Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
15. okt 2009

dobre ranko, nezvycajne otvaram🙂

nellie_
15. okt 2009

ahojte drnduše 😀 😀 😀

anaxamon
15. okt 2009

caw nell🙂

budeme mat prirastok do rodiny, brat cakaju druhe babo, a bude ako tu vacsina, majove babo🙂)) tak som sa vam musela dojist aspon tym pochvalit🙂)

nellie_
15. okt 2009

anax - jeeej tak gratulujem... 😉 🙂 🙂
to ozaj bol ten august riadne prudko plodny.. 😀 😀 😀
u nas 16.5. caka manzelova segra a frajerka jeho brata.. 😀 😀 😀

puma.sue
15. okt 2009

ahojte, bre ranko...
anax, gratulujem! to je mile, ze niekto mysli na nase dochodky 😉

konecne mam net aj doma a budem tu moct byt aj vecer.
chlapa mam zase na skoleni v deutschlande, zajtra mame vymesacie, poradte, co mu pripravit (okrem seba nainstalovanej v pracovni v nejakom zvodnom ubore samozrejme 😀 )

shaarka
autor
15. okt 2009

bre raaaaaaaanko.
anax, gratulujem, vy ste nejaki plodni 😀

krish, nedalo mi, napisala som IP, lebo toto, co som si precitala, ma zdvihlo zo stolicky!!! 😖

ako sa mate, piskotky? prisla nam zima, zimne bundy, ciapocky, saliky.
len nohavice zhanam!!! 🙂

vavenka
15. okt 2009

Bre ranko,
co mate dnes v plane? Ja by som rada zehlit, odkladam to zo dna na den uz asi tyzden 😀

krish
15. okt 2009

shaarka a ja sa tvojich rad budem drzat slubujem 😉 myslim ze mas pravdu. dakujem. 🙂

shaarka
autor
15. okt 2009

krish, tak hadam pomoze.
ale sama viem, ze moje rady je tazke dodrzat, ale za skusku to stoji 😀

vavi, mozno sa tebou necham inspirovat. a ja by som uz aj niekam isla. do mesta, za kulturou, do krcmy, a tak. 😀

shaarka
autor
15. okt 2009

pumi, premyslam, ale mojmu by som sa najviac asi zavdacila niecim fajnym sladkym 😀 takze viac napadov nemam.

puma.sue
15. okt 2009

tak, uz som doskolila a mozem sa naplno venovat kancelarskokrysovej praci...
tu je nejaka metelica vonku.
a nehanbim sa priznat, ze som vytiahla dnes uz cizmy a rukavice.
kaslat na image, hlavne, ze je teplo 😉

shaar, vecera je naplanovana, sampanske tiez, sviecky mame, ALE... viem/tusim, ze on zamysla nieco "vaznejsie" a trochu sa toho desim... viac v IP

flamenga
15. okt 2009

dievčatá, je to normálne, že trpím celodennou únavou a nočnou nespavosťou? 😠 Dnes od tretej čumím do plafóna... včera od štvrtej, predvčerom od piatej.... keď to takto pôjde ďalej, tak o štyri dni už večer ani nezaspím.... a cez deň sa idem zblázniť tak by som spala.... 🙄 😢

puma.sue
15. okt 2009

flam, neviem ti vobec poradit, ale co viem, tak vsetky kamosky co boli tehosky, strasnym sposobom "spali" a boli unavene non stop... neviem, ci nespavali v noci a chceli spat cez den, ale v kazdom pripade boli strasne down... a mozno sa to u teba prejavuje prave tym otocenym biorytmom...

monky1
15. okt 2009

flam, aj ja som cez den unavena, tiez by som spala kade chodim, ale Hana mi nedovoli...a v noci zase nespim, lebo mala bola chora, vstavala som k nej kazdu chvilu - raz caj, raz soplik, lieky..., vcera sme napriklad boli hore od 2,30 do 4,45...myslela som, ze ma slak trafi.....cez den nemozem spat - nie je mi dopriate 😀 a v noci tiez nie - lebo kmitam do detskej 😀 .....ale od pondelka spim ako drevo - maličká ide do skolky 😀 😀 😀

inak caute vsetci 😉

pipussa
15. okt 2009

monky a ty si uz kedy das tt ? 🙂

monky1
15. okt 2009

ked mi to doki potvrdiiiii - mala som ist dnes, ale nemam kde drobca nechat, tak az buduci tyzden, ked nastupi do skolky

puma.sue
15. okt 2009

ahoj monky, takze hanka je na tom uz lepsie? zdravotne myslim...

tinika
15. okt 2009

ahojte
monky som bola dnes u dokyho robi do 14 ale do 13 ma LPK či čo a ma im prist nejaka kontrola či čo

tinika
15. okt 2009

monky a mala by so mnou nepočkala? by som sla s vami

pipussa
15. okt 2009

jeeeeeej, tinika je poklad...
vidis.....
monky, chod.... Hanka urcite pocka s tetou, co ma velke brusko. bude mat milion otazok na nu... 🙂

monky1
15. okt 2009

puma, uz ano, uz len sem-tam zakasle - teda odkasle 🙂

tini, diiik, ale nechcem ju tam tahat, ked len teraz sa z toho dostala a zase vonku sa prechadzat...to tiez nie..minule som tam sedela hodinu a pol hodiny som bola vo vnutri...asi pojdem az ten bud. tyzden, budem vediet, ze sa nemusim ponahlat...

tinika
15. okt 2009

monky ok

pipusa 😀 😀 😀

puma.sue
15. okt 2009

babyyyy, uz je skoro pol dvanastej a este sme dnes nevarili 😀 😀 😀

takze co to bude dneska???
treska???

u mna reznik v cesticku a opekane zemiaky.
a na veceru koprova omacka, zemiaky s vnatkou a vajicko na tvrdo...
😅

anaxamon
15. okt 2009

som s5 😀

anaxamon
15. okt 2009

vcera som sa konecne rozkyvala a objednala sa k novej gyndoske, ale termin mam az na november, bo po dalsom menzese az...no a jednym supom som si aj preventivku u zubara naplanovala a to tiez az na november🙂)

shaar ako si to myslela, ze my sme plodni? hm? 😀

flam som rada ze mas potvrdene tehu od dr. a drzim silno paste nech sa machulka zvacsuje a pekne rastie a ty nech sa citis fit 😉

anaxamon
15. okt 2009

puma co sa tyka varenia, ja nemam nic nove, mam na obed to co aj vcera, kedze sme potrebovali dojest co bolo v chladnicke, teda kuracie pecienky a ryzu..ale ja to mam rada tak nevadi ze jem furt to iste...ale vcera vecer mi dosla chut na hrachovu kasu s volskym okom tak predpokladam, ze niekedy buduci tyzden ju iste navarim a potom aj nejaku variaciu na kapustovu polievku, bo manzel uz ziadnu kapustu nejedol zo dva mesiace, aby nemal abstak nahodou 😀 tak a je navarene 😀

monky1
15. okt 2009

my mame toto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11331
a poobede sa chystam na toto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11349 ... s mliekom je to super 😉

puma.sue
15. okt 2009

tak mon, na toto by si ma nenalakala domov 😉

ale moze to byt fasa, len pre mna tak 1 kusok za mesiac 😉

anaxamon
15. okt 2009

monky to skoricove vyzera uplne strasne moc jedleeee...oslintam si klavesy 😠 😀 ale toho prveho som sa zlakla, kedze neznasam a to doslova tu farbu a chut jahodoveho pudingu..blee ale s inym napr. klasickym bb kakaovym to musi byt fajnee 😝

monky1
15. okt 2009

baby, ja tu zemlovku zase robim casto, ale davam tam aj tvaroh - mala ju zboznuje a mm je nastastie tiez na sladke, takze no problem u nas...........ale mne po rozume pizza behaaaaaaaa, boze, spala by som v nej 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre