Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
29. dec 2009

pumi som rada ze aj tebe sa paci 😉 🙂
ja som to vôbec nepoznala ked to spieval Ben a ked som pocula original musim uznat ze to spieval uplne rovnako super 😉
aj mne sa paaaaaaci ten cernosko 😀 😀
ja to pocuvam uz fakt asi hodinu v kuse 😅 😅 a uz to mam aj v mobile ako zvonenie 😀 😀 😀
ja ked sa pre nieco nadchnem tak po prdeli 😀 😀

puma.sue
29. dec 2009

nellie, dakujem, ze si mi pripomenula youtube, zase sa tu zacyklim pri nom aspon 2 hodiny
pospominam, porevem a bude mi dobre 😀 😀

nellie_
29. dec 2009

pumi daj nejake tipy nech si aj ja vypocujem... 😉
este mam uchylku na noveho robbieho williamsa 😀

https://www.youtube.com/watch?v=xviWkQxjOlE

😎

puma.sue
29. dec 2009

robbieho si nepustim, toho ja nemusim veru....
mam uchylarinu na laru fabian, to ale poznas... konkretne toto video z koncertu:

https://www.youtube.com/watch?v=N-roGMGyFu0


a potom stale obdivujem jeden svadobny tanecek:

https://www.youtube.com/watch?v=hSgRisUdh0I


stale pozeram, ci dobre vidim, ze jej pada ramienko a odhaluje sa jej prso 😉
a teraz sa mi strasne paci rytmus s tinou:

https://www.youtube.com/watch?v=5Dep3JW02lg

a koooopec dalsieho.
tych mojich tanecnikov dokola mozem pozerat a priznavam sa, ze aj samu seba, lebo mi je z toho prijemne smutno 😀

puma.sue
29. dec 2009

a este, ze keby som sa raz mala/musela/citila/chcela vydavat, tak chcem len hentake satky nejake...
bejbiovky z poslednej sceny hriesneho tanca, ako ma ta baba v tom videu...
a najlepsie len balerinky alebo naboso, kedze niekde pri mori to dufam zbuchame... na rychlo, aby sa nepovedalo 😀

nellie_
29. dec 2009

rytmusa a tinu mozem aj ja super je ta pesnicka 😵 😵
idem si pustit to svadobne video a ja som mala tiez jedno oblubene tak sa pokusim ho najst.. to som vzdy nadavala ze keby som ho bola nasla skôr tak na to ukecam draheho 😀 😀

nellie_
29. dec 2009

toto je moje oblubene s prvym svadobnym tancom...

https://www.youtube.com/watch?v=3nie9lKPifg


su mi sympaticny lebo je tam tiez nevesta vyssia ako zenich 😀 😀

a fakt jej pada ramienko a odhaluje prso... 😀 😀

nellie_
29. dec 2009

a toto asi poznate ale je to super... 😀 😀

https://www.youtube.com/watch?v=4-94JhLEiN0
puma.sue
29. dec 2009

hej, to video poznam a este sa vzdy rehocem ako tela ked vidim take klasiky ako evolution of dance a maleho rappera

https://www.youtube.com/watch?v=dMH0bHeiRNg


https://www.youtube.com/watch?v=P96AjKif1So
puma.sue
29. dec 2009
puma.sue
29. dec 2009

tak asi som vas unudila k smrti...
skusme obratit list, co dnes varite?

nellie_
29. dec 2009

pumi nenudis ma pozeram jak besna.. 😀 😀
len segra uz na mna ganila lebo si tu v nasej izbe pustila DVD Navrh tak ze nepocuje tak som si dala sluchatka a hotovo 😀 😀 mozno sa pojdem ku nej pridat henten film milujem.. 😵 😵 😵
ale uz ho viem naspamet 😀

dnes vari maminka a ide robit cesnakovu polievku a granadir 😎

nellie_
29. dec 2009

Juliu a Jamesa poznam...to je naaaaaaaaadherny prvy tanec 😵 😵 😵
skoda ze tu nie je lenocka mohla sa inspirovat 😀 😀 este by stihli daco zbuchat za 2 tyzdne 😀 😀

pumi ked ty budes mat vyhodu, kedze si tanecnicka... 😉

puma.sue
29. dec 2009

no ja by som si mozno vedela nejak poradit, len co s padruhom?
a hlavne, na tu zdvihacku by sa nam to trochu predrazilo... zeriav je strasne drahy na prenajom 😀

uz len jednu vec ti poslem...
som z tychto chlapcov mimo... pozri si do konca 😀

https://www.youtube.com/watch?v=j0vhi2brKho
nellie_
29. dec 2009

pumi tak by ti dopomohli k vyskoku ako v tom videu kde ju zdvihli tí dvaja 😀 😀 😀
ved padruha by si vytrenovala a bolo by 😎
idem kuknut tych chlapcov 😉

puma.sue
29. dec 2009

no, kedze to chceme mat bez kamosov niekde na samote (AK RAZ VOBEC), tak neviem, ci by som nahovorila nejakych domorodcov na to 😉
a nakoniec, mne bude stacit, ked to zbehne za 10 minut, oficiality, podpisy, papiere a moreeee a NIC nerobenie 😅

nellie_
29. dec 2009

pumi dobre to mas premyslene - niekedy je to tak najlepsie bez zbytocnych ceremonii.. 😉
aj ked ja osobne som vzdy od mala snivala o tom ako budem mat klasicku svadbu takze som si svoj sen splnila.. 😉 🙂 😵

mne sa este strasne paci tento novy objav...

https://www.youtube.com/watch?v=yur15Brfvhs

inak tí Cosmos boli genialni...a aj moon walking na konci bol super 🙂 🙂

vavenka
29. dec 2009

Nellie pekne fotose 🙂
Inak aj ja som stale chcela klasicku svadbu a najgycovejsie saty s milionom volanikov a vysiviek a dlhokanskym zavojom 🙂 aspon 100 ludi, nech kazdy vidi aka som pekna 😀 😀 aspon raz v zivote....
Ale asi sa uz toho nedozijem, kedze moj uz jednu taku svadbu absolvoval s byvalou a uz ho asi do druhej takej nedokopem ☹ a mimochodom - je strasne tanecne drevo, takze u nas ziadne super tanecky nehrozia, som rada ked zatancujeme aspon z nozky na nozku 🙂

Take nieco, ako opisala puma, si viem zivo predstavit, len ako sa poznam, asi by mi tam chybali najblizsi... A zas zaplatiti 10tim ludom dovcu niekde pri mori len aby som ich tam mala - tak na to niesu prostriedky....

Minule sa pred niekym vyhrazal ze ma vezme na urad, ked som zas vykladala ze nase dieta bude mat moje priezvisko, takze ak chce herec aby sa jeho dieta volalo po nom, musim sa tak volat aj ja 😀 😀
A nejak ma to ani nevzalo... Myslim ze sme si spravili ovela vacsi zavazok, ako su papiere,, obrusky a spolocne priezvisko (tym sa utesujem 😀 😀 )

vavenka
29. dec 2009

obrusky - to akoze mali byt obrucky 😀

anaxamon
29. dec 2009

ved hej ja mam lozka pekne, len tie my to zachranuju ked si na ne dam cerveny lak, ale inak my nechcu narast take pekne dlhe ako ked som bola pred svadbou...ale pomaly ich prinutim sa spravat slusne aby rastli ako maju 😀 😀

vavi ja viem ze si sa nechcela nikoho dotknut, ja len podrypujem 😉 😀

mne youtube nejde, iba ked mam usb pichnuty do pc ale ten som zabudla doma takze dneska si s vami pesnicky nepopustam ale noveho robbieho mi akurat dnes nahral kolega do mobilu takze si ho ked budem mat naladu na hudbu pustim do ucha

vavenka
29. dec 2009

Anax no sak hej, len nie do tej spravnej podrypujes, ja som si tiez uzila kym som sa dopracovala az sem 😉

anaxamon
29. dec 2009

to ja viem, sak ani jedna z nas (aspon myslim) to nedokazala na prvy sup, inak by sme tu asik neboli🙂))

anaxamon
29. dec 2009

dnes som sa konecne dokopala ze idem zavolat o vysledky na gynekolgiu plus sa objednat na sono prsnikov a samozrejme nikde nikto nerobi...to len mna moze "kopnut muza" vtedy ked vsetci maju dovolenky 😀

siouxie
29. dec 2009

ahojte, idem vás prečítať, dnes som nestíhala 😀 .
My ešte sviatkujeme, m. síce zároveň trocha maródi, ale aj tak by bol doma 🙂. Ja mám kopec roboty do školy, ale akosi nestíham 😀

puma.sue
29. dec 2009

ja som pozehlila a este aj navstevu pohostila a vypravila. prepadli ma kamosi... ale dobre to padlo...
cakam na padruha, kym pride z prace, pojdeme odpravit nase decko na varovanie k mamine a potom do divadla, dufam, ze to nebude dlho trvat... sa mi tam velmi nechce, ale obetujem sa 😀

vavenka
29. dec 2009

Pumi sikula 🙂
Ja som dnes prechrnela cely den tu na gauci 🙂
Akurat ked herec dosiel tak sme skocili do tesca pozriet tie skvele vypredaje, ale tak nic ma neohurilo, jedny saticky malinke som kupila pre malu v 70% zlave a 2 tielocka zlte s kravickami, v 50tke., uz som sa zaprisahavala ze nebuem handry na nu kupovat, uz ma dost, ale tak neodolala som 😀 😀 😀 a tie satky stali fakt menej ako krabicka cigariet, tak nekup to 😅
A zas ma chytili mocove cesty ☹ uz mam v sebe par urovalov, mega davku vitaminu C a luhuje sa mi urologicky caj :( o tyzden mam poradnu, tak verim ze moja zodpovedna gyndoska predpise nejake vhodne atb, uz ma to fakt nebavi, ved v podstate od leta sa mi to taha +- s prestavkami, ked je ako tak dobre ☹

Sioux dnes som na teba myslela, ma drahy poprosim ci by som nenapiekla este vanilkace 😀 jednu varku som odniesla mamke na stedry vecer, dalsiu som piekla pre draheho mamku, ked sme sli na vychod (pumi 😀 ) a uz niesu, takze som dnes kupila heru a muku, orechy aj cukor este mam 😀 😀
A co ty prosim ta do skoly robis??? Juj my sme mali stretko z VS predvcerom, tak sme pospominali 😅 😅

bublinka11
29. dec 2009

Ahojte, prisla som vas pozdravit. Pocas sviatkov vas zanedbavam, ale skoro vobec nie som doma a ak aj som, len mi vsetci frflu, ze nemam stale vysedavat na nete, ale venovat sa rodinke.
Zbezne som vas precitala a kedze tu budem az v roku 2010, tak vam prajem uzasneho Silvestra a prianicko do noveho roka si necham na potom 😉

juliett7
29. dec 2009

Ahojte, tak ja som dnes bola na utz a videla som ako bije srdiecko. A vytesujem sa tu teraz z fotky 🙂

vavenka
29. dec 2009

Bubli aj tebe PF 2010 🙂

Juliet parada, gratulujem, uzasna sprava, juj sa tesim s tebou 😵 😵 😵

anaxamon
30. dec 2009

bre ranko, dnes som po sto rokoch prva 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre