Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
4. nov 2009

eja tak uz si nasla aj sama ako a co, to ste sa so shaarkou snad aj temer dohdoli na terminoch co?

bubli, koli vela dovodom uz nie som, niektore su mensie niektore vacsie 😉

ejasmeja
4. nov 2009

ee! stvrta beee 😀

ejasmeja
4. nov 2009

Nellie, to ma tesi, ale obavam sa, ze ten termin bude realne trocha skor... ale aj tak, vsetko naj k meninam! troska skoro, ze? 😀

skipppy
4. nov 2009

jaaa uz fakt neviem co mam robit.Uz som naozaj zufala.s priatelom s snazime o babätko od decembra a nic,najprv som si myslela,ze tak to nie je taka dlha doba.Lenze v auguste mi zistili,ze dajako ovulacia nechodi,tak som dostala lieky,prisla ovulacia,folikul rastol,lae nepraskl,ale zakrvacal☹nebrala som potom tabletky a nemala som ovulaciu a teraz ich zas beriem,tak som zvedava ako dopadnem.neviete mi niekto poradit prosim,co mam robit,za kym mam ist?

nellie_
4. nov 2009

eja tak dik.... 😀 😀 😀
aky džus piješ???? 😀 😀 😀

anaxamon
4. nov 2009

inak podla mna mate uplne najlepsie obdobie na tehotenstvo, lebo sa nemusite potit v teple, alergicky netrpia alergiami a brusko sa da este pekne zapnut do zimnych kabatov🙂)) snad raz si aj ja uzijem tehu prave v takomto obdobi 😀

katkaajurko
4. nov 2009

jezis to su dobre vtipy dievcata 😀 😀

inak ja nemam v pase snazilka a vlastne som..akosi som mala pocit-ze ked to tam dam-just sa nepodari-ale to sa vlastne nestalo-tak si to tam supnem-co uz ...

skipy - vysetrenia,pocitaj si info na nete...trvaj na sledovani od dokiho ... ak vysetrenia dopadnu dobre-tak len cakat a skusat 😅

bublinka11
4. nov 2009

Tak ja chcem byt z tretej Beeeeeeeeecky 🙂
A to musi byt super, ak maju kamosky spolocny termin...mna uz vsetky predbehli 😀 😀 😀

ejasmeja
4. nov 2009

Nellie, mrkvovy, preco sa pytas? 🙂

anaxamon
4. nov 2009

skippy a co tvoj muz? ake ma spermie? bol na vysetreni? a mimochodom, heslo temy je nezblaznit sa, teda nestresuj a nedepkuj ze co a preco sa nedari, sak su aj taki co sa snazia par rokov 😉

ejasmeja
4. nov 2009

Skipppy, nezufaj, Shaarka mala podobne problemy a uz je tehu, drzim ti palce, aby sa to podarilo, skus si pokecat s nou. a hlavne nestresuj, dobre, to urobis pre seba najlepsie... myslim, ze to pride prave vo chvili, ked sa zmieris so situaciou a prestanes stresovat, to je najoverenejsi recept, akeho sa mozes drzat

ejasmeja
4. nov 2009

Anax, s tym zapinanim sa do zimnych kabatov to nie je ziadna slava, ja sa zapnut nemozem, lebo ked sa mi cosi dotkne krku, tak sa mi straaaaaaaasne chce zvracat... fuj! a tak musim chodit rozopnuta povonku a uz som si uchodila riadny zapal priedusiek, tak zeraz som doma a uz ani polohu, v ktorej by som si polezala si neviem najst, tak sedkam a pisem sem na konika 🙂

anaxamon
4. nov 2009

jaaj prave pozeram fotky mojeho maleho krsniatka a sa rehocem, ako vyhadzal mame skrinu, tasku ked balili na dovcu a babke cely suflik s kuchynskym riadom 😀 😀 😀

bublinka11
4. nov 2009

Babenky tak ja musim predsa len dnes varit...volal mi moj milovany mm, ze nestihol v praci obed, tak sa tesi na veceru...no aj ja 😒 Tak dajte tipy, prosim, nieco bezmasite, nemam rozmrazene masko a masiarstvo je daleko, mozem skocit len do bioobchodu, ten je blizko a zelovoc 😀

anaxamon
4. nov 2009

eja no tak treba kabat bez zapinania pri krku, len salik si dat..ja mam taky fajny v tomto smere musim povedat a aj strich je taky do A ale jemne v pase vypasovany...ale nejake zaciatocnicke brusko by sa tam zaplo 😀

anaxamon
4. nov 2009

bubli francuzske zemiaky s tofu a brokolicou🙂 pouzi vsetko ako vzdy len namiesto salamy das tofu a este pridas aj brokolicu a ak nema rad brokolicu tak zelene fazulove lusky.. 😝

bublinka11
4. nov 2009

No...to znie zaujimavo Anax...cim to zalievas? Normalne smotanou? Tu by som mala mat doma aj sladku a kyslu...

ejasmeja
4. nov 2009

Anax, ja ani salik nemozem, ani obycajnu retiazku ani privesok na snurke, prosto nic! krku sa mi nic nemsmie dotknut... sila, vsak? ale snad sa to po prvom trimestri zlepsi 🙂

anaxamon
4. nov 2009

bubli jasne ze smotanou, nalepsie slahackova a v nej rozmiesaj jedno vajicko, lepsie ti to spoji tie zemiaky

eja tak to potom mas dost blbe takyto tehu problem...tak pre teba to nie je dobre obdobie na tehulkovanie 😕

bublinka11
4. nov 2009

Eji tak toto som este ani ja nepocula...
A ja inak tiez "zavidim" toto obdobie, lebo ked sa vam babatka narodia, tak budete moct krasne v teplucku kocarovat. To my, co budeme tehotne v lete 😀 sa aj vypotime 😀 a potom vymrzneme pri kocarovani 😀

ejasmeja
4. nov 2009

ja sa vystrabim a uz teraz, ked som doma a nemusim vstavat do prace mi tak zle nebyva... asi to bude tym, ze vstavam prirodzene, bez stresu a nemusim sa nikam nahlit... a potom skusim aj ten salik, ken mi prestanu nevolnosti, ten sa urcite zide 🙂
ozaj, kde sa to dal kupit ten za 1 euro? 😀

ejasmeja
4. nov 2009

hehe! ja sa tiez tesim, ze sa nemusim s bruskom vlacit po 30 stupnovych teplotach 😀 a potom ked bue dobre pocasko, mozem babo povlacit veselo povonku, kedy sa nam len bude chciet 😀

anaxamon
4. nov 2009

bubli ale zas co viem tak zimne babatka vraj v tej zime a chlade lepsie spinkaju, tak si vyeberme, ci pohodlie pre seba ci babatka 😀 😀 abo, sak aj tak si nevybereme kedze to nejde sup sup ked si zmyslime 😅

ejasmeja
4. nov 2009

to so zimnymi babatkami je pravda, sesterkino dieta spalo dobre iba v kociku vonku na zime! 😀

bublinka11
4. nov 2009

No ved prave Anax, tak to je, ja som mala vzdy sen, jarne dieta 🙂 teraz by som brala hocijake a nech je kludne v lete aj 50 stupnov, ja vydrzim 😀

ejasmeja
4. nov 2009

Bubli, ako dlho uz skusas?

shaarka
autor
4. nov 2009

tak! navarene. este sprcha a uz tu s vami sedim, kofy 😀

ejasmeja
4. nov 2009

co dobre si varila?

anaxamon
4. nov 2009

ako dobre ze tie ruzove tabletky existuju inak by som dneska uz nevnimala svet...a takto uz pekne zabral ibalgac a mozem ficat do vecera neskoreho

inak bubli jak ti tu vypisujem recepty ma napadlo ze som nechala v drese rozmrazit prsia ale muzovi som nemala kedy povedat nech z nich daco ukuchti kym sa vecer dotrepem aby som mala obed na zajtra, tak mu budem musiet cinknut nech sa realizuje 😀 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre