supermall.sk/images/Cacharel_Promess...

shaar zeby som uz bola za chlapa? ale endokrinologicka mi potvrdila ze nemam ziadne muzske znaky koli pco 😀 😀

mimo ja mam pozehlene, keby si bola povedala bola by som ti rano pozehlila 😀

shaarka
autor
17. aug 2009

baby, vcera zvoni o pol osmej vecer zvoncek. sa pytam, ze kto je? a ozve sa: policia (prepocula som, ze mestska) a ze chce ist hore. baby, ja som skoro zinfarktovala. normalne taka slabost ma prepadla, ze sa mi ruky triasli... musela som si sadnut a srdce sa nechcelo ukludnit, citila som ho az v krku. ach jaj.
a to prisiel zastupca mestskej policie presetrit staznost suseda, ktoru podal na susedu, ze jej stekaju psikovia. ona ma dvoch yorkshirov... 😒

mimomu
17. aug 2009

anax moja,to by si zehlila do vecera.mm tam ma svoje haaaaaaaaaby do prace a to ja ee 😝 😀 ale dakujem za ponuknutie 🤐
ved o 2 tyzdne budem mat casuuuuuuuuuuuu 😒

shaarka
autor
17. aug 2009

anax, to tu bola nejaka sutaz? a preco teraz nie je sutaz? chcem sa zapojit! 😀
pekne vonia. az semka tutok 😀 som ho zacitila.

shaarka
autor
17. aug 2009

baby, sice sme sa tu o tom uz bavili, ale ja nezehlim. zmykam len na 800/ot/min. a MM nenosi kosele. ak naaahodou treba, tak bud zbehnem k nasim, alebo zehlim na gauci. nechce sa mi roztahovat tu nasu dosku staru krivu. 😎

anaxamon
17. aug 2009

shaar uf ja by som asik reagovala podobne v prvych sekundach....

preco nie je sutaz? bo vraj je to zlozite na programovanie 🙄 a ja chcem tiez sutazit ale nejako som za tie pomaly dva roky stratila nadej ze bob nieco spravi a to som sa ho pytavala pravidelne aspon raz za pol rok 😀 😀

teraz najnovsieje ze neni cas bo robia novu verziu a ja len dufam ze ju fakt na jesen spustia 😔

tromboska
17. aug 2009

Shaarka, ja som si teraz precitala prvy prispevok z tejto temy, tvoj prispevok, ktory si napisala pri zakladani tejto temy.
Shaarka klobuk dole, velmi sa mi to pacilo, cely ten pohlad na vec 🙂
Naozaj super....ked budem citit, ze na mna ide nejaka smutna chvilka, urcite si precitam tvoj prispevok
a hned mi bude lepsie 😎 😎 😎
Dakujem saarka za perfektne povzbudzujuci prispevok...je to ako energeticky napoj 😎

shaarka
autor
17. aug 2009

tromboska, dakujem za kompliment. len mi nehovor, ze sa nudis a ze si si povedala, ze nas docitas uplne od zaciatku. 😎 😀 😝 tak si nezabudni najst este druhe a prve pokracovanie 😀 😀 😀

anaxamon
17. aug 2009

akurat shaar bol prvy prispevok totozny s tym z dvojky? lebo ja som po tom chaose nakopirovala ten z dvojky

shaarka
autor
17. aug 2009

anax, velmi podobne, len v dvojke som jo trosilinku pomenila a v trojke tiez. ale je to jednoooooo, ze toho sa nestriela. dik 🙂

tromboska
17. aug 2009

Shaarka, ved ja som si to precitala vsetko od zaciatku uz po treti krat...

ale nie...srandujem 😎

akurat som mala taku obednu prestavku, tak som si to precitala, ten prvy prispevok...ale ani som si nevsimla ze to ma aj 1. a 2. pokracovanie 😀 😀 😀

anaxamon
17. aug 2009

prave som docitala moju knihu a ona neni cela..jooj toje taka smola, musim pozhanat niekde celu verziu 😅

shaarka
autor
17. aug 2009

anax, a co si citala?

puma.sue
17. aug 2009

ano anax, daj tip co citat...
ja mam sice jednu babsku rozcitanu, ale coskoro ju dorazim...

tinika
17. aug 2009

anax hihi uz som akurat isla hajat ked si sa ma to pytala 🙂 ja som dnes grogy uplne ale musim maknut v praci a potom berem volno na vyliečenie

anaxamon
17. aug 2009

no citala som piatu knihu k prvemu dielu sumrak 😉 vsetky mam elektronicky a tak ich aj citam

tini caw a dufam ze teda sa rychlo das dokopy

shaarka
autor
17. aug 2009

fuuuuuuuuuj, citanie z monitora, to je des. to vladzes? nebolia ta z toho ocka? 😕
cau tini + P 😵

anaxamon
17. aug 2009

nie nebolia ma shaar, skor ma pobolieva hlava ked som citala do druhej rana ale to by bolelo asikkazdeho

puma.sue
17. aug 2009

tak toto vobec nie je moj zaner...
ale neberiem ti to 😉

chcem ist uz domov, naobedovala som sa a ledva fucim ☹

anaxamon
17. aug 2009

puma tiez nebol🙂) na film som sla nahodou a dajako ma to chytilo ked mi kolegyna posunula knihy 😅

ja cakam kedy pride manzel a pojdeme si spolu zdriemnut 😀

puma.sue
17. aug 2009

mna by ani NAHODOU na to nedostal nikto do kina 😉
ale sto ludi, sto chuti...

jasne, zdriemnut, dnes sa tomu takto hovori, ano? 😀

shaarka
autor
17. aug 2009

no pekne! 😀 take chutky tu robit 😀

anaxamon
17. aug 2009

puma ty si ale betar..ja napis ako sa veci maju a ty si to hned po svojom vysvetlis 😀 😀 😀 vidno na co myslis 😀

puma.sue
17. aug 2009

hej, hlavne slamenych vdovam kua 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre