Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

dzou
11. dec 2009

diki monky len este musim odfotit obyvacku lebo co som mala fotky tak boli v mm notebooku a ten je momentalne pokazeny 😖
no ja pracujem a ako pisem mm ma notas v prde...i tak pouziva moj a to tak tazko sa delit o jeden 😅

monky1
11. dec 2009

to ti verim 😉

ahoj, xtehulka, oprav si tt v pase 😕

monky1
11. dec 2009

dzou, citala si, ze julliet si nasla pozitivny tehu test? ja sa z toho vytesujem ako mala 😀

dzou
11. dec 2009

hej citala aj ja sa tesiiiiiim a gratulujem 😉

anaxamon
11. dec 2009

kazdy mesiac by mohla niektora z nas prist na forum s tym ze ma pozitivny tehu test, ze? 😀 😵

monky1
11. dec 2009

hej anax, to by bolo ake super 😀
...no ja sa lucim, idem dat malicku naporiadok a spinkat, aby som mala pohodovy vecer

anaxamon
11. dec 2009

ja idem robit ten steak a zemiacky, teda dokoncit... 😉

shaarka
autor
11. dec 2009

aj ja sa lucim, idem snivat o steaku a zemiacikoch 😀 musim si trosku narovnat brusko a potom hor sa do ulic 😀
dzou, pekne ste to prerobili, ani to nevyzera na UK 😉

dzou
11. dec 2009

dakujem shaari 😉 sak o to nam islo 😉

shaarka
autor
11. dec 2009

tak som rada, ze som dobre odhadla 😵 akurat ten nizky pltok vobec bnie je slovensky 😀 😀 😀

shaarka
autor
11. dec 2009

pltok = plôtik

dzou
11. dec 2009

hej ale my sme nechceli vyskoky aby sme mali viac slnka lebo zahrada je tak postavena ze aj by bol vyssi bolo by to velmi zle so slnkom...a nastastie susedov mame ok takze je to v poho 😉

anaxamon
11. dec 2009

shaar nech sa dobre sniva 😉

puma.sue
12. dec 2009

bre rano (sorry, pomaly uz obed 😉 )
kde ste kto?
co dnes varime?

vavenka
12. dec 2009

Cau pumi 🙂
My ideme na vidiek k rodicom spolubyvajuceho, takze nevarim nic 🙂

puma.sue
12. dec 2009

vavi, ako ti je dobre ;)
moj padruh je prec, pride az podvecer, takze mi je v podstate jedno kedy navarim...
ale budem robit krstkovu polievku a spenat...

vavenka
12. dec 2009

Pumi joj hrstkova, to su spomienky na zakladnu skolu, mamka ju doma velmi nevarievala.....
Vcera si bola niekde?

puma.sue
12. dec 2009

ani ja som ju nikdy nerobila, ale pozrela som nejake recepty uz v knizkach.
presne preto som ju chcela, lebo je to ciste retro a podla mna je to aj zdrave 😉

boli sme vcera dole v jednej restike, kamoska nas pozvala, mala narodky vcera, taksme boli posediet, ale o polnoci sme uz boli doma. piatky su pre mna take... som unavena po celom tyzdni a potrebujem uz klud...
takze tak.
vy ste boli niekde?

vavenka
12. dec 2009

Pumi boli sme, ale kazdy osve, aj herec aj ja sme mali vianocnu party z prace 🙂 som sa tesila hrozne, kedze ja dochadzam do prace 75 km, tak som tam nebola, odkedy som PN...... Sme pokecali, zabavili sa., obzrala som sa jak hovado, potancovala som s majstrami 😀 😀
aaa dobre mi to padlo, som sa vyfintila, kedze doma som furt v ceplakoch, tak som samy kompliment tam dostavala ako mi tehotenstvo pristane a tak 🙂 Ale o desiatej som uz bola doma.... Herec sa so svojej party dotrepal okolo druhej a o stvrtej som musela vetrat, kokso ten co za dych mal - krcma piatej cenovej bola oproti nasej spalni luxusna kaviaren 😀 😀

monky1
12. dec 2009

vavenka, sme na tom podobne - aj ja vetram, ale ani nie kvoli dychu a vyparom, ale mm je strasne zle - vcera to prepiskol a dnes zomiera - slabe slovo ..... a to dnes cakam svokrovcov, tetu s ujom a nejakeho chlapa, co pride cosi odprezentovat......beham ako s vrtulou v riti

a varila som gulasovu polievku a nic viac- mame od vcera buchty a fazul. polievku......a mm aj tak nic nebude, tak naco sa blaznit.....dost ze nestiham upratovat 😠 ...by som ho nakoplala do riti ako soplave decko, lebo nema rozum 😠 😠 😠

vavenka
12. dec 2009

Monky 😀 😀 no moj je sice ako tak ok, ale tak chceli sme ist na vidiek uz z rana, ale este si netrufa sadnut za volant, takze cakame aspon do tej jednej..... Tiez neviem co by sa mu stalo keby prisiel o polnoci a normalne sa vyspal... Urcite by mu nieco veeeelmi dolezite uslo 🙄 🙄

vavenka
12. dec 2009

Monky a co idete kupovat? Zepter, ci TW? 🙂 juj ja nemam rada tieto prezentacie, som sa zucastnila na jednej - LR tusim? Produkty z aloe vera, a mala som dost......

puma.sue
12. dec 2009

super, aspon si sa dostala medzi ludi...
to preco si prosim ta tolko dochadzala???
a oni to chalani niekedy potrebuju, strieskat sa ako dive svine 😉
ten moj bol vcera poslusny... dal si tri piva a ja som pila vcera viac...
ale nie do mrtva...
ale bola som rada, ked sme sa o polnoci dvihli, ze stacilo 😉

vavenka
12. dec 2009

Pumi no tak daleko je firma 🙂 Ti poviem, 5 rokov, uz som toho zacinala mat plne zuby 🙂 Denne 150 km len do roboty a domov.... Ale chvalabohu som mala sluzobne auto, takze to slo, v lete 45 min tam 45 min spat, v zime hodinka, hodinka 10.... Takze sa to celkom dalo.... A hodne som chodila sluzobne prec, takze nie vzdy som bola vo firme a + mali sme nejake kancelarie aj tu v Kosiciach, tak ale tu som sa zasivala len tak piatky....

Jasne, ja to chapem, ze sa potrebuju sem tam strieskat, ale tak kua..... Uz nema 20 rokov... A najhorsie je ze poznam aj takych, ktori su uplne normalni a strieskat sa nepotrebuju 😖 A predsa nejdem sa strieskat ked mam dalsi den plany, nem? 😅

monky1
12. dec 2009

ale darmo - to chlap, ta co sa cudujem....zase nechodi taky casto, naposledy pred rokom, tiez sa lucili v praci so starym rokom ..... dosiel o 1,30, ale zacali uz o 15h, takze sa kvalitne rozlucili.... 😝

anaxamon
12. dec 2009

dobry den prajem🙂

monky1
12. dec 2009

vavenka, ani ani - ma prist nejaky chlapik ohladom madracov a nejakych vyhrievacich podloziek - uz sme take cosi doma mali a dostali sme zdarma celkom fajn paplon a dnes dostaneme druhy, tak len kvoli tomu sme sa na to dali - sme chamtivci chamtivi 😀 😀 😀 😀 ...ale tak kto vam dnes co da zadara, no nie, a aspon budeme mat dva rovnake 😀

puma.sue
12. dec 2009

ahoj mon a anax...
tak to je v podstate ze "nezodpovednost" z jeho strany, ale sama si mozno spominas, ze ked si mala uz trochen vysrate, bolo ti secko jedno a nepozerala si na to, co bude zajtra...
alebo?

zbehnem do obchodu a zacnem varit, nech si potom v klude mozem pospat...

anaxamon
12. dec 2009

kocky ktora mi poradite s fotakom? chcem kupit pod stromcek a neviem poridane si vybrat, spekulujem nad dvoma olympusmi olympus FE-360 a Olympus FE-5000

alebo ak mate niektora iny a ste spokojna, poradte...

monky1
12. dec 2009

ved to, ale nech si to pekne vyzerie, o pol hodinku ho budim a ide vysavat....a ked pride svokra a uvidi ho takeho rozbiteho....az potom sa preberie 😀 ...akurat ze nikto nebol nan nakup - chcela som aspon jednohubky urobit a nemam rozky ☹ ...ja som nemohla malu nechat s nim, ked furt len spi a spi, sem tam odbehne na zachod 😀 😀 😀 😀

ahoj nax 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre