Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
20. jan 2010

ja som lietala vo veku, kedy ma museli v lietadle ešte prebaľovať, tak snáď nebudem lietať do veku, kedy ma budúv lietadle prebalovať znova 😀 😀
ale je fakt, že tak lety do 6 hodín... 😀

pipi nejdem, musela by som zajtra variť ďalšiu 😀 zalepila som bruch sardinkovou nátierkou 😀 😀

pipimiska
20. jan 2010

ja som natlacila mandariny na oplatky sa nedam nahovorit to je sladke a ja potrebujem kyslee 😅

..ja som v lietadle nikdy nebola,mozno raz pojdem ked uz mi bude secko sumafuk 😀

slniecko77
20. jan 2010

..teraz ma drzi Rim, ale tam sa asi tak skoro nedostaneme..manzo nejak nema momentalne volno z prace
..naposledy ked sme leteli mi bolo dost blbo, este ze to bol nocny let, tych 8 hodin pri som pri plnom vedomi nevydrzala (grcajuci smajlik)
..Siou to znie zaujimavo, a kde ste v takej ranej dobe ceskoslovenskeho letectva lietavali?

siouxie
20. jan 2010

pipi, keď ťa budú prebaľovať 😀

slniecko77
20. jan 2010

..alebo po urcitom mnozstve borovicky 😀
..pipi, nahodou lietanie je prijemne..nasim sa velmi pacilo ked leteli po prvy krat

siouxie
20. jan 2010

slni, ja som raz nad Viedňou zažila také pristátie, na dva razy, strašne fučalo, už nad Nemeckom balili jedlo a letušky zeleneli, to bola celkom sranda 😀
no naši lietali do školy (s občasným medzipristátím v Helsinkách 😉 ), a keď došli prachy, chodili sme vlakom 😀 . bolo to dosť na východ od košecov 😀 😀

pipimiska
20. jan 2010

😀 ..podla mna uz do vtedy vymyslia ultra moderne nocniky na bezne nosenie,velmi rychlo ide doba dopredu 😀
...chcem daco fajnee,ten tehotensky caj co teraz pijem je taky onicom 😒

siouxie
20. jan 2010

tak ti treba, pipi... nemôžeš furt tlačiť len samé dobré veci 😀 😀

siouxie
20. jan 2010

... to by nebola rovnováha 😀

slniecko77
20. jan 2010

..hm...tak tu krajinu tiez tuzim spoznat..teda ak predpokladam spravne..fascinujem ma jej velkost a megalomania, ktora sa odzrkadluje vsade v krajine
..ja odporucam Havanu..ale asi to nie je pre vsetkych, velmi zalezi co od toho clovek ocakava 😉

slniecko77
20. jan 2010

..vsak ona nepotrebuje rovnovahu, teda predpokladam, ze nebude to lietadlo pilotovat 😀

siouxie
20. jan 2010

no najprv si ma zmiatla, že si sa nechala zmiatnuť helsinkami, ale potom som pochopila, že asi nie. a ešte sa aj jedná o jedno veľmi netypické mesto a podľa mňa jedno z najkrajších na svete (hoci najmenej typických pre tú krajinu... no ale vlastne... ako sa to vezme 😀 😀 😀 ).
Kubu by som aj ja rada, ocino bol a veľa o tom aj písal 😉

siouxie
20. jan 2010

tak aj ja pomaly pôjdem, nech si nedo... biorytmus, už bývam na jeden bok vyspatá. a zajtra má byť krásne, takže ideme do lesaaaa 😀 dnes bolo nádherne, nech už je ráno! 😀

dobrú, pekne sme potiahli 😀

slniecko77
20. jan 2010

..vsak som na predchadzajucej strane pisala, ze Havana je jedna z mojich oblubenych miest
..ak od Kuby neocakavas super kvalitny servis, zlate klucky na dverach v hoteloch a pod..co predpokladam,ze nie..urcite sa tam chodte pozriet...aj ked tej krajine je velmi ublizene...moj skromny nazor: ked sa tam zmeni system bude omnoho horsie ☹
..no, ale teraz si ma zmiatla, ktore mesto mas na mysli...nenaznacis trosku viac?

pipimiska
20. jan 2010

dobru nocku 😎 ...ja tu este sem tam nakuknem,keby ze niekto potrebuje dolezitu radu 😀 ..idem ja si citat aprilovky,kcem byt predsa najlepsiou mamickou,takze sa ucim 😅 ..sioux,som pozerala obycajne plienky v obchode,ale to je taka nekvalita,to prepisa aj keby som mu 5 ks naraz dala 😀

slniecko77
20. jan 2010

..tak ..bru noc dievcata 🙂
..neboj Pipi, budes najlepsia mamina na svete..ved ho budes milovat 😵

pipimiska
20. jan 2010

slniecko,tak tak 😅

shaarka
autor
21. jan 2010

bre ranko 🙂
na margo vava fotiek chcem povedat, ze vave sa velmi pacia, zlata kocka 😵 ale ja som to brala ako skusobne fotenie vo velmi tazkych podmienkach (u nej v obyvke = malo miesta, ziadne svetlo!, obmedzeny cas a zabudla som si sosovky :( ) takze fotky su len do domaceho albumu a nie na chvalenie. vzhladom na to, ze vavu nepresvedcim, aby ich nedavala na net, musela som toto napisat. ☹ ale poucila som sa, mala som vediet, ze to takto dopadne 😀 😀 😀 ze vraj aj zla reklama je reklama, ale z tohto nemam dobry pocit 😒

no. inak mam vela prace, nic nestiham, unavena som nonstop a nervozna, ze maly malo kope. dnes mam v plane internetovat (v ramci moznosti, lebo sa mi nejako zle sedi) a zafarbit si vlasy aaaa uvarit hraskovu polievku a podvecer ideme na obhliadku jedneho bytu. zatial tolko, cakam, kto sa ku mne rano pripoji 🙂

pipi, a s tebou pokecam o plienkach, ked sa tu stretneme 😉

bublinka11
21. jan 2010

Caute 😉 tak uz ste sa presunuli do neskorych vecernych hodin, kedy ja uz spim pred telkou??? No kamosky ste veru...dufam, ze dnes tu bude niekto aj cez den...hm???

siouxie
21. jan 2010

dobré ránko 🙂 🙂

bubli, tak mne slnko zrušili, sneží tu ako besná sviňa a čo je horšie je -6. Takže to na dlhú prechádzku nevidím 😒 a budem asi väčšinu dňa sedieť a písať prácu, takže aj nakúkať sem 😀 .

pipi, viem, že je tu dosť veľká debata (na koňovi) o plienkach, objednávajú ich z netu, dokonca za veľmi dobré ceny z Anglicka (a Čiech). Je ich veľa, veľa druhov a typov, nemám v tom prehľad, hzávisí od veľkosti a váhy bábätka... Nemyslím, že by ich používali, keby boli zlé...

siouxie
21. jan 2010

a zabudla som... veľmi dnes držím palce všetkým, ktorým som to sľúbila 😉 🙂

shaarka
autor
21. jan 2010

komu drzime palce?

bublinka11
21. jan 2010

Sioux dnes sa nieco deje? Ked sa drzia palce? Aj ja sa chcem pripojit 😉
A veru, aj tu uzasne snezi...musim chodit von ometat 😠

siouxie
21. jan 2010

no napríklad vavenka včera večer odchádzala s tým, aby sme jej držali palce... 😀
a preventívne môžeme držať možno aj viacerým 😀 😀 😀 napríklad nellie, aby sa šťastne vrátila v tomto počasí. a možno aj ďalším 😉 😀

bublinka11
21. jan 2010

Tak drzime drzime...
Mne budete drzat az vo februari, ja teraz moc nepotrebujem 😀 😀 😀

bibi24
21. jan 2010

Ahojte, aj ja som tu 🙂

Presne, vy tu vzdy kecate takto na vecer...to ja vzdy mam nejaky iny program, nie som na nete. Vcera konkretne to bola taliancina, potom hor sa domov, pripravit nejaku veceru (mimochodom, vcera bola avokadova natierka 🙂 ) a potom sme sa balili, bo dnes odchadzame do tatier 🙂 tesim tesim 😎

shaar, som zvedava na tie foto a budem brat do uvahy podmienky fotenia 😉

Inak, u nas opat snezi....kto ste z inych kutov slovenska, tak aj u vas? Nemuselo by vzhladom na tu dlhu cestu, co nas caka 😒

ahoj bubli...

lenocka84
21. jan 2010

ahojte zienky
ako sa mavate?

siouxie
21. jan 2010

bubli, čítala som, čítala 😀 😀 a budeme, budeme 😀

bibi sa máš... 😀

lenočka, výborne, a ty? 😀 😀

bibi24
21. jan 2010

Aha, kym som napisala moj dlhociznyyyy prispevok, kolko sa vas pripojilo...takze zdravim aj ostatne 😉
Dobre, tak drzte tie palcoky aj mne, nech stastne dojdeme na ten takmer daleky vychod 🙂 Ale to staci az poobede...

Siou, u nas bolo rano -8 st. 😉

lenocka84
21. jan 2010

siou a comu vdacis za tak dobru naladu? porad

ja nic moc, ticha domacnost

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre