Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
29. aug 2009

ono je to v tom ze kazda sme ina, a kazda inak premyslame....to co mne vyhovuje tebe nemusi a naopak, ale je dobre sa vypisat poradit a ujasnit si co som vlastne na zaciatku vedela ze chcem 🙂

flamenga
29. aug 2009

ozaj shaar... máš dobré motto.... a kedy budú padať žaby? Keď ma moja fazulienka neopustí, ale vydrží to so mnou aspoň 39 týždňov 😀

evina0
29. aug 2009

sharka ja by som to povedala za ked by mi lekar povedal ze je vseko ok a vidi srdiecko ale je na tebe ..
ä

shaarka
autor
29. aug 2009

baby, dakujem za vase nazory a mrzi ma, ze ste do mna hucali a vyzera to tak, ze som si nevzala ponaucenie...
necham to na moju spontannost, ako obvykle... 😀 😀 😀 v kazdom pripade som vami ovplyvnena a to je fajn. zatloukat, zatloukat, zatloukat. 😀

som zvedava, co by mi poradila nely. 😀

anaxamon
29. aug 2009

shaar sak mozno nel este poradi, kedy odchadzas na zurku?

lenocka84
29. aug 2009

caute babenky,
ako sa mi tu mate?

shaarka a co sa stalo moja?

anaxamon cauky moja zlata

anaxamon
29. aug 2009

caw leni, zlietaju sa baby jagy nocne carodejky 😀

lenocka84
29. aug 2009

no teda,ja sa dlho nezdrzim,lebo rano padam do prace,o 5tej, ktovie ako zase vstanem
takze ja len tak slusne 😀
ako sstale

anaxamon
29. aug 2009

a to co prosim ta mas teraz ze uz tak skoro do roboty a este v nedelu 🙄

lenocka84
29. aug 2009

chodim upratovat jedno fitnes centrum, a to treba skor ako otvoria,
takze asi tolko k tej praci
a dnes som si tam takmer hlavu rozbila ☹
ked sa najde lepsia praca tak vymienam,nevies o nejakom upratovani?

anaxamon
29. aug 2009

robis pre firmu ci sama na seba?

ak robis sama na seba daj si inzerat semka do bazaru mozno sa niekto ozve co potrebuje upratat domacnost pravidelne..ci ty len firmy?

lenocka84
29. aug 2009

ja upratujem vsetko,aj domacnosti,co pride.
len to ranne vstavanie ma zabije
a robim sama na seba.a kde do bazaru?ako?

shaarka
autor
29. aug 2009

tak ja sa lucim, o pol 9 je tu kamoska a neviem co si obliect, velryba nema vela moznosti 😀
zajtra sa ozvem. prajem pekny vecer.
leni, som sa nevedela rozhodnut, ale tak uvidime, ked situacia nastane. 😉

ale mam dzivy makeuuup! 😀 😀 😀

lenocka84
29. aug 2009

shaarka tak sa pekne zabav,a ked tu prides najblizsie pokecame 😉 😉

anaxamon
29. aug 2009

leni sem na konikovi klikni na bazar a pridaj ho do casti sluzby 😉

shaar daj si daco pohodlne aby si sa dobre citila 😉

lenocka84
29. aug 2009

anax uz som dala, do toho nedetske, ale resp. je to aj kvoli detom,tak dam aj do sluzieb 😀

anaxamon
29. aug 2009

rovnaky inzerat mozes dat len jeden...preto si myslim ze je lepsie ho nechat v tych sluzbach 😉

lenocka84
29. aug 2009

okis, v pohode
ako vikendujes?

nelynka
29. aug 2009

ty koksoooooooo v tej telke normalne nic nejde...

lenocka84
29. aug 2009

nelynka vitaj, a to si az teraz zistila??ved tam nikdy nic nie je 😉

nelynka
29. aug 2009

leni hej lebo len teraz sme dosli domov, boli sme natankovat a samozrejme kupit staremu ciga ble 😔

anaxamon
29. aug 2009

ja mam pusteneho tarzana na jojke ale mam to skor ako kulisu by som povedala

leni dobre vikendujem, ako po jednom dni v robote🙂))

lenocka84
29. aug 2009

no to mas dobre,ja ako bez volnych dni 😀

nelynka ja telku uz ani nemam,a vooobec mi nechyba

nelynka
29. aug 2009

anax ze tarzana 😀 😀 😀

leni ani ja som ju nemala, mal ju len mm, ale uz som si prestahovala notas do obyvacky a ocumujem uz aj ja...
ale len preto aby som na mm aspon kusok pozrela ked uz ho cely den nevidim ked je v robote 😀 😀
ale fakt, nic dneska nejde, teda daco tam ide ale daka blbost zase boze 😠

lenocka84
29. aug 2009

tak tu bud s nami a bude dobre,hm?
co ty nato?

anax a tarzan?to uz skoro ako sandokaaaaaan

nelynka
29. aug 2009

jasne leni, ved kde by som inde bola 😀

anaxamon
29. aug 2009

sak taky kresleny od disneyho 😀 😀 akonic ine fakt nejde, tu aspon co to jednym okom mrknem 😀

ale ma uz dajako oci bolia bo mam sosovky, lebo na okuliaroch sa mi odlomila palicka co ich drzi na usiach a mam len jedny okulky 🙄

nelynka
29. aug 2009

anaax tak ten je supeer ja som myslela ze normalny 😀 😀
ja som tiez nosila dlhe roky len na jednej palice bryle...ale konecne som si dala tento rok urobit nove, ked bolo trosku peniazkov a aj mm si nechal konecne spravit..
a bude mi treba tiez sosovky nove, ale to az ked pojdeme na slovensko, budem musiet nejako vydrzat a ked ne, tak poslem ocka nech zajde a nech mi ich poslu postou 😀

lenocka84
29. aug 2009

nely no jedine s nami.
a ty si tiez uz tehu,ci sa snazis?

anaxamon
29. aug 2009

ja si sosovky objednavam cez net, su minimalne o polovicu lacnejsie nez v optike...a palicku si pojdem dat opravit dakedy v tyzdni, teoreticky su tie okuliare v zaruke, bo som ich kupovala minuly rok niekedy v juli ci tak nejako...ale ci mi uznaju zaruku na toto tak to netusim 😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre