Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

zuzana36
1. mar 2010

a ozaj, aby som nezabudla - minule ste tu rozoberali zarastajuci necht a zahnisane palce, tak babulky na toto uplne zazracne funguje obyc. slanina. staci zabalit na noc a uz rano bude dobre, najneskor za 24hodin. dva dni trva ak vam spadne na nechet nieco tazke a utvori sa aj zrazenina!

a snazim sa pridat foto, ale akosi to nejde

siouxie
1. mar 2010

pekný večer, želám, 🙂
nell, jedného záhradníka mám doma 😀 ale po roku ho to prešlo, už na to nemal nervy (ani ja počúvať tú hudbu 😀 😀 ).

vavi, ty máš nôžku ako popoluška 😀 By som to nepovedala...veď nie si nejaké malé pivo, nie? No toto! taká malá noha 😀 to tá Vanduška začína pôsobiť až neuveriteľne v pomere k tvojej. 😀

bubli, hurá do nového pokusu 😵

vavenka
1. mar 2010

Nell 😀 ja farmville uspesne odolavam, ale zas si sem tam zahram poker 😀 😀

Zuzi no to si ma nepotesila 😀 ale len nech ma pekne dlhe prsty, to je fajn, ja ich mam kratke a hrube, furt som sa za ne hambila, ale herec ma nadherene ruky, tak dufam ze toto bude mat po nom 😉

zuzana36
1. mar 2010

ked sa nam adel narodila tak primar povedal, ze tato nech kupuje prstene. ja som si ju obzerala a nezdalo sa mi to, ale mal pravdu. a este to aj velmi chce, veskera parada to je jej 😀
tak ziadne, ze nepotesila, vandus bude paradnica 🙂

vavenka
1. mar 2010

Zuzi tak fajn, dohodnute 😀 aby som si nasla dve roboty, aby bolo na platenie caciek maciek 😉

vavenka
1. mar 2010

Siou no ja som take male pivo - teda - 164 cm mam 😅 ale tak je pravda ze chodidla mam take nejake zakrpatene ci co, to ma aj moja mamka aj jej sestra 😀

No fakt rozmyslam, ci nakoniec Vanda bude mat voobec nieco zo mna 😀

Ako ti isla dnes praca? 😉

vavenka
1. mar 2010

Zuzi pekna foto 😉

siouxie
1. mar 2010

vavuš, jáj ták, tak to máš potom nožku tak akurát, väčšia by už nebola primeraná výške 😀 Mala som pocit, že si vyššia, podľa fotiek. Ty si môžeš ešte aj nejaké detské (dievčenské) topánky kupovať, nie? Závidím 😀 😀

Dnes som strávila pol dňa v škole, takže som nepísala, iba konzultovala. Naložila mi statočne, až teraz sa trošku spamätávam, lebo som bola úplne vyžmýkaná. A v stredu idem zase 🙄.
Ale snáď sa dobre vyspím a zajtra už budem ok. Nutne musím aj ísť von, do prírody 😀

pipimiska
1. mar 2010

cau cau 🙂

bubli,skodaaa 😒 ale hlavu hore,treba skusat viac ikrat zaradom 😉

shaar a vave,super ze baba rastu ako treba 😵 aaa shaarka,ty si si zmenila tt na koniku??? 😕

..ja som mala vcera strasne uplakany podvecer,vecer a noc do jednej...hadali sme sa s mm 🙄
ale zmierili sme sa tak skoro koli drobcovi..
a kupila som si na seba vcera 4 veci 😵

vavenka
1. mar 2010

Siou no hej, fotky klamu 😉 som prditko 😀

Takze dnes narocny den Siou? A co nalozila? Dufam ze to aspon slo v pozitivnom duchu 😖

Pipi tak ten vcerajsok ma mrzi ☹ nemam rada uplakane dni ☹ hlavne ze ste sa pomerili.....

A co pekne si si kupila? 😉

Na mna ide asi hlad alebo co 😅

siouxie
1. mar 2010

vavi, no úlohy a tak... zopár pokecov, ktoré som čakala, ale dúfala, že si odpustí. Ma to vyčerpalo, ale nejako to zvládnem. Musím sa vyspať, ísť s pesom a potom robiť ďalej. 😉

pipi, dobré handričky si si kúpila? 😀

pipimiska
1. mar 2010

vav,daj si nieco,kolko si v pluse? 🙂 kupila som si vsetko na hore 😀 ze na hore,akoze vrsky ci ako to mam popisat 😀
no hlavne ze sme sa zmierili,ale keby ze sme v inom stave ,tak mu to nedarujem,ja som asi este tolko neplakala ako vceraa..ale dnes secko fajn 😉

idem kuk panelak,ale asik si pred tym na 15 minut zdriemnem..dnes som cely den logovala,aaa ja nem zvyknuta 😅

pipimiska
1. mar 2010

sioux,co ja viem ci dobre,take ze musela som kupit,bo uz nemozem vydiet tie 4 veci co tocim dookola 😀 ..dobre nie styri ale malo oprotii tomu ako som zvyknuta 😝

inac jooj ked ta citam,za teba sa mi nekce 😀

vavenka
1. mar 2010

Siou podstatne je, ze vies ako sa nabit 😉

Pipi no dala som si rochlik + maslo + salama + ementaler + ladovy salat 🙂

No ja uz na seba nekupujem nic, nejak vydrzim uz tych par tyzdnov a potom si kupim nieco pekne v povodnej velkosti, aby bola motivacia nasukat sa do toho 😀

zatial mam + 12 kg...... Ty? Akurat dnes ked som dosla domov, tak sa tu promenadovala "hore bez" v ramci prezliekania sa do domaceho a herec hodne prekvapene zhodnotil ze mam uz riadne brusisko 🙂 s takym zarazenym usmevom 🙂 ze kedy mi stihlo take narast 🙂 chudak, som sa zamyslala nad tym, ake to musi byt pre chlapa, ked vidi brucho svojej milovanej, ako sa takto zvacsi 😀

pipimiska
1. mar 2010

vave 😀 ..no moj prave ze kce aby rastlo,mam este vzdy 14 plus,ale on sa cuduje,ako to ze mi uz par dni vaha nejde hore,ci je vsetko v poriadku,lebo on cital,ze este len teraz sa ma rapidne priberat,trulko 😀
ja sa promenadujem polo naha,vlastne len v gatkach kazdy den 😅
ja som si kupit musela,nakupovanie je moja uchylka 😉

vavenka
1. mar 2010

Pipi 😀

No ja som nejak presedlala a furt kupim nieco zasranej, dnes som kupila ponozky, saty a triceno s dlhym rukavom 😀 kokso ale uz dost! Uz teraz viem ze to nema sancu vynosit 😀 a to este furt cakam balik z Nextu....

vavenka
1. mar 2010

A brusko mas krasne gulate 😉

pipimiska
1. mar 2010

dakujem vavi,skor sa mi zda ze ide do spica ci co 🙂 ..ved aj ja len zasrosovi kupujem,ale ma cez vykend napadlo,ze prosto urcite aj on kce,aby mal peknu maminu 😀 aa aj ocina,takze som potesila aj jeho aa kupila 3 veci 😉
aa ten balik podla teba este pride? 😅

vavenka
1. mar 2010

Pipi no dufam ze pride 🙂

Kamoska by ho mala poslat kazdu chvilu 😀

No jasne ze si pekna mamina, to je bez debaty 🙂 ja by som si tiez kupila aj nieco na seba, ale nejak nikdy nic neviem pre seba vybrat 🙂

pipimiska
1. mar 2010

vave,jooooj ja by som ti hned pomohla 😝 vsetkych naokolo obliekam,radim 🙂 len na seba vymyslam 😝
aaa vecicky kde su co si pokupila,ha? 🙂

pipimiska
1. mar 2010

vave,co za tak skoro si isla spat?

bublinka11
2. mar 2010

Dobre ranko 🙂 kocky ste zlate...ja to beriem v pohode a viem, ze jeden krat nestaci 😀 😀 😀
Len moja MS stale nic...ani len naznak...sa to tam akosi zaseklo alebo si zobrali maliari nahradne volno? 🙂

bibi24
2. mar 2010

Bubli ahoj 🙂 zatial asi len my dve...Skoda, ze to nevyslo...ale super, ze mas pozitivny pristup - si si zobrala ponaucenie, co sme sa tu o tom minule bavili? 🙂

Shaar, dakujem za uzasnu radu...uz len zozeniem mikroskop a budem ich sama pocitat. 😉

bublinka11
2. mar 2010

Bibi zobrala som si ponaucenie a fakt mam teraz cistu mysel. Stresovanie pride az ked bude termin IUI... 😠 Zatial som frajer 😉
A kde ste vsetky???

bibi24
2. mar 2010

No veru, nikde nikoho, az mi je to divne 😕

Ja budem asi najviac stresovat, ked bude po vklade (ak teda vsetko dobre pojde a budu rast folikuly, ak v nich budu dobre vajicka, aj sa podaria oplodnit, ak sa budu vyvyjat a ak mi budu mat co vlozit 😀)...ked to vidim takto napisane, ze kolko AK ma este caka...tak vlastne ani neviem, co bude najvacsi stres 😀 Ale chcela by som byt taka, ze to budem brat vsetko v pohode a pozitivne....

madeline
2. mar 2010

ahojte, aj ja som tu a pozitivny pristup je dolezity 😉

bublinka11
2. mar 2010

Len nie vzdy ide pozitivne mysliet...urcite je to 50% uspechu...
Bibi a ty ides na IVF? A kedy? Nech ti mozem drzat palce!

bibi24
2. mar 2010

Bubli, no mne to vrav s tym pozitivnym myslenim 🙂
Ano, ja idem na ivf (prirodzene asi nemame sancu, ako viem, ze zazraky sa deju, len nie u kazdeho a otazka je, ze dokedy cakat) a chcela by som to absolvovat niekedy maj/jun, ak vsetko dobre pojde. 🙂 Neboj, dam vediet, nech drzite palce.

Rozmyslam, co dnes na veceru, nemas nejaky tip? Nieco bezmasite a nie cestoviny...

bublinka11
2. mar 2010

Bibi ja vela varim bezmasiteho, len neviem, ci lubite take veci ako tofu...a pod...varievam cicer, dnes idem robit napriklad cviklovy salat, je vyborny, taky ako racio ked si kupis v obchode.
Alebo casto robim sampionove rizoto so zeleninou...hm?

bibi24
2. mar 2010

Tofu mam rada, robim take s kyslou smotanou a porom, to sme mali nedavno. A rizoto tiez nie je zly napad, aj nadtym som uvazovala - ja robim aj take, ze s tuniakom, kaparmi, sardelmi 🙂
Dnes mi ide chut na zapecenu cibulku a zemiaky a syr a nieco take 😀 Ked nic nevymyslim, bude to rizoto.
A cez vikend sa chystam robit demikat, mnam 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre