Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
14. okt 2009

dobre ranko 😉 🙂

baby toto si pozrite, fakt to stoji za to je to uzasne... tu je pokec k tomu videu 😉

Toto je vitazka sutaze Ukraina ma talent.
Vitazka maluje pieskom na osvetlenu tabulu a
obrazky su pre obecenstvo premietane na platno.

Pribeh rozprava o nemeckej okupacii Ukrajiny pocas druhej svetovej vojny ocami dvoch zalubencov, ktorych vojna odtrhla od seba.

http://www.fark.com/cgi/vidplayer.pl?IDLink=457...

nellie_
14. okt 2009

ahoj pumi 😉

joj, co ide na teba nejaka viroza??? ☹

takze vcerajsia dovolenka sa vydarila.. 😉

shaarka
autor
14. okt 2009

caute 🙂 nellie, normalne ma to dojalo. a aka pekna baba, ze?
inak tie sand drawingy su velmi pekne (poniektore), pamatam si, ked som videla take nieco prvykrat, tak som ostala s otvorenymi ostami stat pred telkou a nechapala som, ako je to mozne 😀

tinika
14. okt 2009

ahojte, u nas snezííí hihi a ja mam herpes a kutik, dačo na mna lezie a mm to nie je

vavenka
14. okt 2009

Caute 🙂
vcera som KONECNE dokoncila jednu vec do prace /samozrejme deadline bol dnes 🙂 / takze budem dnes obsmrdat castejsie 🙂

nellie_
14. okt 2009

shaar aj ja som tu nejak tak prezmurkavala a tazsie prehltala.. a hej ta baba je fakt kočka... 😎
a aj ta hudba tam bola uzasna na konci ked zacala ta metalica 😵 😵
aj mna to fascinuje.. fakt je to uzasne, uz som videla par videi s tymto kreslenim.. su to fakt talenty... 😎

tinika ahoj..aj tu daco mrholi.. neviem ci to je dazd alebo sneh 😒

nellie_
14. okt 2009

ozaj ak si pametate spominala som vam moju svagrinu s ktorou sme patrali ze kolko je vlastne tehu tak vcera bola konecne u doktora a je 9tt+0 😀 a zistila to minuly tyzden, sranda.. 😀 takze dalsia majovka...aj s druhou svagrinou a obidve maju termin pôrodu 16.5. tak sme sa na tom sulali ze keby to tak chcu vypocitat tak im to nevyjde.. 😀 😀 😀
a videla som foto z uzv obidvoch mojich synovcov alebo neteri 😀 😀 😀 chutne machulky 😀 😀

shaarka
autor
14. okt 2009
shaarka
autor
14. okt 2009

(treba zvuk!!)

shaarka
autor
14. okt 2009

baby, a este nieco:

https://www.youtube.com/watch?v=N6EYrqIn0yI


toto je taka pecka, ze som ostala bez dychu!!!!!!!!!!

puma.sue
14. okt 2009

halooo, neprovokujte ma, dobre?

ste zabudli, ze v robote mi nejde youtube a doma este stale nemame net????
kuaaaa....

od rana sa rozculujem, lebo zaskakujem za kolegynu.
je dlhodobo chora uz od februara, pride na dva dni v mesiaci, nieco "rozbabre" a ja potom hasim veci po nej... to radsej nech nic nerobi... vvvrrrrrrr

nellie_
14. okt 2009

vaaaaaaaaaau ten dazd s burkou je geniaaaaaalny....

a vaaaaaaau ti voca peopleeeee... vaaaaau

shaarka
autor
14. okt 2009

pumi, tak si odkladaj linky 😉

puma.sue
14. okt 2009

si nemam teraz kde ☹
ale viem co tym chces povedat..

kuaaaa, uz nech mame doma net ☹

pipussa
14. okt 2009

puma,
vam roldor skladali 3 hodiny ??
tak rychlo ?

puma.sue
14. okt 2009

dva roldory + police do kupelky a satnika. v satniku mame roldor v podstate ale bez dveri (korpus s policami - vstavanej skrine)+ police. a extra v chodbe je taka mala skrina, aj s dverami, cca 120 na sirku a police do kupelky mi robili.
boli dvaja a zmakli to za 3 hodiny...

je pravda, ze to nebolo nic komplikovane. ale spravili to dobre, pekne, rychlo a za celkom slusny peniaz...

pipussa
14. okt 2009

co stali tie 2 roldory ?
pls

anaxamon
14. okt 2009

ahojte, prave obedujem tak som vas dosla pozriet🙂

shaarka
autor
14. okt 2009

cau anax, co dobreho tlacis? 😀

tinika
14. okt 2009

ahojte

anaxamon
14. okt 2009

mala som pecienku a ryzu🙂 ale uz je dotlacene🙂))

ako sa tu mavate? nejake novinky nie su?

tinika
14. okt 2009

ja si robim kapustovu polievku a este dojedam zabijackovy tanier zo včera

vavenka
14. okt 2009

Jeej tu sa papa 🙂
No ja netusim co budem jest, na ranajky som spucila ovsene vlocky s acidkom a potom na desiatu pizzu zo vcera. A doma nemam nic 😅

puma.sue
14. okt 2009

ja som dnes po dlhej dobe vybehla s kolegovcami a dala som si svieckovu...
ale nejak mi lezi v zaludku...

lenocka84
14. okt 2009

caute baby
viete ako dnes dopadla flamenga??mala ist k lekarovi

shaarka
autor
14. okt 2009

anax, mnamki.
mne sice teraz maso (okrem sunky) velmi nechuti, ale ryzu a pecienku na cibulke som mala vzdy rada. 🙂
prave studujem temu, kolko ne/pribrat v tehu. same zaujimave cisla. 😀 😀 😀
vavi, ani konzervy nemas?

lenocka84
14. okt 2009

shaar a kde to studujes?

shaarka
autor
14. okt 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
tema sa zacina v roku 2006, to som ale preskocila, lebo to mozu byt aj stare info 😀

vavenka
14. okt 2009

Shaari nic ! prazdna chladnicka - myslim takych veci ktore netreba priprravovat.... V mraznicke aj potravinovej skrini by sa nieco naslo, ale tak komu sa chce varit 😠

shaarka
autor
14. okt 2009

ale povodne som ti chcela napisat, ze som uz dostudovala pred 5 rokmmi 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre