Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
20. máj 2009

ahojteeeeeee aj ja som tu.

tini, tesim sa s tebou, ze je vsetko ok. len nech to takto pekne pokracuje aj dalej 😵
folikul je vacok, ktory sa zvacsuje a pri urcitej velkosti praska - to je ovulacia. vpydne z neho vajicko, ktore v nom dozrelo.

dakujem fly, nely.

anax a kde mas inzerat? na koni? 😵

anaxamon
20. máj 2009

nely uvidime ci sa niekto ozve🙂
vcera som pridala inzerat manzelovi na kurzy sushi a tak som premyslala ze aj ja by som mohla nejako travit uzitocne volny cas a vcera som sa zas bola vytesit s krsniatkom, sice som ho len kocikovala a doma trochu ponosila, kedze viac casu nebolo ale tak ma to inspirovalo 😀 no co uz ked sa nedariotehotniet, nezblaznim sa doma 😀 😀

shaarka
autor
20. máj 2009

a mam nejaku pliagu - neviem ci to je urologicke alebo gynekologicke, alebo aj aj. pali ma vseobecne suska, aj pri cikani, vyzera to na mocak - ale nema byt z coho. akurat mi dnes gyndoska robila nejaky vyter, bolo to hnusne 😖 takze sex bude az zajtra. pijem cajik a dufam, ze zaberie. kitovuli pomohli.

anaxamon
20. máj 2009

sharka ano sem na kona a ono aj praskol ten folikul? ci to nevies? a som nevedela ze folikuly byvaju az take velke...ja ze ot je vsetko mikroskopicke 😀

shaarka
autor
20. máj 2009

vpydne = vypadne 😀

flyangel
20. máj 2009

Nely mam sa celkom ok...az nato ze ucenia mam az vyse hlavy...ach jaj.. 😒 a ty ako?shaari pekne pi urologicky caj...ak mas podozrenie na urologicky problem... 😉 uvidis bude to dobre...mala som to pred 2tyzd.

shaarka
autor
20. máj 2009

anax, tusim idealny folik by mal byt 24 mm, ale niektorym babam praskaju aj mensie a niektorym aj vacsie (do 30mm). zenske vajicko ma tusim pol milimetra. ako bodka 🙂
folik mi nepraskol, ale zatial len narastol. na prasknutie mi pichli pregnyl. hadam praskne (mam skornatenu porcelanovu tvrdu supku vajecnikov) a potmo by z toho mohla byt ovulka. 🙂

anaxamon
20. máj 2009

to viem ake mas problemy, preto som sa pytala ze ako to vyzera s tym prasknutim, no ale prajem uprimn enech praskne potvorka jedna a nech je z toho pekne vajicko a z vajicka ruzovy uzlicek 😵 😵

ahoj fly 😉

nelynka
20. máj 2009

shari len este verit aby folik nebol prazdny...aby tam to vajko bolo, ale ked je taky krasny velky urcite bude 😉
mala by si pit urologicky cajik, vyzera to na mocak, ja som mala to iste a tiez som to nemala z coho chytit ale proste stane sa...

anax ze kurzy sushi 😀 😀

fly ja nijak, setko po starom, cakam podporu nech mozme idt peniazky vlozit na ucet aby stiahli hypo nacas ako sa ma...
a konecne mam auto v oprave, samozrejme nezvestne kedy bude hotove cize ani do roboty sa este bars hrunut nemozem...to je naprd, a to som chcela uz do konca mesiaca zacat robit..

buduci piatok idem do CARu na nejake vysetrenia a uvidime ci zo mna este nieco bude 😉

anaxamon
20. máj 2009

nely co je na tom 😀 😀 😀

to ten folikul este moze byt aj prazdny? to su teda novinky pre mna, furt sa je co ucit

nelynka
20. máj 2009

anax sak nic, ja len ze to je zaujimave a zaujima to tvojho draheho...

ano folikul moze byt aj prazdny...ovulacia prebehne ale ziadne vajko sa neuvolni...

anaxamon
20. máj 2009

este pat teda styri prispevky a budem mat po presne 4 rokoch dnes, 11000 prispevkov..to by som potommohla aj sampus buchnut 😀

anaxamon
20. máj 2009

nely moj muz ako sushi kuchar aj robi, myslim ze som to tu uz par krat aj pisala 😉

monika0001
20. máj 2009

Caute baby...
toto musíte vidieť.... To prvé aspon troska anglictiny staci a to druhe nepotrebuje komentar... neuveritelne!

http://pauzicka.zoznam.sk/videa/Zvieratka/Poslu...

http://pauzicka.zoznam.sk/videa/To_je_vykon/5-r...

tinika
20. máj 2009

😉 shaarka dakujem za poucenie, ale som ja tava hihi ze take neviem, tak teraz sa viem s tebou tesit naplno ked viem čo to je. Tak sa tesim a držim palce a dakujem

monika0001
20. máj 2009

sami chlpy stavali aj tam kde ich nemám... 😨

nelynka
20. máj 2009

anax, ja mam za necele 2roky viac ako ty za 4 roky hehe 😀 😀
no nepametam si na to, ze by som to postrehla preto som sa trosku divila nad tym, ale pekny kurz..mojho by take ani nezaujimalo xixi 😀 😀

shaarka
autor
20. máj 2009

neviem, presne ako to je, ale mam dojem, ze folik prazdny nemoze byt, ale moze byt v nom vajko, ktore nie je dobre - nie je oplodneniaschopne.
a tak sa aj bojim, ci ten pergnyl nebol aplikovany skoro (i ked pri velkosti 19mm sa to bezne robi) a ci to vajko bude akurat dozrete...
ved uvidime. v kazdom pripade v ziadnom pripade neocakavam, ze by som z jedneho folikulu, prveho dozreteho v dospelosti, mala otehotniet. 😀 😀 😀 😀 😀

a MM ma lenive spermie, len 13% progresivnych, a co sa tyka morfologie, tak az 86% patologickych. keby to vyslo, to by bol zazrak.
ale ja sa sustredim na ovulku a dufam, ze bude. moja prva ozajstna ovula! 😀

tinika
20. máj 2009

shaarka mate to tazke, ale verim ze aj vam sa to podari, tesim sa ze to beries tak optimisticky

flyangel
20. máj 2009

shaari 24mm folikul je uz velky to je najväcsie co by malo byt...ak nepraskne dovtedy tak moze z nej byt folikularna cysta 😖 kt.dalej rastie na vajecniku 😒 folik by mal prasknut od 18-22mm ale uz 24 sa povazuje za naj.co by uz mal nacase aby praskol...

shaarka
autor
20. máj 2009

nely, ides do CARu? a co tam?

anax, sranda - takato nahoda 🙂

anaxamon
20. máj 2009

nely, no ja sa zas dajako moc nezvyknem vykecavat vo fore, sak vies 😉

shaarka, ale vies ze aj zazraky sa deju 😉

ahoj monika a tini 😉

tinika
20. máj 2009

nely nemas ty nahodou nove foto??? ako sa mas?

anaxamon
20. máj 2009

shaar nahoda aka nahoda???

tak sup a je tu 11tis. 😀 😀 😀

snad do roka dam aspon dalsiu tisicku 😀

anaxamon
20. máj 2009

a sakra zas som to zle odhadla, sak som mala mat ten 11 tis. prispevok...no vedeli na skole preco mam z matiky stvorky 😀 😀

nelynka
20. máj 2009

shari do CARu idem na gynek, vysetrenie, na genetiku pre mna, pytat papier na genetiku pre oboch a potom cakat ci budem vhodna darkyna vajok 😀 😀

anax jasne, viem..ale to je zaujimave a isto prijemne mat doma kucharika 😀

tini ano mam, xixi...
mam sa vcelku OK, az na to ze sa mi setko nejako pletie do cesty ale nevadi..
cakali sme na tie dane, samozrejme dane uz davno nabehli, uz su aj minute a ani sme to nepostrehli vobec..len spetne ked nam prisiel vypist za april to tam bolo..
a to som uz mohla pekne davno mat auto opravene a byt v robote...jaj ☹

shaarka
autor
20. máj 2009

no ze dnes, na vyrocie mas taky okruhly pocet prispevkov.

nely, klobuk dolu 😵
moj ked videl, kolko mam prispevkov, tak sa zhrozil. som mu musela povedat, ze to nie od septembra, ale hned od prvej registracie 😀

nelynka
20. máj 2009

anaaaaaaax...este ti veeeeela chyba 😀
zabudla si tam 0 pridat xixi 😀 😀

mimomu
20. máj 2009

ahojte baby 🙂

anaxamon
20. máj 2009

nely vies ma to svoje vyhody, ale aj nevyhody, kuchyna a varenie je pre nas idealne miesto na drobne hadky a nezhody, lebo kazdy chce varit po svojom....xi... ale za tie roky sme sa uz nejako naucili si ulohy delit 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre