Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
19. jan 2010

ani moj drahy to neznasa... 😀 😀 😀

no kedze mamina bujony nemoze /kôli celiakii/ tak ona to tak zabari horucou vodou a podusi to spolu s vegetou a potom prida mrazeny hrasok a mrkvu a potom to klasicky zahustila slahackovou smotanou a rozpustila v tom nivu.. mnaaam 😵 😵

a tiez to varievame len ked drahy neni doma lebo by ho vykotilo 😀 😀 😀 ze on nie je sliepka aby jedol napoptnane zmesky. 😀 😀

nellie_
19. jan 2010

nabobtnane nie napoptnane 😀 😀

nellie_
19. jan 2010

a este som neodpovedala chrobi - hej MM je momentalne na ceste ze UK...

chrobulka
19. jan 2010

tak ta velmi nemusi mrziet ten tvoj vylet do BA 😉
kde budete spat - nechcem prist, neboj, len sa pytam 😉

a dakujem za tie sojove veci... ja to asi bujonom zalejem...

nellie_
19. jan 2010

chrobul mne by nevadilo keby ma prides pozriet.. 😀 😀

hej skus to s tym bujonom tym nic nepokazis.. 😉

siouxie
19. jan 2010

dobrý večer želám 🙂 Pozdravujem vás s hruškovým džúsom, hrachovou polievkou v bruchu a sardinkovou nátierkou pripravenou ku konzumácii 😀 😀

chrobulka
19. jan 2010

halooo siou...
na chvilku som tu.
ja mam v sebe zeleninovu polievku na stiplavo a uvarena je sosovicova kysla.
a idem dojest cesnakovu pomazanku 😉

a asi dopijem cervene... zo vcera. sme nasavali, kedze sme boli darovat krv...

siouxie
19. jan 2010

čau upírka 😀 tak čo, ideme zajtra za slečnou júliou? 😉 😀 Keby si dala tie modré šaty, hneď by sme ju spoznali, ani by sme sa nemuseli priznať 😀 😀 a inak nel, neopováž meniť foto! 😀 😀

Chrob, tak reportujem- slniečko tu nebola už pár dní, vavenka iba dnes. Včera večer tu bola celkom vtipná debata o všetkom možnom (keby si nemala čo robiť). Shaarka ma opraté veci pre baboška, vytriedený celý byt a opäť mali realitnú návštevu. Bibi a nel spolu krámajú (veeeľmi čudne 😀 ), začala opňť chodiť aj nelynka, lenočka sa klasicky sem-tam ozve, lenuška od piatku nebola. A ani flam. Anax má peknú fotku. A zistili sme, že sme všetky krásne.

monky1
19. jan 2010

nellie, ano, aj pri hanke som mala epi a velmi si pochvalujem - spokojnost MAXIMALNA

a my sme prave dovecerali - super zdrava vecera - domaci maxihamburger....mnaaaam
...ale aj sojove kocky lubim, uz sme davno nemali a jeden balik sa mi vala v spajzke, tak asi vo stvrtok padne za obet 😀 ...ale u nas bez bujonu ...s ryzou a zeleninkou na sposob rizota 😵 ...a aj dobre nellie, ze drahy to neje - to by chlapi ani nemali 😀

siouxie
19. jan 2010

jáj a pipi konzumuje býčie gule v mede a potom na druhý deň grcia 😀

chrobulka
19. jan 2010

jeeeejjjj, dakujem siou, tak som si to nejak predstavovala.
mozme ju zajtra niekde spehovat - pod ruskom tmy 😉
ale zase... neviem, ci by sa s nami sla niekam strieskat - kedze nepije...
mam pocit, ze len my tu poslopkavame po veceroch a drzime slovensky priemer 😀

slniecko77
19. jan 2010

..ahojteee 😀
..sa hlasim dos luzby, posledne dni som pomahala mmrobit nejake statistiky na prednasku, ale uz som pri vas
..este spm dicitavala, ste mi dali,a le zabrat dievcata 😉 ale zato som sa pobavila xixi
..nellie, veru nemen foto..je prekrasna
..a ja si idem zohriat polievocku, o chvilocku som spat 🙂

siouxie
19. jan 2010

chrob 😀 to si vystihla! aj keď sa musím priznať, že som nič nemala od Sivestra! 😕 😕 😕 Ale zajtra idem s kamoškou na stríčky, takže sa polepším 😉 😀

chrobulka
19. jan 2010

siou - ako si mohla??? takto ma sklamat a nechat v tom samu? 😉

takze zajtra budes niekde na stryckoch, ano?
tak kde ta mame s nellie hladat? 😀

nellie_
19. jan 2010

siou ja milujem tie tvoje reporty.. 😵 😀 😀 😀

no baby myslim, ze mna by ste veru neprehliadli (181 cm je 181cm 😀 😀 😀 ) ani modru suknu by nebolo treba.. 😀
no veru nepijem a preto ma teda neberiete do partie?? 😀 😀 ts ts ts taka diskriminacia

jej a dakujem vam za pochvalu foto.. (cervenajuci smajlik) :-

monky takze uz vlastne vies do co ho ides.. 😉 a ja som si povedala ze bez epi ma rodit nikto neprinuti 😀

nellie_
19. jan 2010

no baby ze ste to vy s vami by som si mozno aj ten striček praskla 😀 😀 😀
len ktovie ake by to malo ucinky - otrava alkoholom a mna by ste vy dve fifiny daleko neodniesli 😀 😀

siouxie
19. jan 2010

na obchodnej 😀 😀

neviem, čo sa to porobilo a to som vôbec nebola nejako strieskaná na toho Silvestra. Iba s miniopičkou, fakt 😀 Nejako sa mi nechcelo na doma kupovať, niekedy som aj nadávala, že by som si dala k dobrému jedlu a nebolo. A potom ma prepadla podobná chuť na hruškový džús. ale ani ten som si nekúpila. Až dnes 😀

monky, chlapi môžu, len to netreba preháňať 😀 😉

chrobulka
19. jan 2010

FIFINY???
mojka zlata, neviem ako siou, ale ja nie som z tych liliputiek rachitickych 😉
a ver mi, ze by som si s tebou poradila.
ved by sme ta daleko nevlacili 😀
mozno 😀

chrobulka
19. jan 2010

siou, moje nervy, to si uz ozaj nemohla lepsiu lokalizaciu napisat?
to keby mam prejst vsetky putiky tam, a vsade si dat maly strEk, v polovici som na dratky 😉

siouxie
19. jan 2010

chrob tvoju druhú vetu nekomentujem 😀 😀 😀

uff, nell, ale mi odľahlo po tvojom druhom príspevku. Už som chcela napísať, že ty nepiješ, iba sem-tam hulíš 😀 😀

nellie_
19. jan 2010

liliputky rachitickeeeeee 😀 😀 😀 😀

jaj chrobul takze ty si typ zeny-Xeny??? prehodis ma cez plece a ideme??? 😀 😀

siou aj ja mam hruskovy dzus kupeny dnes na mna žmurkal z regala 😀 😀 spomenula som si na teba a zlutovala som sa nad nim 😀 😀

chrobulka
19. jan 2010

sou, teraz neviem z ktoreho prispevku 😉

siouxie
19. jan 2010

chrob, ja viem, že strek, ale je to také nechutné slovo. stríčok je milé (prebrala som od stríčkovej kamarátky zo starých čias).
a čo vymýšľaš, s vami by som dohodla na konkrétnom mieste, ale vy také husté určite nebudete 😀 😀 😉

nellie_
19. jan 2010

chrobi myslim ze asi myslela tu liliputku .. 😀 😀

no ona je take fifidlo 15 kilove aj s topankami 😀 😀

chrobulka
19. jan 2010

z hruskoveho dzusu by som mala akurat tak... sak viete... 😉
ale s hruskou je faaaaaajn 😉

hej, som taky typ... Aretha Franklin - aj hlasom... Ako chlap 😀

nellie_
19. jan 2010

siou sa naserem a fakt s vami ten prvy striček v zivote vychloncem 😀 😀 😀

chrobulka
19. jan 2010

pozrite, nellie ma na mna kontakte, dohodnite sa a budem tam...
po praci samozrejme nejak...

floskula
19. jan 2010

mame stretko? pijeme? kedy a kde? 😀 😀

siu, k tvojmu reportu, flam vedla v teme babam vysvetluje, ako sa maju skamaratit s vlastnym krckom. 😀 😀

chrobulka
19. jan 2010

za ten strek som ti nevycitala, ja len, som to zdoraznila, lebo je to nechutne 😉
ako si aj ty pisala, ale je to spisovne...
asi tak, ako vodzka pre psa 😉

siouxie
19. jan 2010

hahaha, ja mám väčšinu kamošiek takých obrýň ako ste vy, tak už som si zvykla 😠 😀 😀

no a nel, ja ke som hľadala v regáloch, tiež som si spomenula na teba 😀 😉 O koľkej si bola v obchode? 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre