Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
13. mar 2010

Naahodou eXem je super, sa mi normalne viacej paci ako ekzem 🙂

Shaar tak nejako to budes musiet vydrzat... Alebooo - ideme na kolacik do optimy? 😉
Mne uz z toho nic nerobenia zacinaju mrle pobehovat po zadku 😉

bublinka11
13. mar 2010

Shaari ina hanba.....................ja uz radsej idem...toto ked som si precitala....... 😲 😲 😲 😨 😨 😨

vavenka
13. mar 2010

Bubli aale prestan, sak kazda mame svoje 😉 Shaar sa asi 2 tyzdne rehotala z mojej kInologie 😉 no co uz.....

shaarka
autor
13. mar 2010

vav, ja som rada, ze sedim a curam 😅 🙄 a o dve hodky ideme dole do mesta 🙂
mne to normalne tak pripada, ze na vasej ulici nejak pomalsie ide den, ci co... 😀 😀 😀 😀 😀 ja som sa este hadam ani nenudila, odkedy som na PN, len odkladam povinnosti na dalsi a dalsi den 😒 nechapem, ako je to mozne.

no a vcera som si prvykrat, odkedy som PN, pustila film - dvd! vyslovene som si povedala, ze aaaa teraz si idem lahnut na gauc a idem pozerat film. normalne som mala vycitky 😅

siouxie
13. mar 2010

vydlička 😝 😝 😀

shaarka
autor
13. mar 2010

bubli, netrep, ved to bolo naschval, nie? 😉
vavi, dva tyzdne nie!
a mne sa tiez stali veci, len asi nie take vtipne 🙄

nožýk?

shaarka
autor
13. mar 2010

siou, rovnake myslienkove pochody 😉

shaarka
autor
13. mar 2010

a co robia vase polovicky?
len radost? 😠 povedzte ze nie, ze v tom nie som sama 🙄

siouxie
13. mar 2010

shaar, nedaj mi po papuli, ale mne tá moja väčšinou áno. stále hovorím, že ja som tá zlá 😉 😀 😀

vavenka
13. mar 2010

Shaar som nepochopila velmi to s nasou ulicou 😅 😅 Ja sa tiez malokedy nudim 😉 a v podstate ani teraz sa az tak nenudim, ja kvoli tebe som to akoze navrhla, ze kolacik 😉

bublinka11
13. mar 2010

Moju polovicku som prave donutila vstat...akoze uz starne chlapec, kedysi vydrzal toho viac 😀 😀 😀
Ale inak je poslusny... 😀

flyangel
13. mar 2010

caute babulky...ako sa mate?my sme u nasich na oslave...ja doma nemam netik takze aspon teraz sa vam ozyvam 😉 zatial sa s drahym nesnazime ,on by chcel skor zacat az o pol roka ked ja mam kontrolu na gynde...ale aj tak dufam ze dovtedy sa mi podari aj tak otehotniet..

shaarka
autor
13. mar 2010

siou, no tak dobre... vzhladom na to, ze teba porovnavam s MM, tak mi neostava nic ine, len seba porovnavat s TM 😠
vavi, ja len to, ze mi dni strasne rychlo utekaju a stale vecer si poviem, ze ZAJTRA to uz spravim (cokolvek, co odkladam, lebo je to narocnejsia uloha) 😒

shaarka
autor
13. mar 2010

ahoj fly 🙂 ved tak nejak sme to planovali naposledy, nie? 😀 ze tvoj drahy nemusi nic robit... ved len nech neodmieta sex, nie? 😵 😉

bubli a co ste vcera popili?

shaarka
autor
13. mar 2010

inak sorry, ja tak narazovo pisem prispevky, lebo treba obskakovat MM, kedze je v kuchyni... 😎
som zvedava, ci tie pagace aj budeme mat kedy zjest, kedze este nie su spravene a este hodinu maju kysnut...

bublinka11
13. mar 2010

Ahoj Fly 🙂 🙂
Shaari ja som ani vela nepopila, pila som slivovicu, ale v pohode...len koza som si zapalila..a to nesmiem. A keby len jednu 😠 😠
A mm....tak ten so mnou nebol, ked sme sa stretli, stacil mi nanho pohlad a nepotrebujem ani vediet, co vsetko vypil 😀

flyangel
13. mar 2010

shaari presne taaak..sexik zatial neodmieta ani len nahodou...sexik je skoro kazdy den..takze nechc uz len nejaka nezbedna spermijka sa zatula 😀 😀

shaarka
autor
13. mar 2010

bubli, tak vy ste pili osve? 🙂
aj ja mam kamosku, byv. fajciarku, co prestala a teraz ma take stavy (teda mala, lebo uz nechlasta), ze ked bola v zafajcenom prostredi, alebo si rpedsa zapalila, tak na druhy den to mala strasne krute.
mne sa kedysi zdalo prave naopak - ze ked som fajcila, tak som menej vypila a teda ma na druhy den tak nebolel zaludok.
joj, ale kde su tie kazdotyzdnove opice? 😎 😀 ved ja som abstinujuci alkoholik!!! 😀 😀

fly, len tak dalej 🙂 a aj merias alebo ovu/tehu testujes?

bublinka11
13. mar 2010

Shaari ja som tiez byvaly fajciar...a mna laka fajcit jedine, ked pijem. Staci malinko, 1 pohar a uz su tu chute...kedysi som to striktne odmietala, trpela som 😀 a potom som si povedala, ze to kaslem, ze ked mi bude zle, poucim sa...no ale prd makovy sa ja poucim...na druhy den stonam, vyhrazam sa ako uz v zivote nepijem, aby som nefajcila...a o mesiac to spravim zase... 😠 😠
Shaari som zvedava, kolko znesies, ked budes moct konecne pit...a s fajcenim to ako vidis?
No a vcera sme mali akoze damsku jazdu, ale chlapci sa k nam potom pripojili...ale uz len na vytriezvenie 😀

shaarka
autor
13. mar 2010

no... myslim, ze zas zacnem fajcit. kedze to nebol velky problem ´prestat kvoli tehotenstvu a ani som nikdy nebola zavisly fajciar, tak myslim, ze budem fajcit tak ako kedysi. na relax ku kavicke, alebo k alkoholu. mna totizu samu, na balkone, v zime, pred budovou, rano, alebo pravidelne - nikdy nebavilo. mala som iste ritualy, ktore som si bez cigy nevedela predstavit a tak to asi bude aj ked dokojim.
a mozno nie, ved mozno to bude o rok, o dva... 😀 mozno uz fajcit nezacnem.

co ma ale zaujima viac, tak ako si pisala, ze kolko vydrzim popit na prvykrat, ked uz budem moct 😀 fakt som zvedava... lebo ja som kedysi zvladala celkom dost 😀 😎

ty si kolko fajcila, kym si neprestala? a ako silno? vela?

siouxie
13. mar 2010

fúj, ste to tu zadymili 😀

shaarka
autor
13. mar 2010

ja uz som zahasila, prepac 😀

bublinka11
13. mar 2010

Ja som bola taky fajciar, ze cez bezny pracovny den som zacinala na obed, tak dvoma...potom po praci mozno 2 alebo 3 a doma 1...cize 5-6 cigariet denne...no ale cez vikendy, na chatach, ked sa pilo, tak som bola schopna stiahnut aj krabicku...kym som byvala u nasich, tak som napriklad nefajcila cely vikend, lebo pred nasimi som to ohromne "tajila" 😀 😀 😀
Az teraz to citim, ako oduceny fajciar, ze ako je to velmi citit, ziadna zuvacka nepomaha...
A prestat som napriklad vobec neplanovala, som si povedala, ze kym mi to chuti, tak preco...a potom k tomu dopomohla taka nahoda, chripka, ktora mi sadla na priedusky a ked som sa vyliecila, cigareta mi nechutila...normalne som sa citila, akoby som seno tahala 🙄 Ani teraz mi nechuti, ked pijem, kupim si tie najlahsie slimky...a taham, lebo musim 😀 😀 😀

bublinka11
13. mar 2010

Inak teraz nenavidim, ked smrdim od cigariet...vlasy fuuuuuj, to teraz neexist ist spat s takymi...

shaarka
autor
13. mar 2010

bubli, ja som asi taky isty fajciar, ako si bola ty, presne! 😵 boli aj vikendy, ked som si na cigu nespomenula 🙂
ale oducat sa mi nechcelo, lebo moje fajcenie sa mi zdalo uplne v pohode 😀

a smrad, jasne, to som nemala rada a nemam rada, je to desne... hlavne vo vlasoch, alebo v zime v zimnych bundach, ktore kym nevyperies, tak smrdia 😒

siouxie
13. mar 2010

ožratý a zafajčený človek, hotová opica, čo? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

siouxie
13. mar 2010

na oblečenie je jeden dosť nechutný grif - také zasmradené dať na horuci radiator (v inej miestnosti). shaar - vytiahlo aj učkovský smrad 😉 😀

bublinka11
13. mar 2010

Siou veru veru...inak chudaci taxikari...ked som si to niekedy uvedomila, co ti musia cuchat 😀 😀 😀 v skorych rannych vikendovych hodinach 😀 😀 😀

shaarka
autor
13. mar 2010

siou, praktizujem 😉 velmi dobra vec. ale na zimne bundy nepomaha, su prilis hrube. ale podprdu, tricka, nohavice, uplne v pohode. MM neveril, az kym som mu neposkytla dokaz 😀
a preco nechutny? 😕

vavenka
13. mar 2010

Jooj akurat som dnes vravela hercovi ze by som si dala jednu 😀 nerobte mi to 🙂 teda moj neprestal fajcit, aj ked mi to slubil, aj teraz je na balkone....

Zial ja fajcim od 18tky, mala som zopar niekolkotyzdnovych prestavok, aj to len vtedy, ked som fajcit nemohla /pobyt v nemocnici, vybrate mandle a podobne/ a teda aj ked sa dlhsie nedarilo a vedela som, ze by vysadenie nikotinu zvysilo sance na otehotnenie - sa mi to nepodarilo... Podarilo sa mi to az ked som otehotnela prvy, druhy aj tento poslednykrat - aj to mi na to trebalo take 2 tyzdne - teda ja som zavislak, tych 10-15 denne som vydymila....
Hodne rada by som uz nezacat, ale nedavam si velke nadeje 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre