Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monika0001
15. jún 2009

scar - gratulujem! Tešíš sa ? Jeej...

anaxamon
15. jún 2009

ahoj moni, no ja som dala svoje varenie dnesne do rury tam sa to uz dokonci samo🙂)) robim zapekane palacinky na slano, s kopu syra..🙂))

janemari
15. jún 2009

anax mnaaaam 😀

anaxamon
15. jún 2009

dneska som taka "vyflusnuta" dneska som si dost odstala na busovych zastavkach, mhd mi jedna vynechala tak som cakala dajakych 25 minut 😠

janemari
15. jún 2009

No moj odvoz od domu do roboty je uz treti tyzden PN tak to musim kombinovat mm,bus a kolegy dva. 😀

anaxamon
15. jún 2009

no na nocnu asik nechodis busom, ci?

janemari
15. jún 2009

Ale ano chodi aj bus.A teraz uz musim utekaaaaat.Majte sa krasne zelam dobru nocku. 🙂

anaxamon
15. jún 2009

tak papaaaaaa 😀

anaxamon
15. jún 2009

kam ste odisli vsetky?

scarlette
15. jún 2009

ahojte,
jane chceli sme babu a chalana ale vsak je to jedno 🙂

monika jasne ze sa tesime, podstatne je ze su ok 🙂 aspon mozeme vymyslat mena...

nathali
15. jún 2009

ahoj holky co robite?ja som teraz dovarila a doorala ufff uz nevladzem

mimomu
16. jún 2009

dobre ranko 🙂
sharr ved aspon niekto si spomenul? 😀
scarett ani nevies ako dobre bude chalanom ked budu dvaja.pre vas by bolo mozno milsie keby bolo dievcatko a chlapcek ale pre tie decka aj do buducnosti bude super ze budu rovnakeho pohlavia 😉
tak velmi sa tesim a setrite sa 🙂
anax a to mas tak vela kil?ved aj ja mam 15 navyse,takze asi aj ja tam pojdem 😝

shaarka
autor
16. jún 2009

ahojteee 🙂 dnes to bude take ako vcera? ze nic?
podme podme, kto ma co noveho? 😀

mimomu
16. jún 2009

zehliiiiiiiiiiiiiiiim 😝
ty sa pochval 🙂

shaarka
autor
16. jún 2009

ja nezehlim. 😀
dnes sa mi velmi dobre spalo, uuuplne tvrdo. no a zacinam pozerat nejake byty, lebo stahovanie zacina byt horuce. mame sice menej penazi, ako sme mali, dokonca je kriza a nedavaju hypoteky, ale uz sa to v tom naslom jednoizbaku s otrasnymi susedmi neda vydrzat... tak ideme. ale kam, to este neviem 😀
a musim vam poslat: (kosicanky, nemate zaujem?) http://www.uvplp.sk/Volam-sa-Homer.306.0.html

a napis este nieco, nie? 😀

mimomu
16. jún 2009

a co ta zaujima?

shaarka
autor
16. jún 2009

setkooooooooooo

shaarka
autor
16. jún 2009

? 😕

barbike
16. jún 2009

ahojte,
dnes som prvykrat prisla na modreho konika....
doteraz som tak nejako "odolavala"...ale kedze v blizkej dobe ideme zacat riesit preco ani po skoro dvoch rokoch nam nikto doma neplace tak chcem vediet co ma caka a najma kde vlastne zacat.
no asi by som sa najprv mala trosku predstavit:
- tuto temu som si zvolila, pretoze sa mi pacia prve Shaarkine slova...ziadny stres, co ma prist pride 🙂 presne to som ja
- sme manzelmi rok a snazime sa od septembra 2007, byvame v BA
- zatial sme to nijako neriesili...len nedavno sme boli na svadobnej ceste, ktora by sa nedala robit ak by som bola tehotna (putovali sme do Santiaga de Compostela - 440 km za 15 dni)....ale teraz ked uz v podstate nam nic nebrani chceme zacat tuto vec riesit...
...priznam sa ze asi som ta najpokojnejsia v mojom okoli...moja rodina, manzelova rodina zacinaju byt uz nervozni, ze co sa deje..ale mne je jednoducho krasne...mam uzasneho muza, mame neskutocne naplneny zivot...a mozno aj preto sme to tak dlho nechavali na "nahodu"

buduci tyzden som objednana do centra na prvu konzultaciu a potom predpokladam ze sa to zacne...priznam sa ...nechce sa mi do toho...manzel do toho chce ist...pretoze vravi ze ked uz budeme vediet CO nam je tak sa to bude dat riesit....ale ja lekarov neznasam a tak uz teraz som nervoznejsia ako ked dietatko neprichadza..☹

tolko odo mna...
viem ze tato tema je najma o tom co robite cele dni a ako prezivate...mozno aj preto som sa zapojila sem...asi nechcem pocuvat ako to nejde, co vsetko treba prezit, kam ist, preco sa nedari otehotniet..
proste chcem aby to bolo co najpohodovejsie a najprirodzenejsie...a popri tom sa nieco aj dozvediet...
takze asi tak...

jaj a este nieco o mne blizsie...mam 30 (resp. vcera som mala 🙂) pracujem ako asistenka gen. manazerovi v jednej faraceutickej spolocnosti...
a prave som prisla z obedu 🙂

shaarka
autor
16. jún 2009

cau barbi 😀 vitam ta u nas.
pekne si sa predstavila, taku kompletku sme tu este nemali 😀 😀 😀
a len tak na uvod: skor, nez ti zacnu robit vselijake vysetrenia, nech najprv ide oplodnovac na spermiogram 😉

barbike
16. jún 2009

jj...spermiogram je prvy na programe...aspon tak nam to pani doktorka hovorila ...blbe je ze akurat ked tam idem tak je na sluzobnej ceste ...takze s to presunie na nejaky iny termin...celkom uz z toho ma hruzu....ze ake to bude...to vies...tie vselijake pribehy o tom ako su tam "ulepene" casopisy a tak... 😀

anaxamon
16. jún 2009

ahojte, pekne popoludnie... 😉 damy damy stracate slova v poslednej dobe... 😀 😀

barbike vitam ta, vidim ze si zahajila podobny proces ako ja minuly tyzden..🙂 bola si ako prvy krok u gynekologa ci ides rovno do centra?

nelynka
16. jún 2009

aaahojte
hlasim zo slovenska..
repektive z KE 😀
shari ale tu mate dusnoooooooooo

barb vitam ta u nas🙂)

barbike
16. jún 2009

kedze si pisete "co robite" tak pridam do sudka
ja dnes idem k urologovi...lebo stale mam pocit zapalu (som chronicky pacient - zapal mocovych ciest), ale moc mam negativny...
tak neviem ci tam mam nejake uroplazmy, ci co..ale stale akoby ma tam nieco palilo...a som z toho uz dost nervozna...keby tam bol zapal..supla by som si ATB ale takto...neviem co s tym...Dr ma nahovaral na liecbu Urovaxonom...zavrhla som to totiz ze to 3mesiace by sme museli sa chranit...a ja som vtedy mala pocit ze "stratim cas" lenze odvtedy uz asi pol roka stale nic a ja dnes lutujem ze som to uz mohla mat za sebou a byt zdrava ....no to su tie rozhodnutia...tak uvidim co mi dnes povie a keby chcel mi to nasadit v zaujme zlepsenia tak uz nezavaham...3 mesiace ubehnu ako voda ... a sme mladi na to aby sme sa niekam ponahlali...
takze dam vediet ako som dopadla 🙂
..tolko odo mna...dufam ze casom sa zapojim do vasich diskusii 🙂
Shaarka..a co stoja byty v Kosiciach? islo to aj u vas tak dole?

madeline
16. jún 2009

ahojte,

ja idem zajtra do KE 😀

anaxamon
16. jún 2009

barbike na tvojom mieste by som asik pristupila na tu liecbu, ono tie tri mesiace nie su az tak vela a ak by to mal byt problem preco nemozete otehotniet....sak vies ako 😉

mna napr. dr. gynekolog poslal na endokrinologiu a to ma nijako inak nevysetril len zhodnotil ze som tucna 😔

nelynka
16. jún 2009

ahoj mad, tak ja zajtra z KE odchadzam 😀

madeline
16. jún 2009

nely - sakriš, takmer sme sa stretli 😝

nelynka
16. jún 2009

hehe 😀 😀
takmer..
no hold, chcem byta ja ja doma..satrk ze v stvrtok rano stadeto pojdeme tak som ho zrusila ze ja chcem byt doma tiez lebo z toho rana by bolo poobede..pre mna je rano 8h to by mi nevadilo ale pre neho to je 13h a to je rozdie.. 😀

madeline
16. jún 2009

nely - takze idete zajtra, alebo vo stvrtok?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre