Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

slniecko77
14. jan 2010

..plodnu noc, ..bru nocku 🙂
..a kde je ta pipi zase? Pipi, je tu reklamacia na teba.... 😀

anaxamon
15. jan 2010

bre ranko, to som prekvapena ze dnes pisem ako prva 😀

bibi24
15. jan 2010

Dobre ranko 🙂 A ja po hodine a pol ako druha 😕 Co sa to tu deje?

Inak ja sa taaak tesim, ze je piatok 😉

vavenka
15. jan 2010

Ahojte 🙂

no pekkne ale aspon je to znamenie ze nesedime cele dni za compom a robime nieco zmysluplne 😀 😀

Ja som mala hroznu noc - zasrana mi kopala do mechura, a teda asi kazdych 50 min som mala nutkanie ist sa vycikat a neviem co, ale furt ked som si lahla na ten bok, na ktorom spavam, tak ma zacala hrozne kopat, az som sa musela otocit... A na druhom boku sa mi nedarilo zaspat ☹ takze sme bojovali asi do tretej a o piatej uz som bola hore zas ☹ ach jaj, uz to asi zacina 😅 😅 😅

Odchadzam k dvojickovej kamoske 🙂

shaarka
autor
15. jan 2010

caute
no ja podobne ako vava... sladko som zaspala pred TV, o polnoci som isla vycurat psa a potom sa maly zobudil a myslel si, ze pokecame, alebo co. kopal jak sa len dalo, ziadna poloha mu nevyhovovala. a ked uz som sa dostavala do tej hladiny, ze hudba, snicky, oblaciky... tak kopanec a zas ina poloha. no a potom este curat a tak dookola 😒 zacinam mat pocit, ze to je priprava na dieta: spi, ked mozes, ked sa da. nikto ti nezaruci, ze v noci sa ti podari 😀 hehe
a konecne mame po sto rokoch v KE slniecko. velmi sa tesim, ale som taka dobita, jak po pekelnej zurke a nechce sa mi vytiahnut paty z domu 😝

anax, no pises ako prva, ale nic dokopy si nanpisala! 😀

flamenga
15. jan 2010

shaarka ty si už aspoň 24tt, ale ja som sa cca predvčerom zobudila na buntošenie malej/malého v pupende a nie a nie zaspať, lebo som mala pocit, že tam nacvičuje nejakú choreografiu alebo čo 😒 😀

anaxamon
15. jan 2010

shaar tak nik nebol na dialog tak co budem pisat🙂)

zda sa ze ste s vav mali na dalekom vychode "bujaru" noc, mozno ste tam mali silnejsi vplyv mesiaca a decka boli nepokojne 😀

bibi24
15. jan 2010

No, ja som mala taku divnu noc tu predvcerom. Najprv som uz zaspavala pri telke a ked som sa presunula do spalne, tak nie a nie zaspat. To priam neznasam. Zobudila som sa uz okolo pol piatej plna energie a po spanku ani stopy... 😒 Tak som isla do prace 😀

Dnes som ocurala tehotensky test a hlasim, ze nic na nom 😀 Takze mozem ist o tyzden lyzovat a o 2 tyzdne na zurku. 😉

anaxamon
15. jan 2010

bibi a preco si curama na test? uz ti meska ms?

my sme tiez dnes zaspali pri telke ale ja soms a presunula pred polnocou dopostele a manzelovi sla telka do pol siestej rana kedy som ja vstala, vypla mu ju, zlozila okuliare, zhasla svetlo a nasledne sla do roboty, jeho nechala spiaceho na gauci 😀

shaarka
autor
15. jan 2010

o dva tyzdne na zurku? heheeeeeeee 😀 nieco mi to pripomina 😉
hej hej, mohlo byt posobenie mesiaca na secky deti v bruchach 😀

flamenga
15. jan 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 baby došla mi poštou výplatná páska..... ja som mala za december "prémie" 1,55€ 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 trapas..... 🙄

flamenga
15. jan 2010

🙄 idem radšej variť 😠

bibi24
15. jan 2010

anax, nie nemeska 😀 Ale tak vies....a este 25-tku, som tava 😀 😝

Ja inak hrozne rada zaspavam pred telkou, neviem preco, asi ma to upokojuje, alebo co, ked pocujem hlasy, teda hlasy v telke, nie v hlave 😀

Shaar, mohlo byt posobenie aj na nedeti v bruchach? Resp. na dospele zeny, cize na mna 😉
A ano, ideme cela partia na zurku, to sa tak vyberieme cela partia asi raz za rok mimo BA na cely vikend, ideme aj na disku, potom do nejakeho wellnes a je to supisne 😉

Flam, fuuuha, si to roztocila dufam? 😉

flamenga
15. jan 2010

bibi no ti poviem, taký dlhý zoznam som si napísala, čo si za to kúpim.... si ani vybrať neviem 😀 😀 Booože, kam sme to dospeli.... a od môjho manžela chcel jeden "veľký" konateľ, aby robil za min. mzdu (Ing. 😉-manžel)... ešte šťastie, že tam nestihol podpísať zmluvu... začali sme totiž trošku zisťovať a zistili sme, že pán konateľ (ktorý má možno horko ťažko maturitu 😠 ) neplatí mzdy, nedovádza odvody.... takže dovi dopo dopi.... že sociálny štát... asi natriem muža nejakou sadzou a pošlem ho vykrikovať pred úrad práce, že nemáme z čoho žiť.... hneď by sme dostali nejaké dávky.... 🙄

bublinka11
15. jan 2010

Halo halo aj ja sa dnes konecne hlasim...mala som tooolko prace cely tento tyzden, nedalo sa mi sem ani klik 🙂
A tiez milujem spanok pred TV, moj manzel ma za to neznasa, lebo mi tvrdi, ze mu pripominam vtedy stareho chlapa, ktory pred telkou zaspi. Ale mne to neva....on netusi, aka je to slast, hlavne, ked ma vyhana spat a ja stale tvrdim, ze pozeram, hoci je telka uz dlho vypnuta 😀 😀 😀 Jemu sa to totiz este nepodarilo!

bibi24
15. jan 2010

Ano, vsak sa smejeme, ale v konecnom dosledku je to smutne 😔

No, vsak to poznam, to je dnes velka moda, ze ti daju minimalne mzdu, aby mali nizsie odvody a ze ti to vyrovnaju odmenami, premiami a pod....no a prd makovy. Ked pride na lamanie chleba, tak dostane velku figu a moze sa stazovat akurat na lamparni. Od takych veru radsej ruky prec... 😉
Ano a nasi romski spoluobcania, to je tiez kapitola sama o sebe. 😠

anaxamon
15. jan 2010

o platoch v sukromnom sektore ani nevravte, niektori "pani" podnikatelia si myslia ze ti robia laskavost ked ti daju minimalnu mzdu a zbytok "na ruku"....och necham to radsej tak vzdy ma to nahneva ked si spomeniem co sme my s muzom koli takym uz museli riesit

dnes vecer sa chystame na avatara, ale len 2d som zvedava ako ma to zaujme, lebo z ukaziek je to zatial take rozpacite...aspon pre mna 😅

bibi24
15. jan 2010

Anax, veru,...radsej sa ani nerozculujme...ved je piatok 🙂

My sme povodne chceli ist lyzovat na vecerne aspon na pezinsku babu, ale zistila som, ze listok stoji 14 €, co sa mi zda prehnane vela. A tak nech si nechaju.
Teraz rozmyslame, ze by sme isli do kina, ja mam aj niekolko filmov vybratych, co by som rada videla. MM tiez chcel Avatara, ale presne, ja som tiez videla ukazky a neviem co si mam o tom mysliet 😒 Ak na to nahodou dnes nepojdeme, tak potom daj vediet Anax 😉

Sakra a akurat som zacala uz aj spinit a to som len 27 dc a 9 dpo 😠 Musim asi zacat poriesit tu moju LF, nech mi Dr aspon na par mesiacov predpise Duphaston. Idem k Dr o 2 tyzdne, tak sa na to popytam.

anaxamon
15. jan 2010

bibi no neviem ci sa na babe vobec da lyzovat ci tam nejaky sneh je v tomto pocasi...a ak tak na umelom za take peniaze, dakujem pekne

potom podam hlasenie o avatarovi,a k nezabudnem 😉

bibi24
15. jan 2010

Anax, ano lyzuje sa, je tam dokonca minus 3 st. a ze 40 cm, ale tak samozrejme ano, technickeho sneho...

Neboj, keby si zabudla, ja ti to pripomenie 😉

bibi24
15. jan 2010

pripomeniem 😉 nejak mi odchadzaju koncovky obcas..ups 😅

anaxamon
15. jan 2010

zas nevidim co ste popisali zas mi blokuje net dajake nevhodne pismenko tak rychlo piste nech sme uz na dalsej strane 😀

dzou
15. jan 2010

ahojteeeeeeeeeeee ja som uz dnes doma.... este ze v piatok koncime o 12.30 😀 ... mm je na obedke takze tu budem aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaz do vecera 🙂 co tu nove?

lenocka84
15. jan 2010

hello zeny
ako sa tu mavate?

anax ta fotka mi je povedomaaaaaa

siouxie
15. jan 2010

ahojte 🙂

anax, my sme boli predvčerom. Ja som presne vedela do čoho idem, ale aj tak som bola zvedavá, či sa mi film bude páčiť.
Absolútne som sa nakoniec v názore zhodla s recenziou, ktorá bola na Sme asi pred dvomi mesiacmi. Tak len v skratke: príbeh - nie až taký originálny, spája množstvo námetov z kníh a filmov, sci-fi aj ne sci-fi. Ale obstojný, s niekoľkými veľmi dobrými momentmi.

Čo sa týka výtvarného a technického prevedenia, je to úžasný posun, fakt zážitok pozerať sa (ale podotýkam, že asi viac pre divákov, ktorí sa trocha orientujú v tejto oblasti).

Ja by som bola asi smelšia pri poslednom strihu (minimálne dve scény by som aspoň skrátila 😀 ), ale chápem tvorcov, že z toho chceli vytrieskať čo sa dá.

Takže naštvaná som nebola, dalo sa...

Viac ma však zo scifákov potešil nedávny District 9. Myšlienka, dokumentárna kamera, dojem nízkorozpočtového nezávislého filmu...

dzou
15. jan 2010

siu to pises o tom avatare?

siouxie
15. jan 2010

uhm. 😀

dzou
15. jan 2010

no ja som v kine nebola asi 100rokov ani sa nechystam... no na tento film ma dost zaujali ukazky tak uz sa tesim ked bude na dvdckach 😉

shaarka
autor
15. jan 2010

tak ked si tak pekne o tom districte napisala, tak si ho pozeriem. MM ma nuti uz dost dlho - ale my mame dost rozdielny vkus, tak som odolavala 😀 😀 😀

lenuska85
15. jan 2010

Ahojte lesne zienky 🙂
huraaa piatok, co planujete cez vikend? Som mala veeeela prace tak az teraz sa hlasim 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre