Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
26. okt 2009

vave a citat? 😀

bublinka,dufam ze ti to pomoze 😅
vidis aka si silna?aj ja ta obdivujem ze si sa nebala zobudit priamo na sale 😀

bublinka11
26. okt 2009

Pipi ale to bolo len take, ze zijem??? A strasne som chcela cosi povedat a nedalo sa mi, som mala dreveny jazyk, museli mat zo mna zazitok 😀 😀

kristinagabi
26. okt 2009

Vraj som aj ja mala cystu,ale ze mi to samo zmizne....
Teraz mi doktor spravil sono-vlastne mi stale robi a ma pochvalil,ze mam peknu maternicu 🙂
Viac by som sa tesila,keby uz v tej maternici aj nieco rastlo,ale aj tato pochvala ma trosku ukludnila.
Pipi,zavidim takym silnam zenam,aka si aj ty

nellie_
26. okt 2009

bubli ty si fakt bola hore uz na sale??? 😀
ja som sa prebrala az na izbe a prve co som urobila bolo ze som kukla ci mam vyvody (lebo ma plasili vsetci) a kedze neboli tak spala dalej.. 😀 😀
ale gol bol ked mi povedali ze ja som sama presla z operacneho stola na vozik a z vozika do postele a to si vôbec nepametam.. to som musela vypadat jak feťačka nejaka.. 😀 😀 😀

katkaajurko
26. okt 2009

no ja neviem..a nie je to nahoda? a su tu aj baby-co sa cielene snazili pocas plodnych dni..mysleli a otehotneli...mozno to ma nejaky svoj vyvoj - ta psychika.. ja na to ale nedokazem nemysliet... ked hlien mi ide oci vyrazit-ako na to mam nemysliet..alebo zacne boliet vajecnik?..to je tazko potom... neviem..ale viem-ze na dovolenke som bola nad vecou..nesledovala-lebo voda aj hlien "zmyvala" nedalo sa nic sledovat a nic..ani ovula nedosla...

nellie_
26. okt 2009

kati hej aj v tomto mas pravdu.. ze aj mysleli a otehotneli.. ale ja mam osvedcene v mojom okoli, ze babam co sa nedarilo tak otehotneli az ked sa totalne na to vyflakli...ale jasne, ze su aj vynimky co potvrdzuju pravidlo.. napr. Vavenka.. 😉 🙂 😎 (testomaniačka... 😀 😀 )

kristinagabi
26. okt 2009

Ako viete kedy mate presne ovulaciu? Tento mesiac som mala biely vytok,potom ledva nieco priesvitne...-to je ovulacia? To priesvitne som mala raz,potom o dva dni zase...

bublinka11
26. okt 2009

Nellie mne kazdy hovoril, ze neboj, budes spat potom cely den a aj ten dalsi...no a ja oci rozplestene, mne sa spat vobec nechcelo, na pooperacke len hlavami krutili a normalne ma dali na moju izbu, lebo som sa dozadovala mobilu 😀 😀 😀 Teba viezli na voziku? Mna viezli pekne na mojej postielke 🙂 Len netusim, ako ma na nu preniesli, isto maju svalovicu do dnes 😀 😀
Kati aj ja si myslim to, co Nellie...v mojom okoli tiez kopec bab otehotnelo, ked sa na to vykaslali a aj ja stale dufam, ze uz sa vykaslem a stale sa to nedaaaaaaaaaaa 😠

pipimiska
26. okt 2009

ale jasnee,urcite sa podarilo vela babam co na to mysleli,lenze podla mna zalezi ako na to clovek mysli..ci sa miluje len preto ze musi a uz na druhy den caka tehotenske priznaky,alebo na to mysli,lebo po babatku tuzi,ale milovanie si aj tak uziva,aa nedava si do predu ultimatum,ze do dvoch mesiacoch musim byt tehotnaa...
ja som si tiez prezila vselijake obdobia,v roku 2006 som absolvovala 2 krat umele dokopy 4 krat transfer po 2 embrijka a ani sa nechytilo..
takze o to tahsie bolo verit ze sa to vobec podarii..

pipimiska
26. okt 2009

to znamena ze na kazdeho pride 😉

nellie_
26. okt 2009

pipi ty si tu fakt moj velky vzor 😎 😉 🙂 😵 😵 😵
ja verim na zazraky.. 😉 🙂
bubli neboj, coskoro sa dockame... 😉

kristinka ja to viem teraz preto ze meriam BT a pri brani clostilu ma navigovala doktorka podla sona aj.. takze keby ta monitoruje tak to povie ze kedy ovu nastane... hej priesvitny vytok by mal znamenat ze bude ovulacia.. 😉

bublinka11
26. okt 2009

Pipi myslis, ze proste to malo prist az teraz? Mne kamoska stale hovori, ze nech robim, co robim, neovplyvnim to a pride to az vtedy, ked to ma prist....tak ja neviem. Mam pasivne cakat? Teda so sexualnou aktivitou 🙂

giorgina
26. okt 2009

ako???
musite sukat!

pipimiska
26. okt 2009

nellie,aj tvoj? 😅 no dufam,ze vam to fakt pomoze,mne tak tiez pomohli niekolko zazrakov,ktore som si precitala na konikovi,a verila som 😵

inac mne sa strasne paci pesnicka zvonky stestii 😅

kristinagabi
26. okt 2009

Pocas ovulacie sa vy ako casto "snazite"? Nikde pisu,ze castejsie,nikde,ze kazdy druhy den..

kristinagabi
26. okt 2009

Nelli,vy sa ako dlho snazite?

nellie_
26. okt 2009

pipi jasne ze to pomaha 😉 ved niekedy totalne par odpisu lekari ze proste sanca na otehotnie nulova ale jednoducho priroda je silnejsia... 😉 ono to doda strasne nadej... 🙂 🙂

kristinka no podla mna treba sa snazit podla chuti a ono ked to ma prist tak to pride.. kazdy doktor hovori inak.. niektory ze kazdy druhy den, niektory povie ze kazdy den.. iny 3x do dna... 😀 😀
ked to ma prist pride to aj po jednom jedinom sexiku v spravnu dobu.. to si aspon myslim ja... 😉

nellie_
26. okt 2009

kristinka my uz 2 roky...

bublinka11
26. okt 2009

Nellie moja rec! 🙂 Uz len sa tymito recami riadit 🙂

pipimiska
26. okt 2009

kristina,aj mne odporucali,ze sa mame kazdy druhy den..len teraz na dovolenke sme si to dali vecer aj rano a vidis vysledok 😀
miluj sa ked mas chut 😉 ..teraz sa mi uz dobre radi 😝

giorgina??co?? 😀

bublinka,tak neviem ci to malo prist az teraz,pretoze ja som si myslela ze je pre mna spravne mat hned babo po svadbe,no ale musim uznat,ze sme mali s mm vselijake krizy,ale prekonali sme to a myslim,ze ta neplodnost nas skusala,ako velmi sa mame radi a myslim,ze nas to viac spojilo..asi to malo nejaky zmysel 😉
a este jedna malickost,manzel si to velmi vazi,ze sme dostali taku sancu,takze sa o mna dobre stara 😀

giorgina
26. okt 2009

sexovat

bublinka11
26. okt 2009

No Pipi, presne aj ja som si to myslela, ze po svadbe babo a ze ja s tym nebudem mat problem a ked 2 mesiace nic, tak som zacala stresovat 😀 a krizy mame sem tam aj my...ale teraz klop klop klop, je to s nami akosi dobre, nechcem si to ani urieknut, lebo sa mi to takto paci 🙂
Ste mali zly spermio a ty si bola uplne O.K.?

katkaajurko
26. okt 2009

fuu keby som to tu necitala,tak podcenim vyznam sexu 😀

nellie_
26. okt 2009

giorgina ake novinky nam tu pises... 😀 😀

bublinka11
26. okt 2009

Girogina to fakt treba??? Tak uz viem, kde robime chybu! 😀 😀

nellie_
26. okt 2009

baby no skoro sme umreli sproste....ze??? 😀 😀 😀

bublinka11
26. okt 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

puma.sue
26. okt 2009

strana 800, zmestim sa este? 😀

anaxamon
26. okt 2009

aha ako veselo 😀 bozenku to je ale tma, ale svietit sa mi uz dajako moc nechce ked o chvilku pojdem domov🙂))

shaarka
autor
26. okt 2009

se... co? som myslela, ze sme pocali z lasky! 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre