Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

bublinka11
20. mar 2010

Mne refreš funguje 😉

shaarka
autor
20. mar 2010

ty si dnes nejaka chapava 😠 😠 😠 asi v tom mas prsty.
tak potom vybav prosim tie fotky, hej? 😠

ja som to vyriesila klikanim na ulozenu stranku v zalozkach, tak je to najjednoduchsie.

siouxie
20. mar 2010

v ničom nemám prsty. Niektoré veci sa ani mne nepáčia, ale nezbláznim sa. Okrem toho som tu večer prelozila, čo sa dalo, takže som už celkom získala prehľad a zvykla si.
Stará verzia už bola príšerne zastaraná, z rôznych uhlov pohľadu a bolo nevyhnuté spraviť zmenu. Netvrdím, že to nemá chyby, ale to určite netvrdia ani zodpovední 😎 . predpokladám, že sa ešte budú mnohé, mnohé veci vyvíjať a priebežne meniť.
Trocha viem, aké to je, keď sa takéto veci menia, čo všetko si to vyžaduje a clekom obdivujem, že to zvládli tak rýchlo a bez väčších kiksov (aspoň viditeľných).
Vyhovieť všetkým sa aj tka nedá 🙂

nellie_
20. mar 2010

inak to "snaží sa " je trapne jak stierače na ponorke.... 🙄 🙄 🙄

tak a uz iba 1 okno a mam to.... 😀 😀 😀 tieto plastove okna je radost umyvat normalne sa odreagovavam pri tom 😀 😀

siouxie
20. mar 2010

nell 😀 o niečo viac ako snž 😀 inak, stierače na ponorke som tiež veľmi nepochopila 😀 😀

nellie_
20. mar 2010

siou 😀 😀 😀 to ani neviem preco pouzivam... bud - trapne ako stierace na ponorke alebo trapne jak hovno z nutrie 😅 😀
Ja to idem dat prec strasne mi to tam vadi.....irituje ma to jak diva svina 😀 😀

siouxie
20. mar 2010

nellie, ja som si všimla v nejakom filme alebo dokumente, že mala ponorka stierače 😀 😀 daj to preč, veď nemusíme byť všetci označkovaní ako zvieratká 😀

nellie_
20. mar 2010

siou ved uz som dala....lebo strasne daco.... 🙄

Ozaj aj ankety uz si vyhodnotila??? 😉

siouxie
20. mar 2010

uhm, dotazníky sú uzavreté, grafy spravené, už len komentár a tabuľky 🙂 . No a ešte rozhovory, ale to už bude len pár ľudí.
inak som sa tu nasmiala na zubárskych štuploch do uší 😀 😀 ja som bola taká istá, a to som bola zvyknutá chodiť na preventívky od detstva, potom som získala nejakú divnú fóbiu, ale pred pár rokmi som ju prekonala.
Ale bez injekcie nejdem. a to mám dosť vysoký prah bolesti, len zubov sa to akosi netýka 😀 Našťastie chodím iba ne hygienu a prevencie...

flamenga
20. mar 2010

ahojte 😠

teda mňa tu ide zo všetkého šľak trafiť..... práve som sa polhodinu snažila povymazávať z albumu fotky... stále mi tam vyhadzovalo kravinu, že "zdá sa, že album (môj) neexistuje" a bla bla bla.... keď dám F5, tak mi ostane v okienku na odpoveď to, čo som písala predtým.... proste des 🙄 a ešte keď som si prečítala, že tu budem môcť mať len fotku jak na občianskom..... dovi dopo.... asi s koňom končím 😅 Ono hej.... na všetko sa dá zvyknúť, ale mňa to tak rozčuľuje 😅 že tu ani nemám chuť chodiť 😠 😒 🤐

peknú sobotu bábušky..... 😎

nellie_
20. mar 2010

siou sikulka 🙂

flam mne to robi presne to iste s tym refreshom.... 🙄 a tiez ma to tu vsetko uplne znechucuje.....asi to bude iba o zvyku, tak sa pokusim, ale fakt ma to tu teraz nebavi... 😅

siouxie
20. mar 2010

nell, je to, myslím, spôsobené zabezpečením stránky, takéto niečo robí napríklad aj pri https stránkach, internet bankingu a podobne. Nič moc, ale asi sa s tým nedá veľa robiť. Skúsim sa na to opýtať bráška.

A ja si sedím v záhradke a píšem 😝

nellie_
20. mar 2010

jeeej siou takze pohodicka na slnku 😎 😎 😎
inak je fakt paradne vonku..... 😵 😵 😵
ja idem teraz povysavat, vyprontovat a kupelku vyrajbat a potom ma caka vesanie zaclon ktore z duse nenavidim... 🙄 🙄

A ja som vcera zabudla ze moj svokor je Jozef 😲 😲 😲 😲 ale to preto, lebo on ma meno Jozo iba v obcianskom napisane, inak ho vsetci cely zivot volaju Lubo... 😅 😅 Nechapem tej logike ale je to tak.... 😀 😀

nellie_
20. mar 2010

no a tym som chcela povedat, ze poobede nas caka vinsovacka u svokrovcov... 😀 😀

Inak je mi dost zle od rana, neviem ci na mna nechce zautocit nejaka crevna chripka alebo co... 🙄 🙄 🙄
takze tesim sa ked doupratujem ako si lahnem troska.....

nellie_
20. mar 2010

Inak napadlo ma, ze tuto temu by sme si kludne mohli dat aj ako sukromnu 😅
CO vy na to??
Aj tak ked sem nakukne nejaka nova clenka tak tu nevydrzi a napise raz a zduchne.... 😉

siouxie
20. mar 2010

nell, mne je to jedno, pokojne môžeme, ak budú ostatné súhlasiť, lebo je to presne tak, ako píšeš 😉 .
máš dnes pekne nabitý progam 😀 😀

nellie_
20. mar 2010

siou no to mam len ma opustil pracovny elan.... 😅 😅
a odbieham lebo stahujem kamosovi nejake albumy ale uz idem znova pokracovat v praci 😀 😀

Aspon by nas nikto nesondoval, keby sme v utajeni 😀 😀 😀 😀 lebo par krat sme uz spehunky načapali 😀 😀

siouxie
20. mar 2010

nell 😀 😀 😀 uvidíme, čo na to ostatné krásky 😉 🙂

tak už sa flákaš? ale veď si toho stihla celkom dosť a aj oddychovať treba 😀

nellie_
20. mar 2010

inak hej postihala som dosta super ze som doma sama.. maminka sla na oslavu... 🙂 pri nej ma to nebavi robit velky uklid 😀

A este stale beham ku nam na byt - je to brutal vyhoda ze nas novy byt je oproti tejto bytovke cize 20 krokov a som tam... joooj baby super farby som vybrala.. ta nasa obyvacka kraaaaasne ziari 😵 😵 😵 ona je velikanska a cele poobedie tam svieti slnko fakt je super ta marhulovo-smotanova kombinacia... 😵 😵 😵 😵 A aj jemna zelena spalna sa mi strasne paci 😵 😵

uz dokoncujem prontovanie a osprchovala som vsetky zive kvety tak to teraz v kupelke mame ako v botanickej zahrade... 😀 😀 😀

shaarka
autor
20. mar 2010

tak uz som tu 🙂 musela som si poslat, unavena po rannom (a vcerajsom) nervaceni 😒
ja za sukromnu nie som. je pravda, ze nas je tu len zopar skalnych, ale trosku si dovolim oponovat, pretoze som tu temu zalozila. sukromnu mat mozme, inu, ale tato tu potom asi zapadne prachom, ze?

siouxie
20. mar 2010

nellie, to musí byť pekné... ja mám také farby veľmi rada. Práve som dostala deku, strašne jemnú, príjemnú, v lososovej, alebo možno skôr marhuľovo-oranžovej farbe a teším sa z nej ako malé decko 😀 😀 Musíte to tam mať veľmi slnečné 😵 už sa teším na fotky 🙂

siouxie
20. mar 2010

shaar, chápem 🙂 .

nellie_
20. mar 2010

ahoj shaar... 🙂 🙂 🙂
mne je jedno ako tato tema zostane, to bol len taky navrh.... 😉 ty si zakladatelka takze ty mas pravo o nej rozhodovat... 😀 😀

Ano potom vam ukazem fotos... 😉 🙂 straaaasne sa vytesujem tiez jak male decko... 😀 😀 😀 siou a ta deka musi byt super.... 😎

siouxie
20. mar 2010

nellie, ti záááávidím 😀 😀 a zo všetkého najviac kúpeľňu 😀 😀
a deka je geniálna, mäkká, super materiál. som ju hneď oprala, vonia a furt sa v nej magosím. Akurát sem von som si ju nevzala 😀 (nech sa mi nezašpiní 😕 😅 😀 ).

shaarka
autor
20. mar 2010

deky, deky... milujem deky 😵
nellie, tesim na fotky, mas teraz prijemne obdobie, ze? 😉
siou, inak uz som dopisala.

a co sa tyka tej temy, tak myslim, ze casom sa osadenie vystrieda... niekto pride, niekto odide, takze o par mesiacov, ak by este tema existovala, to bude podla mna uplne o inom. teda mozno nie o inom, ale (aj) s inymi 😉

siouxie
20. mar 2010

mám túto, len tá farba je ešte krajšia naživo :D
http://bellatex.cz/nas_sortiment/?produkt=913

flamenga
20. mar 2010

baby už raz založená téma sa aj tak nedá zmeniť na súkromnú.... som sa práve dozvedela 😀

siouxie
20. mar 2010

flami, jasné, mysleli sme založiť novú s rovnakým názvom, ale súkromnú. v beta verzii to už odskúšala anax. Ale mne je to fakt jedno, to čo hovorí shaarka je tiež pravda.

siouxie
20. mar 2010

chúďa, tebe zmrzačili oko, tak si ho zmazala? alebo ti ho už vymazali?

flamenga
20. mar 2010

siou nezmazali, uľahčila som im prácu 😠 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre