Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lenuska85
27. jan 2010

Anax inak uz straaaasne dlho som sa ta chcela opytat ci si robila v pekarnicke tu vianocku 😀

Siou mas pravdu, aj ja sa radsej vyhnem stafordom a pod.ked nepoznam majitela ale zase poznam aj milych stafordov, slusne vychovanych. Zalezi na majitelovi. Len ma strasne prekvapilo ake ostatne plemena zaradil do tabulky nebezpecnych. Je to smiesme.

bibi24
27. jan 2010

Anax, ano...ved z casti aj preto na to idem, lebo uz to videli hadam vsetci a kazdy si to chvali. Aj ked sa cudujem, lebo som si myslela pravy opak...tak to idem kuk, aby som vedela posudit 😉

Siou, no skratka, ako pise Anax, akakolvek teplota pod minus mi je jedno, lebo zima mi je stale rovnaka 😉 Neviem to rozlisit, ci je este "len" minus 5, alebo uz minus 15 😉

A co vy kocky mate dnes v plane?

siouxie
27. jan 2010

tá vianočka sa tam aj sama upletie? 😕 😀 😀

leni, je to na porazenie, stále dokola...

siouxie
27. jan 2010

bibi, ja trávim dosť veľa času vonku, takže mne to jedno nie je 😉 Závisí od toho, aj koľko vsrtiev oblečenia si musím dať, nielen do prírody, ale aj do mesta. 😉 😀

lenuska85
27. jan 2010

siou to by bola super pekaren keby sa tam aj sama uplietla 😀
Anax davnejsie spominala ze skusi urobit v pekarnicke vianocku, ale myslim, ze by nebola klasicky upletena ale tvar by mala ako chlieb, len chut by bola vianockova 🙂
Anax?

siouxie
27. jan 2010

jáj fakt, už si spomínam. Ale tvar je aj tak fuk, veď už v ústach sa zdeformuje 😀

anaxamon
27. jan 2010

leni, siou, vianocka bola fajna len som spravila priliz velku davku a nedojdeli sme ju, osala na vysusenie a dam ju rodicom ked odju co ju daju sliepkam...no a nie nepletie sa, proste vyzera to ako chlebik len to ma ine cesto a inu chut...ale da sa samozrejme to cesto aj vybrat a zapliest a potom bud vlozit spat a upiect alebo upiect v rure

siou, v sobotu rano chceme ist do plavarne a hlavne vyzera to an prvy kludny vikend od vianoc tak som zvedava ci ozaj, ci si konecne riadne upracem, ozehlim a spravim vsetky tie drobne vikendove veci

anaxamon
27. jan 2010

siou a ty sa na aku teplotu pytas??

siouxie
27. jan 2010

no hádaj 😀

anaxamon
27. jan 2010

myslis na bazalku? dnes som mala rovnako ako vcera, 36,8

ty nemas link na moj graf?

lenuska85
27. jan 2010

anax a aky program na pecienie si dala? pokial si dobre pamatam, tak mas aj ty moulinex na bagetky, nie?
A mala si odniekial recept?

siouxie
27. jan 2010

ja som ho videla iba v tabuľke a cez tú mi nejde spustiť. Veď hoď do ip, ja ti pošlem môj 😀

siouxie
27. jan 2010

utekám do knižnice, do školičky a sonovať, majte sa pekne... 🙂

shaarka
autor
27. jan 2010

ved staci zmenit koncove cisla/pismena a anax to ma jednoduche: anaxamon 😀

inak caute, uz som po obede 😵 , aj po nakupe v dm 😒 ä

co sa tyka toho clanku, je to totalna sprostost, a potvrdi to hadam kazdy chovatel/majitel psa.
zial pravda je ta, ze mnohi psikovia nemaju taku vychovu ako by mali mat a kde sa to najviac prejavi? u civavy? nie. u pitbula, alebo AST...
a zaujimave este je, ze bojove a ine "agresivne" plemena si vacsinou obstaraju vypatlanci, ktori ich maju na predvadzanie sa. cize ja sa pridavam k siou, tiez sa tymto plemenam vyhybam ked ich zbadam, a hlavne vtedy, ked vidim, ze ich majitelom je vyholeny retiazkovy typek v kapucni a ma na haku, kde je jeho pes... 😖

siouxie
27. jan 2010

ahááá 😀

shaar, presne...

anaxamon
27. jan 2010

leni no nemam na bagetky ale mam molinex home bread, a dala som na pecenie sladky chlieb alebo nieco podobne, myslim ze program 4 (asi) recept bol z mimibazaru, pohladam a dam ho sem

shaarka
autor
27. jan 2010

jaj a spomeniem este prihodu, ktora sa stala, ked som mala 14 rokov.
u nas na sidlisku sme mali v tretom bloku mladeho chalana s AST. fenou. my sme mali jazvecika, trapka, ktory bol vecne na voditku, lebo nasou neschopnostou bol totalne ignorantsky a utekal kamkolvek, len prec od majitela 😀
videla som ako AST vychadza z brany, na voditku, nastastie. typek si ma vsimol, ja som si vsimla jeho, proste sme vedeli, ze sme. zasli za blok, a tam typek asi pustil fenu z voditka. zbadala som len ako vyficala spoza rohu a jedine, co ma napadlo, bolo dvihnut mojho jazvecika na ruky. stalo sa to v sekunde, fena sa stihla este zakusnut nasmu do stehna, ale nastastie ked som ho mala na rukach, uz neutocila. otacala som sa jej chrbtom, jazvecik v naruci... nevedela som, ze mozem na to doplatit aj ja 😖 chranila som si psa. no a majitel uz bezal tiez, odvolaval ju a dalej si uz nepamatam. ci posluchla, ci prisla na privolanie, neviem.
v kazdom pripade to bolo zial o tom, ze nebola socializovana a zapamatala si, kde je "korist" a vybehla za nou.
tu musim napisat, ze som si 100% ista, ze keby neslo o fenu AST, alebo o fenu labradora, nemusim sa bat, urcite nezdrhne majitelovi s potrebou zakusnut sa do mensieho psa len tak, bez priciny. 😠
suhlasite?

lenuska85
27. jan 2010

anax dakujem si zlata. Som slubila drahemu ze mu cez vikend urobim vianocku 🙂

anaxamon
27. jan 2010
siouxie
27. jan 2010

shaar, nesúhlasím. Nemusí to tak byť vždy a iba preto, že ide o labroša. Iste, je tam asi menšia pravdepodobnosť, ale netreba sa na to spoliehať, vždy je to o konkrétnom psovi.
A na ruky nikdy nie. Môže to iba zvýšiť "záujem" druhej strany.

a ja fakt padám 😀

shaarka
autor
27. jan 2010

tym chcem povedat, ze delenie na agresivne a neagresivne plemena je sice blbost, ale uvazujem, ci nie je nahodou dobrym napadom mat povolenie (skusku), odbornu sposobilost a znalosti, resp. nieco v tom zmysle, ak chcem vlastnit plemeno typu *bull, atd...

ak je majitel normalny a zodpovedny, skusky sa zucastni, psika predvedie, ukaze poslusnost a sposob svojej vychovy. s tym by nemal mat problem nikto, kto si veri.

a dalej premyslam... ze preco by vlastne tieto skusky nemali mat vsetci? hm? preco by vsetci psikovia nemali byt vychovani a poslusni? (myslim v ramci zakladneho vycviku)
preco sa drobnym plemenam odpusta vselico? lebo ich hryznutie boli menej? alebo preto, ze maleho mozem odkopnut lahsie ako velkeho?

pes nevie, ze je maly. on je taky, na akeho sa citi. ak nema pana, je panom on. a tak robi ramena aj ked ziadne nema... a to sa tyka psa akejkolvek vahovej kategorie, vysky, srsti - plemena.

shaarka
autor
27. jan 2010

siou, scasti mas pravdu. hej, je to o pravdepodobnosti.

ale co sa tyka na ruky... mala som ho nechat na zemi a pozerat sa, ako sa mu zahryzla do krku?
myslim, ze som urobila dobre, mozno nie z hladiska psickarenia, ale svojmu psovi som zachranila zivot. to som si ista.
(pretoze do stehna to dostal len preto, lebo sme isli synchronne - ja som ho dvihala a ona cvakala tam, kam dotiahla - teda do stehna, lebo krk uz mal jazvecik vyssie, chapes)

shaarka
autor
27. jan 2010

uz som skoncila, ziadny dalsi monolog nebude 😀

ta vianocka, ci co to je, vyzera uzasne, normalne citim jej chut 😵 ale my doma pekarnicku nemame ☹

lenuska85
27. jan 2010

shaark uplne s tebou suhlasim. pekne si to napisala. pes je taky ako ho vychova majitel, nezalezi na plemene ci velkosti.
my na sidlisku mame problem ten, ze starsie damy s mini psikmi ich maju vzdy na volno, lebo maju maleho psa. Ale neuvedomuju si, ze ked idem ja s velkym psom na voditku a ten ich stupel k nam pribehne a zdialky uz steka a zuri, tak sposobia problem iba mne, lebo moja sa trha. A potom zhrozene kricia ze si mam drzat toho ,,agresivneho" psa. Ale ich mini pes ho proste vyprovokoval! Toto nenavidim.

lenuska85
27. jan 2010

Anax tu vianocku urcite vyskusam cez vikend 🙂

vavenka
27. jan 2010

Shaar nemala si ty nahodou niekam volat? 🙂

Ja ak mozem - ako uplny analfabet, co sa psickarenia tyka - pre mna je toto postacujuci argument - ano, nemusi byt pes vychovany, ked je to malinke plemeno, lebo neublizi... Nepokuse dieta, nenapadne cloveka a ak sa nahodou pusti do ineho psa, tak len "slovne", labo vacsinou pri fyzickom kontakte zdrha 😅 😅 ak nahodou nie, tak istotne nenarobi ziadnu paseku... Takze pekinske palacobe psiky a maltezaky a podobne plemena pre mna za mna nech pobehuju a vystekavaju 🙂 horsie je uz s psami, ktore su velke a agresivne.....

anaxamon
27. jan 2010

shaar sak nemusis mat pekarnicku, urobis klasickym manualnym narocnym sposobom...ak mas na nu chut iste sa najde sila a vola🙂))

leni len rob z polovicnej davky bo je jej ozaj strasne moc, plna nadoba

shaarka
autor
27. jan 2010

presne lenus.
ludia si neuvedomuju, ze PES je PES, a vobec nezalezi na jeho velkosti. aj maly pes moze nechtiac sposobit velke nestastie. a naopak - velky pes ma niekedy viac rozumu a neriesi...
ja by som fakt navrhovala, aby sa kazde tri mesiace (od pol roka veku stenata) isiel majitel preverit, ako napreduje s vychovou - ci pes dokaze prist na privolanie, ako sa sprava v svorke a tak. hm? blbost?
nejde mi, aby kazdy pes splnal nejaku kvotu na kazdej skuske, skor mi ide o to, aby kazde tri mesiace napredoval. a aby bol nakoniec oznaceny ako "vychovany" - tym padom sa skusky skoncili napr. na dva roky.

bibi24
27. jan 2010

Ja, ak mozem pridat do debaty o psikoch, tak len poviem, ze mozno by kludne stacilo, keby mal kazdy pan svojho psa na voditku (zvlast, ked sa s nim pohybuje v obyvanej casti, teda na sidlisku a pod.), pripadne aby mal pes nahubok. Potom si myslim, ze by boli takmer vylucene utoky na psikov medzi sebou, alebo dokonca utoky psov na ludi.

Ja neviem ohodnotit psa podla druhu plemena, podla mna je kazdy iny, tak ako aj ludia. Poznam velkych psikov, na pohlad by som sa k nim ani nepriblizila, ale kedze ich poznam, viem, aki su to dobraci, ani muche by neublizili....ale rovnako poznam aj malych, ktori su zurivi a idu ta roztrhat, len co sa priblizis na 2 metre. 🙂

Ja mam maleho psa a preto to poznam aj z opacnej strany - kazdy si mysli, ze ked je pes maly, tak ze ho moze hladkat, maznat sa s nim, natahovat ho a pes mu nic neurobi, lebo je maly. Aj to je pes a nie nejaka hracka - aj ked je maly a mily. Ja poznam svojho psa a preto, ked viem ake ma spravanie sa vyhnem inemu psovi (cudziemu) a tak chranim aj seba, aj mojho psa, aj cudzieho. A v konecnom dosledku som dospela k tomu, ze je to len a len o ludoch...a niektori na to nemaju, aby doma chovali psa, akehokolvek.
Ci sa niekedy najde sposob ako o tom rozhodnut, obmedzit to, alebo ustrazit, je otazne, skor si ale myslim, ze nie, nenajde.

fuuu, ale som sa rozpisala 😀

shaarka
autor
27. jan 2010

anax, zaujimave je, ze chut mam, ale sila a vola... kde je? nie jeeeee 😀 😀 😀
vavi, tak jasne... ale maltezak alebo palacovy podla mna nie je ani pes, to vobec neratam 😀 😀 😀 islo skor o tu klasicku triedu malych plemien

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre