Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
21. feb 2010

petul,
no zalezi od toho, kedy si mala ovulku. opozdenie MS este nic neznamena, lebo zalezi od datumu ovulacie.
14 dni po ovulacii mas na 99% iste to, co ti ukaze tehu test. takze podla toho, kedy si ovulku mala, testuj.

shaarka
autor
21. feb 2010

no dobre, toto nie je nic pre mna. petul, ja neviem, co je to mat strach z jednej ciarky, nechapem ta. strach poznam, ale v uplne inych suvislostiach a ak nejaka buduca mamina napise, ze sa BOJI, ze bude mat negativny tehu test, tak si klopkam na celo. dufam, ze sa nebojis preto, ze by ti mal niekto za / ublizit... 😖 😠 😔

prajem prijemny vecer a zajtra som tu ako na koni! 😀

nathali
21. feb 2010

papa shaary 🙂

baby to uz vsetky spite???

petulr.
21. feb 2010

ja neeeee

shaarka
autor
21. feb 2010

dobru nocku 😵
nat, tak uvidime o par dni 😉

vavenka
21. feb 2010

Ja som tuu 🙂 len ´pobehujem a balim igelitky 🙂 kokso az ked sa clovek stahuje/vypratava izbu, zisti kolko haraburd skladuje... Uz mam pomaly zapratanu obyvacku a este furt mam pocit ze mala izba je plna 😀

Joj 🙄 Tato mi prave volal ze zajtra nebude mat auto, tak vercajg nedovezie 🙄 takze sa to posuva o jeden den 🙄 ja viem, klopkate si na celo ze stresujem kvoli jednemu dnu, ale ked ja som taka ze ked sa pre nieco rozhodnem tak vcera bolo neskoro 😀 😀

nathali
21. feb 2010

shaarka neboj dam vedet 🙂

vavenka neklopkame proste sa tesis na izbycku pre malu 🙂 kto by sa netesil

jeeej este ze ste tu doma mi je pekne smutno

vavenka
21. feb 2010

Nath, zvysena teplota v podpazusi je celkom dobry signal 🙂 skus si zajtra rano odmerat v suske, hned ked vstanes, len tak zo srandy 🙂

Joj hej, tesim sa.... A hlavne - nadcha je uz na uplnom ustupe, uz ma len nos serinka, tak mam pocit ako keby do mna vlial niekto kybel energie 🙂

Petul ked si mala normalne menzes, hoc len 2 dni, tak na 80% tehotna nebudes ☹ a nezufaj, 6 mesiacov sa ti moze zdat ako vecnost, ale ver ze to este v ziadnom pripade nieje dovod na paniku....
Ak chces mat klud, sprav si test, aby si sa zbavila pochybnosti a jedine, co mozes urobit, je uzivat si sex s partnerom, nejake prenatalne vitaminy - Bcka, listovku, Ecko, skusit si sem tam navarit zensky caj a ak mas chut tak si troska odsledovat ovulaciu, aby si vedela ci sa striafate 😉

nathali
21. feb 2010

vavenka noo to by som rano mohla spravit 🙂 vstanem tak okolo 8-mej jeeej keez by nam to uz vyslo

petul nezufaj my sa snazime uz 9 mesiacom a az teraz som mala po prvy krat ovu takze radost obrovska
ako vavenka vravela uzivaj si sex a hlavne nemysli na to je to sprosta veta ja ju neznasam ale nic ine ti neostava lebo cim viac na to myslim tym to neprichadza ja uzivam este listovku ta neuskodi 🙂

nathali
21. feb 2010

babulky tak dobruu noc uvidime sa zajtra 🙂 papa

vavenka
21. feb 2010

Nath dobru 🙂

Ja este niesom unavena, sak som o 11tej vstala.....
Pipi kde sii??? 😀
Som inac sfotila bruch, lensa nezlaknite, je fakt obrovske 😅 😅

pipimiska
21. feb 2010

tu som 😀

pipimiska
21. feb 2010

akurat som kuk brusko,no pekne velke 😀 😵 aj ja sa musim cvaknnut 😝

musim sa postazovat,ani preto som nemala chut pisat..vcera som normalne vecer mala stolicu po fazule a citlila som sa chvilu fajn..vecer mi zacalo brusko sem tam tvrdnut,ale dalo sa..isla som spat o 4 tej a o siestej rano som sa zobudila,ze mam brusko vkuse tvrde,som sa prelakla,tak som sa prechadzala,aa trosku to uvolnilo vzduch,vies co myuslim...trosku sa to uvolnilo,ale nebolo to uplne ok..od unavy som ale zaspala a spala asi do jednej,s tym ze vzdy ked som sa pretocila,citila som troska tvrde,ale inac ziadne bolesti...
no a bola som sa von prejst,tak som si to moc nevsimala,iba raz ked som sla po schodoch..ale od kedy som doma,tak lezim a sem tam tvrdne na par sekund mozno minutu,neviem..ked vstanem to citim tiez...
jjaaaj vave,aby furt nieco bolo nedobree..mozno sa iba velmi vsimam,pre istotu zajtra skocim za dr..uz mi je to trapne toko chodit,tak ale budem pokojnejsia..
najhorsie je,ze ja neviem definovat,ci je to na isto to tvrdnutie,alebo som nafuknuta,plyny sa len pomaly uvolnuju,mozno to tak preto pocitujem 😒

vavenka
21. feb 2010

Pipi no sak, uz je obrovske to moje brusisko...

Pocuj, manezium papas? Davaj si pravidelne,..... JA si tiez myslim ze mi tvrdne pocas dna, ale tiez by som za to ruku do ohna nedala... Tazko povedat.... Ono kym to nieje nejaky bolavy krc, tak je to asi prirodzene, sa uz telo pripravuje na porod a maternica nacvicuje kontrakcie.,.... Ale jasne, treba skocit k lekarovi, ked si nespokojna, nech si mysli co chce, ved od toho je plateny 😉

pipimiska
21. feb 2010

vave,pijem 3 krat denne jednu,ale dnes som si dala 3 krat po dve...no upokojujem sa tiez,ze to moze byt ta priprava,alebo tie creva,ale urcite budem pokojnejsia ked mi to potvrdi dr.joooj jak sa mi nekce ist za nim 😅

vave,joooj ja som tiez jak ty,ze ked sa pre nieco nadchnem,uzz vcera bolo neskoro 😀 len som si tuto diagnozu nevedela tak pekne pomenovat jak ty.. 😵
takze v utorok sa u vas maluje???ja som asi nasla jednu tapetu,co by bola realna,zajtra ju idem ukazat mm,a ked sa mu bude pacit,tak objedname 🙂

vavenka
21. feb 2010

Pipi no v utorok sa este asi nebude... V utorok estelen otec dovezie veci a asi sa az v stredu do toho pustime...
No ved sa uvidi...., ale tesim sa velmi 🙂 neviem ci vobec zaspim 😀

A kde si nasla tapetu? Nieje aj niekde na nete?

pipimiska
21. feb 2010

vave,inac mne sa zda,ze mam brusko akurat ako ma byt,ale skoro vsetci co ma vidia mi tipuju dvojicky alebo,ze uz idem rodit 😀
a ja ze ddvojicky urcite nie,aaa oni ale uvidis 😀 a ja ze na sono som bola uz asi 10 krat 😝 a oni ze jaaaaaj 😅
aa vidim,ze ty tiez nieco take prezivas 😀

pipimiska
21. feb 2010

vave,urcite zaspis a bude sa ti o tom snivat 😀

neviem ci je na nete,zajtra zistim,ked tak dam link...nasla som ju v neste na hlavnej,ked ides od dargova vyssie a tam predavaju na mieru zavesy ,zaclony,take male studio..vosla som tam koli zavesom do detskej,aaa len tak sprce som sa spytala ci nemaju detske tapety 🙂 nechcela som pasiky,ale tieto su chutnee 😉

vavenka
21. feb 2010

Pipi normalka, posledne tyzdne sa ma stale niekto opyta ze ci uz idem 😀 a ked poviem ze az o 2 mesiace, tak na mne zdesene pozrie 😀 😀 no a co, aspon ma Vanduska vela miesta 😉

pipimiska
21. feb 2010

vave,mne hovoria ,ze bude velmi velky a pritom ma mieri podla tabulky 😵

vavenka
21. feb 2010

Pipi aj Vanda je tabulkova, ja to uz neriesim 🙂 hlavne ze je v poriadku.....
Jedine coho sa obavam - ale zaroven si aj uvedomujem ze viac tomu uz pomoct neviem - je to ze popraska kozka, dnes ma uz riadne svrbelo cele brusko.... Ale tak natieram sa niekolkokrat denne + na noc si kydnem olivovy olej mastny, tak ze uz to nieje v mojich rukach.....

vavenka
21. feb 2010

Pipi idem uz drichmat, nejak sa mi zatvaraju oci, tak to musim rychlo vyuzit 🙂

Bru nocku.....

pipimiska
21. feb 2010

vave,moja svokra hovori,aaa hovori to tak,ze si je stopercentne ista,ze vsetky vecicky,ktore som pokupila mu budu hned od zaciatku male 😝 a ja samoozrejme oponujme,ze ja ako matka viem,ze bude akurat 😀 a ze vsetko mu bude dobre 😝 kcela by som mat pravdu 😀 ale je to jedno,hlavne nech je zdravy 😉

..no a kozka,ty preto robis naozaj maximum 😅 ..ja sa natieram,len raz denne,vecer po sprche,ale citim,ze je ,,kozka,,mastna vecer ked sa sprchujem..tak snad to staci mojej kozi 😉

pipimiska
21. feb 2010

dobru nocku samozrejme,ja si idem netovat 😎

chrobulka
22. feb 2010

halooo, de ste do???

mam straaaaasne vela, ale aspon vidite, ze na vas myslim, opice 😀

zelam vam krasny den!

nellie_
22. feb 2010

ahojte.. 🙂

ja mam tak v pohode dnes.. kedze sefe ma volno - lebo su u nas jarne prazdniny.. takze len tak priebezne si robim prkotinky... 😀 😀

shaarka
autor
22. feb 2010

helou akurat som dosla z endokrinologie 😒 pamatate, jak som sa po minulom odbere chvalila a cudovala, ze ma sestricka zazracne pichla tak, ze som to necitila? tak tento uzasny fakt mi vynahnradila dnes, ked ma musela pichnut 3x, kym sa dostala ku krvicke 😀 fajne to stipalo a jak tam hladala ihlou dnuka, tak aj fajne bolelo 😖

jella bola sama doma, tak som zazvonila u susedov, ci ju nepoculi. ze nie. asi som uz otravna, ale tak koho sa mam syptat, ked nie ich?

a co dnes? nellie flakaren, chrobi makacka?
ja budem asi zehlit a sit džury (vych.) - zahram sa na zienku domacu. ked uz mam s tymi ihlami dnes taky skvely den 😀

nellie_
22. feb 2010

ahoj shaar... 🙂 🙂

au - mrvenica ihlou auuu.... 😖 😖 😖 nastastie sa mi to este nestalo - vzdy su sestricky pri odberoch vytesene ze ake mam fajne zily ako drevorubačka.. 😀 😀

a tak preco by si mala byt otravna? susedia môzu byt radi ze mas zaujem o to ci im nevadil pripadny brechot jelly... 😉

a to co ide zašivat???

shaarka
autor
22. feb 2010

jella nebrese, len som nevedela, ci nevyvadzala, ked som bola prec. myslela som si, ze som naspat o pol hodky, ale straaaasne dlho som cakala a straaaasne dlho ma pichala 😀 takze som dosla az po 2,5 hodine 😖 a to bolo na prvykrat celkom dost.

dnes sa chystame este na cvicenie - neviem presne ze co, ale asi porodne dychanie? s partnerom 😀 😅 jasne, ze ide aj MM, tak som zvedava, ako sa zhosti ulohy 😀 😝

nellie, idem zasivat diery na satach, prisivat gombiky... odolavala som uz dost, raz to muselo prist 😀

bibi24
22. feb 2010

Caute caute 🙂

tu nikoho od 10:21?? Co sa stalo? ja uz po porade, aj po obede...a ze si pri vas vydychnem a tu nikto.
Dala by som si zmrzku, ale nemaaam...

Waaa, s tymi zilami, fuj, neprijemne. Mna to nastastie nejak neboli, ale stalo sa aj mne, ze mi povedala sestricka, ze nevie najst zili a tak ze mi to pichne okolo zapastia - ta cast ruku ako je dlan ale na opacnej strane 😀 neviem ako sa to vola, tak tam som odmietla, tak mi pichla do zily medzi laktom a zapastim, asi v strede ruky, fuuuuj 😨 Neschopacka sestricka.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre