Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
23. mar 2010

bola to spravna intuicia 🙂 napapanaale dajako mi je cudne 😒 dobruuuu 😎

shaarka
autor
24. mar 2010

bre ranko 🙂

bibi24
24. mar 2010

Dobre Shaari 😉

...ja dnes nejak nemam tolko volna v praci, ako by som chcela 😀

slniecko77
24. mar 2010

ahojte 🙂
len som vas prisla pozdravit, dnes budes skoro cely den v meste, nakupovat nejake malickosti na SVK a ine dolezitosti 😀
citame sa neskor paaaaaaa 😎

siouxie
24. mar 2010

čaute, podobne... priebežne som tu, práve som dovyrábala jeden grafický "skvost" a čaká ma ešte jeden 😠 . Ale chystám sa aj von, trochu nechať oči vydýchnuť a telo rozcvičiť... pekný deň všetkým 🙂

amigaa22
24. mar 2010

Ahojte kocky,
mohli by ste mi prosim poradit, ktore uz mate za sebou nejake ivf? Buduci tyzden zacinam s prvym ivf, zacinam pichat "Bravelle". Chodim do iscaru a este som sa s tymto liekom nestretla ani tam ked som na chodbe prehodila par slov s kockami a ani tu. Vacsinou baby beru tusim nejaky gonal alebo menopur a este nieco som tu videla. Ale Bravelle som este nepocula. Budem si to pichat 3 dni -3 ampuly a 4 den si pichnem menopur a potom sono. Mate s tym prosim vas nejake skusenosti? som z toho trochu dost na nervy, kedze mam ine lieky ako vacsina a skoro rovnaky problem ako ostatne, to znamena, ze nic vynimocne mi nezistili, mam len zvysne protilatky na stitnu zlazu (to nie je ochorenie stitnej zlazy), ale samotne hormony stitnej zlazy su v poriadku a uzivam na to authyrox. inak som v poriadku aj manzel je v poriadku. Som teda dost nesvoja ze mam ine lieky ako ostatne, pokial sa porovnavam co sa diagnozy tyka. mam za sebou uz nejake potraty, tak o to viac som nervozna, ze som dostala lieky ktore zrejme nikto neuziva. nasla som tu asi 2 starsie prispevky tykajuce sa tohto lieku. Z toho mi vychadza, ze sa asi casto nepredpisuje. Ze by pre to, ze je z lacnejsej kategorie liekov?

Prosim dajte vediet ktore ste to uzivali a ci sa vam potom podarilo otehotniet. Som vdacna za kazde info.

bibi24
24. mar 2010

Ja neviem Amiquaa, ja som na ivf este nebola...ani som o takomto lieku nikde necitala zatial.

madeline
24. mar 2010

pekne slnecne ranko 😎 ja som sla vcera na obed domov a hned ako som dorazila som zaspala a zobudila sa az ked prisiel manzel pred piatou, joj pomohlo mi to 😎

nellie_
24. mar 2010

ahojte.... 🙂 🙂 🙂
amiga no v tomto ti ani ja neporadim.... skus uja googla.. 😉

pipimiska
24. mar 2010

ahojtee 🙂 dnes je tak kraaasne a ja som stvrdna prespala 🙄 .....ako dobre mi bolo 😅

amiga,skus temy ohladom ivf, ja som bola ale tiez som pichala gonal 😉

stephani
24. mar 2010

pipi,Ono není krsaaasne ale překrásnonádherně.

pipimiska
24. mar 2010

tak tak 😀

pipimiska
24. mar 2010

vlastne ono to je prekrasnonadhernonadherneprekrasne 😵

shaarka
autor
24. mar 2010

de ste ktoooo ☹

kukulik30
24. mar 2010

ahojte 🙂
shaarka, ako sa mate?uz sa ti to neuveritelne krati..bozinku, nedavno ste si s vavenkou nasli // a uz onedlho tiskat budete 😅 🙂
baby neblaznite vy ste vsetky odisli do sukromnej temy...ja som vas tak rada citala 😵nestiham sa zapajat do debat, ale citam, ak sa da 😉 neraz som sa rehnila, az my slzy tiekli 😀

shaarka
autor
24. mar 2010

cau kuku 😵
tak ja nechcem byt v sukromnej teme... ale co mam robit, ked baby sa tam presunuli? 😀 😒

hej hej, striham meter 😀 😀 a co ty? prid niekedy pokecat 😉

kukulik30
24. mar 2010

shaari..sak kukam, ze dnes nemam co citat..ste zdrhli 😀
citis sa dobre? zatial to vyzera na spontanny porod, ze?..no a kukala som , ze Teo ma peknu vahu 😉 parada
my sme zmenili centrum, ostali sme v KE,ale sli sme do Gyncare, tak dufam, ze bude dobre 😉 vcera sme boli na prvej navsteve, urobil nam uzv, mala som velmi dobry pocit 😵 .... zajtra zase ideme k dr. Bobakovi na imuno a mm na spg...to si robime len tak pre seba, na porovnanie vysledkov...som zvedava, ako to dopadne

shaarka
autor
24. mar 2010

ja sa citim az nejak prilis dobre... akurat mocak ma trapi, je to uplne strasne hnusne otravne - chodim na wc cca kazdu hodinu a v noci obcas vydrzim aj dve hodiny. a teo tlaci na mechur, obcas tak neprijemne picha, ze ani chodit neviem.
ale inak vobec nic ma netrapi, tak hadam je vsetko ok 🙂
s tym spontannym porodom sa uvidi. nie som utla ani dengľava, ale 160cm mozno bude prekazkou, ak bude maly rychlo naberat. ale vyzera to tak, ze som mu dohovorila a nikam sa uz neponahla 😀

minuli ste vsetkych mrazacikov? myslim v tom byv. centre.
a teraz idete odznova v tomto?
no - novy vzduch, nove tvare, novy pristup... hadam to prinesie novy zivot 😵 😵 😵
ako sa ma kukulik? 😉

shaarka
autor
24. mar 2010

😉

kukulik30
24. mar 2010

shaarka to je fajn, ze sa citis dobre..ja do poslednej chvile behala ...cvicila 😀 len som mala tiez strasne stresy z toho cikania...stale uz dopredu som rozmyslal, kde v meste mozem ciknut...a ratala si, ci vydrzim 😅
ja tiez nie som vysoka, mam 165cm....a Samko mal 3920 pri poorode 😝 ..no mala som co robit...takze chapem tvoje obavy 😒
minuli sme vsetko, co sme mali...takze zaciname odznova 😖 uz som myslela, ze to cele nebudem musiet podstupovat, ale co uz...vydrzime, ked uz sme to vsetko vydrzali
kukulik sa ma dobre..je to velky lapaj...ma strasne vela energie...neznam po kom 😀... v skolke z neho maju ucky dost...stale cakam , co zase vyparatil...s obavami otvaram dvere , ked idem pre neho 😀 😀 😀 ....postrach Denis 😀
a uz ma zase vola...tak letim...asi mu je smutno...spime spolu v spalni a mm je na vyhnanci v jeho detskej izbicke 😅 odmieta spat sam...to sme dopadli 😀 a potom, ze sa nedari otehotniet 😀 😀 😀

kukulik30
24. mar 2010

jeeeeej...dakujem za clenstvo vedla 😵 ..budem sa snazit aj prispievat 😀 ak stihnem...lebo pri Samuelovi to je dost tazke 😀 napisem par prispevkov a koncim, uz ma tahaaaaaaa...a o par rokov ho budem ja hnat od pocitaca 😀

bublinka11
25. mar 2010

Dobre ranko 🙂 tak ja som sa dnes v noci zobudila, sla som na WCko a nemohla som zaspat...vadilo mi, ze pocujem kvapkajucu vodu z kupelne...tak som pozatvarala vsetky dvere, na hlavu dala vankus, ale akoby som to stale pocula. Nastvata som vyskocila a isla riesit instalacne prace 😀 ked som zistila, ze v kupelni je ticho....viete, co to bolo???
To bol nejaky vtacik pri okne mojej spalne, ktory spieval tak divne, ze mi to pripominalo kvapkanie vody... 😀 a este aj spieval v takych intervaloch, ze lalala...pauza, zase lalala...no na porazenie! 😀

stephani
25. mar 2010

bubli,Tak to je ránko co?

siouxie
25. mar 2010

čaute 🙂 raňajkuje so mnou niekto? 😀 😀

madeline
25. mar 2010

siou - ja mam vodu, ak sa to pocita za ranajky 😉

siouxie
25. mar 2010

mad, chúďa... 😖 Z mojej vianočky by asi už jedna letela, čo? 😒 😀

madeline
25. mar 2010

a tak jeden hryz by som si dala, ale viac nie 😉 inak nechápem, ze z coho zijem - vcera som zjedla 4 maslove susienky, 2 kocky cokolady, banan a 1 trojuholnik pizze a velmi vela vody 😎

madeline
25. mar 2010

nellie - uz neplej/nesad tolko a prid kecat 😀 😀

siouxie
25. mar 2010

mad, tak buď z vody alebo z lásky 😀 😀

shaarka
autor
25. mar 2010

made, trosku pomudrujem... ak sa nestane zazrak a nebudes sa stravovat dobre, tak si babatko bude brat vsetko tvoje a uplne ta vycicia. je to nebezpecne preto, lebo nemusis mat dost sil, moze sa ti pobabrat zdravie, mozes prist o vlasy a pod.
skoncit na infuziach je este to najmenej a hadam aj najlepsie.
premyslam, ako docielit, ze budes papat normalne, ale neviem. fakt neviem, lebo som nevolnosti nezazila.
len pre tvoje dobro - skus vyskusat vsetko, aby sa to vratilo do normalu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre