Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lenocka84
9. nov 2009

puma take speci vysetrenie
presnejsie vie vavenka ta uz bola

a ta psycho? uz som jej to poslala a furt vola cuuuza

bublinka11
9. nov 2009

Baby ja mam brutus chut na nieco sladke...ako ju zahnat? Ja tu nic nemam a mne sa taaak nechce ist do obchodu 😒

anaxamon
9. nov 2009

bubli a si doma ci v robote s tou sladkou naladou?

ahoj leni

bublinka11
9. nov 2009

V robote 😒 doma by som uz zblajzla vsetko, co mame 🙂

puma.sue
9. nov 2009

bubli, napi sa vody, vela....

anaxamon
9. nov 2009

tak si sprav cukrovu vodu, hod si cukor do vody nechaj rozpustit a napi sa 😝

puma.sue
9. nov 2009

ja mam v robote vzdy v zasuvke nejake sladkosti. aj ked nie som velmi na sladke...
lebo presne poznam tie stavy, ake prave opisujes!!!

bublinka11
9. nov 2009

Najedena, spokojna, vypite 2 pohare vody...ale taku cokoladu by som si dalaaaaaa 🙂 este, ze lenivost je silnejsia ako ja 🙂

nellie_
9. nov 2009

aj ja mam stale plny suflik tzv: "bulimicky" ked ma zacne "honiť mlsná" 😀 😀 😀

baby my sa tu taaaaaaaaak kosime.... skopirujem vam sem cast mailu co poslala moja kolegyna na vsetky pocitace v celej firme..

citujem:
Ak máte pripomienky k navrhnutým časom, dajte mi vedieť do utorka - 12.00, aby som prípadné zmeny mohla ešte prediskutovať s udítormi!!

že s uditormi... ta na co myslela ked to pisala... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nellie_
9. nov 2009

bubli ja som prave cmulala Milku.. sice tuto obycajnu moc nemusim ale ked uz ma kolega uplatil tak reku dam si,nech nesplesnivie 😀 😀

bublinka11
9. nov 2009

Uditori 😀 No to ktora pisala? Ta cica mica? 😀
Mam chut na Mars, ale pomaly ta chut prechadza, tak neviem, ci sa necham presvedcit 😀

puma.sue
9. nov 2009

tak to je ake dobre??? 😉
pobavila si ma zase raz. keby kolegyna vedela, ze to sem skopcis... aj by ta prizabit mohla.
to bola ta, co nenosi ciclajbel?

nellie_
9. nov 2009

bubli nie tuto som vam este nepredstavila... 😀 😀
volame ju "Kuko" - lebo ma presne taky isty rysavy nabrcaveny uces... 😀 😀
a vie sa uzasne dohabat.. ja som sa s nou v lete hanbila chodit aj na bus.. lebo ona si kludne dala minisuknu, slapky a do slapok si obula take tie silonkove ťapky... 😅 😅
akoze mlada baba ale total bez vkusu... 😅 a spod kazdeho tricka jej presvita tielko.. akoze dobre beriem, ved zdravie je dôlezite ale keby si da nejake pekne elasticke, ale nie klasika slovenka volne vrubkovane jak nosil stary v Slnko seno 😅

bublinka11
9. nov 2009

Slovenka volne vrubkovane 😀 take uz ani moj mm nenosi 😀 a ten je na tielka poctivec 😀
Nellie nemate volne miesto? Aj ja sa chcem takto bavit v praci...my tu mame samych sucharov!

anaxamon
9. nov 2009

nam raz dosla oficialna ziadost kde na konci bolo napisane:

Vašu žiadosť okakávame v termíne.... 😀

Tak sme okakali 😀

puma.sue
9. nov 2009

nellie, to co tam mate za zjavy prosim ta???
my sa tiez nenudime, ale to by ste museli poznat suvislosti, aby ste sa pobavili...
nas je tu ako hadov...

nellie_
9. nov 2009

bubli no sak jasne ze take sa uz nenosia a vypada to fakt uzasne.... 😀 😀
ona je stale taka zamrznuta a lakomaaaaaaa... pred nou ked povieme ze napr. v stredu robime maso, tak sa dobre ze neprezehnava, ze taky hriech mimo nedele varit maso 😀 😀
a zabudla som dopisat jej specificke oblecenie - satky na krku a´la ferdova mravcova gvendolina ci jak sa volala :D
a vzdy samozrejme farebne uplne od veci 😀 😀 😀

bublinka11
9. nov 2009

Baby a mna raz moja negramotna kamaratka (keby to tak citala 😀 ) poprosila, aby som jej napisala ziadost o prijatie do zamestnania a ja ze si to ulahcim a nasla som v PC ziadost inej kamosky...tak som to len prepisala a poslala a az ked to uz bolo poslane, tak som si vsimla, ze hore su spravne inicialy (vymyslim si Helenka Mrkvickova, adresa atd.) a dole som zabudla prepisat podpis tej povodnej, cize ziadost poslala Helenka Mrkvickova a podpisana bola Milka Fialova 😀 Doteraz sa jej neozvali 😀

nellie_
9. nov 2009

okakavame 😀 😀 😀 😀
to je dobreeee 😀 😀

bubli aj to bola dobra blondina.. 😀 😀

mna teraz napadlo co raz zapotila jedna moja kamoska, neviem ci som vam to nespominala, lebo to je pamatna veta...
U nas v dedine bola jedna baba tehotna s cernochom a samozrejme vsetci sa o tom bavili no a ta moja kamoska raz ked sme to preberali sa normalne vazne spytala - ze ci ked sa to male narodi bude hovorit po slovensky 😀 😀 😀 😀

bublinka11
9. nov 2009

No...tak to je tiez asi blondina 😀 😀
Mna uz aj chut na sladke presla... 🙂

lenuska85
9. nov 2009

Dievcata, tak som tu len tak na skok...

Kedze sa tu preberali sladkosti...
Videli ste uz niektora tuto ediciu Milky? Nezohnala som to slovensky link takze len takyto:

http://www.probierpioniere.de/pp/roller-ui/Prod...

lenuska85
9. nov 2009

Boooze som to napisala jak madar 😀

anaxamon
9. nov 2009

ste tu niektora macher na matiku, konkretne zlomky?

bublinka11
9. nov 2009

Tu fann som uz videla, ale nekupila som ju. Ty si ju uz mala?

bublinka11
9. nov 2009

Ze fann 😀 😀 😀 Ja som uz fakt mimo 😀 rozmyslam nad parfemami...fun samozrejme...
Anax co potrebujes? ja som bola kedysi expertka, ale to je uz davno 😉

anaxamon
9. nov 2009

kolko je 112/896 zo 1058?

resp. napis navod ako si mam aj v buducnosti tie zlomky vyratat, bo ja som uz zabudla 🙄

lenuska85
9. nov 2009

Bubli mala som tu snowboard aj ski ale tu tretiu sa mi uz nepodarilo zohnat ☹ V nijakom obchode som ju nevidela... tak ci nahodou ste sa s nou nestretli 🙂

bublinka11
9. nov 2009

Ja som ju Leni videla vcera v Kauflande!
Anax nerozumiem 112/896 zo 1058 ? No pockaj...tam musime najst spolocneho delitela 896 a 1058...ale tam bude asi len c. 2...jaj no asi pockaj na niekoho sikovnejsieho...resp. mladsieho, ja som zo skoly uz dlho...

lenuska85
9. nov 2009

Jeeej super bubli, dakujem za typ, pojdem sa pozriet 😀

aveline
9. nov 2009

anax.......112*1058/896 = 132,25

inak vas len citam a zabavam sa 😀 lepsie ste ako kniha 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre