Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
20. mar 2010

tak mám teraz tretí, ale dávala som si len taký cvrk 😀 ale ešte som neskončila... 😀 noc je dlouhá.

bublinka11
20. mar 2010

Halo halo...my dnes po navsteve. Prislo k nam take krasne buclate 4 mesacne babo...no zlaty na spapanie 🙂
Ale ja som ked odisli, spapala vsetko, co ostalo z toho, co som nachystala...ked mam deficit spanku, len jem...a tento tyzden uz od stvrtka...jaj jarna ocista ma caka!!! 😀

nellie_
20. mar 2010

a som tu zas... 😀 😀 😀
vyupratovane, vyvonane vsetko tu mame a aj som si super oddychla pri citani casopisov... Draheho chalani vylakali na nejaky fotbal, tak som sama ku svokrovcom nesla -aj tak sa mi nechcelo... 😅

bublinka11
20. mar 2010

Nellie ale to upratujes ten dom, kde byvate, nie ten byt, kam idete byvat, ze?

nellie_
20. mar 2010

bubli tak tak zatial upratujem maminkin byt... 😎 😎
Shaar aky super chrup mas na tej foto 😀 😀 😀

baby ozaj viete co??? nechapem jak ale schudla som 3 kg 😀 😀 😀 dnes som sa od vianoc vazila a prijemny sok na to kolko vkuse hlcem.. 😀 😀

siouxie
20. mar 2010

nell, to si schudla po tom "telocviku"? 😀 😀

bublinka11
20. mar 2010

Nellie ja som isto pribrala, ani sa nevazim...mam take to skakave obdobie, tyzden sa stravujem v pohode, potom 2 dni obzerstvo, musim si vstupit do svedomia 😀

nellie_
20. mar 2010

siou aky telocvik ????

ale fakt nechapem lebo ja som cista polovicna bulimicka...len sa prezieram ale negrciam 😀 😀

siouxie
20. mar 2010

sexuálny 😀 😀

nellie_
20. mar 2010

jaaaaaaaaj.... 😀 😀 no tak pri tom ako casto mavam MM doma tak keby som odkazala na take chudnutie tak to by som moc nenachudla... 😀 😀 😀

siouxie
20. mar 2010

no ja som myslela ten posledný, keď bol viac doma 😀 😀

nellie_
20. mar 2010

jaaaaaaj zeby sa to az tymi 3kg prejavilo ??? 😲 😲 😲
to potom hned zajtra dava vypoved... 😀 😀 😀

bublinka11
20. mar 2010

Tak to zacnem telocvikovat aj ja 😀 😀 😀 len mne odchadza teraz na 10 dni prec ☹

siouxie
20. mar 2010

nell, to stojí za úvahu... 😀 😀
bubli, tak hneď potom ako sa vráti 😉

siouxie
20. mar 2010

ja sa lúčim o chvíľu ideme pozerať film, na ktorý sa veľmi teším. Nejako mi ušiel v kinách, nestihla som ho, tak teraz aspoň na hbo 😎 . Pekný večer, zajtra sa chystám s vami opäť pracovať 😀

http://www.csfd.cz/film/246076-baader-meinhof-k...

nellie_
20. mar 2010

siou tak pekny zvysok vecera.. 😉

Prave dosiel MM domov a bol este na byte pozatvarat okna a je uneseny ze som nadherne farby vybrala... 😵 😵 😵
zevraj to tam vypada ako v 5 hviezdickovom hoteli, ze ani necakal ze to tak luxusne bude pôsobit... 😀 😀 😀 sa na nom smejem ze kolko piv vyslopal ked to tak ospevuje... 😀 😀

nellie_
20. mar 2010

konecne to tam zacina vyzerat obyvatelne.... 😅 😅

nellie_
20. mar 2010

tak aj ja uz idem....idem sa privtierat ku MM do postele....konecne opustil kupelku a mozem tam nabehnut ja.... 😀 😀

krasny vecer vam vsetkym prajem.... 😉 🙂

chrobulka
21. mar 2010

ahojte... som vcera len na skok dobehla, cely den sme makali doma a upratovali - jarne pucovanie sme zahajili...
strasne vela sme makli a som na nas pysna. len skoda, ze som sa dalsich veci musela zbavit a luto mi bolo... ☹
vidim, ze vsetky ste na nervy z tejto novej verzie, az na siou... ta je profik a vie preco sa to vsetko deje.
ono, casom si clovek aj na sibenicu zvykne 😉
a budeme si musiet aj my tu na toto...

prajem krasny den

chrobulka
21. mar 2010

babyyyy, kde ste prosim vas? 😠
sa flakate nejak, nie?
alebo ste len na mna dostali alergiu? ☹

siouxie
21. mar 2010

čau, chrobi, ja som tu 🙂 alergiu? naopak, som na teba pri varení zasmaženej myslela 😉 😀
práve som vyprevadila chlapcov na výlet a ja si trochu oddýchnem pri káve a pustím sa do práce. Vy čo porábate?
Som čítala, že ste včera gruntovali 😀 .

chrobulka
21. mar 2010

halooo, no konecne. vitaj siou...
zasmazenu som TAKMER aj ja spravila 😉 sme prepojene nejak, alebo co? nakoniec pikantna cibulacka, lezie na mna nieco...
prave som ju skonzumovala a spotila som sa ako pes.
chlapa nemam doma, je prec, pride az podvecer...
vcera sme KONECNE prebrali posledne krabice, co nam spatili spalnu. a ja som sa po 6 rocnom hecovani rozhodla prejst svoje papiere a zalozila som ich do sanonov. zistili sme, ze ta nasa spalna je dost velka 😀
a pardon, ale este sme aj vianocny stromcek z balkona rusili. sme mali zivy a som myslela, ze prezije. sme mali taky v crepniku. ale uschol, tak sme strihali a tak... a uz som aj balkon spratala tak, ze si tam pokojne mozme po veceroch posediet pri vinku. sa tesim. a ty co nove? praca fertig?

siouxie
21. mar 2010

chrob 😀 ja som do nej naváľala cesnaku a dve čili papriky, takže sme očividne jednli niečo veľmi podobné 😀 😀 .
Sranduješ? Hotová? 😀 😀 😀 ale nie, už toho nie je tak veľa, mám takme hotový prieskum, samozrejme, musím ho ešte spracovať (hlavne okomentovať). Ešte mám aj nejaké ďalšie úlohy do školy, takže skáčem z jedného na druhé. Ale celkom to ide.
Včera som nad tým sedela 3 hodiny v záhrade, výborne sa mi tam robilo, len dnes je trocha chladnejšie a ešte aj sem-tam popŕcha, tak čučím doma.
Máš super fotku, vysmiatu 😉 😀

nathali
21. mar 2010

ahoj baby 🙂 prajem kraasnu nedelu
dnes je vonku fakt naadherne a ja mam taky skveli pocit asi mi uz zacalo pekne sibat 😀

chrobulka
21. mar 2010

si myslis, ze som to ja??? ha ha ha 😀
ale dik... som to tu potrebovala nejak oneee... osuskat... chapes... 😉

vcera bolo supersky, som bola u maminy chvilu na dvore a potom som sa na tom balkone motkala.
a prvykrat som vcera doma piekla rebierka, vecer sme mali navstevu, paradne boli. na moje prekvapenie.
viem, ze nic pre teba, ale aj tak 😀
pocuj, nevies mi dat tip, kde zozeniem fazulu mungo? normalny obchod mi odporuc, ziadne specializovane, tam nevleziem...

kedy mas deadline na tu pracu? ja som s kamoskou uspesne minuly tyzden dobojovala jej bakalarku, s ktorou som jej pomahala... cakame na verdikt oponenta 😉

chrobulka
21. mar 2010

ahoj nathali... tu nie je az tak krasne a ako pisala siou, aj poprcha z casu na cas...

(na trojke idu MSR v latinskoamerickych tancoch - moja slabost! - predvoj na vecerny start lec dens 😉 => takze nikam nejdem a zostavam doma pri telke)

nathali
21. mar 2010

chrobulka jaaaj ja tiez tie tance milujeeem my sme ich s priatelom aj tancovali tak uz aspon viem ze sa vecer nebudem nudit 🙂 diky za typ ja som zabudla kupit noviny s programom tak vobec neviem kde co ide 😀

nathali
21. mar 2010

aj tu prsalo ale len v noci a troska z rana ale potom to slnieckooooo 🙂

chrobulka
21. mar 2010

nathali, ja som 12 rokov tancovala spolocenske tance, ale to je uz daaaaaavno, takze sa vzdy tesim, ked vidim v telke aj znamych z onych cias 😉 no, dnes startuje let's dance a myslim, ze o tyzden v pondelok ta nova souka na jojke - showdance...

a idem asi este nieco zjest... som hladna...

baby, mali mi v piatok prist maliari... a stale nic, ani naznak ☹

siouxie
21. mar 2010

chrobi 😀 😀 😀

a tak rebierka by som zvládla, na návšteve raz za rok-dva 😀 😀 . A keď sú dobré, prečo nie? 😉 😎 😀

deadline mám cca o mesiac, takže relatívne čas, preto sa s tým aj dosť drbkám. na cenu rektora ako môj brácho to nebude, ale aspoň dobrý pocit hádam budem mať 😀 😀 .

Niekedy ťa musím zobrať na nejakého dobrého obchodu, v našom spoločnom okolí, čo povieš? 😀 😀 😀 A mungo som videla napríklad aj v terne, tuším aj v tescu, v kaufláči neviem, ale čosi sa mi marí, lebo oni majú celkom veľký výber týchto zŕn 😀 😀 A okrem toho aj na nete, určite biologika, bio-obchod, planeta food by ju tiež mohla mať... 😀 😀

ahoj, nathali, 🙂
tak to máte asi krajšie ako my, dnes to nie je žiadny zázrak, aj keď je 14 stupňov, teraz sa aj slnko prediera, ale včera bolo lepšie. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre