Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lenuska85
26. nov 2009

no ten vyzera dobre. dakujem za tip 😀

puma.sue
26. nov 2009

ahoj pipussa. ja som ho kupovala v nay a vtedy stal okolo 100 eur...
ale viem, ze teraz je uz lacnejsi, stoji okolo 80...

pipussa
26. nov 2009

no, len moj drahy, je taky "tapakovec", on chce len ziletky, co si sam kupuje.....
hrozne, zrusil mi to....
/ tapakovec znamena, ze je konzerva na take veci, ked si na nieco zvykne, tak s nim nic nepohne /

puma.sue
26. nov 2009

nemas za co...
pipuss, aj moj bol len za ziletky a nic ine nechcel, ale ked som mu pohrozila ignoraciou jeho osoby pocas troch dni po oholeni - kym mu nenarastie strnisko - tak sa dal ukecat. a kazdemu sa chvali, ake ma paradne ferari a totalne si ho oblubil. nevie si to vynachvalit...

lenocka84
26. nov 2009

pozdravujem vo spolok
dnes som KO system, bola som pracovat 😀

este ze je celkom schopny den

anaxamon
26. nov 2009

tak som konecne po obede🙂 brusko je plne spokojne 😀 😀

leni ty bez problemov makas takto fyzicky??

lenocka84
26. nov 2009

anax a co mam doma sediet?
to bola robotka na necele 2 hodky
takze pohodicka

anaxamon
26. nov 2009

ved nie sediet doma, mna to len tak zaujimalo ze ci ti to nerobi problemy, ci babo nestrajkuje a pod.

lenocka84
26. nov 2009

tak ja ine ako sediet doma nerobim, takze pohoda
dnes bolo dobre, som sa aj s icoh malym hrala, kebyze nie som tehu tak som jeho opatrovatelka

shaarka
autor
26. nov 2009

baby, nemate skusenosti (hoci aj nie svoje), ake to je, ked tvrdne brusko? a moze brusko tvrdnut uz v 17tt?

lenka, ja som tomu mojmu tiez kupila, ale len taky zastrihavaci
http://www.elektroexpert.sk/strihace-vlasov/phi...

shaarka
autor
26. nov 2009

lenocka84, lenuska85, jak to, ze mate tak podobne nicky? to snad nie je mozne.
niekedy musim fest premyslat, ze kto pise 😀

anaxamon
26. nov 2009

shaar svoje nemam, sak vies, ale viem ze sesternici tvrdlo okolo 20tt ale bolo to v poriadku...kukla si uz nejake temy o tvrdnuti bruska??

leni a teraz nemozes byt na nejaky cas tomu malemu opatrovatelka? ci naco aby si na teba zvykal?

lenocka84
26. nov 2009

takna 1,5 mesiaca idem prec,a potom tu budem zase len nejake 2 mesiace, by si zvykol a potom zase nova osoba
netreba ho malickeho chaosit

shaar nahoda je blbec

ze leni?

shaarka
autor
26. nov 2009

akoze faaaaaakt divne.
no este ze shaarky tu nie su dve 😀

anax, idem popozerat

lenuska85
26. nov 2009

tak tak leni 😀

shaar phillips je srdcova znacka MM 🙂 Takze urcite vyberiem nieco od nich. Ale zase sa mi pacil aj ten co kupila puma, lebo mal dobre funkcie. hmm budem musiet nad tym dobre porozmyslat...

nellie_
26. nov 2009

ahojte.. 🙂 🙂
musim ist precitat o com tocite.... 😎 😀

ja akurat varim.. skusam novy recept som zvedava ake to bude... 😎 😎
http://www.mimibazar.sk/recept.php?strana=4&id=...

lenuska85
26. nov 2009

Nellie mnaaaaam.

lenocka84
26. nov 2009

nellie tak ked prezijes prve susta daj vediet
vyskusame 😀 😀 😀

lenuska85
26. nov 2009

Shaarka mna takto vola mamina, tak preto som si dala taky nick. to cislo tam som dala len tak. A myslim, ze Lenku tak tiez volaju ako ma nick...

anaxamon
26. nov 2009

jaj ty to mas take rozlietane tak to potom je ine... 😉

anaxamon
26. nov 2009

nell tolkoooo kaloriii 😀 😀 😀 ale moj muz by to iste jedol, ten tatarku miluje, ale ja na vikend planujem bud rybacinku alebo nejaku inu lahsiu dobrotku 😝 lebo potom chcem spravit kolomazove buchty, prave som sa tiez nechala navnadit na mimibazare

lenuska85
26. nov 2009

anax ja budem mat rybacinku dnes 😀 a cerstvu, prave mi volal MM ze mi chytil v Dunaji 😀

anaxamon
26. nov 2009

a z tohto mi skoro vypadli oci, definitivne musim vyskusat
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=20486

shaarka
autor
26. nov 2009

jaaaaj, uz som si myslela, ze mamina ta vola lenuska85 😀

nellie, fajne to vyzera, aj ked ja tatarsku nemusim.
a dost podobne tomu, co som jedla vcera od mamicky na meniny:

kuracie prsia, platky, obalis v osolenej hladkej muke (na mokre masko sa nalepi), osmahnes na panvici.
potom das na plech papier na pecenie, na kolieska paradajku a papriku, posypes oreganom a na to tie kuracie platky. na vrch posypes syrom a das zapiect. je to straaaasna fajnota.

co sa tyka toho strojceka, jasne, ze ten pumin je vymakany, len MM potrebuje akurat tak skratit bradu, nic ine. 🙂

shaarka
autor
26. nov 2009

jeziiis, anax, to je jake!!!!! 😀 toto spravim na vianoce ocovi ako darcek 😀
on miluje zemiaky na akykolvek sposob, ale tak totoooooooo 😀 😀 😀

lenuska85
26. nov 2009

Shaarka 😀 nieeeee. 85 je rok narodenia. moj!

shaarka
autor
26. nov 2009

skoro jak moja vaha 😀 😀 😀

lenocka84
26. nov 2009

vazne baby kolko ste pribrali?
do konca 3.mesiaca?

puma.sue
26. nov 2009

lenuska, rybacinku z dunaja by som ani za svet nejedla 😉
ale dobru chut 😀

shaarka
autor
26. nov 2009

lenoc, ja nechcem byt trapna, ale ja som este nic nicovate nepribrala, este stale mam -1,5 ako pred tehu 🙂
nechapem... a zerem hodne, aj sladke. co pred tehu neexistovalo. ale beriem tabletky na stitku, takze to bude asi preto. musela som schudnut min. 3 kg cisteho tuku, lebo som naspat nabrala na placente, vode, babatku, prsiach, krvi... a furt mam menej ako predtym. MM povedal, ze asi som schudla z vnutorneho tuku, co bol okolo organov. lebo na tele mi nic nie je vidno. ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre