Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

bublinka11
6. nov 2009

Davaj Nellie, lebo ja som mala opat problem, co varit zajtra...a maju prist nasi na obed!

nellie_
6. nov 2009

takze nasla som: 😎 😎

STAVNATE REZNE

1 kg kuracieho masa, 3 dcl pohar leča, 6 vajec, 100g solamylu, 2 lyzice horčice, sol, vegeta, korenie

- maso pokrajat na rezance, zmiesat spolu so surovymi vajciami, lecom, horciou, solamylom a koreninami, nechat odstat cca 12 hodin, a potom iba lyzicou vyformovat na rozpaleny olej take ako keby placky a opiect z obidvoch stran...najlepsie su so zemiakovou kašou 😎 😎

su fakt super a aj tí co neznasaju leco ich v pohode zjedia, lebo tam to leco fakt vôbec necitit.. ony su fakt dobre tieto rezne.. urcite stoja za vyskusanie... 🙂 🙂

bublinka11
6. nov 2009

Nellie mozno vyskusam, len neviem, ci to stihnem vecer nalozit, ked to musi stat 12 hodin. Idem na oslavu 😅

sweetberry
6. nov 2009

boze furt beham na wc 🙄

nellie_
6. nov 2009

bubli no najlepsie je fakt ich zarobit vecer predtym.. a ved to je rychlovka to zmaknes 😀

ja idem dnes robit asi tu tvoju karfiolovu polievku... mam doma taky mensi karfiol a mliecnu nechcem, lebo sme mali tu hribovicu a ta bola so smotanou tak teraz na obmenu nejaku inu treba.... 😎

bublinka11
6. nov 2009

Nellie ja ju idem robit zajtra 🙂
Sweet a coze...cikas, ci kakas?

sweetberry
6. nov 2009

cikam 😀 😀 😀 😀 ale stale no deeees
prehanak ineho druhu uz bola

nellie_
6. nov 2009

sweet ja tiez stale cikam.. ale na mna tak pôsobi ten lipovy caj co sa nim nalievam.. 😀 😀 😀
vyplavujem bacily prec... 😎

jak sa mi nechce ist do pivnice po zemiaky a mrkvu... 🙄 🙄 🙄
vzdy mam traumu ze si tam bude chciet so mnou nejaka myš potykať.... 😅 😅

sweetberry
6. nov 2009

ale ja nepijem lipovz caaaaj nell 😖 poraza ma
to si predstav ako vyzerala autom ked sme sli nasa cesta na dovolenku...... sama zastavka hovorim ze si precikam aj gate ved v rakusku stalo wc 50 centov

nell nebud lenivaaa 😀 😀 😀 😀 😀 hahaaaaaaaa a nevyhovaraj sa 😀 😀 😀 😀

bublinka11
6. nov 2009

Nellie radsej to vylez inak...ja ked som mala naposledy silnu nadchu tak som slapala len na muconasal plus a vincentka do nosa...a cajicky.
Baby akurat som volala gyndoske na vysledky cyto a zdvihla to priamo doktorka, nie sestricka a bola trosku ukecana, co u nej nebyva zvykom, tak sa so mnou chvilu rozpravala a ze ked sme obaja uplne zdravi, ze sa obava nejakeho imunologickeho problemu ako napriklad alergie na spermose. Tak som zostala s otvorenymi ustami...no a mam tam buduci cyklus prist...tak som sa pytala, ako mi vysetri ten imunologicky problem. A ona, ze to sa na Slovensku ani neda. Ale da sa, pravda? A ze tam treba skusat keksovat s prezervativom. No tak to mam ale po sexe... ☹ Nemate niekto nejake infosky o tomto? Nechcem zatial po tom patrat, kym to nemam iste...ale takeho chrobaka mi dala do hlavy, ze az!

shaarka
autor
6. nov 2009

no bubli, tvoja Dr. objavila teplu vodu 😠

bublinka11
6. nov 2009

Shaari ako to myslis?

lenocka84
6. nov 2009

halo haloooo

bublinka11
6. nov 2009

Halo haloooooooo so mnou sa uz nikto nechce bavit!!! 😒

lenocka84
6. nov 2009

bubliiiii a opat sme tu same dve?

bublinka11
6. nov 2009

No vyzera to tak...ale ja som ostatne nechcela vystrasit mojim telefonatom s gyndoskou 😀
Alebo uz proste vsetky vikenduju a ja im zavidim 🙂 Ty co robis Lenocka?

lenocka84
6. nov 2009

ja som u buducej svokry, a oddychujem
uz od minuleho stvrtka, takze taky relax

bublinka11
6. nov 2009

No ty sa mas...sa o teba tehulinu teraz staraju, co? 🙂

lenocka84
6. nov 2009

tak normal, vcera sme boli v polsku, takze som bla unavena ako pes
ale inak ok

nellie_
6. nov 2009

aj ja som stale tuuu 😀 😀 😀
len som umyvala a krabicovala poltopanky a teraz ich idem vylozit hore do skrine... uz sa asi tento rok nosit nebudu 😀

bubli - gyndoska mala pravdu v tom ze imunologicke testy sa robia tusim az v prahe kde zistuju nejake protilatky.. a u nas robia tzv. postkoitalny test kde zistia ci nahodou tvoje prostredie nezabija spermosov...

lenocka84
6. nov 2009

nellie a to si tak dlho vesala pradlo?

anaxamon
6. nov 2009

cawte opat, skoro som si zaludok vykaslala 🙄 neviem co to na mna lezie ale je to pekne neprijemne, temer uz nemozem ani hovorit aby som si kazdych pat sekund neodkaslala a to mam este dnes kopec telefonatov na vybavovanie 😖

bubli ved alergia na spermie je myslim uz celkom "znama" diagnoza....teda ze niekto sa tomu na slovensku musi venovat...ked vedia objavit napr. vytvaranie protilatok na spermie..

nellie_
6. nov 2009

lenoc no aj pradlo vesala a potom tie topanky som umyvala vsetky.. tak s tym som sa zabavila... 😎
a prave ma skoro prizabil skleneny kahanec... 😠 😠 moja mama ich napchala tusim vsade.... 😠
kazdu skrinku na chodbe co otvorim tak je tam napchaty nejaky kahanec...

anax ten kasel musi byt neprijemny.. ja ked som taky mala naposledy tak som taku svalovicu z neho chytila, ze som ani chodi poriadne nemohla, tak ma obidva boky pichali... 😒

sweetberry
6. nov 2009

lucim sa letim na obed a potom mam behacky papa pekny dnicek este

anaxamon
6. nov 2009

ako dnes sa asi uz budem vyjadrovat len pisomnou formou, lebo co poviem tri vety tak opat zacnem kaslat tak ako tuberak a zaludok ide von, tak neviem ci som chytila nejakeho bacila ale co to chce znamenat 😖 a aj to pocasie je dnes take, na chorobu

no ale nemala by som sa furt len stazovat... 😀

sweet tak papa

nellie_
6. nov 2009

pa sweet... 🙂

a kde je shaarka.. mohla by si sa ozvat ze ci slape unasyn iba tak ako treba... 😅 😅

nellie_
6. nov 2009

anax, kludne sa postazuj.. teraz sme tu taky mini lazaret... 😀 😀
shaarka mocak, ja fest prechladnuta, ty kasles.. 😀 😀

inak u nas je dnes ako pekne.. slniecko svieti ale je chladno..len cez okno to vypada tak pekne to slnko 😎

shaarka
autor
6. nov 2009

joj tu som.
cakam realitacku, zatial nic nepocitujem... az mi je to divne!! nic, vobec nic. zjedla som prvu talb. po ranajkach (2 krajce s bryndzovou pomazankou), tak bud sa tabl. este nerozlozila, alebo sa v tehotenstve vsetko meni a ja uz na penicilin alergicka nie som 😀 (preferujem druhu moznost)

bubli, myslela som to tak, ze protilatky proti spermiam, alergiu na spermose a tak - to sme tu uz neraz riesili. a ked s avam dlho nedari, myslela som, ze toto vysetrenie mas uz davno tza sebou. postkoitalny test sa predsa na SK robi - ved len treba zistit, ako sa spravaju spermie po styku, odobrate z posvy. ci sa hybu, napreduju a tak. ale v pohode sa to da prešťať pomocou IUI 😉 😵

anaxamon
6. nov 2009

nell tak to mate stastie, slniecko a aj ked chladno je vzdy lepsie ako sporsta hmla, co sa meni na mrholenie, vietor a zima...brrrr....

inak vcera som v obchode kupila nadherne gastany, tak sme si vecer s manzelom lupili pri telke, no aspont o ked uz je ta cervena 😀 😀 😀

bublinka11
6. nov 2009

No baby a ja som nad takym niecim ani nerozmyslala, ze zrovna ja som ta osoba, co by mohla vytvarat protilatky...vzdy som sa stretla len s tym, ze ti dvaja si spolu nesadli, ale nejako som sa nezamyslala.
Nastudovala som si cosi o tom a nasla som si aj ten postkoitalny test...tieto vysetrenia mi nikto nerobil. A mne tiez pride dost divne to, ze so mnou nic nerobia, okrem opakovaneho HP a spermiogramu po roku a pol idem na laparku, po laparke zase len cakaju...
A este sa Dr. vyjadrila, ze vsetko sa da liecit, anovulacne cykly, endometrioza, zly spermiogram, ale toto je vraj najhorsie, preto som zostala z toho trochu mimo.
Shaari takze u mna by pripadalo IUI do uvahy? Kurnik baby ved vy ste vsetky asi zrelsie na atestaciu z gyndy nez lekari! 🙂
Anax mne na kasel velmi pomaha nakrajana cibula zasypana cukrom a ta stavicka, co sa potom vyluci...este ako dieta mi to davali nasi, som to neznasala, ale zistila som, ze to bol zatial najucinnejsi liek!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre