Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

puma.sue
8. dec 2009

nicole, ani ja som nevidela poslednych 15-20 minut po reklame 😉
ako to dopadlo?
spravila doma monika najazd na honzika? deti nechala inge?

nellie_
8. dec 2009

pumi akurat som to dopozerala... takze inga sa uz vytesena chystala domov a postarka jej akurat dala ziadost o rozvod, Jano sa opytal Mariany ci u nej moze byvat a ona mu povedala, ze rozumeju si len v posteli a ze jedine co mu moze dat je sex inak nic... adela sla do nejakeho baru s kamosom toho jej ex a povedala mu o tom nahrdelniku, ze si mysli, ze v nom je nieco co hladaju a potom sla na vecko a on hned zdrhol ten jeho kamos a na vecku nasla revat Moniku tusim, bola aj opita.... no a Kroner uz povedal tomu igorovmu partakovi ze nevlastni mesiac tie pozemky a Igor akurat volal Adele pri aute a niekto mu tasol - urcite on...
takze tolko v skratke poslednych 15 minut 😀 😀 😀

a sice este daco - Mirka sa pred domom bozkavala s tym frajerom a tomas mu vylepil za to ze jej urobil decko a Mirka povedala, ze ale to nie je on s kym to babo cakala...

nellie_
8. dec 2009

som to tam na prd napisala.. nie inga sla vytesena domov, ale Monika... 😅

puma.sue
8. dec 2009

monika sa asi vytesena vracala domov, ne?
inga jej varovala deti...

kokos, som ozaj zvedava, ci ten trapny privesok bude to, co hladaju...

strasne sa mi chce spat, chlap stale doma marod. som dnes isla do prace skoro a sama busom po dlhej dobe. v noci sa mi snivalo o tom sprostom ketaminovom utocnikovi. strasne som sa bala... do rite...
a potom chod do prace po tme a busom... tazka paranoja kua... strasne nas tie media nicia... 🙄

nellie_
8. dec 2009

pumi toho ketaminaka by som sa bala aj ja... 😔
ja sa bojim o segru - teraz robieva dlho do vecera, ze chodieva domov az vecez po 20,00 a ja som normalne vysrata za nu.. a ona ze co vyšilujem... 😅
som jej nadavala, ze preco ju nechodi cakavat jej frajer.. 😠 😠

no inak aj ja som zvedava ako KBK skonci.. ved buduci tyzden je uz posledny diel tusim.. ci nie??? 😕
a zevraj to má mať aj druhu seriu..

puma.sue
8. dec 2009

nicole, uplne ta chapem s tou sestrou. ja mam takmer 30 rokov ale mojej mamke sa musim hlasit kazdy den ked pridem z prace, ze som v poriadku. boji sa o mna...
kedze mam doma maroda, tak chodim busom, padruh este spi ked idem do roboty...
ja mam vzdy nejake paranoje, ked sa v novinach zjavi nieco take...

neviem kedy je posledny diel, ale tesim sa na pokracovanie, udajne cakali, ci to bude mat uspech a podla toho sa to malo rozhodnut... my sme sa na to napojili az asi v 4. diely... ale paci sa nam to...

nellie_
8. dec 2009

my sme napojeni na KBK od prveho dielu... 😀 😀 😀
a to som bola uplne v soku ze to tak aj MM dostalo.. dneska to urcite bude pozerat na nete, lebo vcera nebol doma..dosiel az rano, sme sa pekne prestriedali, on dosiel z prace a ja som odchadzala... 😀
chudacik, ale vypadal strasne - ved mal za sebou 1000 km z Nemecka... 😔

no nasa mamina je tiez taky bojko.. a takisto volava segre kazdy vecer, ze ci uz je doma... 🙂
inak fakt nechapem ze co z toho ten idiot ma... jaaaaaaaj zavrela by som ho az by zčernal.. nechapem o co mu tym ide.. uchylak jeden.. 😠 😠

puma.sue
8. dec 2009

ved toto, celou cestou sem som sa nad tym zamyslala, ze o co mu vlastne ide?
psychicky je chory, to je jasne, ale co tym chce akoze dosiahnut?
modlim sa, aby tie ihly neboli nainfikovane este niecim ☹

sweetberry
8. dec 2009

hihi sa smejem ak ste to tu zhrnuli uz nemusim ani kukat serialy :D

puma.sue
8. dec 2009

sweet, ale treba pozerat. co ine by sme po veceroch robili?
nellie nemala doma chlapa a ja mam lazara 😉
a zavaracia sezona je uz za nami 😉

sweetberry
8. dec 2009

ja som pozerala ale som prekvapena ako tu spominate ze to konci ved je to neuplne potom nemam pocit ze serial je v takej faze zeby mal mat koniec taka si ano ako v Panelaku to bolo aj KBK bude mat dalsie serie celkom ma to bavi hlavne tie zacaitky prerozpravane taku pointu to ma 😀
zavaracia sezona ? 😅

nellie_
8. dec 2009

mne sa najviac na KBK paci vyber hudby co tam je.. musim fakt pochvalit hudobneho dramaturga tohto serialu 😀 😀 😀 hlavne taka ta hudba co tam je pouzivana v kazdom diele...take to "pam da ri da" s tym piskanim, ci jako to je 😀 😀

sweet nevies co je zavaracia sezona??? 😀 😀 😀 namiesto telky tlacenie uhoriek do poharov.. 😀 😀

sweetberry
8. dec 2009

a ja som uz pri sexe bola 😅 a zarabani deti no som ja hlupa 😀

nellie_
8. dec 2009

sweet 😀 😀 😀

puma.sue
8. dec 2009

sweet, hladnej svini sa len o koryte sniva 😀
len mne sa sniva o ketaminovi 😉

nellie_
8. dec 2009

ja som dnes sama v kancli tak si robim diskoteku 😀 😀 😀
konecne si mozem pustit svoju hudbu v pocitaci.. jak sa mi super tabulkuje... 😎 😀 😀

mam novy objav - nejaka charlotte sometimes.. dobry album... 😵 😵
som pocula jednu jej pesnicku vo filme a laska na prve pocutie.. 😀

sweetberry
8. dec 2009

aj ja som nell sama v kancli
ta charlotte mi pride ako ketty perry ak je to teda tu ktoru pocuvas ty 🙂

sweetberry
8. dec 2009

krizena s natatashou bedingfield 🙂

sweetberry
8. dec 2009

natatatata 😀 😀 😀

bublinka11
8. dec 2009

Caute caute, tak ja som dnes prisla asi len pozdravit...lebo pochybujem, ze dnes viac stihnem 😲

nellie_
8. dec 2009

sweet presne si to vystihla.. 😎 ja som si najskôr myslela ze to je natasha bedingfield kym som sa dopatrala ku nej.. a hej je krizena aj s katy perry 🙂 🙂 ale dobre sa to pocuva...
ked tu mam kolegynu tak ide iba radio, lebo ona neznasa to co pocuvam ja... 😀 😀 ona pocuva iba trapny jazz... co teda ja zasa nemusim... 😀

ahoj Bublinka... 🙂 🙂 ja som vcera mala taky zabijacky den...

baby ja dnes idem po 1,5 roku na spinning... uz som aj obanovala ze som sa prihlasila... 😅
zajtra zas budem chodit ako robocop... 😀 😀 ale treba mi daco s tymi roztrasenymi sunkami robit.. 😀

puma.sue
8. dec 2009

nicole, si sisi? ale nie, dobre ti tak. treba to vyuzit.
ja by som uz asi do tej nasej posilky mohla zbehnut...

bublinka11
8. dec 2009

Nellie nedaj sa a chod na spinning! Ja som kedysi chodila poctivo a teraz na to kaslem ☹ a tak aj vyzeram... 😠

puma.sue
8. dec 2009

bubli, ty co prehanas? ako by si mala vyzerat?
nelutujeme sa, ale riesime veci ako su a mame sa radi a vazime si same seba 😉

sweetberry
8. dec 2009

no nell moja kolegyna stale len vivu pocuvala jednu zimu tam stale hrali kelly familly neviem vobec odkial tieto songy dane radio vyhrabalo 🙂
nell ako zabijacky den, ja som mala vrazdiacu naladu

bublinka11
8. dec 2009

Ved ja som krasna, mlada uspesna, len trochu sfuknut by ma trebalo 😀 😀 😀

puma.sue
8. dec 2009

ja som prave po punci 😉
kolegyna sa luci (ide na matersku), tak priniesla...
smiesno mi je teraz velice 😉

a bubli, podla fotky to tak nevyzera...

nellie_
8. dec 2009

pumi no bodaj by ti nebolo smiesno po tom punci 😀 😀 😀

ja som kedysi spinning milovala... hlavne ten pocit ked som dosla domov ako zbitý pes.. a potom sa mi pacila ta pevna riť a stehná 😀 😀
ale potom mi to gyndoska zakazala tak som sa toho vzdala... ale teraz ked sme troska plodenie odsunuli tak som si povedala ze idem do toho zas 😀 😀

nellie_
8. dec 2009

a ja zas perlim... 😀 😀 😀 volala mi jedna zenska a ani nepovedala dakujem a ja uz som jej odpovedala nemate začo.. 😀 😀 😀

bublinka11
8. dec 2009

No tak ja to tu nejako prestavam sledovat, ale Nellie vy ste odsunuli plodenie??? A warum?
A preco ti gyndoska zakazala spinning???
Aj ja chcem punc...............len ja nemozem!!! 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre