Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
19. jan 2010

kristy tak prijemnu zabavu... 😉
nas to caka v nedelu... 😎 😎 ideme s drahym na 3D 🙂

siou IP 😉

kristy22
19. jan 2010

siouxie já už ho viděla 🙂 na netu, ale v 3Déčku je to prej bomba tak jsem zvědavá 🙂 aspoň odreagování 🙂 nedřív kino a pak 😉

siouxie
19. jan 2010

tak na nete... to sa nedá porovnať 😉

Nellie som zvedavá, čo poviete na 3D. Lebo môj mozok takéto veci spracováva divným spôsobom 😀

slniecko77
19. jan 2010

..siou aj ty mas mozoK? xixi mm sploluziak mal lePku 😀

siouxie
19. jan 2010

slni, to je dobré, to budem používať 😀 😀

nellie_
19. jan 2010

siou este nikdy som nebola na 3D tak som na to zvedava 😀
inak ja kina moc nemusim teda..naposledy som bola v kine na Titaniku 😅
mne to tam vadi ako to huci a som z toho nervozna, mna to viacej bavi doma v pohodli na DVD.. 😀
nuz ale ked ma MM tie narodky tak teda som sa obetovala 😀

slniecko77
19. jan 2010

..este, ze nie sme vsetci rovnaky 😉

kristy22
19. jan 2010

já chodím na 3d docela pravidelně a mozek mi to bere což je možná zvláštní 🙂 zatím jsme byli jen na pohádkách. vždycky si nasadím ty 3d brýle ještě na svoje brýle jinak bych nic neviděla 😀

siouxie
19. jan 2010

nellie, chápem... ja mám tiež radšej klasické kiná (aj keď moderné) ako multiplexy. Doma tiež fajn, ale zase tá atmosféra v kine (teda tom klasickom) to je niečo čo zbožňujem od malička. A niekedy je dosť veľký rozdiel vidieť film v kine a doma, práve kvôli tej atmosfére (a teraz nemyslím pukance a sedlákov 😀 ).

siouxie
19. jan 2010

ja som teda tiež ešte nebola, len mi to pri avatare napadlo, pri niektorých scénach, že keby som to videla v 3d, ako by to môj mozok vyhodnotil 😀 😀 .

nellie_
19. jan 2010

kristy prave pozeram ze presne den po narodeni vasho Petka sme mali my svadbu 😉
pôvodne mal byt piatok 20.07.2007 ale nakoniec musela byt sobota lebo moja mama by bola mlade chytila lebo "piatok nie je svadobny den" 😀 😀

slniecko77
19. jan 2010

..nellie to by bol krasny datum...20.07.2007..jeeeej 😵

kristy22
19. jan 2010

slniecko to je opravdu krásné datum a pro mě stále ten nejkrásnější den . měl se narodit 8.7.20007 to by bylo rok potom co jsme se vzali tak by byl na výročí 😀 jenže to se mu ještě nechtělo.

kristy22
19. jan 2010

tak pa vyrážíme za kulturou 😎

nellie_
19. jan 2010

tak ja sa tiez lucim.. musim sa ist pobalit, tabulky uz nemam chut dokoncit to si este nejaku tu pol hodinku na uplny finis rano najdem na ne... 😀
este si musim ist haro umyvat takze ahojte v piatok 😉 😀 😀

slniecko77
19. jan 2010

..uz si pekny vecer kristy 🙂

siouxie
19. jan 2010

nellie, šťastnú cestu 🙂

slniecko77
19. jan 2010

..pekny pobyt v nasom hlavnom meste Nellie 😉

pipimiska
19. jan 2010

dobry vecer 🙂 ..ide sa citat a potom pofotim moj prvy ulovok pre babatko 😵 😵

vavenka
20. jan 2010

Ranko, zdravime pracujucu triedu 🙂

Som sa vcera poflakala, s hercom mame vykopanu bojovu sekeru, ma vcera tak sklamal ze dovi-dopo, az som rozmyslala ze sa na to vyprdnem a odstahujem k nasim (svoj byt mam zial dlhodobo v prenajme - kebyze nie, tak uz je tu po mne len smrad, ale k nasim sa mi bars nechce) ... Ale nebudem si tym kazit aj dnesny den, takze sa idem flakat zas, zajtra chcem ist do polska na nakupy a dufam ze on pojde na vikend na vidiek.....

Ale inak secko ok, hlavne ze sme zdravi 😀

A pipi nezavadzaj, hej? Nic si nepofotila 😅 😅 😅

nellie_
20. jan 2010

ahojte... 😉 🙂

za chvilu uz vyrazame zo zakladne este cakam kolegynu lebo beha jak odtrhnuty plagat tak som vas dosla aspon pozdravit 🙂

vavi to ma mrzi, ze mate doma trosku oblacno.. verim, ze herec si vstupi do svedomia a rychlo urovna co pokazil 😉 isto by si vas dve nedal za nič na svete 😉 🙂

no pipi aj ja som sla pozerat ze co si nakupila a nic si nepofotila ty lenivica leniva.. 😀

lenocka84
20. jan 2010

ahojte kocice
ako sa mate?
uz zarezavate?

bibi24
20. jan 2010

Ahojte baby 🙂

ja len na chvilu, musim makat. 😒 Som si ale zbezne prebehla, ze vcera tu zas bola zase dobra debata, ako tak pozorujem, chyta vas to tak okolo 18 - 19:00 😀 Skoda, ze tu vtedy nie som.

Vavi, co spravil, nechces sa podelit a postazovat spriaznenym dusiam? 🙂

bublinka11
20. jan 2010

Ahojte kocky, po dlhsej dobe sa hlasim aj ja...snad uz je novorocny blazninec v praci za mnou a budem sem chodit castejsie...co ma kto nove???
Nellie a kam si odisla ty???
Vav drz sa a podel sa s nami o trapenicko...hm?

flamenga
20. jan 2010

ahojte 🙂 Teda tu je "mŕtvo" 😕

kristy22
20. jan 2010

ahoj holky tak ten avatar fakt dobrý I když tyhle filmy jsou ještě v plenkách a je to fakt znát jako že když je zaostřeno něco ve předu jako třeba nějaká vystupující postava a kouknete se do pozadí tak je to rozmazaný a taky bych řekla, že nestíhaj rychlý scény, ale zážitek dobrej kdo má rád scifi vřele doporučuju

bublinka11
20. jan 2010

Moj mm na tom bol...lubilo sa mu...
Kocky pomaly docitavam spatne a fakt tu bolo veselo, normalne lutujem, ze som mala tolko roboty 😒

lenocka84
20. jan 2010

bubli ahoooj

anaxamon
20. jan 2010

ahojte, rozhybeme sa trochu? 😀

anaxamon
20. jan 2010

nechapem preco mi fertilityfriend neoznacil ovulku, je nejaky cudny dnes 😀 😀

a okrem toho ma dnes poobede caka sono prsnikov, a neviem preco ale normalne sa tam tesim..a to by som sa asik nemala bo to nedopadne dobre 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre