Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
28. okt 2009

puma, v tvojom pripade bude asi treba, aby zapracoval cas... 😒

vavenka
28. okt 2009

Flam no vacsina sa tu chodi vystazovat, takze potom to tak vyznie, ale ver ze ten vztah nieje len o hadkach 🙂
A nedas si nejaku inu fotocku? To oko je desive 😅 😅 😅

puma.sue
28. okt 2009

shaar, spravi sa to aj u vas. viem to.
si mozno trosku podrazdena aj vplyvom hormonov...
ani sa necudujem...
ale oni nas vedia dobre vytocit niekedy...

drzim palce na vysetko, potom sa pochval ako si dopadla...

ja si pojdem asi v piatok sadnut k pickukovi do cakarne, nech ma prezrie. ak dovtedy nepridu maliari do pivnice samozrejme...

aaaaa, co dnes varime? 😉
(moja milovana nenazrana tema)

katkaajurko
28. okt 2009

vav testovala som vcera a bol snehobiely...

vavenka
28. okt 2009

Puma no ja dnes asi umrem od hladu - navarene nic, ja nemozem - teda nemala by som, mala by som lezat.....
Asi zas pizza alebo nieco z donasky 😒

lenuska85
28. okt 2009

Ahojte zienky 🙂
Tak ja som vcera robila cernohorsky kuraci rezen a pyre. Takze to mam aj dnes na obed 😀

puma.sue
28. okt 2009

cernohor som doma nikdy nerobila, ale rozhodla som sa, niekto mi tu spravil nedavno chute, ze fasirka, mnam!
takze asi spravim a k tomu asi zemiakovu kyslu omacku... ASI...
a nejaku rychlu polievku, asi skolkarsku, kedze mam na nu doma zeleninku...

ten moj zje vsetko, okrem surovej cibule, takze bude rad, ze ma teplu stravu...

shaarka
autor
28. okt 2009

a ja dnes vyberiem z mrazaku dukatove buchticky, spravim k tomu puding a zbucham nejaku rychlu polievku z veci, co su v chladnicke. cize ziadna inspiracia pre teba, puma 😀
ale rezen a pyre... mnaaaam 😵
vavi, ty odkial najcastejsie objednavas donasku?

vavenka
28. okt 2009

Shaari no minule som Marin volala, tam maju aj normalne jedla, nielen pizzu....
Ale aj Cucabamba je ok a vraj aj Bono sa pochlapili...
Kedy mas ten screening vlastne? Ja ze o 9tej 😕

lenocka84
28. okt 2009

ahojte kocky
len nedavno som sa zobudila, a to s takou bolestou hlavy zeby som vrazdila
zajtra ma caka prva dlhsia trasa autom odkedy som tehu, tak som zvedava ze ako to Jr. bude zvladat 😀

vavenka
28. okt 2009

Leni mna tiez casto bolieva hlava - a to ma predtym nebolievala vobec, nikdy !

puma.sue
28. okt 2009

shaar, by si sa divila, milujem jedla "co dum dal"... tak vznikla aj moja "opita" polievka... 😀
ale tie dukatky, to by asi nepreslo, nie je tam klobasa ani slanina, takze ee 😉

lenocka84
28. okt 2009

vav mna hlava bolievala obcas, ale nie tak brutalne ako dnes
aj tukanie do klavesnice mi sposobuje hrozne stavy ☹

shaarka
autor
28. okt 2009

puma, moze zakusovat klobasky k buchtickam 😀 😀 😀
vavi, na 10:50 idem

vavenka
28. okt 2009

Akurat ide repete, ja nemozem z tych vokalistiek 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 A hlavne ta teta v okuliaroch velkych je bohovska 😀

puma.sue
28. okt 2009

sa nesmejte, ja som v repete vystupovala... v 1994 😉 v silvestrovskej (najsledovanejsej) epizode 😉

dobre sme za to dostali zaplatene a este sme sa aj na 3 dni uliali zo skoly 😉

lenocka84
28. okt 2009

pumi to naozaj??

vavenka
28. okt 2009

Pumi 😀 😀 si tanecky robila ked Karci Konarik spieval? 😀 😀

puma.sue
28. okt 2009

prisaham...
ja som taneckovala pri dusanovi vasekovi - OTVARAJTE KASIIINOOO 😉
ale v ten rok tam hviezdili aj ini a s nimi som travila tri dni v Istropolise:

Docko - Lubim ta
Majda + Weiter - Plavovlaska
Vrtichova - Diridonda
Lajferova (neviem jak sa pise) - Pod bielou alejou...

a tieto vychytavky 😉

Docko bol perfektny, fakt... A najvacsia p**a bola Zora Kolinska...

lenocka84
28. okt 2009

no pekne
to musel byt zazitok
najme docko

anaxamon
28. okt 2009

ahojtee🙂

puma potesim ta, vcera som si bola u svagriny prevziat zasielku od mojich rodicov, po zabijacke, kolbasky, slaninka a udene rebierka 😀 😀 😀 😀 ale na obed budem mat varene zemiaky a opekanu salamu v cesticku co som zpichla vcera vecer o pol desiatej🙂))

katkaajurko
28. okt 2009

puma s tymi fasireckami som ti spravila chute ja - a robim ich az dnes nakoniec 🙂 a zemiakovu kasicku k tomu

lenocka84
28. okt 2009

pomooooc poradte co na tu bolest hlavyyyyyyy, nejake domace recepty, ziadna cheeeemia

bublinka11
28. okt 2009

Ahojte krasky...tak ako tiche domacnosti?
U mna uz v pohode, aspon to tak vyzera, vcera este hral formu, ale som si to nevsimala, tak prestal...
A co varime? Ja neviem...asi by som cosi vecer mala navarit, ale nemam tusaka! Dajte tip na nieco, ale bez masa, to nemam rozmrazene!!!

vavenka
28. okt 2009

Fasirecky su skvele, akurat ze sa mi potom este 2 dni grgaju... Moj zaludok sa posledne roky nejak nelubi s cesnakom, paprikou a podobnymi tazkymi vecami 😖

vavenka
28. okt 2009

Lenoc mne zaberie ked si pospim.....
Alebo kafe skus, ci nevonia ti teraz?

lenocka84
28. okt 2009

kafe?ani citit nemozem,a to mi nikdy ani nepomohlo ja som pila kavu pre chut nie pre kofein

a spat teraz nemozem,treba pracovat

anaxamon
28. okt 2009

leni skus vela vody, klud, ticho, vypnut pc ak to ide a pritmie, lebo to moze byt aj migrena...

puma.sue
28. okt 2009

anax, MNAM! neprovokuj...
v sobotu si strasnu tlacenku kupim u madara na trhu... a obzeriem sa jej aj s cibulou, mnam!

ano kati, ty si mi narobila chute. ja ju ale asi upeciem vkuse v jednskom skle...

lenocka84
28. okt 2009

anax pc vypnem ked dopracujem, zial ☹ a hned potom letim vybavovat,
terza tu takmer 2 tyzdne nebudem takze treba dat dokopy veci aby vsetko bolo ok

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre