Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
16. feb 2010

nellie 😀 😀 to som pozerávala, keď som mala asin 7 rokov 😀 😀 . ale videla som, že sa to niekde pred časom mihlo, reprízovali to? 😀

zmenila som, lebo túto som si našla na nete, vyzerá byť super, pôjdem k nej síce cez pol mesta, ale nevadí, keď už tam má upratovať, nech je to dôkladné 😀

siouxie
16. feb 2010

ahoj, bibi 🙂

idete na Kramáre, či do železničnej?

bibi24
16. feb 2010

Nell, ze kuchynu 😀

Siou, ideme do zeleznicnej, aj vy ste boli?

Inak, ja som aj napriek dobremu spanku mala vcera Den blbec, vsetci a vsetko mi liezlo na nervy, kazdy ma vytacal (este aj kamarati), na taliancine som bola totalne stratena (ani obraz ani zvuk) a nakoniec sme sa aj pochytili s manzelom. Teda, ani nie pochytili, ale tak vasnivejsie diskutovali. 😀 Krasny zaciatok noveho tyzdna...

siouxie
16. feb 2010

bibi, boli sme na Kramároch, ale viem, že aj v žel. robia. Tam mám očiarku, kožnú a bola som tam aj na chirurgii na výber znamienka.

nellie_
16. feb 2010

tak uz mam v sebe ruzovu tabletku.. co aj kolegyne oči pučili ze ja a tabletka, ze to uz asi fakt musim trpiet, lebo ja sa tomu radikalne vyhybam.. 😒

Bibi takze idete na genetiku....ktovie ci to aj nas raz necaka... 😅
my sme sa s drahym rozhodli ze v aprili pojdeme skusit IUI... 🙂

zuzana36
16. feb 2010

zdravim vas,
ze pekne si tu pisete. aj ten moj mi vcera volal, ze napravime valentina a ci ma moze pozvat na veceru a nasledne do kina. NEODMIETLA SOM! tak uz sa nemozem hnevat 😀 , neznasam ked sa ,,musim hnevat,, aby si aspon trochu uvedomil, ze o co mi ide 😒 tazko sa vsak chape chlapom 😖 a hlavne ked nechcu. ale vecera bola dobra a aj film bol fajn .boli sme na ctihodneho obcana, tak mozte ist kuknut 🙂
dnes nic moc nerobim i ked som povodne chcela, ale rozhodla som sa, ze zajtra pozobliekam periny a bola by to robota naviac.
nellie, skus kavu a citron- vraj to pomaha. neviem to z vlastnej skusenosti, lebo mna ked boli hlava nedokazem nic jest ani pit- nemozem citit pachy 😒

anaxamon
16. feb 2010

ahojte babule, dufam ze vsetky ste ok🙂))

nejako nam tema vzdy popoludni padne na druhu stranu..☹(

bibi na genetiku idete z vlastneho rozhodnutia alebo ste to mali na odporucanie?

vavenka
16. feb 2010

Dievcata ja som taka stastna ze som sa dostala domov!!

Vybavila som velky PRD - chcela som ist povodne na matriku, pre reklamovane cizmt k Batoci, do zdravotnickych potriebb, do zlatnictva, s kamoskou na kafe a ku dvojickovej....
Ale nebola som nikde - zato mam iny zazito - mi doslo zle v buse - asi najskor tlak zas spadol - ma ratovali 😀 normalne ze na vracanie, hned na to hlava sa zatocila, cela som sa spotila a uz somstracala obraz aj zvuk.... Esteze som sedela......len som tetu chytila za rukav ze nech ma drzi ze idem odpadnut 🙂 tak mi dala haslerku a ze ona vystupuje 😀 sadla si ku mne taka mlada kocka, ja cela spotena a ufucana som ju zas chytila za rukav 😀 vypila som jej caj co mala na desiatu a sa ma pytala ci sa za mna moze modlit 😀 hovorim - modli sa kludne! tak sa nahlas modlila 😀 (ja niesom veriaca)... ked sa to trochu polepsilo, vystupila som na zastavke, tam som posedela asi 10 min a potom som sa presunula do tesca, kde som kupila cofolu a v kabinke na skusanie som odolavala dalsim mrakotam a potom 45 min sedela na plastovej stolicke pri eskalatoroch a cakala na kamosku, ktorej som medzitym volala nech ma pride vyzdvihnut 😀 vzala ma do kaviarne, vypila som kavu, zjedla marlenku a dosiel po mna herec a doviezol ma domov...

Tak to sa mi teda este nestalo 😀 a rano som aj ranajkovala, aj pohar coly aj caju vypila
😖

No ale ta panika v autobuse, ked to neprechadzalo - ze co ja budem robit! fuj!

anaxamon
16. feb 2010

vav tak to je huste, neprijemny zazitok..ale hlavne ze si to nejako ustala aj ked asik by si mala ist za dr. ked to mavas takto casto, mas dostatok zeleza??

vavenka
16. feb 2010

Anax no nemam zelezo uz asi 3 mesiace, beriem maltofer......
Pripisujem to aj nizkemiu tlaku mojmu, aj nizkemu tlaku vzduchu + asi zla konstalacia hviezd.... O 2 tyzdne mam poradnu tak jej to spomeniem, len uz viem aky to bude mat priebeh - dostanem vymenny listok na interne....

lenuska85
16. feb 2010

Ahojte dievcata 🙂
Vavenka tak to ti vobec nezavidim ten tvoj zazitok. Ja mavam tiez niekedy nizky tlak a uz sa mi parkrat stalo nieco podobne v autobuse ale nastastie bol vzdy so mnou drahy. Stava sa mi to ale vacsinou v lete, ked je moc teplo.
Ale chvalabohu, ze sa ti nestalo nic a ze si uz doma v poriadku.

bublinka11
16. feb 2010

Vavi...do kelu toto co je?
Chod k lekarovi urcite...je to podla mna tlak. Mne sa taketo podobne stalo tento rok vo Florencii v 30 st. horucavach po 1 privitacom domaceho som hrdinka isla vybehnut na vezu Dómu, ktora ma 200 schodov. Sutazila som s mm. Prisli sme hore, mna zacal oblievat pot, bolo mi na vracanie a odpadnutie...a co na tom vrchole veze so mnou? Som musela pit a predychavat... No ale toto bolo z ineho sudka 😀 😀 😀

lenuska85
16. feb 2010

Inak dnes je celkovo strasny tlak vonku 😒

lenuska85
16. feb 2010

Ahoj Bubli co mas nove?

vavenka
16. feb 2010

Zeny sak to, kua ,horuco neni, aj som ranajkovala, aj som pila, tak nechapem.... Isto to spomeniem na poradni.... este doteraz jak sedim na gauci, tak mam tlaky v hlave, az sa bojim ist na wcko 🙄 asi si skusim zdriemnut 🙄 Esteze mala sa hybe, aspon viem ze je v poriadku 😅

lenuska85
16. feb 2010

Vavenka to bude asi najrozumnejsie, ked si lahnes a trocha oddychnes. Snad to prejde. A hlavne ziadne prudke pohyby!
Super ze mala je OK.

bublinka11
16. feb 2010

Ahoj Lenus...nove nemam nic, mozno si uz citala, ze som bola na IUI a odvtedy stresujem, lebo stale citim cosi v podbrusku...ale vraj je to normalne, tak idem verit, dufat, ze sa na mna usmeje stastie 🙂
Vavi ja by som si asi dala zmerat aspon tlak...

anaxamon
16. feb 2010

a mozno este ak bolo dusno v buse, predsa len terazje zima, kuria a ludia dychaju a vypustaju plyny jedno s druhym...

musis si davat na seba a vandusku pozor 😉

nellie_
16. feb 2010

vavi to co.... 😕 😕 😕
fuuu vobec ti to nezavidim... ale priznam sa ze ma pobavila ta modliaca dievcina.. to mi prislo fakt komicke... 😀 teda ja som veriaca ale ako pohotovo zareagovala... 😅 😀 mile od nej... 😀
vavi ale verim ze to bolo riadne neprijemne.... ☹ tiez sa vyberies sama - ucapat po riti ta je malo.. 😠 😉

lenuska85
16. feb 2010

Bubli tak to ti strasne drzim palce nech ti to vyjde 😀

nellie_
16. feb 2010

anax a ty ako?? 😉 "uzivas" si PN? 😉

lenuska85
16. feb 2010

Ahoj Nellie ty si v praci?

nellie_
16. feb 2010

leni ahoj 😉

jasne jasne v kancli som.. 😎 celkom fajn to dnes ubehlo.. ale mam pocit ze som dokopy nic neurobila.. 😅
ale sak nemusim byt vzdy vytazena na 120% no nie.. 😀 😀

lenuska85
16. feb 2010

Nellie 🙂 tak tak nemozes sa pretrhnut 🙂
Ja som tiez v praci a vobec sa mi nechce. A mame meskanie vyplaty takze mame s kolegynou strajk 🙂 Nepracujeme !!!

nellie_
16. feb 2010

leni a to co - kriza dolahla... 😅 inak ja mam nervy ani MM nemal vyplatu ani decembrovu este... 😠
a uz mal mat vcera dalsiu a samozrejme nic.. hlavne ze jazdi a riskuje ako blazon... 😒 😒

siouxie
16. feb 2010

vavi 😕 😔 v prvom rade som rada, že si v poriadku a že to dobre dopadlo.
Ale už aj mašíruj a otravuj s tým lekárov. Tiež to dosť dobre poznám, ale ty si tehotná, a to teda nie je žiadna sranda, mať takéto stavy 😔.

A tiež sa priznám, že ma teda dobre pobavila modliaca dievčina, dosť surrealistický zážitok. 😀 Sa mi to celé odohralo pred očami, fakt ako absurdná scénka z filmu.

Teda až na ten kontext, jedna trúba to rieši hašlerkou, druhá modlením, fakt skvelé. 😠 😔 Naozaj môže človeka aj j...ť na ulici a buď si ťa nikto nevšimne, alebo ti pomôžu fakt výborným spôsobom...

lenuska85
16. feb 2010

Nellie ale coby kriza. Sefinko bol vecer pit a nestihol urobit vyplaty 😒 No otrasne. Dnes by ich mal poslat, ale kym nebudem mat penzulky na ucte, nerobim.
Ja sa tu stazujem, ze vyplata meska 1 den, ale ked tvoj drahy nema este ani za december tak to je fakt na nervy...
Ahoj Siou 🙂

siouxie
16. feb 2010

čau, Leni 🙂 . Nepracuj až kým ti nenabehnú 😀 Nabudúce si rozmyslí, či pôjde chlastať skôr ako si splní povinnosti 😀

slniecko77
16. feb 2010

..ahojte
..fuuuu Vavi, celkom sialeny zazitok...a neskusis zavolat svoje gynDr, ved dva tyzdne su celkom dlho
..ale ked si predstavim jednu s haslerkou a druhu ako sa za teba/vas upenlivo modli 😀 😀 😀 ale no mila bola

siouxie
16. feb 2010

čau, slni. Milí a tupí ľudia sú nebezpeční 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre