Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

puma.sue
19. nov 2009

no dobre, aj som si myslela, ze to take nieco bude. ze vlozka na funi 😉

to sa vola tusim pareo... uz chapem, jasnacka...
ale takto mini je to velmi pekna momentka...

idem makat asi. mam toho pozehnane. len sa mi strasne chce spat ☹

nellie_
19. nov 2009

aj ja idem zamakat.. uz som zacala...robim nechutnych 16 tabuliek komplet s planmi a percentami - fuj... 😒

a aj mne sa chce spat... 😒 a momentalne mi nechuti jest.. dala som si len zeleny caj s citronom...

puma.sue
19. nov 2009

nellie!!! ty si chora???
ako to, ze ti nechuti jest?
toto je silna veta hned z rana...

tak teda pracujme, a nakukajme sem z casu na cas 😉

nellie_
19. nov 2009

pumi - to tí maliari za to mozu... 😖 😖
ale ved ratam ze tak o hodinu-dve sa situacia zmeni... 😀 😀
aj pre mna je to novy pocit... 😀 😀

OK tak idem makat a nakuknem az za cas.. 😀 😀

puma.sue
19. nov 2009

normalne mi odlahlo, lebo teda nellie bez zranice, to je divne, fakt... a strasny nezvyk..
ja som si do prace priniesla trochu z tej mojej opitej polievky a zvysok bryndzakov.
ale mozno aj zbehnem na obed niekam a necham sa zlomit kolegovcami...
to co som si priniesla zostane na zajtra...
a dnes vynimocne nevarim NIC 😉
to bude stary kukat, ked dojde domov vecer... prazdna chladnicka 😉
sak ale ma ruky, nie? nech sa obsluzi...

nellie_
19. nov 2009

mudro pumi... treba si aj oddychnut od varenia.. 😎
ved hadam od hladu neumrie.. ved existuju aj take jedla akoze parky, prazenica a pod... 😀
zmena neuskodi.. 😀

no uz som si vytiahla na stôl 7days max cokoladovy a uz zacal nejak lakavo na mna zmurkat.. 😀 😀

puma.sue
19. nov 2009

nellie je spat 😉
parada!

ono, v chladnicke este nieco je, tak nech sa podojeda.
ja pojdem k mamke sa prejst asi, aj s adamom, ak budem vladat.
ona bude dnes piect rebierko - mnam!!!
😉

anaxamon
19. nov 2009

bry den tetusky🙂)) konecne mam aj dobre spravy, vcera som bola na gynekologii a nepotvrdila mi moje PCO ako to diagnostikoval iny lekar, tak sa vytesujem, dokonca tam mam dominantny folikul o velkosti 20mm 😀 😀 uz len popracovat na manzelovom spg.

konecne som mala skvely pocit z lekara, spravila mi snad vsetky mozne vysetrenia este aj na sono prsnikov ma odoslala

puma.sue
19. nov 2009

jeeejjjj, anax, parada!!! 😉
gratulujem!!!

ja som si prave tiez nasla od pickuka mail, ze mam v poriadku cytologiu, PAP II. klasika, ako vzdy.
kontrola o rok...

anaxamon
19. nov 2009

tak ja este pojdem na krv v druhej faze cyklu co je onedlho, bo chce vidiet este co sa deje vtedy a potom este ze ak bude treba spravi krvny obraz...tolko zaujmu o moje zdravie este snad ani jeden lekar neprejavil 😀

nellie_
19. nov 2009

ahoj anax.... 🙂
no super.. aj ja sa tesim spolu s tebou 🙂 🙂 to mas riadne krasny folik.... 🙂
a nasla si si fakt dobru lekarku... to sa dnes az tak casto nevidi... 😉
ja sa na moju tiez nemozem stazovat.... je v pohode.. ale uz to so mnou vzdala a posiela ma do centra.. 😅

aj ja som sa bola minuly tyzden pytat na vysledky z cytologie a ze ju mam v poriadku... 🙂
tiez na rok pokoj...

anaxamon
19. nov 2009

no snazila som sa hladat tak aby som bola spokojna a zatial po prvej navsteve mozem povedat ze som si vybrala fajne...aj ked si nejake veci musim zaplatit, ale radsej zaplatim a viem ze je to v moj prospech ako necinny lekar

a inak sa tu mate ako?

my sme v utorok oslavovali prve narodeniny mojho synovca, velka parada to bola, som svagrine pomahala s pripravou jedla k pohosteniu...ale najlepsie bolo krajanie torty🙂)))a potom radost co mal synovcek so vsetkych darcekov co dostal..najlepsie boli dreve kocky, bo s nimi mohol buchat a hadzat ich okolo seba 😀 😀

puma.sue
19. nov 2009

ja som strasne rada, ze je to ok so mnou.
lebo som mala vred, ci som dobre na tom. kedze som dlho nebola...
hanbim sa za to ☹

baby, ja som taka hladna, idem si asi zohriat polievku... na uvod 😉

nellie_
19. nov 2009

no tak nabuduce to uz tak nezanedbas 😉

mne stale nechuti jest.. 😅 ale ten kolac som do seba napchala lebo zas nechcem aby mi zostalo spatne od hladu.. to neznasam... 😖

takze to vidim tak ze budem jest asi az ked dojdem domov... 😅

a dnes to tu mame nejake komorne... 😕 😅

bublinka11
19. nov 2009

Ahojte krasky 🙂 No ja mam dnes este cesovinovy "teply" salat od utorka, takze papam dnes v praci 🙂
A varit budem asi az cez vikend...tento tyzden nemam variaci, mna to musi chytit!!!
Anax a uz nam prezradis, co je to ta dobra sprava, na ktoru cakate?

nellie_
19. nov 2009

čau bubli uz si mi tu normalne chybala.. 😉 🙂 🙂

bublinka11
19. nov 2009

Uau Nellie toto ma potesilo 🙂 🙂 🙂

puma.sue
19. nov 2009

helou... tak konecne v rozsirenejsej zostave 😉
asi sa ale necham zlomit na obed mimo firmu, vonku je tak pekne... aspon sa prejdeme...
halusky pojdu do chladnicky 😉

nellie_
19. nov 2009

bubli 😉

to hej vonku je fakt krasne.. ja som dnes vytiahla poltopanky a taky uplne tenky kabat a pod nim mam len tricko... 😎 😎

tak vy teraz zdrhnete na obed, tak ja idem teda makat kedze nebudem mat s kym kecat tu... 😀 😀

asi zacnem davat absencie do ziackych kniziek... - vavenka, shaarka, monky, lenky, siouxie, atd... pipi ta je prehodena tej to tolerujem.. 😀 😀 😀

anaxamon
19. nov 2009

este neprezradim, bo este nevieme ci bude dobrou spravou...este cakame na vysledok 😉

konecne obedik🙂

lenocka84
19. nov 2009

ahojte
prajem pekny dnik vsetkym, tu je krasne slnecno, uplna nadhera

nellie_
19. nov 2009

leni ahoj... 😉 🙂 🙂
aj u nas je tak krasne...cez okno mi normalne palilo na chrbat.. 😀 😀

anax - dobru chut.. ak uz teda nemas po nej... 😀

bublinka11
19. nov 2009

Nellie ja tu teraz chvilu budem.
Ahoj Lenocka 🙂
A tu je krasne jarne pocasie, bola som si nejake veci vybavit, kedze obedujem v praci a normalne by som sa prechadzala kludne do vecera 🙂

anaxamon
19. nov 2009

ano uz mam po chuti ale bola dobra🙂)))

a teraz mam plne brusko a uz sa mi nechce...akurat co mam chut na dajake lakocinky 😝 😀

puma.sue
19. nov 2009

aj ja som uz spat z obeda. ze fujha, vyprazany syr... to uz dlho nebolo...
cakam, kedy sa ozve zlcnik 😀

sa mi chce spaaaattttt 😔

bublinka11
19. nov 2009

No vyprazany syr...to mam tak na 2 dni 🙂 pozdravujem tvoj zlcnik Pumi 😀

nellie_
19. nov 2009

mnam ze syrik to ja mozem... 😎 😎 😎
moj zaludok aj zlcnik zatial vzdy zvladli vsetko 😀 😀 (klop klop klop na drevo) sak su trenovaní poctivo 😀 😀 😀

ja som si dala dve mandarinky... 😀

puma.sue
19. nov 2009

nellie, si daj facku!
neprovokuj!
dnes si nic nezjedla...
ma nestvi...

zatial som ok. v ramci moznosti teda...

bublinka11
19. nov 2009

Nellie drzi dietu 🙂
A ako hovori moja kamoska, ked si povies, ze Ti zle nebude, tak ti nebude...ked sa toho budes bat a mysliet na to, tak ti zle bude...a to iste hovori o priberani, vraj ked zozeriem pol plechu kolacov a poviem si, ze to bolo light a nepriberiem z nich, tak to tak skutocne bude 🙂

nellie_
19. nov 2009

ja sa hanbim.. idem sa niekam zakopat... 😅 😅
verte, ze aj u mna je toto novy pocit.... 😅 ale fakt mi nie je dobre.. ked sa postavim, tak normalne ako keby sa otvori kohutik tak citim ako maliari farby vylievaju 😀 😀
potom mam pocit ze mi bude stekat po stehnach tak sa japonskymi mini krokmi odsuchtavam na vecko 😀

ale ved ja to dobehnem aj s urokami.. ved som mala ten croasant a 2 mandarinky a 1 bonbar 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre