Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

katkaajurko
12. nov 2009

ja mozem brucea willisa a patricka demseyho z chirurgov 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

shaarka
autor
12. nov 2009

dostat? si to mala blizsie charakterizovat 😀
ja to mam ale lahke, od detstva jedine a nikto iny, len clooney a willis.
moja prva laska vyzerala ako bruce a moja druha, co sme sa mali brat, ako george.

a ostatni su mi sympaticki.
ale ked sa zasnivam, vidim, ako sa s jednym alebo druhym stretneme v NYC v restike, preskoci iskra a bulvar bude plny clankov, ako sa bruce ci george zamiloval do obycajneho dievcata zo slovenska 😀 😀 😀

bublinka11
12. nov 2009

Hodim Nellie, len aby ma potom odtialto nevykazali 🙂
A ked ste pri tych ciernych, pozeral niekedy niekto z vas Julie Lescotovu? Tak mne sa kedysi pacil Enguma 😀 no fakt...ja som na takych velkych chlapov 😀

puma.sue
12. nov 2009

bubli, sak denzel washington... gentleman najvacsi podla mna...

shaarka
autor
12. nov 2009

no ja uz musim ist do tej vane, sedim tu hola, este prechladneme 😀

bublinka11
12. nov 2009

No a k tym plastikam...moj tata mi vzdy povedal: dcera moja, ty si taky tip pre sochara...ja ze taka pekna? A on ze nie...potrebujes otesat 😀
No a miluj otca svojho 😀

nellie_
12. nov 2009

kati aj ja mozem dempseyho... a Kliniku greys milujem.. 😵 😵 😵 😵

a este pri tomto http://www.playbill.com/images/photo/s/u/sunjat...
sa nam so segrou v tej istej chvili zatajil dych.. v jednom filme.. 😀 😀 😀

bublinka11
12. nov 2009

Nellie ja nemam rada peknych chlapov...mne sa vzdy pacili taky drsnejsi a taky, ktory neboli ako to ja volam Kenovia 🙂

nellie_
12. nov 2009

bubli toto je denzel... http://knightleyemma.files.wordpress.com/2008/1...

a tvoj tata je fakt riadny komik.. 😀 😀

puma.sue
12. nov 2009

a ja som este do "bieleho" ze channing tatum...
aaaaaaaa
http://www.thecinemasource.com/moviesdb/images/...
a zo slovenskych sa mi paci jano kroner a kobielsky a kolenik - ten je vraj totok, na chlapov, sa mi to ale nechce verit... 😀

bublinka11
12. nov 2009

No ved ja som vtipna po nom 😀 😀 😀
A teda Puma...Denzela ti nepreberiem 😀

bublinka11
12. nov 2009

Mne sa zo slovenskych asi nepaci nikto, skor z ceskych, ale neviem ich mena 🙂

puma.sue
12. nov 2009

sak by som ti ho ani nedala, bubli 😉

mojho som tiez naucila a dotlacila k tomu, aby nosil strnisko.
aj som mu take ferarri na to zakupila, strihacie. k narodkam...
tesi sa z neho strasne a mne sa velmi teraz paci 😉
som zistila, ze mam asi najkrajsieho chlapa vlastne doma 😀

nellie_
12. nov 2009

pumi anoooo tatum.. toho mozem aj ja od filmu Lets dance... 😎 😀 😀 😀
tiez je jeden z tucno perovych.... 😀 😀
to MM vzdy frfle ked vzdycham pri plnych perach hercov.. ze co ma na tom fascinuje ked ich maju jak kubanske upratovačky... 😀 😀

zo slovenskych.. aj mne Kroner, Kolenik a Kobielsky, Pyco... 😉 😉

Kolenik je teply.. 😅 😅 mam to z overeneho zdroja... 😅 ale tiez vzdy s drahym pri Keby bolo keby nechapeme.. sak taky kus a ritkopich??? 😅

katkaajurko
12. nov 2009

a mne sa prosim nesmejte ale mne sa moooc lubil Luke Perry 😀

katkaajurko
12. nov 2009

Kolenik je teply??? nevyzera veru - no skoda ho

aj mne sa lubi Pyco -ale on vraj tiez je..ale neviem

nellie_
12. nov 2009

pumi ja mam este krajsieho doma 😎 😎 😎
ked sa oholi je ako decko.. ale ked sa necha zarast vypada super... a raz som mu spravila taku super foto.. normalne je tam jak model.. ibaze stoji pred dverami na vtedy este nasej detskej izbe pri plagate Leonarda Dicapria tak to vypada tak priteplene.. 😀 😀

puma.sue
12. nov 2009

som zdesena z toho kolenika, ale co uz? kazdy ma moznost volby 😉

nellie, preco drahemu nezaobstaras taky len zastrihavac fuzov?
ja som mojmu, odkedy ho poznam, zakazala sa na totalku holit, lebo vyzera ako tela... kupila som mu ten strojcek premakany a jeho to jednak bavi a tesi sa z neho a zalezi mu na tom, aby sa mi pacil... takze sa neholi dohladka 😉

a pyco je BI

bublinka11
12. nov 2009

Moj je pekny, ale nie je najkrajsi....som sebakriticka. Ale ma nenormalny sex appeal... 🙂

bublinka11
12. nov 2009

A Kolenik sa mi tiez nepaci...baby ja mam uplne iny vkus ako vy...by sme sa aspon nepobili 😀

puma.sue
12. nov 2009

😀 kazda z nas ma doma toho naj, asi by sme s nimi nezili, nie? 😀

a je dobre, ze kazda mame doma ineho... 😎

katkaajurko
12. nov 2009

Pyco je bi?? faakt? isto?

ja zvazujem na vianoce kupit polovicke strojcek-ale vooobec sa v nich nevyznam 😅 neviete poradit? co ma mat a co nema mat? a znacku?

nellie_
12. nov 2009

pumi on ma aj zastrihavac.. ale vacsinou sa vzdy oholi klasika na hladko ale uz na druhy den vecer ma strnisko takze pohoda.. na hladko je ozaj iba par hodin.. 😀

mna z neho skoro porazilo v den svadby... moja mama mu nakazala ze sa musi oholit 2mm pod kozu a ja uz som lezala u vizazistky a odrazu nabehne moja segra ze uz dosiel drahy na to fotenie ale ze je cely zakrvaveny a nevie si zastavit krvacanie po holeni.. ja som ze ma slahne tak kozmeticky ho zobrali do parady a dacim nababrali a museli mu dat makeup.. 😅 😅
to sa mu nikdy nestalo ale ze ked mu svokra nakazala ze 2mm pod kozu tak riadne tlacil..ale viem ze to bolo zo stresu, lebo to som necakala ale v den svadby stresoval iba on a ja vôbec...

a nakoniec vypadal takto - jak decko no ale co uz... 😀 😀
http://www.mojasvadba.sk/album/view.php?vImageI...

vavenka
12. nov 2009

Kokso tu sa neda nebyt, sak potom polhodinu len docitavam 🙄 🙄
K divadlam: este ako studacka v BA som chodievala do Gunagu, bolo to hrozne fajn a strasne som mala rada Radosincov, este ked boli aj s Markovicom, ale to uz bolo daaavno 🙂
Teraz maloco idem do divadla, aj ked teraz ideme na Producentov, budu hostovat v KE, tak som zvedava....
A ja som bola hotova z Robbieho Wiliamsa....
A inak klasika, Bruce, George (ako Shaarka), aj Brat Pitt sa mi paci, aj Nicolas Cage inak aj Jean REno je hrozne charizmaticky chlap, mne sa asi secia pacia 😀

puma.sue
12. nov 2009

kati, neviem co od toho strojceka ocakavas, ale ja som vedela, ze chcem, aby to malo aj zastrihavac, aby to bolo na cele telo, na sucho aj na mokro (cize aj v sprche sa moze s tym holit, jasne, ze bez snury v zasuvke 😉 ) a musela to byt dobra znacka, ked uz, tak uz...
a prisla som s tym do predajne a ujo zahlasil, nemame co riesit, taky je len jeden 😉
samozrejme najdrahsi, ale ten moj si ho velmi pochvaluje

bublinka11
12. nov 2009

2mm pod kozu...chudak!!! Ale je aj tak zlaty...
Moj sa tiez nechava zarast, ale do prace musi chodit oholeny...tak cez vikendy je najkrajsi 🙂
No a pocas dovolenky to prehana, lebo sa neholi vobec a vyzera potom ako Usama bin Ladin...

puma.sue
12. nov 2009

bubli, aj mne sa ten moj najviac paci ako usama 😉
ked to ma cerstvo zostrihnute na 2mm tak sa mi to nepa, ale viem, ze po 2 dnoch uz bude paradny 😉

katkaajurko
12. nov 2009

no na mokro holit nemusi ale musi dobre holit na sucho a asi teda aj zastrihavat -a samozrejme znacka-ktora je dobra... asi idem pokukat aj net 🙂 a dobre by bolo aby bol bez snury a daval sa len do "nabijacky",ze?

shaarka
autor
12. nov 2009

vidite, to nie je zly napad s tymi strojcekmi. MM sa tiez prestal holit... najprv predlzoval holenie z 6 dni na mesiac 😀 😀 😀 a potom si zacal poziciavat strojcek na vlasy od mojho otca.
takze aky odporucate? necham sa inspirovat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre