Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

ejasmeja
4. nov 2009

dakujem za privitanie, som trosku bezradna 😨

vavenka
4. nov 2009

Cautee, som bola u zubara rano, joj to je taky fesak 😀 😀 a mal vybornu naladu... Aaaa kedze je v centre mesta, tak som sa trochu pomotala po nasej Hlavnej ulici, kupila perfektny sal za 1,- euro !! (prvy darcek, len este neviem komu) 🙂 a dala som u Shaarky caj a sla s drahym na obed a uz som konecne doma 🙂
Ale idu priatelia, tak ma este na polhodku ospravedlnte 😅

nellie_
4. nov 2009

a toto ma prave dostalo len ho musim vyhviezdičkovať.... 😀 😀 😀 😀 😀
to sme sa s kolegynou nevedeli dosmiat na nom.... 😀 😀

Odprevádza muž svoju manželku do kúpeľov a keď už žena nasadne do vlak a pomaly sa rozbieha muž kričí:
" Buď mi verná " a ona " čo nepočujem " tak muž uteká za vlakom a stale kričí " buď mi verná " a žena stale nepočuje až muž pri bejhu vrazí do stĺpa a ked sa postaví tak kričí
" Bodaj by ťa poj**ali celé kupele ty pi*a hluchá" 😀 😀

bublinka11
4. nov 2009

Z coho si bezradna, Eja???

bublinka11
4. nov 2009

Si prisla do dobrej nalady...ja tu v praci depkujem a rozhodla som sa, ze budem uz len tu, lebo tu mi je dobre a Nellie je na zdvihnutie nalady ako stvorena, ze Nellienka? 🙂
Vav ty sa mas! Aj ja uz by som mala rozmyslat nad nejakymi tymi darmi...

nellie_
4. nov 2009

ahoj ejasmeja 😉 🙂

ahoj vavi...to jaka super kúpa ze sal za 1 "evry"... 😎 🙂 🙂

anaxamon
4. nov 2009

bubli mne nie je luto ze som dostala, ja som skor spokojna ze som dostala 😉 skor mi to nevyhovuje teraz koli tomu ze bolesti a kombinacia 4hodinovy maraton pri dvoch aktivnych deturencoch...takze tak ako som vcera mala ibalgin koli zubu dnes asik bude musiet byt koli menzesu 😔

ejasmeja
4. nov 2009

este sa celkom dobre neorientujem na stranke, a este vas nepoznam, ale shaarka vas veeeeeeeeeeeeelmi chvali, takze sa na vas tesim 😉
inak ja som z PO. baby su odkial? KE? ci tak rozne?

bublinka11
4. nov 2009

Jaj, vidis o tebe Anax ani moc neviem, takze neviem, ci chces alebo nechces dostat 🙂 A ake deturence opatrujes?

bublinka11
4. nov 2009

Tak Eji na stranke sa zorientujes podla mna rychlo, len sa s tym treba pohrat a nas spoznas tiez rychlo 🙂 a ako pripomenutie by sme mohli co to o sebe napisat, lebo ja mam tiez sklerozu a o niektorych tiez moc neviem 🙂
Ja som zo zapadneho Slovenska 🙂 a aj Nellie 🙂 a dalej neviem 🙂

anaxamon
4. nov 2009

bubli sak nemam snz vedla nicku tak je to jednoduche 😉 opatrujem kamoskine deturence...

eja ja som tak ako mam v pase napisane 😉 ale inak ako vcera nell uhadla zo zemiakoveho kraja, vies kde to je? 😀

sweetberry
4. nov 2009

ahoj ejasmeja perfektny nick strasne je mily 🙂 🙂 🙂 🙂

ejasmeja
4. nov 2009

ja si prave chcem pohladat nejake tehu cvicenia v PO, tak si idem prebrusit stranku, lebo na nete som nenasla takmer ziadne info! je to des! a to sme varaj 3. najvacsie mesto na slovensku!

nellie_
4. nov 2009

Ejasmeja ano tak mna uz predstavila Bublinka..ja som zo zapadneho slovenska... 😉
ty si snazilka alebo nie???
ved nam daco o sebe napis... 😉 🙂 🙂

ja som zacala lovit vtipy a este tento vam sem musim dat... a uz koncim.. lebo ved rubriku mam "jeden na dnes" 😅

Babka sa chce milovať a tak pride za dedkom a hovori:
Dedko klopkaj mi prstami po brušku,že prši.
A tak dedko začne klopkat.Zachvílu sa babka ozve:
Dedko zatvaraj a otvaraj dvere akože hrmí.
Tak dedko klopka,otvere a zatvara dvere a babka sa znovu ozve:
A dedko zapinaj a vypinaj svetlo, že sa blýska.
Dedko klopka po brusku, otvara a zatvara dvere a zapina a vypina svelto.V tom babka vykrikne:Dedko podme sa milovať.
A dedko na to:
Čo ti drbe?? v takomto pocasi????

ejasmeja
4. nov 2009

dakujem Sweetberry 🙂 so Shaarkou sme sa smiali, ze vytesena buduca slobodna matka 🙂

nellie_
4. nov 2009

aha tak Ejasmeja je tehulka asi ze??? kedze hladas tehu cvicenie.... 😵 😵

sweetberry
4. nov 2009

Bača a ovečky Bača si kúpi štyri ovečky a chce aby sa mu rozmnožovali. Lenže ovečky stále nič a nič. Tak zabehne k veterinárovi a povie mu, aký má problém a ako zistí, že ovečky sú tehotné. Tak mu veterinár hovorí: "No bača, v prvom rade potrebujú sex, a ak budú ráno ležať na tráve, tak sú tehotné." Tak bača príde domov, ovečky naloží na vlečku, zájde s nimi do lesa a každú z nich vysexuje. Ráno ide pozrieť či ovečky ležia na tráve, no ovečky nič. Tak ich zasa náloži na vlečku, zavezie do lesa a poriadne zasa každú vysexuje.Ráno je taký unavený, že nemá ani síl ísť pozrieť na dvor, tak hovorí žene: "Chod sa prosím ta pozrieť na dvor, či ovečky ležia na tráve." Žena sa vráti a hovorí: "Na tráve neležia. Všetky sú naskákané na vlečke a jedna trúbi na klaksón."

tento som nasla dnes na konovi v inom fore, rano ma pobavil

sweetberry
4. nov 2009

ejasmeja vsak ams byt preco vytesena 😀

sweetberry
4. nov 2009

ejasmeja vsak mas byt preco vytesena

ja som dnes papagaj 😀

ejasmeja
4. nov 2009

ved aj som! aj tehulka aj vytesena! 😀

anaxamon
4. nov 2009

eja daj si nejaku fotku do pasu, a daj si aj tehu tyzdne v nastaveniach 😵

puma.sue
4. nov 2009

ahoj eja...
ty si z ktorej triedy? 😀

ejasmeja
4. nov 2009

som v 11 tt a 4 dni, teda oficialne... ale mam pocit, ze sme to "upiekli" troska skor... 😉

ejasmeja
4. nov 2009

Anax, tak to ma trosku ponaviguj, kde sa to da nastavit

bublinka11
4. nov 2009

Tak aj ja sa pridam 🙂
Muž mal už po krk stáleho komandovania od manželky, tak zašiel k psychiatrovi, aby mu pomohol.
Psychiater mu poradil, ako si budovať sebavedomie a dal mu knihu o asertivite.
Chlap ju v autobuse, cestou domov celú prečítal. Príde domov, vrazí do dverí, pristúpi k manželke,
ukáže na ňu prstom a hovorí: Odteraz chcem, aby si vedela, že JA som pán v tomto dome a MOJE slovo je zákon!
Chcem, aby si mi teraz pripravila dobré jedlo a keď ho zjem, očakávam bohatý dezert.
Po večeri mi pripravíš kúpeľ, aby som si mohol oddýchnuť. A po kúpeli, hádaj, kto ma oblečie a učeše?
Asi niekto z pohrebného ústavu - odvetí mu žena

ejasmeja
4. nov 2009

Bublinka, stary, ale fakt dobryyyy! tento mam obzvlast rada 😀

bublinka11
4. nov 2009

Anax inak ja tiez zabudam na take veci, ako nastavit si veci v pase... 🙂
A preco uz nie si admin???

ejasmeja
4. nov 2009

ja som to uz nasla! ja som sikulka! 😝

nellie_
4. nov 2009

bubliii ten je dobry... ten som nepoznala... 😀 😀 😀 😀 😀

sweet aj ten je dobry, ale poznam.. no neuskodilo zopakovat.. 😀 😀

pumi to bolo dobreeeee.. ze z ktorej si triedy..... 😀 😀 ona je tusim tretia bééé 😀 😀

nellie_
4. nov 2009

jeeeeeeej Eja ty mas termin pôrodu podla vypoctov konikarskych na moje meniny... 😵 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre